ردکردن این

فیلتر الیافی

Polypropylene Filters

فیلتر الیافی خانگی از جنس Polypropylene ساخته می‌شود به همین خاطر به آن فیلتر PP نیز گفته می‌شود. فیلترهای الیافی معمولا به عنوان فیلتر مرحله اول دستگاه‌های تصفیه آب خانگی به کار می‌روند مگر آنکه به دلیل وجود میزان زیادی رسوب در آب، نیاز باشد پیش از این فیلتر، از یک فیلتر توری یا نخ تابیده استفاده شود. گروه صنعتی پالایه سازان فرایند توس به عنوان تنها تولید کننده فیلتر تصفیه آب در انواع مختلف، با بهترین کیفیت و قیمت توانسته است روزانه به حجم وسیعی از درخواست ها در خصوص خرید فیلتر الیافی تصفیه آب پاسخ دهد. اگر شما هم علاقمند به خرید و یا اطلاع از آخرین قیمت این محصول هستید با شماره های ۰۵۱۳۷۶۷۴۲۳۴ در ارتباط باشید.

sediment filter

فیلتر تصفیه آب الیافی

 فیلتر تصفیه آب الیافی شرکت فیلتر توس مشهد همانگونه که از نامش پیداست از الیاف پلی پروپیلن Polypropylene ساخته شده است و به همین دلیل آن را با نام فیلتر PP نیز میشناسند. فیلتر الیافی تصفیه اغلب سفید رنگ است و به شکل نمد ساخته شده و متراکم می باشد. این فیلتر همچنین به عنوان فیلتر رسوبی نیز معروف است؛ از جنس الیاف پلی پروپیلن ساخته شده و باید استانداردهای مواد غذایی را داشته باشد. جنس بدنه فیلتر الیافی از نوع قابل نفوذ بوده و آب از دیواره فشرده آن وارد می شود. ذرات ناخالصی جذب لایه های الیافی متراکم شده و قادر به عبور از آن نخواهند بود. این فیلتر ها در دو مدل فیلتر اسلیم و فیلتر جامبو برای مصارف مختلف تولید می شوند.

فیلتر الیافی اسلیم

Slim filter

فیلتر تصفیه الیافی اسلیم

 فیلتر تصفیه الیافی اسلیم از نوع کارتریجی بوده و جهت استفاده در داخل هوزینگ اسلیم نیمه صنعتی در دستگاه های تصفیه آب به عنوان فیلتر رسوب گیر مرحله اول بکار می رود.  جنس این فیلتر از الیاف پروپیلن می باشد. ساختار فیلتر تصفیه آب الیافی اسلیم به گونه ای طراحی و ساخته شده است که ذرات درشت تر در قسمت های بیرونی فیلتر و ذرات ریزتر در قسمت های داخلی فیلتر به دام می افتند. در واقع باید گفت تراکم فیلتر الیافی از سطح بیرونی به سطح داخلی افزایش می یابد.

این نوع فیلترهای تصفیه آب در مدل های ساده، سوزنی، شیاردار و کپ دار و در سایز های ۱۰ اینچ تا ۵۰ اینچ برای مصارف مختلف تولید می شود.

Jumbo filter

فیلتر الیافی نیمه صنعتی

فیلتر الیافی جامبو در دقت ۵ میکرون و یک میکرون تولید شده و معمولا در اولین محفظه فیلتر دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ، دستگاه تصفیه آب صنعتی و انواع پیش تصفیه و رسوب گیر آب نصب شده و باعث حذف شن و ماسه، گل و لای، لجن، جلبک، خاک، زنگ زدگی لوله ها، رسوبات و ذرات فیزیکی از آب می باشد.

این فیلتر دارای طولی 10 تا 20 اینچ بوده و فیلتری است با راندمان 95 درصد که قطر داخلی فیلتر جامبو 27 تا 28 میلی متر- و قطر خارجی 105 تا 110 میلی متر می باشد.

فیلتر الیافی جامبو

مزایای سفارش فیلتر رسوب گیر الیافی

  • طول عمر بالا

جنس این فیلتر الیافی از پلی پروپیلن با کیفیت بسیار بالا است. الیاف این فیلتر تصفیه آب ساختار اولیه خود را برای مدت زمان بیشتری در برابر آلودگی‌ها حفظ می‌کنند.

  • الیاف فشرده

فیلترهایPP از الیاف فشرده‌ای برخوردار هستند که طول عمر فیلتر و دقت تصفیه آب را افزایش می‌دهد.

  • دقت بالا

دقت این فیلتر تصفیه آب با واحد میکرون شناخته می‌شود. فیلتر الیافی در دقت‌های 1 تا 100 میکرون وجود دارند. توجه داشته باشید که هرچه عدد نشان داده شده بزرگ‌تر باشد، به معنای دقت پایین‌تر فیلتر است.

گالری تصاویر فیلتر های تصفیه آب الیافی

در گالری زیر می‌توانید تصاویری از انواع فیلترهای الیافی اسلیم و جامبو پالایه سازان، در مدل های مختلف را مشاهده کنید.

فیلترهای رسوب گیری الیافی یا فیلتر PP نقش مهمی در عملکرد دستگاه‌ تصفیه آب خانگی دارند. در میان انواع فیلترهایی که برای دستگاه‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد فیلترهای الیافی جزو پرکاربردترین این فیلترها هستند. فیلترهای تصفیه آب الیافی عموما به عنوان فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. شاید به دلیل قیمت پایین‌تر فیلتر آب الیافی نسبت به دیگر فیلترها اینگونه تصور شود که وجود این فیلتر از اهمیت زیادی برخوردار نیست اما فیلترهای PP نقش مهمی در پروسه تصفیه آب دارند.

 فیلترهای الیافی تصفیه آب همان‌طور که از نامشان پیداست از الیاف پروپیلن ساخته شده‌اند به همین خاطر به آن‌ها فیلترهای PP گفته می‌شود. فیلترهای الیافی ممکن است با عنوان‌های مختلفی شناخته شوند. منظور از فیلتر تصفیه آب نخی، فیلتر کاغذی، فیلتر کنفی و حتی فیلتر شماره 1 یا مرحله 1 نیز همان فیلتر الیافی است. این دسته از فیلترها چنانچه قرار باشد برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار بگیرند، همه اجزای آن باید از استانداردهای مواد خوراکی بهره‌مند شوند.

زمانی که آب شهری از لوله کشی عبور می‌کند، ممکن است ذرات زائد معلق زیادی را با خود حمل کند. برای حذف ذراتی چون گل و لای، گرد و غبار، ذرات خاک، رس و… که مجموع آن‌ها رسوب شناخته می‌شود به فیلترهای تصفیه آب مخصوصی نیاز است که از فیلترهای الیافی استفاده می‌شود. اصلی‌ترین وظیفه فیلترهای الیافی حذف گل و لای، شن و ماسه، گرد و خاک، ذرات آلی و… است. فیلترهای PP از عبور ذرات بزرگ‌‌تر از 1 میکرون جلوگیری کرده و طول عمر سایر فیلترهای دستگاه تصفیه آب نیز افزایش می‌‌دهند. 

اصلی‌ترین وظیفه فیلتر الیافی تصفیه فیزیکی آب است. به عبارتی از این فیلترها برای تصفیه شن و ماسه، گل و لای، پوسیدگی لوله‌ها، زنگ زدگی، خزه، جلبک و… استفاده می‌شود. این فیلترها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که تنها آب اجازه عبور داشته باشد. ذرات معلق درشت موجود در آب توسط  فیلتر تصفیه الیافی به دام افتاده و توانایی عبور از آن را ندارند.

 فیلتر تصفیه آب الیافی با تابیده شدن الیاف‌های پلی پروپیلن به دور یک استوانه ایجاد می‌شوند. از همین‌رو فیلترهای PP فیلترهایی هستند که وسط آن‌ها توخالی است. فشردگی الیاف‌های این فیلترها در همه قسمت‌های آن یکسان نیست. طراحی این فیلترهای دستگاه تصفیه آب به گونه‌ای است که لایه‌ها از داخل به بیرون فشردگی کمتری داشته باشند.

برای مثال لایه رویی این فیلترها دقت 10 میکرون، لایه وسط دقت 5 میکرون و لایه داخلی با دقت 1 میکرون طراحی می‌شود. اگر فیلترهای الیافی به صورت لایه لایه طراحی نشوند و همه قسمت‌های فیلتر با تراکم یکسانی ساخته شود، گل و لای و رسوبات به سرعت لایه بیرونی را پر می‌کند. از همین‌رو فیلترهای الیافی را به این خاطر به صورت لایه لایه طراحی می‌کنند که ظرفیت پذیرش رسوبات و گل و لای آن‌ها بیشتر شود.

عملکرد فیلتر PP از طریق فرایندی به نام فیلتراسیون مکانیکی است. این فیلتراسیون سیستمی دارد که مانع از ورود ذرات ناخواسته به آب می‌شود. این فیلترها از سطحی گسترده برای گرفتن مقادیر زیادی از ذرات معلق استفاده می ‌کنند. طراحی فیلترهای آب رسوب گیر به این صورت است که این فیلترها از یک شیب عمیق برای فیلتر کردن ذرات معلق بهره مند می‌شوند. همان‌طور که کمی پیش نیز اشاره شد مرکز این فیلترهای الیافی متراکم‌تر بوده و هرچه به سمت لایه‌های بیرونی فیلتر می‌رویم، تراکم آن کاهش می‌یابد. طراحی فیلترها با این سیستم کمک می‌کند که ذرات کوچک‌تر در طول مسیر به راحتی فیلتر شوند.

فیلترهای الیافی معمولا باید هر سه تا شش ماه تعویض شوند. عمر این فیلترها به کیفیت آب خروجی در منطقه بستگی دارد. یکی از بهترین روش‌های تشخیص زمان درست تعویض فیلترهای الیافی، مشاهده فشار آب است. اگر از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنید و به تازگی متوجه افت فشار آب شده‌اید باید فیلتر PP را تعویض کنید.

چنانچه فیلترهای الیافی به موقع تعویض نشوند، عمر دیگر فیلترهای دستگاه نیز کاهش پیدا کرده و ممکن است به برخی از قسمت‌های دستگاه تصفیه آب آسیب‌هایی وارد شود. با استفاده از محفظه‌های شفاف فیلترهای الیافی نیز می‌توانید بر طول عمر این فیلترها نظارت داشته باشید. تغییر رنگ فیلترهای الیافی نشان از اتمام طول عمر آن‌ها دارد. اگر مشاهده کردید که این فیلتر آب الیافی به رنگ قهوه ‌ای درآمده است، باید آن را تعویض کنید.

وظیفه فیلترهای تصفیه الیافی

اصلی‌ترین وظیفه فیلتر الیافی تصفیه فیزیکی آب است. به عبارتی از این فیلترها برای تصفیه شن و ماسه، گل و لای، پوسیدگی لوله‌ها، زنگ زدگی، خزه، جلبک و… استفاده می‌شود. این فیلترها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که تنها آب اجازه عبور داشته باشد. ذرات معلق درشت موجود در آب توسط  فیلتر تصفیه الیافی به دام افتاده و توانایی عبور از آن را ندارند.

از فیلترهای الیافی در چه مواقعی استفاده می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم‌های تصفیه آب فیلترهای الیافی هستند. در هر جایی که آب منطقه دارای املاح و ذرات ریز مانند خاک، شن، ماسه و… است، باید از این فیلترهای رسوب گیر استفاده شود. برای موارد زیر می‌توان از فیلتر PP یا رسوب گیر استفاده کرد.

تصفیه ماوراء بنفش

علاوه بر دستگاه‌های تصفیه آب، سیستم‌های تصفیه ماوراء بنفش نیز به فیلترهای رسوبی نیاز خواهند داشت. استفاده از سیستم تصفیه ماوراء بنفش یک روش فیلتراسیون است که استفاده از آن برای آب‌های میکروبیولوژیکی بسیار موثر خواهد بود. سیستم‌های تصفیه UV انگل‌ها، باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌های موجود در آب را از طریق طول موج‌های ماوراء بنفش از بین می‌برد. برای اطمینان از عملکرد درست این سیستم، باید از پیش فیلتر الیافی 5 میکرون استفاده شود.

محافظت از لوازم خانگی

از دیگر موارد استفاده فیلتر الیافی، حذف رسوب از آب کل خانه است. اگر رسوبات به درون  لوله کشی آب خانه راه یابند، فشار آب را کم کرده و حتی می‌توانند به لوازم خانگی چون ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی نیز آسیب وارد کنند. اگر هیچ سیستم تصفیه آب دیگری نصب نشده باشد، استفاده از فیلترهای رسوب گیر موجب محافظت از وسایل خانه و افزایش طول عمر آن‌ها می‌شود.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر