بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

فیلتر لباسشویی

فیلتر لباسشویی برای جلوگیری از مختل کردن کارکرد لباسشویی در دراز مدت استفاده می شود چرا که آب‌ سخت عملکرد ماشین‌های لباسشویی را مختل می‌کند. وجود یون‌هایی چون کلسیم و منیزیم در آب اجازه نمی‌دهد پودر ماشین لباسشویی به خوبی با آب ترکیب شود. به همین خاطر زمانی که از فیلتر لباسشویی استفاده نمی‌کنید یا مدت زمان زیادی است که فیلتر را تعویض نکرده‌اید، ممکن است احساس کنید لباس‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند. برای کاهش املاح معدنی موجود در آب باید از فیلتر تصفیه آب لباسشویی استفاده کرد. املاح موجود در آب با سخت‌تر کردن آب نه تنها موجب تمیز نشدن لباس‌ها و باقی ماندن شوره‌های سفید بر روی لباس‌ها می‌شوند، بلکه انباشته شدن املاح معدنی آب در بخش‌های مختلف فیلتر آب ماشین لباسشویی (Washing Machine Water Filter) موجب رسوب بستن و کاهش راندمان ماشین نیز می‌شود.

شما عزیزان می توانید با خرید به موقع و مناسب انواع فیلتر های تصفیه لباسشویی از خرابی و پایین آمدن راندمان کاری انواع ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.

فیلتر لباسشویی
خرید و قیمت فیلتر لباسشویی

انواع فیلتر لباسشویی

انواع محصولات فیلتر لباسشویی و ظرفشویی تولیدی کارخانه صنعتی پالایه سازان فرآیند توس، مناسب برای تمامی دستگاه های لباسشویی و ظرفشویی از برند های مختلف لوازم خانگی

ارسال با سرویس مخصوص

به تمام نقاط کشور

پشتیبانی 24 ساعته

آماده پاسخگویی کامل

تضمین کیفیت کالا

استفاده از بهترین متریال

امکان پرداخت آنلاین

با درگاه اینترنتی کاملا امن

فیلتر لباسشویی و عملکرد آن

فیلتر آب یکی از اجزای مهم در هر ماشین ظرفشویی است که به عملکرد بهتر آن کمک می‌کند. ماشین‌های ظرفشویی معمولاً دارای دو فیلتر هستند که یکی در مسیر ورودی آب بوده و دیگری برای تجمع رسوب و ذرات مواد غذایی در کف است. فیلتری که در کف و در ابتدای پمپ تخلیه دستگاه قرار دارد وظیفه جلوگیری از نفوذ رسوبات و ذرات حاصل از شستن ظروف تعبیه شده را بر عهده دارد.

دلیل وجود این فیلتر آن است که نفوذ ذرات غذا به پمپ تخلیه می‌تواند موجب خرابی این قطعه شود. علاوه بر این اگر ذرات غذا وارد خروجی ماشین ظرفشویی شوند، راه خروج آب مسدود خواهد شد.فیلتر دیگری که در مسیر ورودی آب قرار می‌گیرد وظیفه جلوگیری از ورود رسوبات موجود در آب را دارد. اگر رسوبات موجود در آب وارد ماشین ظرفشویی شوند دستگاه دچار مشکل خواهد شد.

مسدود شدن فیلتر ماشین ظرفشویی می‌تواند بوی نامطبوعی داخل مخزن ایجاد کند. از این رو بهتر است نسبت به تمیز کردن فیلتر دستگاه خود بی‌توجه نباشید. اگر تعداد دفعات استفاده شما از فیلتر ماشین ظرفشویی‌تان زیاد است بهتر است این قطعه را در فواصل زمانی کم‌تری تمیز و در صورت نیاز تعویض کنید.

مزایای فیلتر لباسشویی تصفیه آب (پلی فسفات)

فیلتر لباسشویی، پالایه سازان فرآیند توس انواع مختلفی دارد که وظیفه آن‌ها جلوگیری از رسوب بستن املاح معدنی در لباسشویی است، به نوع و مدل ماشین لباسشویی بستگی دارد. اما عموما این فیلترها که به آن‌ها رسوب‌گیر لباسشویی نیز گفتــه می‌شود دارای دو نوع هستند:

 1. فیلتر لباسشویی پلی فسفات
 2. فیلتر لباسشویی مغناطیسی

اگر از فیلتر لباسشویی استفاده نشود، رسوبات موجود در آب که مملو از املاح معـدنی هستند بر روی هیتر ماشین لباسشویی تجمع کرده و در عملکــرد ماشین اختلال ایجاد می‌کنند. این رسوبات به مرور زمــان می‌توانند لوله‌های ماشین لباسشویی را مسدود کنند. با استفاده از پالایشگرهای پلی فسفات یا فیلتر لباسشویی مغناطیسی این املاح دیگـــر در بخش‌هــای مختلف ماشین لباسشویی رسوب نمی‌بندند. فیلترهـــای تصفیه آب ماشین لباسشویی قادر به حذف یون‌هایی چون منیزیم یا کلسیم از آب نیستند، فیلترهای پلی فسفات یا مغناطیسی با عملکرد خود این املاح را به سمت لوله‌های خروجی لباسشویی هدایت می‌کنند و اجازه رسوب بستن در لوله‌ها را به آن‌ها نمی‌دهند.

کاربرد فیلترهای لباسشویی

 • انواع پکیج ها و آب گرمکن ها
 • بویلرهــــا
 • فیلتر آب ماشین لباسشویی
 • فیلتر آب ماشین ظرفشویی

مزایا و ویژگی ها

 • نصب سریع و آسان
 • کاهش هزینه ها و خسارت های ناشی از رسوب املاح آهکی و جلوگیری از اتلاف انرژی
 • جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی و رسوب گذاری در لوله ها٬ اتصلات و شیر آلات

شرایط عملکردی

 1. حداکثر فشار کار: ۸ بار
 2. حداکثر دمای کار: ۴۵ درجه سانتی گراد
 3. حداکثر سختی آب مجاز:  ۵۰۰ppm
 4. مدت زمان کارکرد: فیلترها بسته به سختی آب و دبی آب عبوری از کاتریج بین ۴ تا ۶ ماه باید تعویض گردد

فیلتر لباسشویی پلی فسفات

این فیــلتـــرهای In Line که از جنس پلی فسفات هستند، با واکنش دادن با آهــک و رسوبات موجود در آب از رسوب بستن آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

فیلتر لباسشویی مغناطیسی

با ایجاد یک میـدان مغناطیسی و باردار کردن رسوبات آن‌ها را به سمت لوله‌های خروجـی هدایت کرده و از رسوب بستن آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

فیلتر لباسشویی
کاربرد فیلترهای لباسشویی

خصوصیات فیلتر های تصفیه آب ماشین لباسشویی

عمر طولانی و کاهش مصرف انرژی

افزایش طول عمر سلامت ماشین لباسشویی و ظرفشویی و همچنین کاهش مصرف انرژی و خرابی دستگاه

افزودن املاح معدنی

افزودن املاح معدنی مفید که به جهت پاکیزگی بیشتر هم استفاده می شوند.

نصب و تعویض آسان

به صورت کپسولی قابل نصب است و به راحتی می توان آن را تعویض و جایگزین کرد.

خرید فیلتر لباسشویی

کارخانه صنعتی پالایه سازان توس با تولید روزانه انواع فیلتر های تصفیه لباسشویی و ظرفشویی شما عزیزان را می تواند در امر خرید و ثبت سفارش انواع محصولات تصفیه کننده ماشین لباسشویی و ظرفشویی همراهی کند.

قیمت فیلتر لباسشویی

قیمت فیلتر ماشین لباسشویی با توجه به نوع فیلتر، اندازه و قطر فیلتر آب لباسشویی، برند سازنده فیلتر رسوب گیر لباسشویی و … تعیین می شود و نمی توان برای آن قیمت ثابتی را تعیین کرد، شما عزیزان می توانید جهت استعلام قیمت و نحوه خرید انواع فیلتر لباسشویی با ما در ارتباط باشید.

فیلتر لباسشوییقیمت
فیلتر رسوب گیر ماشین ظرفشویی و لباسشویی200,000 تومان
اطلاعات در خصوص فیلتر تصفیه آب لباسشویی
📌 انواع فیلتر ماشین لباسشویی فیلتر لباسشویی پلی فسفات، فیلتر ماشین لباسشویی مغناطیسی
⭐ کاربرد ها فیلترهای لباسشویی در انواع پکیج ها، بویلرها، انواع لباسشویی و ظرفشویی و آبگرمکن ها
⏲ مدت زمان تعویض فیلتر 6 الی 12 ماه بستگی به آب مصرفی
💎 علائم گرفتگی یا خرابی فیلتر تخلیه آهسته، تخلیه نکردن دستگاه، بو نامطبوع و بد، پرز بر روی لباس ها
آنچه می خوانید:

فواید استفاده از فیلتر آب لباسشویی رسوب گیر چیست؟

فیلتر بیرونی یکی از قطعات لباسشویی است که می شود هم برای لباسشویی و هم برای ظرفشویی استفاده کرد. خرید فیلتر لباسشویی توس TOOS مزایایی دارد که به صورت لیست مطرح می کنیم.

 1. عملکرد بهتر لباسشویی با فیلتر پالایه سازان توس
 2. جلوگیری از هزینه های خرابی بی مورد دستگاه لباسشویی و افزایش عمر دستگاه
 3. نصب سریع و آسان فیلتر
 4. صرفه جویی در مصرف انرژی

مدت زمان تعویض فیلتر ماشین لباسشویی

برای تعویض فیلتر لباسشویی، یک بازه زمانی 6 الی 12 ماهه را باید در نظر داشت که غالبا در اکثرا فیلتر آب لباسشویی در دستگاه های مختلف ویژگی یکسانی دارند و فقط باید این را مدنظر قرار داد که آب مورد استفاده در تمام نقاط دنیا و ایران یکسان نیست و ممکن است برخی از نقاط دارای املاح بیشتری باشند که ممکن است زمان تعویض فیلتر تصفیه آب لباسشویی را به جلوتر بیاندازد. اما در حالت کلی زمان تعویض فیلتر آب ماشین لباسشویی در آب های لوله کشی شهری همان 6 الی 12 ماه است.

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

 • لباسشویی را قطع کنید و از متصل نبودن دستگاه به برق اطمینان حاصل کنید
 • در گام نخست برای جلوگیری از پاشش ناگهانی آب از مخزن، باید ظرفی تشت مانند زیر دستگاه و محل تخلیه آب فیلتر قرار دهید.
 • در مرحله دوم، باز کردن درپوش محافظ در قسمت فیلتر ماشین لباسشویی با احتیاط و به کمک وسیله ای نه چندان نوک تیز
 • در مرحله سوم قطعه تخلیه آب اضطراری را از محل خارج کنید.
 • حال باید با استفاده از تشتی که در مرحله نخست گفتیم باید آب مخزن را خالی کرده و تمامی آلودگی های روی فیلتر را با احتیاط پاکسازی کنید.
 • در گام پنجم به سراغ پروانه موجود در کنار فیلتر بروید و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید و در صورت مشاهده رسوبات و یا کثیفی آن را به خوبی پاکسازی کنید.
 • حال فیلتر تصفیه آب ماشین لباسشویی را همانگونه که خارج کردید، به همان شکل در محل خود قرار داده و درپوش را با احتیاط ببندید، دقت کنید که اگر فیلتر ماشین لباسشویی به خوبی در جای خود قرار نگرفته باشد، امکان نشتی و یا حتی روشن نشدن ماشین را در پی خواهد داشت.
 • اگر احساس کردید که به هنگام پاکسازی و تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی، این فیلتر کیفیت اولیه خود را ندارد، حتما آن را باید تعویض کنید و به دنبال یک فیلتر لباسشویی خوب بگردید.

در صورت تعویض نکردن فیلتر ماشین لباسشویی، چه مشکلاتی بوجود خواهد آمد؟

تعویض نکردن فیلتر تصفیه آب لباسشویی، به میزان قابل توجهی کارایی دستگاه را به خطر میاندازد و ممکن است خطرات آلرژیکی برای شما و خانواده تان داشته باشد. زیرا با تعویض نکردن آن، امکان ایجاد انواع کپک، قارچ و حتی پرز بر روی لباس وجود دارد و لباس های شما به جای بوی خوش و پاکیزگی، به سمت بوی نامطبوع و حتی کثیف تر شدن پیش برود. از طرف تمیز نکردن و یا حتی تعویض نکردن فیلتر آب لباسشویی، موجب صرف انرژی بیشتر توسط دستگاه شده و دستگاه ماشین لباسشویی و ظرفشویی شما ناکار آمد خواهد شد.

بنابراین بهترین کار برای کارآمد بودن و افزایش کارایی لباسشویی یا ظرفشویی بهتر است هر 6 الی 12 ماه فیلتر های آن به خوبی تمیز یا تعویض شوند.

آیا از فیلتر ماشین لباسشویی می توان در ظرفشویی استفاده کرد؟

بله؛ یکی از دستگاه‌های بسیار مهم که در بسیاری از خانه‌ها به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد ماشین ظرفشویی است. با وجود آنکه داشتن یک ماشین ظرفشویی کمک زیادی به انجام امور خانه می‌کند، ممکن است شما نیز مانند بسیاری از افراد از عملکرد دستگاه خود ناراضی باشید.

گاه ممکن است ماشین ظرفشویی ظروف را به خوبی برق نینداخته و آن‌ها را پاکیزه نکند.یکی از دلایلی که ممکن است موجب بروز چنین مشکلی شود پاکیزه نبودن فیلتر ماشین ظرفشویی است.

فیلتر یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین‌های ظرفشویی است که وظیفه جلوگیری از ورود رسوبات موجود در آب به ماشین را داشته و ذرات مواد غذایی را نیز به هنگام خروج آب جدا می‌کند. با توجه به وظیفه فیلتر می‌توان به راحتی به اهمیت وجود آن در ماشین ظرفشویی پی برد.

اگر فیلتر به درستی عمل نکند ممکن است دیگر قطعات ماشین ظرفشویی نیز آسیب ببینند. از این رو به شدت توصیه می‌شود که فیلتر ماشین ظرفشویی خود را در زمان‌های مناسب پاکیزه کرده و از تجمع رسوبات و ذرات مواد غذایی در لابه لای آن جلوگیری کنید.

فیلتر لباسشویی چیست و چه کاربردی دارد؟

فیلتر لباسشویی برای محافظت از پمپ در برابر تجمع پرز و سایر موانع، بر روی ماشین لباسشویی نصب می‌شود. در واقع فیلتر لباسشویی بر روی عملکرد صحیح و تخلیه آب لباسشویی تاثیر می‌گذارد. این فیلتر از ورود اشیاء خارجی به درون لوله تخلیه جلوگیری کرده و باعث عملکرد بهتر ماشین لباسشویی می‌شود.

کاربرد فیلتر لباسشویی، جلوگیری از آسیب دیدن پمپ است. زیرا در صورتی که پمپ دچار مشکل شده یا مسدود شود، لباس‌ها به خوبی شسته یا آب‌گیری نمی‌شوند. همچنین آب در درام جمع شده یا به خوبی تخلیه نمی‌شود. البته فیلترهای لباسشویی انواع مختلفی دارند و کاربرد تمامی فیلترها محافظت از ماشین لباسشویی و کمک به عملکرد صحیح آن است.

اهمیت استفاده از فیلتر لباسشویی و ظرفشویی

فیلتر لباسشویی و ظرفشویی، اشیاء خارجی را از وان دستگاه خارج کرده و مانع از آسیب ماشین ظرفشویی و لباسشویی می‌شوند. همچنین این فیلترها مانع از رسوب املاح و ناخالصی‌ها داخل لوله شده و از زنگ زدن لوله‌ها جلوگیری می‌کنند. در واقع فیلتر‌های ماشین لباسشویی و ظرفشویی، طول عمر لوازم خانگی را بالا می‌برند و از هزینه‌های تعمیر جلوگیری می‌کنند.

به همین خاطر فیلتر لباسشویی و ظرفشویی اهمیت بالایی دارد. اگر رسوبات و هر گونه شیء خارجی وارد پمپ شوند، مانع چرخش آن خواهند شد. در این مواقع علاوه بر اینکه لباس‌ها و ظرف‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند؛ ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی نیز هنگام کار کردن، دارای صداهای عجیب هستند.

اهمیت تعویض فیلتر تصفیه آب لباسشویی

فیلتر تصفیه آب لباسشویی برای اینکه عملکرد و کیفیت خود را حفظ کند، بایستی بعد از گذشت 6 الی 12 ماه تعویض شود. در غیر اینصورت علاوه بر عملکرد نادرست پمپ، ماشین لباسشویی یا ظرفشویی ناکارآمد خواهد بود. البته در مواقعی که فیلتر همچنان کیفیت خود را حفظ کرده باشد، می‌توان به تمیز کردن فیلتر داخلی ماشین لباسشویی نیز بسنده کرد.

برای تعویض فیلتر آب لباسشویی، یک حوله در زیر ماشین قرار داده و سپس درپوش فیلتر یا نوار ضربه را بردارید. سپس فیلتر قدیمی را با فیلتر جدید جایگزین نمایید. هنگامی که فیلتر قدیمی را از ماشین لباسشویی خارج کنید، متوجه خواهید شد که این فیلتر دارای رسوب است و همین مسئله کیفیت آن را کاهش می‌دهد.

فیلتر لباسشویی سامسونگ

فیلتر لباسشویی سامسونگ در قسمت پنل قرار دارد و دسترسی به آن از طریق درب کوچک جلوی ماشین امکان پذیر است. این فیلتر به راحتی خارج شده و در صورت نیاز تمیز می‌شود. البته برای تمیز کردن یا تعویض فیلتر لباسشویی سامسونگ، بایستی یک تشت یا ظرف در زیر آن برای تخلیه آب قرار دهید. این فیلتر به آسانی تمیز می‌شود و دوباره در جای خود قرار می‌گیرد.

فیلتر لباسشویی ال جی

فیلتر لباسشویی ال جی نیز مانند فیلتر سایر ماشین‌های لباسشویی، از پمپ محافظت کرده و مانع از رسوب ناخالصی‌ها در لوله‌ها می‌شود. این فیلتر در قسمت جلوی ماشین لباسشویی ال جی قرار دارد و به راحتی قابل دسترسی است. برای تمیز کردن فیلتر، می‌توان درب کوچک سمت چپ دستگاه را باز کرده و سپس فیلتر را در جهت عقربه‌های ساعت چرخانده و خارج نمود. در نهایت پس از تمیز کردن، دوباره می‌توان فیلتر را در جای خود قرار داد.

فیلتر لباسشویی دوو

فیلتر لباسشویی دوو پرزها و اشیاء خارجی را در خود جمع کرده و مانع از صدمه دیدن قطعات لباسشویی دوو می‌شود. این فیلتر در لباسشویی دوو، در پایین بدنه و قسمت راست ماشین قرار دارد. برای تمیز کردن و تعویض آن، بایستی فیلتر را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت چرخاند. سپس فیلتر خارج شده و به راحتی تمیز می‌شود. بعد از اتمام کار، دوباره می‌توان فیلتر را در جای خود قرار داده و آن را محکم کرد.

فیلتر لباسشویی بوش

فیلتر لباسشویی بوش مانند سایر فیلترها، باعث عملکرد صحیح ماشین لباسشویی می‌شود. این فیلتر در پایین بدنه ماشین و در گوشه سمت راست قرار دارد. برای تمیز کردن و تعویض فیلتر، کافیست دریچه مستطیلی را باز کرده و فیلتر را با کمی فشار خارج کنید. البته مدل‌های قدیمی لباسشویی بوش، فیلتر ندارند. اما مدل‌های جدید ماشین لباسشویی بوش، دارای فیلتر هستند و اگر به جلوی ماشین لباسشویی نگاه کنید بلافاصله دریچه فیلتر را خواهید دید.

پاسخ سوالات پر تکرار شما در رابطه با فیلتر لباسشویی

در مواردی که رسوب فیلتر آب لباسشویی عمیق نیست صرفا رسوب‌گیری می‌تواند عمر فیلتر را برای مدت محدود، شارژ کند. اما چنانچه فیلتر رسوبات عمیق داشته باشد نه تنها رسوب‌گیری توصیه نمی‌شود بلکه موجب آسیب به لباسشویی نیز می‌شود. از این رو تعویض فیلتر توصیه می‌شود.

با باز کردن درب ماشین ظرفشویی می‌توانید فیلتر کف را در قسمت پایینی دستگاه مشاهده کنید. برای آن که بتوانید این فیلتر را تعویض یا تمیز کنید باید ابتدا آن را از دستگاه خارج کنید. برای این کار کافیست آن را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا آزاد شود. این فیلتر از دو بخش تشکیل شده است که برای تمیز کردن هر یک باید آن‌ها را از یکدیگر جدا کنید. جهت تمیز کردن هر بخش می‌توانید از مایع شوینده، برس، و آب با فشار استفاده کنید. در حین تمیز کردن فیلتر توجه داشته باشید که تمام رسوبات و ذرات مواد غذایی تماماً از میان برداشته شوند تا فیلتر بوی نامطبوعی نداشته باشد. در انتها اجزای شسته شده فیلتر را در جایی قرار دهید تا خشک شود و سپس آن را در جای خود قرار دهید. فیلتر را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا به درستی در جای خود قرار گیرد. گاه ممکن است رسوبات و ذرات غذایی موجود در فیلتر شما آنچنان زیاد باشند که نتوانید با شستن مشکل آن را برطرف کنید. در این زمان معمولاً بهتر است نسبت به تعویض فیلتر اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که اگر نسبت به پاکیزه کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود توجهی نداشته باشد دیگر اجزاء دستگاه نیز آسیب دیده و در نهایت ناچار به تعمیر ماشین ظرفشویی و صرف هزینه بیش‌تر خواهید شد.

شرکت فیلتر توس مشهد با نام سازمانی پالایه سازان فرایند توس به عنوان برترین شرکت از لحاظ تولید انواع فیلتر تصفیه آب ظرفشویی و لباسشویی، می تواند نیاز اکثر خریداران فیلتر تصفیه آب ماشین های خانگی را برطرف کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

تعیین میزان قیمت فیلتر لباسشویی بستگی به عواملی نظیر مدل دستگاه، برند فیلتر و … دارد.

در بازارهای ایران و جهان می توان به برند هایی نظیر آکواپیورست، گیلتز، ایتانو، توس، اکوزون، کارینو، فیلبرتو و… به عنوان بهترین فیلتر رسوب گیر لباسشویی و ظرفشویی اشاره کرد.

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.