ردکردن این

فیلتر ممبران خانگی

Domestic Memberane Filters

فیلتر ممبران  مهم ترین فیلتر در دستگاه های تصفیه آبی است که از روش اسمز معکوس استفاده می کند. این فیلتر توانایی حذف فلزات سنگین موجود در آب مثل کادمیوم، جیوه، آرسنیک، مس و سرب را دارد و سختی آب (TDS) را کاهش می دهد. به عبارتی وظیفه خالص سازی و سبک سازی آب را بر عده دارد. این فیلتر که از آن به غشاء نیمه تراوا یاد می شود در این مجموعه با گواهینامه های CE و ISO 9001 تولید می شود.

استفاده از فیلتر های ممبران خانگی، به دلیل تصفیه آب در حجم بالا در دستگاه‌ های تصفیه آب کارکردهای زیادی دارند. با انواع فیلتر تصفیه آب های ممبران خانگی آشنا شوید.

Domestic Membrane Filters

فیلتر ممبران خانگی چیست؟

فیلترهای ممبران سایز ۱۸۱۲ به عنوان ممبران های خانگی شناخته می شوند،که به صورت عمده در سیستم های کوچک مانند دستگاه های تصفیه آب خانگی یا سیستم های تصفیه بیمارستانی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. این ممبران ها مناسب برای نمک زدایی از آب های شور کمتر از ۲۰۰۰ppm مانند آب های سطحی، آب های زیر زمینی، آب شهری و غیره می باشد.
فیلتر ممبران در مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس می باشد و مهم ترین و اصلی ترین مرحله از فیلتراسیون را بر عهده دارد. دقت فیلتر ممبران توس ۰.۰۰۰۱ میکرون می باشد. 
این فیلتر علاوه بر حذف فلزات سنگین، مواد معدنی را نیز حذف می کند. حذف این مواد معدنی باعث تلخ مزه شدن آب می شود، به همین دلیل بعد از فیلتر ممبران RO، از فیلتر مینرال و فیلتر قلیایی استفاده می کنند.
فیلتر آب ممبران خانگی ۵۰ گالن معمولی

مشخصات فیزیکی فیلتر ممبران خانگی

ساختار فیلترهای ممبران نیمه صنعتی

ساختار فیلتر های ممبران خانگی

مشخصات فیلتر تصفیه ممبران خانگی
مشخصات فیلتر تصفیه آب ممبران خانگی
ساختار داخلی فیلتر ممبران خانگی
ساختار داخلی فیلتر آب ممبران خانگی

شرایط کاری

حداکثر فشار کاری : ۳۰۰PSI  (۲.۰۷ Mpa)
حداکثر دمای آب ورودی : °۴۵ سلسیوس
حداکثر SDI ورودی : ۵
مقدار کلر آزاد مجاز آب ورودی :۰.۱ppm>
مقدار PH آب ورودی در کارکرد پیوسته : ۱۰-۳
مقدار PH آب ورودی هنگام شستشوی شیمیایی : ۱۲-۲
حداکثر افت فشار : ۱۰PSI (۰.۰۷Mpa)

شرایط تست

فشار تست: (۰.۴۱Mpa) ۶۰PSI
دما: °۲۵ سلسیوس
غلظت محلول نمک: ۱۷۰۰PPM 
PH محلول تست: ۷.۵
مقدار تولید آب: ۱۵%

فیلتر آب ممبران خانگی ۵۰ گالن معمولی
فیلتر تصفیه آب ممبران خانگی ۵۰ گالن معمولی
فیلتر آب ممبران خانگی ۵۰ گالن سیلور
فیلتر تصفیه آب ممبران خانگی ۵۰ گالن سیلور

فیلتر ممبران خانگی ۵۰ گالن معمولی

در حال حاضر یکی از بهترین فیلترهای مرحله چهارم دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، فیلترهای ممبران با ظرفیت ۵۰ گالن هستند. فیلترهای ممبران هر یک دارای ظرفیت مشخصی هستند؛ توجه داشته باشید که هرچه ظرفیت فیلتر بالاتر باشد، توانایی تصفیه حجم بیشتری از آب را در شبانه روز دارد. از همین‌رو حین خرید باید به ظرفیت فیلتر ممبران توجه داشته باشید. اغلب دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از فیلترهای معمولی ۵۰ گالن یا ۷۵ گالن استفاده می‌کنند. برای انتخاب مناسب‌ترین ظرفیت فیلتر ممبران برای دستگاه شما، باید به کدی که بر روی فیلتر درج شده است دقت کنید. اگر این کد ۱۸۱۲ بود، باید فیلتر ممبران ۵۰ گالن خریداری کنید تا این فیلتر درون هوزینگ دستگاه تصفیه آب به خوبی جا بگیرد.

فیلتر ممبران خانگی ۷۵ گالن معمولی

از دیگر فیلترهایی که عموما برای دستگاه‌های تصفیه آب معمولی استفاده می‌شود، فیلترهای ۷۵ گالن ممبران هستند. پیش از خرید فیلتر ممبران ۷۵ گالنی، نگاهی به قطعه محدود کننده فاضلاب بیندازید. اگر عددی که بر روی این قطعه درج شده است ۴۰۰ یا ۴۲۰ بود، بهتر است از فیلترهای ۷۵ گالن استفاده کنید. البته امکان استفاده از فیلترهای ۱۰۰ گالن نیز وجود دارد اما فیلتر ممبران معمولی ۷۵ گالن مناسب‌تر است. یک فیلتر ممبران خانگی ۷۵ گالن معمولی باکیفیت باید حداقل ۲ سال کارایی داشته باشد. چنانچه فروشنده اصرار دارد که عمر فیلتر کمتر از ۲ سال است، به احتمال زیاد این فیلتر ممبران کیفیت بالایی ندارد.

فیلتر تصفیه آب ممبران خانگی 75 گالن گلد
فیلتر تصفیه ممبران خانگی 75 گالن گلد
فیلتر آب ممبران خانگی ۷۵ گالن
فیلتر تصفیه ممبران خانگی ۷۵ گالن
فیلتر تصفیه ممبران خانگی ۱۰۰ گالن silver
فیلتر آب ممبران خانگی ۱۰۰ گالن silver

فیلتر ممبران خانگی ۱۰۰ گالن معمولی

این دسته از فیلترهای ممبران برای دستـــگاه‌های تصفیه آب با ظرفیت بالاتری قرار می‌گیرند. فیلتر ممبران ۱۰۰ گالن را نمـــی‌توانید درون هوزینگ‌های معمــــولی کـه فیلترهای ۵۰ گالن یا ۷۵ گالن درون آن‌ها قرار می‌گیـــرند بگذارید؛ این فیــــلتر به هوزینگ بزرگ‌تری نیاز دارد. بهتر است مجددا نگاهی به عدد درج شده بر روی قطعه محدود کننده فاضلاب بیندازید. عددهای ۴۵۰، ۵۰۰ یا ۵۵۰ نشان دهنده این هستند که باید از فیلترهای ممبران با ظرفیت ۱۰۰ گالن استفاده کنید. این فیلتر مــی‌تواند تا ۱۰۰ گالن معادل ۳۷۰ لیتر آب را به صورت روزانه تصفیه کند. اگر مـیزان آلایندگی‌های موجود در آب منطقه کم باشد، فیلتر ممبران ۱۰۰ گالن ممکن است ۲ الی ۲سال و نیم عمر مفید داشته باشد. در صورت آلوده بودن بیش از حد آب، فیلترهای ممبران باید زودتر تعویض شوند.

خرید فیلتر ممبران خانگی

در هنگام خرید فیلترهای ممبران باید به ظرفیت اسمی آن‌ها توجه داشته باشید. هرچه ظرفیت فیلتر ممبران خانگی بیشتر باشد، این فیلتر قادر است حجم بیشتری از آب را تصفیه کند. برای مثال عموما دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از فیلترهای ۵۰ گالن استفاده می‌کنند. برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی عموما باید فیلترهای ممبران ۵۰ گالن یا ۷۵ گالن را خریداری کنید. توجه داشته باشید که فیلترهایی با ظرفیت بیش از ۱۰۰ گالن به هوزینگ‌های بزرگ‌تری نیاز دارند و در هوزینگ‌های معمولی دستگاه تصفیه آب خانگی جای نمی‌گیرند.

فیلتر تصفیه آب ممبران خانگی silver ۱۰۰
فیلتر آب ممبران خانگی silver ۱۰۰

گالری تصاویر فیلتر ممبران خانگی

تصویر انواع فیلترهای ممبران خانگی ۵۰ گالن، ۷۵ گالن و ۱۰۰ گالن را می‌توانید در گالری زیر مشاهده کنید .

فیلترهای ممبران را با توجه به نوع فناوری دستگاه تصفیه آب می‌توان به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد. بطور کلی در بازار ۳ نوع فیلتر ممبران با توجه به نوع دستگاه وجود دارد: 1. فیلتر ممبران اسمز معکوس 2. فیلتر ممبران نانوفیلتراسیون 3.فیلتر ممبران اولترافیلتراسیون. برای دستگاه‌هایی که برای تصفیه آب از روش اسمز معکوس یا RO استفاده می‌کنند باید فیلترهای ممبران اسمز معکوس را خریداری کرد. یک فیلتر ممبران اسمز معکوس می‌تواند کلرامین، سرب، کلر، نیترات‌ها، نمک و یون را حذف کند. 

  • لایه‌ای از جنس پلی استر
  • لایه‌ای از جنس پلی آمید که بالای تمام لایه‌ها قرار می‌گیرد.
  • لایه‌ای با منافذ بسیار ریز از جنس پلی سولفون

تعداد لایه‌های یک فیلتر ممبران صنعتی به مدل آن بستگی دارد. بطور کلی فیلترهای صنعتی ممبران، فیلترهایی با بیش از ۳۰ لایه هستند که این لایه‌ها به دور نافی (لوله‌ای که لایه‌های فیلتر ممبران صنعتی به دور آن می‌پیچند) پیچیده شده‌اند. توجه داشته باشید که تعداد فیلترهای ممبران در هر دستگاه تصفیه آبی، به نوع دستگاه و ظرفیت آب ورودی آن بستگی دارد.

فیلترهای ممبران را برای داشتن کارایی و عملکردی بهتر با دو بخش طراحی می‌کنند. یکی از بخش‌های فیلتر ممبران خانگی مجرای آب و بخش دیگر آن مجرای فاضلاب است. نحوه عملکرد این فیلترها به این صورت است که ابتدا آب به صورت دورانی به دور فیلتر ممبران می‌چرخد. این فیلتر که از یک غشای نیمه تراوا برخوردار است در اطراف یک لوله استوانه‌ای شکل قرار گرفته و سپس در محفظه فیلتر که هوزینگ نام دارد قرار می‌گیرد. 

تمام فیلترهایی که برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند زمانی مشخص به عنوان عمر مفید دارند که پس از اتمام این زمان باید فیلترها تعویض شوند چراکه کارایی سابق را ندارند. حتی اگر بهترین فیلتر ممبران خانگی موجود در بازار را نیز خریداری کنید، پس از مدتی فیلتر اشباع شده و دیگر کارایی اولیه را نخواهد داشت. طول عمر فیلترهای ممبران نیز مانند سایر فیلترهای تصفیه آب خانگی به عوامل متعددی چون حجم آب ورودی به دستگاه به صورت روزانه، میزان آلاینده‌های موجود در آب یا کیفیت آب منطقه بستگی دارد. مسلم است که هرچه کیفیت آب پایین‌تر باشد یا دستگاه روزانه حجم زیادی از آب را تصفیه کند، فیلتر ممبران سریع‌تر اشباع شده و باید آن را تعویض کنید. 

قیمت فیلترهای موجود در بازار بسته به نوع دستگاه و فرایندی که برای تصفیه آب از آن استفاده می‌کنند متغیر است. برای مثال قیمت فیلتر ممبران خانگی دستگاه‌هایی که سازوکار آن‌ها اسمز معکوس است، از قیمت فیلترهای ممبران دستگاه‌هایی که با فرایند اولترا یا نانوفیلتراسیون کار می‌کنند بیشتر است. ابعاد فیلتر ممبران نیز بر روی قیمت آن تاثیرگذار است. دستگاه تصفیه آب خانگی انواع متفاوتی دارد. این دستگاه‌ها می‌توانند زیر سینکی، دیواری یا دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی باشند. برای خرید و اطلاع قیمت ها میتوانید از پالایه سازان مشاوره بگیرید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر