بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

فیلتر ممبران

فیلتر ممبران ( به انگلیسی Membrane  Water filters) به عنوان مانعی برای جدا کردن آلاینده ها از آب هست و فیلترهای ممبران وظیفه حذف ذرات آلوده کننده آب را برعهده دارند. تولید فیلتر ممبران یک تکنولوژی هایتک (High-tech) است. ممبران اسمز معکوس برای تصفیه آب آشامیدنی یا آب مورد نیاز برای محیط‌های صنعتی استفاده می شود. فیلتر ممبران تصفیه آب، قادر هستند موادی چون انواع نمک‌ها، یون‌ها، کلر، کلرامین، سولفات‌ها و نیترات‌ را حذف کنند. مواد تشکیل دهنده فیلتر آب ممبران نیمه تراوا هستند که از ورود آلاینده‌های شیمیایی و املاح مضر به آب جلوگیری می‌کنند.

برای استعلام قیمت و خرید فیلتر ممبران از تنها تولید کننده فیلترهای ممبران در ایران با استانداردهای جهانی با شماره ۰9120761646 تماس بگیرید.

فیلتر ممبران
تنها تولید کننده فیلترهای ممبران در ایران

انواع فیلتر ممبران

تمامی فیلتر های تصفیه آب ممبران تولیدی توسط کارخانه صنعتی پالایه سازان فرآیند توس را می توانید به صورت موارد زیر مشاهده کنید. تمامی محصولات فیلتر ممبران (خانگی، صنعتی، نیمه صنعتی) دارای گواهینامه استاندارد CE اروپا، استاندارد NSF سازمان جهانی بهداشت، استاندارد FDA سازمان غذا و دارو، استاندارد جهانی کنترل کیفیت آب آشامیدنی هستند.

پک ۳ عددی بلوویو
145,000
تومان
172,000
تومان
ارسال با سرویس مخصوص

به تمام نقاط کشور

پشتیبانی 24 ساعته

آماده پاسخگویی کامل

تضمین کیفیت کالا

استفاده از بهترین متریال

امکان پرداخت آنلاین

با درگاه اینترنتی کاملا امن

پخش ویدیو
پخش ویدیو

خرید فیلتر ممبران

قیمت و خرید فیلتر آب ممبران
خرید فیلتر ممبران

فیلتر آبی تصفیه ممبران را باید از مراکز معتبر خریداری کنید تا از کیفیت، اصالت و استاندارد بودن محصول مطمئن باشید. استفاده از یک فیلتر با کیفیت است که باعث می شود تا آب به درستی تصفیه شود. پس قبل از خرید از کیفیت محصول مطمئن شده و سپس اقدام به خریدکنید. ما در پالایه سازان فرآیند توس با تولید بهترین فیلتر تصفیه آب در انواع مختلف در کشور به عنوان تنها سازنده فیلتر ممبذان با نام تجاری TOOS هستیم.

شما می توانید انواع فیلترهای ممبران خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی (4 و 8 اینچ) در به صورت مستقیم از فروشگاه اینترنتی ما خریداری کنید.

قیمت فیلتر ممبران

قیمت فیلتر ممبران چقدر است؟ روش اسمز معکوس یکی از بهترین روش‌هایی است که به واسطه آن می‌توان آب را تصفیه کرد. فیلترهای قدیمی که برای دستگاه‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گرفتند چندان کارایی نداشتند. ممبران تصفیه آب یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه‌های تصفیه آب است. دستگاه‌هایی که برای تصفیه آب از ممبران تصفیه آب خانگی استفاده می‌کنند، فرایند تصفیه آب را به درستی انجام داده و نیازی به افزودنی‌های مختلف نخواهند داشت. با توجه به این که قیمت کالاها از جمله ممبران فیلتر متغیر است. قیمت فیلتر تصفیه آب ممبران بر اساس نام برند، ابعاد فیلتر، نوع غشاء فیلتر و نوع دستگاه تصفیه آب تغییر می کند. برای اطلاع از قیمت فیلتر تصفیه آب خانگی ممبران پالایه سازان به سایت این کارخانه مراجعه کنید و از طریق شماره تماس های نوشته شده در این سایت با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید و از قیمت ها مطلع شوید.

قیمت فیلتر ممبران
قیمت انواع مدل های فیلترهای ممبران
فیلترهای ممبرانقیمت
فیلتر ممبران 300 گالن نیمه صنعتیتماس بگیرید
فیلتر ممبران 400 گالن نیمه صنعتیتماس بگیرید
فیلتر ممبران خانگی 100 گالن460,000 تومان
فیلتر ممبران خانگی 50 گالن340,000 تومان
فیلتر ممبران خانگی 75 گالن395,000 تومان
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچ10,000,000 تومان
فیلتر ممبران صنعتی 8 اینچ25,000,000 تومان
فیلتر دستگاه تصفیه کننده آب پالایه سازان فرآیند توس مدل ممبران 75-1812تماس بگیرید
فیلتر ممبران اولترافیلتراسیونتماس بگیرید
فیلتر محافظ ممبرانتماس بگیرید

انواع فیلترهای ممبران

فیلتر ممبران صنعتی

فیلترهای تصفیه آب ممبران اسمز معکوس صنعتی به دو دسته فیلترهای آب ممبران SW و BW تقسیم بندی می‌شوند. از این فیلترها برای تصفیه آب‌های شور مانند آب دریاها استفاده می‌شود. زمانی که TDS آب ورودی به ممبران از ۱۰/۰۰۰ میلی گرم کمتر باشد، از فیلترهای ممبران BW و زمانی که TDS آب ورودی بالاتر از این مقدار باشد از فیلترهای تصفیه آب ممبران SW استفاده می‌شود. TDS معیاری برای سنجش نوع و کیفیت آب ورودی به فیلتر ممبران صنعتی است. فیلترهای تصفیه آب ممبران صنعتی را می‌توانید با ظرفیت‌های مختلف در قطرهای ۴ و ۸ اینچی خریداری کنید. فیلترهای ممبران صنعتی براساس فناوری دستگاه تصفیه آب نیز به چندین دسته تقسیم بندی می‌شوند.

 1. ممبران میکروفیلتراسیون MF
 2. ممبران اولترافیلتراسیون UF
 3. ممبران نانوفیلتراسیون NF
 4. ممبران اسمز معکوس ROD

فیلتر ممبران نیمه صنعتی

ممبران تصفيه آب نیمه صنعتی فیلتر آبی است که برای دستگاه‌ تصفیه آب نیمه صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظرفیت این فیلترهای آب برای حذف آلاینده‌های موجود در آب از ممبران خانگی بیشتر و از فیلتر ممبران صنعتی کمتر است. فیلتر آب ممبران قادر است هرگونه املاح محلول در آب مانند نمک‌ها را فیلتر کند. از فیلتر ممبران تصفیه نیمه صنعتی با هدف از بین بردن باکتری‌ها، ویروس‌ها و بطور کلی کلیه عوامل بیولوژیکی استفاده می‌شود. این فیلتر آب همچنین به سبک سازی و پایین آوردن TDS آب نیز کمک می‌کند.

انواع فیلتر ممبران نیمه صنعتی شامل موارد زیر است:

فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۲۰۰ گالن

فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۳۰۰ گالن

فیلتر ممبران نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن

فیلتر ممبران خانگی

فیلترهای ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی با قطر ۲.۵ اینچی در بازار موجود هستند. فیلتر های ممبران درون محفظه‌ای به نام هوزینگ قرار می‌گیرند. فیلتر های آبی ممبران یک غشای نیمه تراوا دارند. غشای نیمه تراوا صفحاتی با منافذ بسیار ریز است که به آلاینده‌های بزرگ‌تر از این منافذ اجازه عبور نمی‌دهند. فیلتر ممبران اسمز معکوس یکی از بهترین فیلترهای ممبرانی است که برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممبران خانگی می‌تواند آلاینده‌های زیر را فیلتر کند:

 1. باکتری‌ها و قارچ‌ها
 2. نمک‌های محلول در آب
 3. فلزات سنگین موجود در آب

فیلتر ممبران چیست؟

فیلتر ممبران چیست؟
آشنایی با فیلترهای ممبران

فیلتر ممبران چیست؟ ممبران فیلتر نوعی غشاء نیمه تراوا است و خاص ترین مدل فیلتر تصفیه آب تولیدی کارخانه پالایه سازان است. این فیلتر با غشاء خود از ورود ناخالصی هایی که اندازه ای بزرگ تر از 0.0001 دارد جلوگیری می کند. این غشاهای نیمه تراوا با قرارگیری در لوله ای پلاستیکی تنها اجازه عبور آب خالص را می دهد و اجازه ورود آلاینده هایی شیمیایی، بیولوژیکی، فیزیکی را نمی دهد. فیلتر های ممبران یکی از فیلترهایی است که به فرآیند تصفیه آب کمک می کند و جزو اجزای اصلی در تصفیه آب به روش اسمز معکوس است. این فیلتر ها غالبا قبل از فیلتر مینرال به کار می رود تا به خوبی مواد معدنی مضر را پاکسازی کند.

2 مورد از مهم ترین تولیدات پالایه سازان فیلترهای ممبران صنعتی چهار و هشت اینچ است.

 • ممبران صنعتی 8 اینچ
 • ممبران صنعتی 4 اینچ

عملکرد فیلتر آب ممبران چگونه است؟

فیلترهای ممبران دو بخش دارند که شامل مجرای آب و مجرای فاضلاب می‌شود. تصفیه آب با کمک فیلترهای ممبران به شکل زیر صورت می‌گیرد:

1

ابتدا ممبران فیلتر در محفظه‌ای به نام هوزینگ قرار می‌گیرد. سپس غشای نیمه تراوا در اطراف یک میله استوانه‌ای قرار گرفته و سپس درون محفظه گذاشته می‌شود.

2

آب پس از وارد شدن به هوزینگ، به صورت چرخشی اطراف میله به گردش در می‌آید. پس از چرخش آب به دور ممبران فیلتر آب خالص و سالم از طریق منافذ بسیار کوچک غشار عبور کرده و وارد مجرای آب می‌شود.

3

آلاینده‌های شیمیایی، قارچ‌ها، باکتری‌ها و هر آلاینده فیزیکی دیگری که امکان عبور از غشای ممبران فیلتر را ندارند، وارد مجرای فاضلاب می‌شوند.

4

نیترات، نمک‌های محلول و غیر محلول، فلزات سنگین و هر نوع ذرات جامد معلق در آب از طریق فیلتر ممبران فیلتر شده و اجازه ورود به آب تصفیه شده را ندارند.

فیلتر ممبران خانگی چیست؟

فیلتر ممبران خانگی مهم ترین فیلتر در دستگاه های تصفیه آبی است که از روش اسمز معکوس استفاده می کند. این فیلتر توانایی حذف فلزات سنگین موجود در آب مثل کادمیوم، جیوه، آرسنیک، مس و سرب را دارد و سختی آب (TDS) را کاهش می دهد. به عبارتی وظیفه خالص سازی و سبک سازی آب را بر عهده دارد. این فیلتر که از آن به غشاء نیمه تراوا یاد می شود در این مجموعه با گواهینامه های CE و ISO 9001 تولید می شود.

استفاده از فیلتر های ممبران خانگی، به دلیل تصفیه آب در حجم بالا در دستگاه‌ های تصفیه آب کارکردهای زیادی دارند. با انواع فیلتر تصفیه آب های ممبران خانگی آشنا شوید. از کاربرد های انواع فیلتر های ممبران خانگی می توان به مواردی چون مصارف خانگی، بویلر ها، صنایع غذایی، داروسازی اشاره کرد.

🎯 کاربردبه عنوان فیلتر مرحله چهارم در مصارف خانگی، آب بویلر ها، صنایع غذایی، داروسازی
💎 مزایاطول عمر بالا، الیاف فشرده، دقت بالا
📌 انواعفیلتر ممبران خانگی، فیلتر ممبران صنعتی، فیلتر ممبران نیمه صنعتی
⏱ زمان تعویض فیلتر الیافیبین ۴ الی ۶ ماه

فیلترهای ممبران سایز ۱۸۱۲ به عنوان ممبران های خانگی شناخته می شوند،که به صورت عمده در سیستم های کوچک مانند دستگاه های تصفیه آب خانگی یا سیستم های تصفیه بیمارستانی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. این ممبران ها مناسب برای نمک زدایی از آب های شور کمتر از ۲۰۰۰ppm مانند آب های سطحی، آب های زیر زمینی، آب شهری و غیره می باشد.
فیلتر ممبران در مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس می باشد و مهم ترین و اصلی ترین مرحله از فیلتراسیون را بر عهده دارد. دقت فیلتر ممبران توس ۰.۰۰۰۱ میکرون می باشد.
این فیلتر علاوه بر حذف فلزات سنگین، مواد معدنی را نیز حذف می کند. حذف این مواد معدنی باعث تلخ مزه شدن آب می شود، به همین دلیل بعد از فیلتر ممبران RO، از فیلتر پست کربن، فیلترمینرال و فیلتر قلیایی استفاده می کنند.

فیلتر ممبران خانگی
فیلتر ممبران سایز ۱۸۱۲ (ممبران خانگی)

مشخصات فیزیکی فیلتر ممبران خانگی

اجزای تشکیل دهنده فیلتر ممبران

ساختار فیلتر های ممبران خانگی

فیلتر آب ممبران خانگی

مشخصات فیلتر تصفیه آب ممبران خانگی

اجزای داخلی فیلتر ممبران خانگی

ساختار داخلی فیلتر آب ممبران خانگی

شرایط کاری

 • حداکثر فشار کاری: ۳۰۰PSI (۲.۰۷ Mpa)
 • حداکثر دمای آب ورودی: °۴۵ سلسیوس
 • حداکثر SDI ورودی: ۵
 • مقدار کلر آزاد مجاز آب ورودی: ۰.۱ppm>
 • مقدار PH آب ورودی در کارکرد پیوسته: ۱۰-۳
 • مقدار PH آب ورودی هنگام شستشوی شیمیایی: ۱۲-۲
 • حداکثر افت فشار: ۱۰PSI (۰.۰۷Mpa)

شرایط تست

 • فشار تست: (۰.۴۱Mpa) ۶۰PSI
 • دما: °۲۵ سلسیوس
 • غلظت محلول نمک: ۱۷۰۰PPM
 • PH محلول تست: ۷.۵
 • مقدار تولید آب: ۱۵%
فیلتر آب ممبران خانگی 50 گالن
عکس ممبران خانگی ۵۰ گالن

ممبران خانگی ۵۰ گالن معمولی

در حال حاضر یکی از بهترین فیلترهای مرحله چهارم دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، فیلترهای ممبران با ظرفیت ۵۰ گالن (10 لایه) هستند. فیلترهای ممبران هر یک دارای ظرفیت مشخصی هستند؛ توجه داشته باشید که هرچه ظرفیت فیلتر بالاتر باشد، توانایی تصفیه حجم بیشتری از آب را در شبانه روز دارد. از همین‌رو حین خرید باید به ظرفیت فیلتر ممبران توجه داشته باشید. اغلب دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از فیلترهای معمولی ۵۰ گالن یا ۷۵ گالن استفاده می‌کنند. برای انتخاب مناسب‌ترین ظرفیت فیلتر ممبران برای دستگاه شما، باید به کدی که بر روی فیلتر درج شده است دقت کنید. اگر این کد ۱۸۱۲ بود، باید فیلتر ممبره ۵۰ گالن (10 لایه) خریداری کنید تا این فیلتر درون هوزینگ دستگاه تصفیه آب به خوبی جا بگیرد.

ممبران خانگی ۷۵ گالن معمولی

از دیگر فیلترهایی که عموما برای دستگاه‌های تصفیه آب معمولی استفاده می‌شود، فیلترهای ۷۵ گالن ممبران هستند. پیش از خرید فیلتر ممبران ۷۵ گالن (13 لایه)، نگاهی به قطعه محدود کننده فاضلاب بیندازید. اگر عددی که بر روی این قطعه درج شده است ۴۰۰ یا ۴۲۰ بود، بهتر است از فیلترهای ۷۵ گالن استفاده کنید. البته امکان استفاده از فیلترهای ۱۰۰ گالن نیز وجود دارد اما فیلتر ممبران معمولی ۷۵ گالن مناسب‌تر است. یک فیلتر ممبران خانگی ۷۵ گالن معمولی باکیفیت باید حداقل ۲ سال کارایی داشته باشد. چنانچه فروشنده اصرار دارد که عمر فیلتر کمتر از ۲ سال است، به احتمال زیاد این فیلتر ممبران کیفیت بالایی ندارد.

فیلتر ممبران توس
عکس ممبران خانگی ۷۵ گالن
فیلتر آب ممبران خانگی 100 گالن
عکس ممبران خانگی ۱۰۰ گالن

ممبران خانگی ۱۰۰ گالن معمولی

این دسته از فیلترهای ممبران برای دستـــگاه‌های تصفیه آب با ظرفیت بالاتری قرار می‌گیرند. فیلتر ممبران ۱۰۰ گالن (15 لایه) را نمـــی‌توانید درون هوزینگ‌های معمــــولی کـه فیلترهای ۵۰ گالن یا ۷۵ گالن درون آن‌ها قرار می‌گیـــرند بگذارید؛ این فیــــلتر به هوزینگ بزرگ‌تری نیاز دارد. بهتر است مجددا نگاهی به عدد درج شده بر روی قطعه محدود کننده فاضلاب بیندازید. عددهای ۴۵۰، ۵۰۰ یا ۵۵۰ نشان دهنده این هستند که باید از فیلترهای ممبران با ظرفیت ۱۰۰ گالن استفاده کنید. این فیلتر مــی‌تواند تا ۱۰۰ گالن معادل ۳۷۰ لیتر آب را به صورت روزانه تصفیه کند. اگر مـیزان آلایندگی‌های موجود در آب منطقه کم باشد، فیلتر ممبران ۱۰۰ گالن ممکن است ۲ الی ۲سال و نیم عمر مفید داشته باشد. در صورت آلوده بودن بیش از حد آب، فیلترهای ممبران باید زودتر تعویض شوند.

خرید فیلتر ممبران خانگی
تشخیص اصل بودن فیلتر ممبران خانگی

خرید فیلتر ممبران خانگی

در هنگام خرید فیلترهای ممبران باید به ظرفیت اسمی آن‌ها توجه داشته باشید. هرچه ظرفیت فیلتر ممبران خانگی بیشتر باشد، این فیلتر قادر است حجم بیشتری از آب را تصفیه کند. برای مثال عموما دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از فیلترهای ۵۰ گالن استفاده می‌کنند. برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی عموما باید فیلترهای ممبران ۵۰ گالن یا ۷۵ گالن را خریداری کنید. توجه داشته باشید که فیلترهایی با ظرفیت بیش از ۱۰۰ گالن به هوزینگ‌های بزرگ‌تری نیاز دارند و در هوزینگ‌های معمولی دستگاه تصفیه آب خانگی جای نمی‌گیرند.

کاتالوگ ها

کاتالوگ فیلتر ممبران 4 اینچ

کاتالوگ فیلتر ممبران 8 اینچ

آنچه می خوانید:
فیلتر ممبران خانگی مناسب دستگاه تصفیه آب

نحوه تشخیص ممبران اصل از فیک

تشخیص فیلتر ممبران اصلی

فیلتر ممبران یکی از مهم‌ترین اجزا در دستگاه تصفیه آب است. این فیلتر وظیفه پایین آوردن سختی آب و تصفیه آن را برعهده دارد و به‌نوعی می‌توان گفت قلب دستگاه تصفیه خواهد بود. برای تشخیص ممبران اصل ابتدا باید به نوع بسته‌بندی آن توجه کنید. شرکت‌هایی که ممبران اصل را تولید می‌کنند برای نشان‌دادن اصل بودن آن از نشانه‌ها بر روی بسته استفاده خواهند کرد.

به لیبل روی فیلتر دقت کنید و اعداد روی آن را بخوانید. یکی از موارد دیگر در تشخیص ممبران اصل این است که در فیلترهای تقلبی ظرفیت گالن 75 لیتر بوده درحالی‌که ما به شما خرید فیلترهای 50 گالن را پیشنهاد می‌کنیم. میزان آبدهی آن را نیز با اعداد روی لیبل مطابقت دهید باید این اعداد شبیه هم باشند.

آموزش تعویض فیلتر ممبران

پس از تشخیص خرابی فیلتر ممبران، اگر قصد تعویض آن را داشته باشید، می توانید اینکار را مطابق با فیلم زیر انجام دهید. اما به صورت کلی مراحل تعویض (نحوه نصب ممبران تصفیه آب خانگی) این نوع فیلتر به شرح زیر است. فقط این نکته حائز اهمیت را باید به یاد داشته باشید که تعویض و یا نصب فیلتر ممبران نسبت به سایر فیلتر های دستگاه تصفیه آب سخت تر می باشد و برای نصب نیاز به دقت بیشتری دارد.

 1.  بستن شیر مخزن و آب ورودی به آن
 2.  لوله ورودی به هوزینگ را خارج کنید
 3. درب محافظ هوزینگ را با آچار مناسب مخصوص باز کنید.
 4.  فیلتر ممبران را از مخزن خارج کنید
 5.  هوزینگ را باز کرده و شستشو دهید
 6.  فیلتر را درون هوزینگ دهید
 7. اتصالات خارجی هوزینگ را به حالت اولیه برگردانید و هوزینگ را در جای مخصوص قرار دهید.
 8. درب هوزینگ با آچار مخصوص
 9. تست خروجی و سختی آب بعد از تعویض فیلتر

زمان تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب

بهترین زمان برای تعویض فیلتر ممبران خانگی در دستگاه تصفیه آب چقدر است؟ زمان تعویض فیلتر ممبران بین یک تا 2 سال است. البته یک و سال و نیم نیز یک زمان مناسب برای تعویض این مدل فیلترهای غشایی است.

چرا فیلتر ممبران می گیرد؟

یکی از علت‌های گرفتگی فیلتر ممبران این است که گل‌ولای و ذرات معلق به آن وارد شده و باعث رسوب‌گذاری و مسدودشدن فیلتر می‌شود. در چنین حالتی باید دراسرع‌ وقت فیلتر را تعویض کنید. از دیگر دلایل گرفتگی این فیلتر مسدود شدن خروجی فاضلاب دستگاه تصفیه آب بوده که باید حتماً میزان خروجی جریان به فاضلاب را بررسی کرده و محدودکننده فاضلاب را نصب نمایید.

چرا فیلتر ممبران لازم است؟

آشنایی با نحوه کارکرد فیلتر ممبران

به‌مرورزمان تماس فیلتر ممبران با آلاینده‌ها باعث کاهش کارایی آن شده به همین خاطر باید به‌صورت مرتب آن را شستشو و تمیز کنید. همچنین برخورد بیش از اندازه این فیلتر با کلر طول عمر آن را کم می‌کند. قدرت و کیفیت پمپ نیز روی مسدود شدن فیلتر ممبران تأثیرگذار بوده به‌طوری‌که اگر پمپ نتواند فشار موردنیاز را تأمین کند غشای این فیلتر به‌مرورزمان دچار گرفتگی خواهد شد.

یکی دیگر از عواملی که باعث مسدود شدن فیلتر ممبران می‌شود کیفیت فیلتر کربنی است. این فیلترها نقش مهمی در حذف کلر آب دارند و اگر این کربن‌ها مرغوب نباشند قادر به حذف کلر آب ورودی نخواهند بود و باعث گرفتگی و حتی پاره شدن فیلتر ممبران می‌شود و در آخر میزان آب تصفیه شده مصرفی شما روی طول عمر این فیلتر بسیار مؤثر است. پس هرچه میزان آب مصرفی بیشتر باشد زودتر باید فیلتر را تعویض کنید.

بهترین فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی کدام است؟

بهترین قیلترهای ممبران در کدام دستگاه تصفیه آب

به عنوان بهترین مارک‌های فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توان به برندهای CCK، سافت واتر و دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی اشاره کرد. چنانچه از هر یک از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنید و می‌خواهید اقدام به تعویض فیلتر ممبران آن کنید ابتدا باید با بهترین مارک فیلتر ممبران موجود در بازار آشنا شوید. بهترین مدل‌های فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی سازنده کشورهای آمریکا، ژاپن و تایوان هستند. در ادامه با انواع بهترین برند فیلتر آب ممبران آشنا خواهید شد.

فیلتر ممبران آمریکایی فیلمتک Filmtec

ممبران فیلمتک فیلتری با ظرفیت ۵۰ گالن است. به عبارتی این فیلتر تصفیه آب قادر است روزانه ۲۰۰ لیتر یا ۵۰ گالن آب را تصفیه کند. به هنگام خرید توجه داشته باشید که فیلمتک اصل دارای ۱۳ لایه بوده و بافت بسیار ریزی دارد.

این فیلتر ها با نام فیلتر ممبران Brakish  – مخفف BW هم شناخته می شوند که در اغلب موارد آن ها را فیلتر ممبران آب شور یا لب شور هم می نامند.

قیمت ممبران تصفیه آب خانگی فیلمتک به نسبت کارایی‌های آن مقرون به صرفه است. برای اطلاع دقیق از قیمت این فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی با ما تماس بگیرید.

قیمت فیلتر ممبران ژاپنی گلد تورای Gold Toray

قیمت فیلتر ممبران صنعتی

یکی دیگر از بهترین مارک های فیلترهای آبی ممبران موجود در بازار، فیلترهای گلد تورای هستند. وظیفه فیلتر ممبران تصفیه آب گلد تورای حذف املاح بسیار ریز مضر است. این فیلتر می‌تواند ذراتی تا ۰.۰۰۰۱ میکرون را فیلتر کند. در مقایسه با قیمت ممبران تصفیه آب خانگی آمریکایی با ژاپنی می‌توان گفت این فیلترهای ژاپنی عمر بیشتری نسبت به فیلترهای ممبران آمریکایی دارند. از همین‌ رو قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی ژاپنی نیز کمی بیشتر از فیلترهای فیلمتک است.

فیلتر ممبران تصفیه آب ونترون تایوانی Vontron

فیلتر ممبران هشت اینچ

اگر به دنبال یک فیلتر ممبران ارزان‌تر در بازار هستید می‌توانید از فیلترهای تایوانی استفاده کنید. این فیلترها تحت لیسانس آمریکا اما در تایوان تولید می‌شوند. آرسنیک، نیتریت، آلومینیوم و نیترات از املاح مضری است که این فیلتر تصفیه آب قادر است آن‌ها را حذف کند. پایین‌تر بودن قیمت ممبران تصفیه آب خانگی ونترون نسبت به فیلترهای ژاپنی و آمریکایی به دلیل کیفیت کمتر آن‌ها نیست. چراکه این فیلترهای تصفیه آب ممبران را نیز می‌توان جزو فیلترهای درجه یک بازار دانست که همانند دیگر فیلترهای موجود در بازار ۵۰ گالن ظرفیت دارد.

قیمت فیلتر ممبران به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ممبران خانگی چقدر است؟ عملکرد فیلتر ممبران چگونه است؟ روش اسمز معکوس یکی از بهترین روش‌هایی است که به واسطه آن می‌توان آب را تصفیه کرد. فیلترهای قدیمی که برای دستگاه‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گرفتند چندان کارایی نداشتند. ممبران تصفیه آب یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه‌های تصفیه آب است. دستگاه‌هایی که برای تصفیه آب از ممبران تصفیه آب خانگی استفاده می‌کنند، فرایند تصفیه آب را به درستی انجام داده و نیازی به افزودنی‌های مختلف نخواهند داشت.

بهترین فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی

با توجه به این که قیمت کالاها از جمله ممبران فیلتر متغیر است. قیمت فیلتر تصفیه آب ممبران بر اساس نام برند، ابعاد فیلتر، نوع غشاء فیلتر و نوع دستگاه تصفیه آب تغییر می کند. برای اطلاع از قیمت فیلتر تصفیه آب خانگی ممبران پالایه سازان به سایت این کارخانه مراجعه کنید و از طریق شماره تماس های نوشته شده در این سایت با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید و از قیمت ها مطلع شوید.

قیمت انواع فیلترهای ممبران دستگاه تصفیه آب

قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی

فیلترهای ممبران براساس ویژگی‌های متفاوتی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توان با کمک آن فیلترهای ممبران را دسته بندی کرد، نوع و عملکرد دستگاه تصفیه آب است. برای اطلاع از قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی می‌توانید با واحد فروش پالایه سازان تماس بگیرید.

1- ممبران اسمز معکوس

این فیلتر برای دستگاه‌های تصفیه آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای تصفیه آب از روش اسمز معکوس استفاده می‌کند. هنگامی که آب با فشار پمپ از این فیلتر عبور می‌کند، حجم زیادی از ناخالصی‌های موجود در آن گرفته می‌شود. برای مثال موادی چون سولفات‌ها، نمک، یون، نیترات‌ها، سرب و…با ممبران RO قابل فیلتر هستند.

2- ممبران نانوفیلتراسیون

از دیگر روش‌هایی که دستگاه‌های تصفیه آب برای تصفیه از آن استفاده می‌کنند نانوفیلتراسیون است. فیلتر ممبرانی که در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود خود از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش جداکننده آب از ناخالصی‌ها است و بخش دیگر از دستگاه در برابر فشار آب محافظت می‌کند. پس از اینکه آب از این ممبران فیلتر عبور کند تنها یون‌های لازم برای بدن در آب باقی می‌ماند.

3- ممبران اولترافیلتراسیون

این فیلتر ممبران برخلاف ممبران نانوفیلتراسیون قادر به حذف مولکول‌‌ها و یون‌های کوچک موجود در آب نیست. ممبران اولترافیلتراسیون در برابر کلر مقاومت بسیار بالایی دارد. از همین‌رو برای شستشوی این فیلترها می‌توانید از کلر کمک بگیرید.

دلایل خرابی فیلتر های ممبران چیست؟

دلایل خراب شدن فیلترهای ممبران

دلایل خرابی (علائم خرابی ممبران تصفیه آب) یا نقص در عملکرد فیلتر های ممبران به عواملی از قبیل:

 • میزان مصرف آب از دستگاه های صنعتی
 • مطلوب نبودن آب خروجی از فیلتر 
 • ساختار نامناسب دستگاه از لحاظ طراحی ظاهری
 • عملکرد نامطلوب پیش تصفیه های شنی
 • اصلی بودن یا تقلبی بودن فیلتر ممبران

TDS فیلتر ممبران چیست؟

TDS مخفف Total Dissolved Solid یا مجموع کل مواد آلی و غیرآلی محلول در آب است که به عنوان یکی از مهمترین شاخصه های استاندارد و مطلوبیت آب به شمار می رود. زیاد یا کم بودن این شاخصه در آب اثرات بسیاری را بر روی سلامتی بدن میگذارد.

وظیفه نرمال سازی و متعادل کردن این TDS ها بر عهده فیلتر های ممبران غشایی است که می تواند TDS را به شکل نرمال متعادل کنند.

انواع فیلتر ممبران از لحاظ TDS

انواع فیلتر های ممبران براساس تی دی اس TDS های مختلفی طراحی و تولید می شوند و همین منظور این فیلتر ها از لحاظ TDS به موارد زیر تقسیم می شوند.

 • فیلتر ممبرانن TDS ۴۰۰۰
 • فیلتر ممبران TDS بالای ۴۰۰۰
 • فیلتر ممبران TDS زیر ۴۰۰۰
 • فیلتر ممبران TDS بالای ۵  هزار
 • فیلتر ممبران TDS بالای ۶ هزار

انواع فیلتر ممبران از لحاظ قطر

فیلتر های ممبران از لحاظ قطر هم تقسیم بندی های به خصوص خود را دارند و کاربران می توانند بر همین اساس محصول مدنظر خود را خریداری نمایند. قطر ممبران براساس اینچ سنجیده می شود. در اصطلاح عمومی این فیلتر ها به همراه طول (ارتفاع فیلتر) بر حسب اینچ آورده می شوند. انواع این فیلتر ها شامل موارد زیر است:

این فیلتر ها در ابعاد مختلفی استفاده می شوند که هر کدام به نام های به خصوص خود را دارند.

 • فیلتر ممبران ۴۰*۴۰ 
 • فیلتر ممبران ۴۰*۸۰
 • فیلتر ممبران ۲۱*۴۰

که به عنوان مثال فیلتر های ممبران 40*80 دارای 8 اینچ قطر و 40 اینچ ارتفاع است.

سوالات متداول فیلتر ممبران

در تعیین قیمت این نوع فیلتر عواملی نظیر نوع دستگاه تصفیه آب، ابعاد فیلتر، نوع غشاء و برند تاثیر گذار است.

قیمت فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی

قیمت فیلترهای موجود در بازار بسته به نوع دستگاه و فرایندی که برای تصفیه آب از آن استفاده می‌کنند متغیر است. برای مثال قیمت فیلتر ممبران خانگی دستگاه‌هایی که سازوکار آن‌ها اسمز معکوس است، از قیمت فیلترهای ممبران دستگاه‌هایی که با فرایند اولترا یا نانوفیلتراسیون کار می‌کنند بیشتر است. ابعاد فیلتر ممبران نیز بر روی قیمت آن تاثیرگذار است. دستگاه تصفیه آب خانگی انواع متفاوتی دارد. این دستگاه‌ها می‌توانند زیر سینکی، دیواری یا دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی باشند. برای خرید و اطلاع قیمت ها میتوانید از پالایه سازان مشاوره بگیرید.

تنها تولید کننده ممبران تصفیه آب خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی در ایران کارخانه تولید کننده فیلتر پالایه سازان فرآیند توس است.

برای ثبت سفارش و خرید این نوع فیلتر کافیست با شماره های ۰۹۱۲۰۷۶۱۶۴۶ در ارتباط باشید و سفارش خود را ثبت کنید.

فیلترهای ممبران را با توجه به نوع فناوری دستگاه تصفیه آب می‌توان به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد. بطور کلی در بازار ۳ نوع فیلتر ممبران با توجه به نوع دستگاه وجود دارد: 1. فیلتر ممبران اسمز معکوس 2. فیلتر ممبران نانوفیلتراسیون 3.فیلتر ممبران اولترافیلتراسیون. برای دستگاه‌هایی که برای تصفیه آب از روش اسمز معکوس یا RO استفاده می‌کنند باید فیلترهای ممبران اسمز معکوس را خریداری کرد. یک فیلتر ممبران اسمز معکوس می‌تواند کلرامین، سرب، کلر، نیترات‌ها، نمک و یون را حذف کند.

 • لایه‌ای از جنس پلی استر
 • لایه‌ای از جنس پلی آمید که بالای تمام لایه‌ها قرار می‌گیرد.
 • لایه‌ای با منافذ بسیار ریز از جنس پلی سولفون

تعداد لایه‌های یک فیلتر ممبران صنعتی به مدل آن بستگی دارد. بطور کلی فیلترهای صنعتی ممبران، فیلترهایی با بیش از ۳۰ لایه هستند که این لایه‌ها به دور نافی (لوله‌ای که لایه‌های فیلتر ممبران صنعتی به دور آن می‌پیچند) پیچیده شده‌اند. توجه داشته باشید که تعداد فیلترهای ممبران در هر دستگاه تصفیه آبی، به نوع دستگاه و ظرفیت آب ورودی آن بستگی دارد.

فیلترهای ممبران را برای داشتن کارایی و عملکردی بهتر با دو بخش طراحی می‌کنند. یکی از بخش‌های فیلتر ممبران خانگی مجرای آب و بخش دیگر آن مجرای فاضلاب است. نحوه عملکرد این فیلترها به این صورت است که ابتدا آب به صورت دورانی به دور فیلتر ممبران می‌چرخد. این فیلتر که از یک غشای نیمه تراوا برخوردار است در اطراف یک لوله استوانه‌ای شکل قرار گرفته و سپس در محفظه فیلتر که هوزینگ نام دارد قرار می‌گیرد.

برای نصب یا تعویض ممبران فیلتر لازم است یک سری از نکات را رعایت کنید تا فیلتر دستگاه تصفیه آب به درستی عمل کند. در ادامه این نکات را بررسی خواهیم کرد.

 1. در ابتدا آب ورودی را ببندید.
 2. سپس لوله ای که به هوزینگ متصل است را خارج کنید.
 3. درب هوزینگ را باز کنید و ممبران فیلتر را از آن خارج کنید.
 4. هوزینگ را از دستگاه تصفیه آب جدا کنید و آن را شستشو دهید.
 5. هوزینگ را بعد از شستشو در جای خود در دستگاه قرار دهید و سپس فیلتر تصفیه آب ممبران جدید را با انبر دست همزمان با فشار و چرخاندن داخل هوزینگ قرار دهید. در هنگام بستن در هوزینگ اورینگ آن را در جای خود قرار دهید. در هوزینگ را بسته و لوله ورودی به هوزینگ را متصل کنید.

ممبران فیلتر نیز طول عمری در حدود یک تا دو سال دارد. البته این محدوده زمانی تقریبی است و طول عمر آن به عواملی از جمله میزان تی دی اس و تعویض یا تعویض نکردن فیلترهای یک، دو و سه بستگی دارد.

تمام فیلترهایی که برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند زمانی مشخص به عنوان عمر مفید دارند که پس از اتمام این زمان باید فیلترها تعویض شوند چراکه کارایی سابق را ندارند. حتی اگر بهترین فیلتر ممبران خانگی موجود در بازار را نیز خریداری کنید، پس از مدتی فیلتر اشباع شده و دیگر کارایی اولیه را نخواهد داشت. طول عمر فیلترهای ممبران نیز مانند سایر فیلترهای تصفیه آب خانگی به عوامل متعددی چون حجم آب ورودی به دستگاه به صورت روزانه، میزان آلاینده‌های موجود در آب یا کیفیت آب منطقه بستگی دارد. مسلم است که هرچه کیفیت آب پایین‌تر باشد یا دستگاه روزانه حجم زیادی از آب را تصفیه کند، فیلتر ممبران سریع‌تر اشباع شده و باید آن را تعویض کنید.

عمر مفید فیلترهای ممبران به چند عامل وابسته است. عواملی چون میزان آب مصرفی، کیفیت آب ورودی، عملکرد دستگاه و کیفیت فیلترهای خریداری شده از جمله مواردی هستند که مناسب‌ترین زمان تعویض فیلتر آب ممبران را تعیین می‌کنند. عموما فیلترهای ممبرانی که برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند ۱.۵ الی ۲ سال کارایی دارند. توجه داشته باشید که این مدت زمان در شرایط مختلف می‌تواند کمتر یا بیشتر شود. اگر قصد تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی دارید ابتدا قیمت ممبران تصفیه آب خانگی را استعلام گرفته و آن را با قیمت مناسب خریداری کنید.

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.