ردکردن این

بهترین فیلتر رسوب گیر ظرفشویی

بهترین فیلتر رسوب گیر ظرفشویی

بهترین فیلتر رسوب گیر ظرفشویی به شما کمک می‌کند تا دستگاه شما با قدرت بیشتری به شستشوی ظرف‌ها بپردازد؛ اما سوال مهم این است که این فیلترها چه کاری انجام می‌دهند و چرا باید به دنبال تهیه فیلترهای رسوب گیر باشیم؟ اگر فیلتر رسوب‌گیر تهیه نکنیم، عمر ظرفشویی به پایان می‌رسد.
در این مطلب از سایت پالایه سازان، ما سعی کردیم شما را با چیستی این فیلترها آشنا کنیم و به اطلاعات مهمی مربوط به این فیلترها را در اختیار شما قرار دهیم.

فیلتر رسوب گیر ظرفشویی چیست؟

فیلتر رسوب گیر ظرفشویی چیست؟
فیلتر رسوب گیر ظرفشویی کمک می کند تا رسوبات و آلودگی های موجود در آب بسته نشده و روی ظروف ایجاد لک نکند.

وظیفه ماشین ظرفشویی شستشوی ظرف‌های شماست و برای اینکه این ظرف‌ها با آب تمیز شستشو شود، باید آب تصفیه شود. فیلتر ظرفشویی آبی که وارد دستگاه می‌شود را تمیز می‌کند و سپس دستگاه با آب تمیز شروع به شستشوی ظرف‌ها می‌کند.

چه مشکلی برای ماشین ظرفشویی بدون رسوب گیر پیش می‌آید؟

اگر ماشین ظرفشویی شما فیلتر رسوب گیر نداشته باشد یا تاکنون آن را تعویض نکرده باشید، با مشکلات زیر روبرو می‌شوید:

 • بوی دستگاه بد می‌شود.
 • مواد غذایی در فیلتر انباشته می‌شود.
 • آب بعد از برخورد با فیلتر آلوده می‌شود.
 • احتمال زنگ زدن دستگاه وجود دارد.
 • رسوب معدنی روی ظرف‌ها باقی می‌ماند.
 • ناخالصی‌های آب به درون دستگاه نفوذ می‌کند.
 • ممکن دستگاه آب و صابون زیادی مصرف کند.
 • موجب غیر بهداشتی شدن دستگاه می‌شود.

چه مشکلی برای فیلتر رسوب گیر ظرفشویی پیش می‌آید؟

رشد قارچ‌های خطرناک و بیماری‌زا در محیط گرم و مرطوب نسبت به دیگر محیط‌ها بیشتر است و محیط ماشین ظرفشویی گرم و مرطوب است. به همین دلیل لازم است حداقل ماهی یک بار فضای داخل ماشین ظرفشویی را ضد عفونی کنید و فیلتر را به صورت مرتب تمیز کنید. برای اینکه در دراز مدت دستگاه شما آسیبی نبیند، بهتر است از تمیز کردن یا تعویض کردن فیلتر این دستگاه غافل نشوید.

چرا باید بهترین فیلتر رسوب گیر ظرفشویی خرید کنیم؟

اگر شما با آب سخت ظرف‌های خود را بشویید، دستگاه شما صابون زیادی مصرف می‌کند. وظیفه بهترین فیلتر رسوب گیر ماشین ظرفشویی تبدیل آب سخت به آب مناسب دستگاه است. در ادامه شما را با دیگر دلایل خرید بهترین فیلتر رسوب گیر ظرفشویی آشنا می‌کنیم.

 • کلر، مزه‌ها و بوهای آب را از بین می‌برد.
 • مانع تشکیل شدن آهک و رسوب روی ظروف می‌شود.

تفاوت بهترین فیلتر رسوب گیر با بقیه فیلترها

وضعیت بقیه فیلترها به شرح زیر است:

 1. نمی‌تواند آب سخت را به آب مناسب تبدیل کند.
 2. در برابر آهک زیاد مقاوم نیست.
 3. طول عمر کمی دارند.
 4. احتمال قرار گرفتن لکه‌های قهوه‌ای روی دستگاه و ظرف‌ها وجود دارد.

قیمت بهترین فیلتر رسوب گیر ماشین ظرفشویی

قیمت بهترین فیلتر ظرفشویی نسبت به فیلترهای معمولی گران تر هستند. بعضی از فیلترها وارداتی هستند و برخی دیگر تولید داخلی هستند و فیلترهایی که در ایران تولید می‌شوند، قیمت کمتری نسبت به نسخه‌های وارداتی دارند.

بهترین فیلتر رسوب گیر ماشین ظرفشویی را از کجا خرید کنیم؟

بهترین فیلتر رسوب گیر ظرفشویی نسبت به فیلترهای معمولی گران‌تر هستند؛ اما تصور کنید شما فیلتر معمولی خریداری کرده‌اید؛ این فیلتر در برابر رسوب‌های آب مقاوم کمی داشته باشد؛ پس از چند ماه عمر آن به پایان رسیده باشد؛ شما آن‌را تعویض نکرده باشید و دستگاه شما خراب شود. چه کاری باید انجام دهید؟ یک ظرفشویی جدید خرید کنید؟ برای تولید کنندگان ماشین ظرفشویی، خرید ظرفشویی جدید بهترین گزینه است؛ اما سو استفاده نکردن از مردم ارزش بیشتری نسبت به درآمد بیشتر دارد؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم قید خرید فیلترهای رسوب‌گیر معمولی را بزنید و به دنبال خرید بهترین فیلتر رسوب گیر ظرفشویی باشید تا عمر دستگاه شما کاهش پیدا نکند. ما به شما کارخانه پالایه سازان، تولید کننده فیلتر تصفیه آب از جمله فیلتر ظرفشویی را معرفی میکنیم.

مهم ترین مقالات
صفحات ما

فهرست دسته ها

مطالب اخیر