ردکردن این

دستگاه تصفیه آب لوله کشی – فواید استفاده از دستگاه تصفیه آب لوله کشی

تصویر دستگاه تصفیه آب لوله کشی پالایه سازان

نصب دستگاه تصفیه آب لوله کشی در منزل، امروزه به یک نیاز عادی و ضروری تبدیل شده است. خرید این دستگاه نه تنها هزینه نیست بلکه متخصصان آن را یک نوع سرمایه‌گذاری مطلوب و خوب روی سلامتی می‌دانند. بر اساس نتایج تجربیات، استفاده طولانی‌مدت از آب تصفیه شده در کاهش هزینه‌های پزشکی و درمانی خانواده مؤثر بوده است.

فواید استفاده از دستگاه تصفیه آب لوله کشی

فواید استفاده کردن از دستگاه تصفیه آب لوله کشی
از مزایای دستگاه تصفیه آب لوله کشی داشتن آب آشامیدنی سالم و بدون مواد شیمیایی است.

دستگاه تصفیه آب لوله کشی دسترسی شما را به سر‌چشمه آب سالم و عاری از ناخالصی و مواد شیمیایی ممکن می‌سازد. دستگاه تصفیه آب لوله کشی خانگی قادر است که کلر را از آب حذف کند و آبی عاری از هرگونه ناخالصی به شما هدیه کند.

کارشناسان پس از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیده‌اند که حذف کلر از آب آشامیدنی قبل از نوشیدن باعث خواهد شد که احتمال ابتلای فرد به سرطان، درگیری با مشکلات گوارشی و مواجهه با بیماری‌های قلبی و نارسایی‌های کلیوی تا حد قابل توجهی افت پیدا کند. همچنین دستگاه تصفیه آب لوله کشی قادر است یون‌های آلومینیوم در آب را از بین ببرد و آبی سالم در اختیار مصرف‌کننده قرار دهد.

تصفیه آب و روش های آن

روش‌هایی که برای تصفیه آب لوله کشی استفاده می‌شوند را در دو دسته سنتی و مدرن تقسیم‌بندی می‌کنیم. استفاده از کربن فعال، روش اولترافیلتراسیون، روش اسمز معکوس، کارتریج فیلتر‌ الیافی، فیلتر‌های کیسه‌ای از روش‌های پیشرفته و مدرن تصفیه آب به‌شمار می‌آیند. جوشاندن آب، تقطیر آن از راه‌های سنتی تصفیه آب هستند که هر کدام معایب و مزایای خود را داشتند.

چرا باید آب لوله کشی تصفیه شود؟

آبی را که ما روزانه استفاده می‌کنیم هرچه سالم تر، خالص‌تر و با کیفیت‌تر باشد، سلامتی، سرزندگی و سرحالی بیشتری عایدمان خواهد شد و اندام‌های بدن عملکرد بهتر و منظم‌تری خواهند داشت. بسیاری از بیماری‌های ناشی از مصرف آب آلوده نشانه‌های قابل رویتی ندارند. بیماری‌هایی مانند هپاتیت و فلج اطفال توسط تک‌یاخته‌ها، ویروس‌ها، باکتری‌ها و انگل‌ها به وجود می‌آیند که ممکن است منشأ آب داشته باشند. برخی از آلاینده‌های موجود در آب آشامیدنی اثرات منفی خود را در دراز مدت نشان می‌دهند.

آلاینده‌هایی مانند سرب موجود در آب، روی هوش بچه‌ها تأثیر مستقیم می‌گذارند و باعث افت تحصیلی آن‌ها خواهند شد. مشکلاتی مانند سنگ کلیه در اثر مصرف آب سنگین و سخت در دراز مدت روی می‌دهند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه تصفیه آب لوله‌کشی برای از بین بردن یا کاهش آلاینده‌هایی مانند نیترات‌ها، آفت‌کش‌ها، فلزات سنگین و مواد آلی و در نتیجه حذف طعم نامطبوع آب طراحی شده اند و روز به روز هم پیشرفته‌تر می‌شوند.

دستگاه تصفیه آب لوله کشی یک سرمایه گذاری معتبر

عمر لوله‌های آب کار گذاشته شده در زمین، گاهی به ۵۰ تا ۶۰ سال پیش برمی‌گردد. بدون شک زنگ زدگی و پوسیدگی لوله‌ها امری اجتناب ناپذیر است. هنگام مصرف آب و آشامیدنی، ذرات ناشی از زنگ زدگی و پوسیدگی لوله‌ها به مرور وارد آب مصرفی شما می‌شود. استفاده از دستگاه تصفیه آب لوله کشی این ذرات را از آب آشامیدنی شما جدا می‌کند تا خطرات ناشی از مصرف آن به حداقل برسد.

مهم ترین مقالات
صفحات ما

فهرست دسته ها

مطالب اخیر