ردکردن این

فیلتر ممبران

Water Membrane Filters

فیلترهای ممبران را براساس ویژگی‌های متعددی که دارند می‌توان در چندین دسته تقسیم بندی کرد. ممبران اسمز معکوس برای تصفیه آب آشامیدنی یا آب مورد نیاز برای محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیلترهای ممبران قادر هستند موادی چون انواع نمک‌ها، یون‌ها، کلر، کلرامین، سولفات‌ها و نیترات‌ را حذف کنند. مواد تشکیل دهنده این فیلترها نیمه تراوا هستند که از ورود آلاینده‌های شیمیایی و املاح مضر به آب جلوگیری می‌کنند.

Industrial membrane filters

فیلتر ممبران صنعتی

فیلترهای ممبران اسمز معکوس صنعتی به دو دسته فیلترهای ممبران SW و BW تقسیم بندی می‌شوند. از این فیلترها برای تصفیه آب‌های شور مانند آب دریا استفاده می‌شود. زمانی که TDS آب ورودی به ممبران از 000/10 میلی گرم کمتر باشد، از فیلترهای ممبران BW و زمانی که TSD آب ورودی بالاتر از این مقدار باشد از فیلترهای ممبران SW استفاده می‌شود. TDS معیاری برای سنجش نوع و کیفیت آب ورودی به فیلتر ممبران صنعتی است. فیلترهای ممبران صنعتی را می‌توانید با ظرفیت‌های مختلف در قطرهای 4 و 8 اینچی خریداری کنید. فیلترهای ممبران صنعتی براساس فناوری دستگاه تصفیه آب نیز به چندین دسته تقسیم بندی می‌شوند:

 • ممبران میکروفیلتراسیون MF
 • ممبران اولترافیلتراسیون UF
 • ممبران نانوفیلتراسیون NF
 • ممبران اسمز معکوس RO

۸ اینچ

فیلتر ممبران ۸ اینچ

۴ اینچ

فیلتر ممبران ۴ اینچ

۴۰۰ گالن

فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن

۳۰۰ گالن

فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۳۰۰ گالن

Semi-industrial membrane filters

فیلتر ممبران نیمه صنعتی

فیلتر ممبران نیمه صنعتی فیلتری است که برای دستگاه‌ تصفیه آب نیمه صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظرفیت این فیلترها برای حذف آلاینده‌های موجود در آب از ممبران خانگی بیشتر و از فیلتر ممبران صنعتی کمتر است. این فیلتر قادر است هرگونه املاح محلول در آب مانند نمک‌ها را فیلتر کند. از فیلترهای ممبران نیمه صنعتی با هدف باکتری‌ها،  ویروس‌ها و بطور کلی کلیه عوامل بیولوژیکی استفاده می‌شود. این فیلتر همچنین به سبک سازی آب و پایین آوردن TDS آب نیز کمک می‌کند.

domestic membrane filters

فیلتر ممبران خانگی

فیلترهای ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی با قطر 2.5 اینچی در بازار موجود هستند. این فیلترها درون محفظه‌ای به نام هوزینگ قرار می‌گیرد. این فیلترها یک غشای نیمه تراوا دارند. غشای نیمه تراوا صفحاتی با منافذ بسیار ریز است که به آلاینده‌های بزرگ‌تر از این منافذ اجازه عبور نمی‌دهند. ممبران اسمز معکوس یکی از بهترین فیلترهای ممبرانی است که برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممبران خانگی می‌تواند آلاینده‌های زیر را فیلتر کند:

 • باکتری‌ها و قارچ‌ها
 • نمک‌های محلول در آب
 • فلزات سنگین موجود در آب

قیمت فیلتر تصفیه آب ممبران خانگی چقدر است؟ فیلتر ممبران چیست و عملکرد آن چگونه است؟ روش اسمز معکوس یکی از بهترین روش‌هایی است که به واسطه آن می‌توان آب را تصفیه کرد. فیلترهای قدیمی که برای دستگاه‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گرفتند چندان کارایی نداشتند. ممبران تصفیه آب یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه‌های تصفیه آب است. دستگاه‌هایی که برای تصفیه آب از ممبران تصفیه آب خانگی استفاده می‌کنند، فرایند تصفیه آب را به درستی انجام داده و نیازی به افزودنی‌های مختلف نخواهند داشت.

به عنوان بهترین مارک‌های فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توان به برندهای CCK، سافت واتر و دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی اشاره کرد. چنانچه از هر یک از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنید و می‌خواهید اقدام به تعویض فیلتر ممبران آن کنید ابتدا باید با بهترین مارک فیلتر ممبران موجود در بازار آشنا شوید. بهترین مدل‌های فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی سازنده کشورهای آمریکا، ژاپن و تایوان هستند. در ادامه با انواع بهترین برند فیلتر ممبران آشنا خواهید شد.

1- فیلتر ممبران آمریکایی فیلمتک Filmtec

ممبران فیلمتک فیلتری با ظرفیت 50 گالن است. به عبارتی این فیلتر قادر است روزانه 200 لیتر یا 50 گالن آب را تصفیه کند. به هنگام خرید توجه داشته باشید که فیلمتک اصل دارای 13 لایه بوده و بافت بسیار ریزی دارد. قیمت ممبران تصفیه آب خانگی فیلمتک به نسبت کارایی‌های آن مقرون به صرفه است. برای اطلاع دقیق از قیمت این فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی با ما تماس بگیرید.

2- قیمت فیلتر ممبران ژاپنی گلد تورای Gold Toray

یکی دیگر از بهترین مارک های فیلتر ممبران موجود در بازار، فیلترهای گلد تورای هستند. وظیفه فیلتر ممبران تصفیه آب گلد تورای حذف املاح بسیار ریز مضر است. این فیلتر می‌تواند ذراتی تا 0/0001 میکرون را فیلتر کند. در مقایسه با قیمت ممبران تصفیه آب خانگی آمریکایی با ژاپنی می‌توان گفت این فیلترهای ژاپنی عمر بیشتری نسبت به فیلترهای ممبران آمریکایی دارند. از همین‌رو قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی ژاپنی نیز کمی بیشتر از فیلترهای فیلمتک است.

3- فیلتر ممبران تصفیه آب ونترون تایوانی Vontron

اگر به دنبال یک فیلتر ممبران ارزان‌تر در بازار هستید می‌توانید از فیلترهای تایوانی استفاده کنید. این فیلترها تحت لیسانس آمریکا اما در تایوان تولید می‌شوند. آرسنیک، نیتریت، آلومینیوم و نیترات از املاح مضری است که این فیلتر قادر است آن‌ها را حذف کند. پایین‌تر بودن قیمت ممبران تصفیه آب خانگی ونترون نسبت به فیلترهای ژاپنی و آمریکایی به دلیل کیفیت کمتر آن‌ها نیست. چراکه این فیلترهای ممبران را نیز می‌توان جزو فیلترهای درجه یک بازار دانست که همانند دیگر فیلترهای موجود در بازار 50 گالن ظرفیت دارد.

فیلترهای ممبران براساس ویژگی‌های متفاوتی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توان با کمک آن فیلترهای ممبران را دسته بندی کرد، نوع و عملکرد دستگاه تصفیه آب است. برای اطلاع از قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی می‌توانید با واحد فروش پالایه سازان تماس بگیرید.

ممبران اسمز معکوس

این فیلتر برای دستگاه‌های تصفیه آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای تصفیه آب از روش اسمز معکوس استفاده می‌کند. هنگامی که آب با فشار پمپ از این فیلتر عبور می‌کند، حجم زیادی از ناخالصی‌های موجود در آن گرفته می‌شود. برای مثال موادی چون سولفات‌ها، نمک، یون، نیترات‌ها، سرب و…با ممبران RO قابل فیلتر هستند.

ممبران نانوفیلتراسیون

از دیگر روش‌هایی که دستگاه‌های تصفیه آب برای تصفیه از آن استفاده می‌کنند نانوفیلتراسیون است. فیلتر ممبرانی که در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود خود از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش جداکننده آب از ناخالصی‌ها است و بخش دیگر از دستگاه در برابر فشار آب محافظت می‌کند. پس از اینکه آب از این فیلتر عبور کند تنها یون‌های لازم برای بدن در آب باقی می‌ماند.

ممبران اولترافیلتراسیون

این فیلتر ممبران برخلاف ممبران نانوفیلتراسیون قادر به حذف مولکول‌‌ها و یون‌های کوچک موجود در آب نیست. ممبران اولترافیلتراسیون در برابر کلر مقاومت بسیار بالایی دارد. از همین‌رو برای شستشوی این فیلترها می‌توانید از کلر کمک بگیرید.

فیلترهای ممبران دو بخش دارند که شامل مجرای آب و مجرای فاضلاب می‌شود. تصفیه آب با کمک فیلترهای ممبران به شکل زیر صورت می‌گیرد:

 • ابتدا فیلتر در محفظه‌ای به نام هوزینگ قرار می‌گیرد. سپس غشای نیمه تراوا در اطراف یک میله استوانه‌ای قرار گرفته و سپس درون محفظه گذاشته می‌شود.
 • آب پس از وارد شدن به هوزینگ، به صورت چرخشی اطراف میله به گردش در می‌آید. پس از چرخش آب به دور فیلتر ممبران آب خالص و سالم از طریق منافذ بسیار کوچک غشار عبور کرده و وارد مجرای آب می‌شود.
 • آلاینده‌های شیمیایی، قارچ‌ها، باکتری‌ها و هر آلاینده فیزیکی دیگری که امکان عبور از غشای فیلتر ممبران را ندارند، وارد مجرای فاضلاب می‌شوند.
 • نیترات، نمک‌های محلول و غیر محلول، فلزات سنگین و هر نوع ذرات جامد معلق در آب از طریق فیلتر ممبران فیلتر شده و اجازه ورود به آب تصفیه شده را ندارند.

عمر مفید فیلترهای ممبران به چند عامل وابسته است. عواملی چون میزان آب مصرفی، کیفیت آب ورودی، عملکرد دستگاه و کیفیت فیلترهای خریداری شده از جمله مواردی هستند که مناسب‌ترین زمان تعویض فیلتر آب ممبران را تعیین می‌کنند. عموما فیلترهای ممبرانی که برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند 5/1 الی 2 سال کارایی دارند. توجه داشته باشید که این مدت زمان در شرایط مختلف می‌تواند کمتر یا بیشتر شود. اگر قصد تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی دارید ابتدا قیمت ممبران تصفیه آب خانگی را استعلام گرفته و آن را با قیمت مناسب خریداری کنید.