ردکردن این

فیلتر ممبران

Membrane Filters

فیلتر ممبران را براساس ویژگی‌های متعددی که دارد می‌توان در چندین دسته تقسیم بندی کرد. ممبران اسمز معکوس برای تصفیه آب آشامیدنی یا آب مورد نیاز برای محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیلتر ممبران تصفیه آب، قادر هستند موادی چون انواع نمک‌ها، یون‌ها، کلر، کلرامین، سولفات‌ها و نیترات‌ را حذف کنند. مواد تشکیل دهنده فیلتر آب ممبران نیمه تراوا هستند که از ورود آلاینده‌های شیمیایی و املاح مضر به آب جلوگیری می‌کنند. اگر علاقمند خرید فیلتر ممبران از تنها تولید کننده انواع فیلتر و دستگاه تصفیه آب در ایران با استاندارد های جهانی هستید با گروه صنعتی پالایه سازان فرایند توس با شماره ۰۵۱۳۷۶۷۴۲۳۴ در تماس باشید.

فیلتر ممبران چیست ؟

به بیانی ساده ممبران فیلتر نوعی غشاء نیمه تراوا است. این فیلتر با غشاء خود از ورود ناخالصی هایی که اندازه ای بزرگ تر از 0.0001 دارد جلوگیری می کند. در نتیجه ممبران فیلتر یکی از فیلترهایی است که به فرآیند تصفیه آب کمک می کند. 

فیلتر ممبران
قیمت فیلتر ممبران

قیمت فیلتر ممبران

قیمت ممبران تصفیه آب خانگی چقدر است؟ فیلتر ممبران چیست و عملکرد آن چگونه است؟ روش اسمز معکوس یکی از بهترین روش‌هایی است که به واسطه آن می‌توان آب را تصفیه کرد. فیلترهای قدیمی که برای دستگاه‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گرفتند چندان کارایی نداشتند. ممبران تصفیه آب یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه‌های تصفیه آب است. دستگاه‌هایی که برای تصفیه آب از ممبران تصفیه آب خانگی استفاده می‌کنند، فرایند تصفیه آب را به درستی انجام داده و نیازی به افزودنی‌های مختلف نخواهند داشت.

با توجه به این که قیمت کالاها از جمله ممبران فیلتر متغیر است. قیمت فیلتر تصفیه آب ممبران بر اساس نام برند، ابعاد فیلتر، نوع غشاء فیلتر و نوع دستگاه تصفیه آب تغییر می کند. برای اطلاع از قیمت فیلتر تصفیه آب خانگی ممبران پالایه سازان به سایت این کارخانه مراجعه کنید و از طریق شماره تماس های نوشته شده در این سایت با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید و از قیمت ها مطلع شوید.

 1. ممبران میکروفیلتراسیون MF
 2. ممبران اولترافیلتراسیون UF
 3. ممبران نانوفیلتراسیون NF
 4. ممبران اسمز معکوس RO
قیمت انواع فیلتر ممبران

فیلتر ممبران خانگی ۱۰۰ گالن

۳۴۱,۰۰۰ تومان

فیلتر ممبران خانگی ۷۵ گالن گلد

۲۵۰,۰۰۰ تومان

فیلتر ممبران خانگی ۵۰ گالن سیلور

۲۶۰,۰۰۰ تومان

عملکرد فیلتر ممبران چگونه است

فیلترهای ممبران دو بخش دارند که شامل مجرای آب و مجرای فاضلاب می‌شود. تصفیه آب با کمک فیلترهای ممبران به شکل زیر صورت می‌گیرد:

 • ابتدا ممبران فیلتر در محفظه‌ای به نام هوزینگ قرار می‌گیرد. سپس غشای نیمه تراوا در اطراف یک میله استوانه‌ای قرار گرفته و سپس درون محفظه گذاشته می‌شود.
 • آب پس از وارد شدن به هوزینگ، به صورت چرخشی اطراف میله به گردش در می‌آید. پس از چرخش آب به دور ممبران فیلتر  آب خالص و سالم از طریق منافذ بسیار کوچک غشار عبور کرده و وارد مجرای آب می‌شود.
 • آلاینده‌های شیمیایی، قارچ‌ها، باکتری‌ها و هر آلاینده فیزیکی دیگری که امکان عبور از غشای ممبران فیلتر  را ندارند، وارد مجرای فاضلاب می‌شوند.
 • نیترات، نمک‌های محلول و غیر محلول، فلزات سنگین و هر نوع ذرات جامد معلق در آب از طریق فیلتر ممبران فیلتر شده و اجازه ورود به آب تصفیه شده را ندارند.
عملکرد فیلتر ممبران چگونه است
خرید فیلتر ممبران

نکات مهم هنگام خرید فیلتر ممبران

در هنگام خرید هر محصولی از جمله ممبران فیلتر لازم است که به یک سری از نکات توجه کنید؛ تا آن فیلتر کارایی لازم را داشته باشد.  فیلتر آبی تصفیه ممبران  را باید  از مراکز معتبر خریداری کنید تا از کیفیت، اصالت و استاندارد بودن محصول مطمئن باشید. استفاده از یک فیلتر با کیفیت است که باعث می شود تا آب به درستی تصفیه شود. پس قبل از خرید از کیفیت محصول مطمئن شده و سپس اقدام به خریدکنید.

Industrial membrane filters

فیلتر آب صنعتی

فیلترهای تصفیه آب ممبران اسمز معکوس صنعتی به دو دسته فیلترهای آب ممبران SW و BW تقسیم بندی می‌شوند. از این فیلترها برای تصفیه آب‌های شور مانند آب دریاها استفاده می‌شود. زمانی که TDS آب ورودی به ممبران از ۱۰/۰۰۰ میلی گرم کمتر باشد، از فیلترهای ممبران BW و زمانی که TDS آب ورودی بالاتر از این مقدار باشد از فیلترهای تصفیه آب ممبران SW استفاده می‌شود. TDS معیاری برای سنجش نوع و کیفیت آب ورودی به فیلتر ممبران صنعتی است. فیلترهای تصفیه آب ممبران صنعتی را می‌توانید با ظرفیت‌های مختلف در قطرهای ۴ و ۸ اینچی خریداری کنید. فیلترهای ممبران صنعتی براساس فناوری دستگاه تصفیه آب نیز به چندین دسته تقسیم بندی می‌شوند.

 1. ممبران میکروفیلتراسیون MF
 2. ممبران اولترافیلتراسیون UF
 3. ممبران نانوفیلتراسیون NF
 4. ممبران اسمز معکوس ROD

۸ اینچ

فیلتر آب ممبران صنعتی 8 اینچ

فیلتر ممبران ۸ اینچ

۴ اینچ

فیلتر آب ممبران صنعتی 4 اینچ

فیلتر ممبران ۴ اینچ

۴۰۰ گالن

فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن

۳۰۰ گالن

فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۳۰۰ گالن

Semi-industrial membrane filters

فیلتر تصفیه نیمه صنعتی

ممبران تصفيه آب نیمه صنعتی فیلتر آبی است که برای دستگاه‌ تصفیه آب نیمه صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظرفیت این فیلترهای آب برای حذف آلاینده‌های موجود در آب از ممبران خانگی بیشتر و از فیلتر ممبران صنعتی کمتر است.  فیلتر آب ممبران قادر است هرگونه املاح محلول در آب مانند نمک‌ها را فیلتر کند. از فیلتر ممبران تصفیه نیمه صنعتی با هدف از بین بردن باکتری‌ها، ویروس‌ها و بطور کلی کلیه عوامل بیولوژیکی استفاده می‌شود. این فیلتر آب همچنین به سبک سازی  و پایین آوردن TDS آب نیز کمک می‌کند.

domestic membrane filters

فیلتر تصفیه آب ممبران خانگی

فیلترهای ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی با قطر ۲.۵ اینچی در بازار موجود هستند. فیلتر های ممبران درون محفظه‌ای به نام هوزینگ قرار می‌گیرند. فیلتر های آبی ممبران یک غشای نیمه تراوا دارند. غشای نیمه تراوا صفحاتی با منافذ بسیار ریز است که به آلاینده‌های بزرگ‌تر از این منافذ اجازه عبور نمی‌دهند. فیلتر ممبران اسمز معکوس یکی از بهترین فیلترهای ممبرانی است که برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممبران خانگی می‌تواند آلاینده‌های زیر را فیلتر کند:

 • باکتری‌ها و قارچ‌ها
 • نمک‌های محلول در آب
 • فلزات سنگین موجود در آب
تشخیص فیلتر ممبران اصل

تشخیص فیلتر ممبران اصلی

فیلتر ممبران یکی از مهم‌ترین اجزا در دستگاه تصفیه آب است. این فیلتر وظیفه پایین آوردن سختی آب و تصفیه آن را برعهده دارد و به‌نوعی می‌توان گفت قلب دستگاه تصفیه خواهد بود. برای تشخیص ممبران اصل ابتدا باید به نوع بسته‌بندی آن توجه کنید. شرکت‌هایی که ممبران اصل را تولید می‌کنند برای نشان‌دادن اصل بودن آن از نشانه‌ها بر روی بسته استفاده خواهند کرد.

به لیبل روی فیلتر دقت کنید و اعداد روی آن را بخوانید. یکی از موارد دیگر در تشخیص ممبران اصل این است که در فیلترهای تقلبی ظرفیت گالن 75 لیتر بوده درحالی‌که ما به شما خرید فیلترهای 50 گالن را پیشنهاد می‌کنیم. میزان آبدهی آن را نیز با اعداد روی لیبل مطابقت دهید باید این اعداد شبیه هم باشند.

گالری تصاویر انواع فیلتر

در گالری زیر می‌توانید تصاویری از انواع فیلترهای ممبران خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و فیلتر پیش ممبران را مشاهده کنید.

چرا فیلتر ممبران می گیرد ؟

یکی از علت‌های گرفتگی فیلتر ممبران این است که گل‌ولای و ذرات معلق به آن وارد شده و باعث رسوب‌گذاری و مسدودشدن فیلتر می‌شود. در چنین حالتی باید دراسرع‌ وقت فیلتر را تعویض کنید. از دیگر دلایل گرفتگی این فیلتر مسدود شدن خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب بوده که باید حتماً میزان خروجی جریان به فاضلاب را بررسی کرده و محدودکننده فاضلاب را نصب نمایید.

علت‌های گرفتگی فیلتر ممبران

به‌مرورزمان تماس فیلتر ممبران با آلاینده‌ها باعث کاهش کارایی آن شده به همین خاطر باید به‌صورت مرتب آن را شستشو و تمیز کنید. همچنین برخورد بیش از اندازه این فیلتر با کلر طول عمر آن را کم می‌کند. قدرت و کیفیت پمپ نیز روی مسدود شدن فیلتر ممبران تأثیرگذار بوده به‌طوری‌که اگر پمپ نتواند فشار موردنیاز را تأمین کند غشای این فیلتر به‌مرورزمان دچار گرفتگی خواهد شد. 

یکی دیگر از عواملی که باعث مسدودشدن فیلتر ممبران می‌شود کیفیت فیلترهای کربنی است. این فیلترها نقش مهمی در حذف کلر آب دارند و اگر این کربن‌ها مرغوب نباشند قادر به حذف کلر آب ورودی نخواهند بود و باعث گرفتگی و حتی پاره شدن فیلتر ممبران می‌شود و در آخر میزان آب تصفیه شده مصرفی شما روی طول عمر این فیلتر بسیار مؤثر است. پس هرچه میزان آب مصرفی بیشتر باشد زودتر باید فیلتر را تعویض کنید.

بهترین فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی کدام است؟

به عنوان بهترین مارک‌های فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توان به برندهای CCK، سافت واتر و دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی اشاره کرد. چنانچه از هر یک از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنید و می‌خواهید اقدام به تعویض فیلتر ممبران آن کنید ابتدا باید با بهترین مارک فیلتر ممبران موجود در بازار آشنا شوید. بهترین مدل‌های فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی سازنده کشورهای آمریکا، ژاپن و تایوان هستند. در ادامه با انواع بهترین برند فیلتر آب ممبران آشنا خواهید شد.

1- فیلتر ممبران آمریکایی فیلمتک Filmtec

ممبران فیلمتک فیلتری با ظرفیت ۵۰ گالن است. به عبارتی این فیلتر تصفیه آب قادر است روزانه ۲۰۰ لیتر یا ۵۰ گالن آب را تصفیه کند. به هنگام خرید توجه داشته باشید که فیلمتک اصل دارای ۱۳ لایه بوده و بافت بسیار ریزی دارد. قیمت ممبران تصفیه آب خانگی فیلمتک به نسبت کارایی‌های آن مقرون به صرفه است. برای اطلاع دقیق از قیمت این فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی با ما تماس بگیرید.

2- قیمت فیلتر ممبران ژاپنی گلد تورای Gold Toray

یکی دیگر از بهترین مارک های فیلترهای آبی ممبران موجود در بازار، فیلترهای گلد تورای هستند. وظیفه فیلتر ممبران تصفیه آب گلد تورای حذف املاح بسیار ریز مضر است. این فیلتر می‌تواند ذراتی تا ۰.۰۰۰۱ میکرون را فیلتر کند. در مقایسه با قیمت ممبران تصفیه آب خانگی آمریکایی با ژاپنی می‌توان گفت این فیلترهای ژاپنی عمر بیشتری نسبت به فیلترهای ممبران آمریکایی دارند. از همین‌رو قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی ژاپنی نیز کمی بیشتر از فیلترهای فیلمتک است.

3- فیلتر ممبران تصفیه آب ونترون تایوانی Vontron

اگر به دنبال یک فیلتر ممبران ارزان‌تر در بازار هستید می‌توانید از فیلترهای تایوانی استفاده کنید. این فیلترها تحت لیسانس آمریکا اما در تایوان تولید می‌شوند. آرسنیک، نیتریت، آلومینیوم و نیترات از املاح مضری است که این فیلتر تصفیه آب قادر است آن‌ها را حذف کند. پایین‌تر بودن قیمت ممبران تصفیه آب خانگی ونترون نسبت به فیلترهای ژاپنی و آمریکایی به دلیل کیفیت کمتر آن‌ها نیست. چراکه این فیلترهای تصفیه آب ممبران را نیز می‌توان جزو فیلترهای درجه یک بازار دانست که همانند دیگر فیلترهای موجود در بازار ۵۰ گالن ظرفیت دارد.

قیمت فیلتر ممبران به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ممبران تصفیه آب خانگی چقدر است؟ فیلتر ممبران چیست و عملکرد آن چگونه است؟ روش اسمز معکوس یکی از بهترین روش‌هایی است که به واسطه آن می‌توان آب را تصفیه کرد. فیلترهای قدیمی که برای دستگاه‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گرفتند چندان کارایی نداشتند. ممبران تصفیه آب یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه‌های تصفیه آب است. دستگاه‌هایی که برای تصفیه آب از ممبران تصفیه آب خانگی استفاده می‌کنند، فرایند تصفیه آب را به درستی انجام داده و نیازی به افزودنی‌های مختلف نخواهند داشت.

با توجه به این که قیمت کالاها از جمله ممبران فیلتر متغیر است. قیمت فیلتر تصفیه آب ممبران بر اساس نام برند، ابعاد فیلتر، نوع غشاء فیلتر و نوع دستگاه تصفیه آب تغییر می کند. برای اطلاع از قیمت فیلتر تصفیه آب خانگی ممبران پالایه سازان به سایت این کارخانه مراجعه کنید و از طریق شماره تماس های نوشته شده در این سایت با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید و از قیمت ها مطلع شوید.

قیمت انواع فیلترهای ممبران دستگاه تصفیه آب

فیلترهای ممبران براساس ویژگی‌های متفاوتی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توان با کمک آن فیلترهای ممبران را دسته بندی کرد، نوع و عملکرد دستگاه تصفیه آب است. برای اطلاع از قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی می‌توانید با واحد فروش پالایه سازان تماس بگیرید.

ممبران اسمز معکوس

این فیلتر برای دستگاه‌های تصفیه آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای تصفیه آب از روش اسمز معکوس استفاده می‌کند. هنگامی که آب با فشار پمپ از این فیلتر عبور می‌کند، حجم زیادی از ناخالصی‌های موجود در آن گرفته می‌شود. برای مثال موادی چون سولفات‌ها، نمک، یون، نیترات‌ها، سرب و…با ممبران RO قابل فیلتر هستند.

ممبران نانوفیلتراسیون

از دیگر روش‌هایی که دستگاه‌های تصفیه آب برای تصفیه از آن استفاده می‌کنند نانوفیلتراسیون است. فیلتر ممبرانی که در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود خود از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش جداکننده آب از ناخالصی‌ها است و بخش دیگر از دستگاه در برابر فشار آب محافظت می‌کند. پس از اینکه آب از این ممبران فیلتر عبور کند تنها یون‌های لازم برای بدن در آب باقی می‌ماند.

ممبران اولترافیلتراسیون

این فیلتر ممبران برخلاف ممبران نانوفیلتراسیون قادر به حذف مولکول‌‌ها و یون‌های کوچک موجود در آب نیست. ممبران اولترافیلتراسیون در برابر کلر مقاومت بسیار بالایی دارد. از همین‌رو برای شستشوی این فیلترها می‌توانید از کلر کمک بگیرید.

دلایل خرابی فیلتر های ممبران چیست؟

دلایل خرابی یا نقص در عملکرد فیلتر های ممبران به عواملی از قبیل :

 • میزان مصرف آب از دستگاه های صنعتی
 • مطلوب نبودن آب خروجی از فیلتر 
 • ساختار نامناسب دستگاه از لحاظ طراحی ظاهری
 • عملکرد نامطلوب پیش تصفیه های شنی
 • اصلی بودن یا تقلبی بودن فیلتر ممبران

آموزش تعویض فیلتر ممبران

پس از تشخیص خرابی فیلتر ممبران، اگر قصد تعویض آن را داشته باشید، می توانید اینکار را مطابق با فیلم زیر انجام دهید. اما به صورت کلی مراحل تعویض این نوع فیلتر به شرح زیر است. فقط این نکته حائز اهمیت را باید به یاد داشته باشید که تعویض و یا نصب فیلتر ممبران نسبت به سایر فیلتر های دستگاه تصفیه آب سخت تر می باشو برای نصب نیاز به دقت بیشتری دارد. 

1- بستن شیر مخزن و آب ورودی به آن

2- لوله ورودی به هوزینگ را خارج کنید

3- درب محافظ هوزینگ را با آچار مناسب مخصوص باز کنید.

4- فیلتر ممبران را از مخزن خارج کنید

5- هوزینگ را باز کرده و شستشو دهید

6- فیلتر را درون هوزینگ دهید

7- اتصالات خارجی هوزینگ را به حالت اولیه برگردانید و هوزینگ را در جای مخصوص قرار دهید.

8- درب هوزینگ با آچار مخصوص 

9- تست خروجی و سختی آب بعد از تعویض فیلتر

تنها تولید کننده ممبران تصفیه آب خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی در ایران کارخانه تولید کننده فیلتر پالایه سازان فرآیند توس است.

هر وسیله ای طول عمری دارد. ممبران فیلتر نیز طول عمری در حدود یک تا دو سال دارد. البته این محدوده زمانی تقریبی است و طول عمر آن به عواملی از جمله میزان تی دی اس و تعویض یا تعویض نکردن فیلترهای یک، دو و سه بستگی دارد.

عمر مفید فیلترهای ممبران به چند عامل وابسته است. عواملی چون میزان آب مصرفی، کیفیت آب ورودی، عملکرد دستگاه و کیفیت فیلترهای خریداری شده از جمله مواردی هستند که مناسب‌ترین زمان تعویض فیلتر آب ممبران را تعیین می‌کنند. عموما فیلترهای ممبرانی که برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند ۱.۵ الی ۲ سال کارایی دارند. توجه داشته باشید که این مدت زمان در شرایط مختلف می‌تواند کمتر یا بیشتر شود. اگر قصد تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی دارید ابتدا قیمت ممبران تصفیه آب خانگی را استعلام گرفته و آن را با قیمت مناسب خریداری کنید.

برای نصب یا تعویض ممبران فیلتر لازم است یک سری از نکات را رعایت کنید تا فیلتر دستگاه تصفیه آب به درستی عمل کند. در ادامه این نکات را بررسی خواهیم کرد.

در ابتدا آب ورودی را ببندید.

 سپس لوله ای که به هوزینگ متصل است را خارج کنید.

درب هوزینگ را باز کنید و ممبران فیلتر را از آن خارج کنید.

هوزینگ را از دستگاه تصفیه آب جدا کنید و آن را شستشو دهید.

هوزینگ را بعد از شستشو در جای خود در دستگاه قرار دهید و سپس فیلتر تصفیه آب ممبران جدید را با انبر دست همزمان با فشار و چرخاندن داخل هوزینگ قرار دهید. در هنگام بستن در هوزینگ اورینگ آن را در جای خود قرار دهید.

در هوزینگ را بسته و لوله ورودی به هوزینگ را متصل کنید.

در تعیین قیمت این نوع فیلتر عواملی نظیر نوع دستگاه تصفیه آب، ابعاد فیلتر، نوع غشاء و برند تاثیر گذار است.

برای ثبت سفارش و خرید این نوع فیلتر کافیست با شماره های ۰۹۱۲۰۷۶۱۶۴۶۰۵۱-۳۷۶۷۴۲۳۴ در ارتباط باشید و سفارش خود را ثبت کنید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر