ردکردن این

فیلتر پست کربن

Post Carbon & Water Dispenser Filters

فیلتر پست کربن در مرحله پنجم دستگاه‌ تصفیه آب خانگی قرار می‌گیرد وظیفه دارد هرگونه ماده شیمیایی باقی مانده در آب را حذف کند. افرادی که حساسیت‌های گوارشی دارند و می‌خواهند از آشامیدن آبی کاملا سالم اطمینان خاطر داشته باشند، باید از دستگاه‌های تصفیه آبی استفاده کنند که مجهز به فیلتر تصفیه آب خانگی کربن پست کربن باشند. فیلترهای پست کربن که به آن‌ها فیلتر خطی یا اینلاین نیز گفته می‌شود به صورت خطی در مدار دستگاه‌های تصفیه آب قرار می‌گیرند.

فیلترهای پست کربـن

فیلتـرهای پست کربن به شکل کپسولی پر شده از دانه های کربن فعال دانه ای(گرانول٬ زغال اکتیو)بوده و در دستگاه هایی با فرآیند اسمز معکوس به عنوان فیلتر مرحله پنجم و بعد از مخزن ذخیره مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلتـر تاثیرات ناشی از ماندگاری آب در داخل مخزن را از بین برده و همچنین باعث شفافیت و از بین رفتن رنگ٬ بو و طعم نامطبوع آب می شود زمان تعویض آن به مدت زمان سپری شده از بکارگیری و میزان مصرف آب بستگی دارد.
این کارتریج یک بار مصرف بوده و بعد از انسداد منافذ کربن فعال باید تعویض گردد و زمان آن بر اساس میزان مصرف آب به واحد گالن روی فیلتـر درج گردیده است. به طور معمول عمر آن را در حالت مصرف عادی دوازده ماه در نظر می گیرند.در یک طرف این کارتریج یک فلش جهت دار قرار دارد که در هنگام نصب باید به این امر دقت گردد که جهت مسیر ورود و خروج آب در جهت فلش قرار گیرد. این فیلتـر به عنوان فیلتـر مرحله پنجم نیز نامیده می شود.
 • حذف طمع و بوی بد آب

  حذف طعم نامطبوع آب در خروجی مخزن آب

 • عمر طولانی

  زمان تعویض یکساله و بسته به نوع مصرف

خصوصیات فیلتر های پست کربن

عمر طولانی

عمر طولانی

باز تعویض طولانی مدت

حذف طمع و بوی نامطبوع

حذف طمع و بوی نامطبوع

گوارا نمودن آب تصفیه شده

نصب و تعویض آسان

نصب و تعویض آسان

به صورت کپسولی

کاربردها

 • فرآیند اسمز معکوس
 • یخچال ها و فریزرها و یخ سازها
 • بستنی سازهـــا

مزایا و ویژگی ها

 • از بین بردن رسوبات
 • کاهش طعم و بوی بد آب 
 • حذف کلر و سایر آلاینده های شیمیایی
شرایط و عملکرد فیلتر پست کربن
شرایط و عملکرد فیلتر پست کربن
مشخصات فیلتر پست کربن
مشخصات فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن

انواع فیلترهای پست کربن

فیلترهای  تصفیه آب پست کربن یا کربن نهایی از نظر شکل ظاهری مشابه با یکدیگر هستند. تفاوتی که میان پالایشگرهای پست کربن خانگی با نیمه صنعتی وجود دارد، قطر این فیلترها است. درون فیلترهای مرحله پنجم عموما با کربن پودری پر می‌شود؛ اما در شرایطی ممکن است از کربن جامد نیز برای ساخت این فیلترها استفاده شود. بهترین فیلتر تصفیه آب کربنی پست کربن فیلتری است که با کربن پایه گیاهی ساخته شده باشد.

لزوم استفاده از فیلتر پست کربن

اگر آب برای مدت زمان زیادی در مخزن دستگاه تصفیه آب باقی بماند، طعم، بو و حتی ممکن است رنگ ناخوشایندی به خود بگیرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، فیلتر کربن نهایی یا فیلتر پست کربن را در مسیر خروجی آب از مخزن قرار می‌دهند. اگر به تازگی احساس می‌کنید آبی که از دستگاه تصفیه آب خارج می‌شود طعم ناخوشایندی دارد، به احتمال زیاد باید فیلتر تصفیه آب پست کربن را تعویض کنید. تمام دستگاه‌های تصفیه آبی که از فناوری اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کنند، به فیلترهای آب پست کربن مجهز هستند.

 • فیلتر پست کربن ۱۰ اینچی

  این فیلترها برای مصارف خانگی و دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استفاده می‌شوند.

 • فیلتر پست کربن ۱۲ اینچی

  این فیلترها برای مصارف نیمه صنعتی و دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی استفاده می‌شوند.

چرا باید از فیلتر پست کربن استفاده کنیم؟

اگر آب برای مدت زمان زیادی در مخزن دستگاه تصفیه آب باقی بماند، طعم، بو و حتی ممکن است رنگ ناخوشایندی به خود بگیرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، فیلتر کربن نهایی یا فیلتر پست کربن را در مسیر خروجی آب از مخزن قرار می‌دهند. اگر به تازگی احساس می‌کنید آبی که از دستگاه تصفیه آب خارج می‌شود طعم ناخوشایندی دارد، به احتمال زیاد باید فیلتر پست کربن را تعویض کنید. تمام دستگاه‌های تصفیه آبی که از فناوری اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کنند، به فیلترهای تصفیه آب پست کربن مجهز هستند.

چه روش هایی برای احیای کربن فعال وجود دارد؟

احیای کربن فعال مهم ترین اقدامات در فرایند تصفیه آب و فاضلاب است که کارایی تجهیزاتی مانند فیلتر کربنی تا زیادی رفع می شود. روش های مورد استفاده در این زمینه همه با هدف کاهش الاینده های فیزیکی و حرارتی شیمیایی و بیولوژیکی را شامل می شود.

مزایا و معایب احیای کربن اکتیو با حرارت چیست؟

احیا کردن کربن با حرارت دادن در کوره هایی با دمای بالا 800 درجه سانتی گراد در شرایطی می توان خرید که در طول روز حداقل 5تا6 تن کربن ورودی داشته باشد. احیا با تبخیر مواد آلاینده به طور کامل حذف نخواهد کرد و به دلیل افزایش ر اندمان کربن در تصفیه آب و فاضلاب نیاز به احیا در بازه های زمانی نزدیک به هم خواهد بود که باعث از بین رفتن حجم زیادی از کربن خواهد شد.

نحوه تعویض فیلتر پست کربن چگونه است؟

برای تعویض فیلتر پست کربن می توان طبق موارد زیر عمل کرد:

آب ورودی به دستگاه را بسته و دستگاه را از برق بکشید. باید تمام اتصالات فیلتر پست کربن را باز و از اتصالاتی که فیلتر ممبران وارد فیلتر پست کربن و اتصالات مربوط به شلنگ آبی از پست کربن وارد مخزن می شود. ورودی آب به فیلتر پست کربن و خروجی در فیلتر پست کربن باید طبق دستور العمل مشخص شده و روی فیلتر وصل کنید در غیر این صورت امکان گرفتگی و رد نشدن اب از فیلتر وجود دارد. بعد از انکه فیلتر را در جهت صحیح متصل کردید اتصالات و شلنگ ها را مجددا وصل کرده و دستگاه را به برق بزنید.

مزایا و معایب احیای کربن اکتیو با حرارت چیست؟

احیا کردن کربن با حرارت دادن در کوره هایی با دمای بالا 800 درجه سانتی گراد در شرایطی می توان خرید که در طول روز حداقل 5تا6 تن کربن ورودی داشته باشد. احیا با تبخیر مواد آلاینده به طور کامل حذف نخواهد کرد و به دلیل افزایش ر اندمان کربن در تصفیه آب و فاضلاب نیاز به احیا در بازه های زمانی نزدیک به هم خواهد بود که باعث از بین رفتن حجم زیادی از کربن خواهد شد.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر