ردکردن این

فیلتر یخچال

Refrigerators Water Filter

از فیلتر یخچال برای جلوگیری از رسوبات آب شهری که وارد یخچال ها و سایدها می شوند ،  استفاده می کنند. فیلتر تصفیه آب یخچالی تولیدی توسط کارخانه پالایه سازان برای انواع مدل های یخچال ها قابل استفاده است . در این صفحه تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد انواع فیلتر های یخچالی را ارئه کرده ایم. بعد از بررسی کامل این صفحه، شما به صورت کامل با انواع فیلتر های تصفیه یخچالی آشنا شده اید و می توانید شکل آن را از مدل های دیگر فیلتر های تصفیه آب تشخیص دهید.

فیلتر تصفیه آب یخچال

 فیلتر تصفیه آب خانگی مینرال برای آن دسته از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی طراحی شده‌ است که عمل تصفیه آب را به روش اسمز معکوس انجام می‌دهند . این فیلترها که با نام فیلتر مرحله ششم دستگاه تصفیه خانگی نیز شناخته می‌شوند، آب تصفیه شده خروجی را از جهت عناصر مفید برای بدن که ممکن است طی فرایند تصفیه آب از دست رفته باشند غنی می‌کنند. فیلتر تصفیه آب مینرال املاحی چون کلسیم و منیزیم را به آب می‌افزاید. عمر مفید مینرال فیلتر بسته به حجم آبی که دستگاه تصفیه می‌کند حدود ۶ تا ۱۲ ماه است. پس از گذشت این مدت زمان باید اقدام به تعویض فیلتر مینرال کنید.
این فیلتـر به شکل کپسولی و در سه نوع الیافی٬کربن گرانولی و کربن فشرده تولید و در قسمت مربوط به ورودی آب شهری به یخچال جهت تصفیه آب مصرفی نصب می گردد. این فیلتـرها تاثیرات ناشی از ماندگاری آب در داخل مخزن را از بین برده و کیفیت آب مصرفی را افزایش می دهند. زمان تعویض آن بسته به میزان آب عبور کرده از آن یا همان میزان مصرف آب متفاوت بوده اما معمولا هر یک سال یک بار با میزان مصرف متوسط یک خانوار تعویض می گردد.
 • فیلترهای داخل یخچال

  فیلترهای داخلی تنها برای یخچال‌های ساید بای ساید قابل استفاده هستند.

 • فیلتر های خارج یخچال

  این فیلتر های در خارج و در پشت یخچال ها در مسیر ورودی آب نصب می گردد.

خصوصیات فیلتر های مینرال

عمر طولانی

عمر طولانی

باز تعویض طولانی مدت

افزودن املاح معدنی

افزودن املاح معدنی

افزودن املاح مفید

نصب و تعویض آسان

نصب و تعویض آسان

به صورت کپسولی

کاربردها

 • دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی
 • دستگاه های تصفیه آب خانگی
 • یخچال ساید بای ساید

مزایا و ویژگی ها

 • تصفیه و حذف املاح آب
 • جلوگیری از پوسیدگی و خوردگی
 • کاهش سختی آب

مشخصات فیلتر یخچال

مشخصات فیلتر های یخچال
مشخصات فیلترهای آب یخچالی

راندمان فیلتر آب یخچال

نمودار راندمان فیلتر آب یخچال
نمودار راندمان فیلترهای تصفیه آب یخچال
انواع فیلتر آب یخچالی
انواع فیلتر یخچال

قیمت فیلتر یخچالی

با نگاهی نه چندان ریز بینانه به قیمت های محصولات عرضه شده در بازار، متوجه خواهید شد که یک محصول مشخص با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می شود.قیمت فیلتر یخچال نیز از قاعده مستثنا نیست. این تفاوت قیمت دلایل مختلفی از جمله کشور تولید کننده و برند محصول (فیلتر یخچالی) ،کیفیت فیلتر، اصل یا تقلبی بودن آن و… دارد. 

برای اطلاع از قیمت فیلتر تصفیه آب یخچالی پالایه سازان، می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت این شرکت نوشته شده است، قیمت انواع مختلف این محصول را پرسیده و در صورت تمایل اقدام به خرید نمایید.

اهمیت فیلتر آب یخچال

برای تصفیه آب لوله کشی شهری از کلر استفاده می‌شود. مصرف کلر در درازمدت می‌تواند بر عملکرد بدن تاثیرات مخربی داشته باشد. به همین خاطر در یخچال‌هایی مانند یخچال‌های ساید بای ساید که آب سرد کن و یخ ساز مستقیما به آب لوله کشی شهری متصل هستند باید از فیلترهای تصفیه آب استفاده کرد. ذرات معلق، رسوبات و کلر موجود در آب لوله کشی می‌تواند بر روی سلامتی انسان و عملکرد یخچال تاثیر بگذارد. فیلترهای یخچالی در مسیر ورودی آب قرار می‌گیرند و پیش از ورود آب به مخزن آب سرد کن یا یخ ساز یخچال ذرات و املاح مضر آن‌ها فیلتر می‌شود.

قرمز شدن چراغ این فیلترها خبر از سر رسیدن زمان تعویض آن‌ها می‌دهد. زمانی که عمر مفید فیلترهای یخچال به سر می‌رسد فیلترها اشباع شده و دیگر نمی‌توانند ذرات معلق موجود در آب را حذف کنند. از همین‌رو لازم است نسبت به تعویض فیلتر یخچال که در دسته بندی فیلتر In Line قرار دارد اقدام کنید.

فیلتر تصفیه آب یخچال الیافی

انواع فیلتر یخچال

فیلترهای یخچال به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم بندی می‌شوند. بسیاری از مدل‌های یخچال ساید بای ساید به فیلترهای داخلی مجهز هستند. جنس فیلتر های داخلی از کربن فعال بوده و وظیفه آن حدف کلر، حذف مواد آلی و حذف عناصر شیمیایی آب است. فیلترهای خارجی نه تنها برای یخچال‌های ساید، بلکه برای همه مدل یخچال قابل استفاده هستند. جنس فیلترهای خارجی از کربن فعال یا الیاف پلی پروپیلن است.

 • داخل یخچال

  زمان منااسب برای تعویض فیلتر های داخل یخچالی هر شش ماه یکبار می باشد.

 • خارج یخچال

  این فیلتر های در خارج و در پشت یخچال ها در مسیر ورودی آب نصب می گردد.برای همه مدل یخچال‌ها قابل استفاده هستند.

انواع فیلتر یخچال

فیلترهای تولید شده توسط کارخانه پالایه سازان دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و شما عزیزان می توانید با اطمینان به این برند خرید خود را انجام دهید. همانطور که می دانید آب نقش بسیار مهمی در زندگی و سلامت ما انسان ها دارد. به همین منظور مهم است که آب را با چه کیفیتی استفاده می کنیم. 

آب مصرفی ما تصفیه شده است اما به صورت کامل فرآیند تصفیه آب انجام نمی شود. با استفاده از فیلتر یخچالی می توانید آب مصرفی خود را به طور کامل تصفیه نمایید. شرکت پالایه سازان بسیار خرسند است که توانسته با تولید این فیلترها، به افزایش سطح سلامت جامعه کمک کند. 

یخچال ها دارای دو نوع فیلتر داخلی و خارجی هستند. فیلتر خارجی آب را تصفیه می کند و این آب را به یخچال هدایت می کند. در واقع فیلتر خارجی ما بین یخچال و آب شهری قرار دارد (بیرون یخچال). اما فیلتر داخلی در داخل خود یخچال قرار دارد و به تصفیه هر چه بهتر آب کمک می کند.

همانطور که گفته شد یخچال ها انواع مختلفی فیلتر دارند. فیلترهای یخچالی با توجه به نوع، کیفیت، برند و… دارای قیمت های متفاوتی هستند. می توانید قیمت های فیلترهای یخچالی پالایه سازان را از طریق شماره تماس های نوشته شده در سایت پالایه سازان پرسیده و در صورت تمایل اقدام به خرید نمایید.  

در بازار برند های مختلفی برای فیلتر کردن آب یخچال ها وجود دارند. کارخانه پالایه سازان با تولید فیلترهای یخچالی باکیفیت توانسته موجب رضایت مصرف کننده شده و محبوبیت زیادی کسب کند. 

می توانید با مراجعه به مراکز معتبر فروش فیلتر یخچالی  اقدام  به خرید این محصول نمایید. البته می توانید از طریق سایت های فروش فیلتر های یخچالی نیز این محصول را خریداری کنید. 

اگر فیلتر تصفیه آب یخچال بعد از عمر مفید بلافاصله تعویض نشود، به مرور زمان رسوبات آن ممکن است کل تصفیه یخچال را درگیر کند.

یخچال ها علاوه بر داشتن فیلتر داخلی، فیلتر خارجی نیز دارند. شاید برای شما عجیب باشد که چرا با اینکه یخچال ها دارای فیلتر داخلی هستند به چنین فیلترهایی نیاز است. این فیلتر کمک می کند تا طول عمر فیلتر داخلی افزایش پیدا کند و هم چنین به فرآیند تصفیه آب نیز کمک می کند.

برای تعویض فیلتر خود اقدامات گفته شده را انجام دهید:

در ابتدا کار یخساز یخچال خود را خاموش کنید.

سعی کنید فیلتر را با چرخاندن به سمت راست و چپ در آورید. اگر نتوانستید فیلتر را خارج کنید در پشت فیلتر پیچ کاور محافظ را بازکنید.

سپس فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قدیمی کنید. مطمئن شوید که فیلتر جدید به صورت محکم و درست در جای خود قرار گرفته باشد.

کاور را در جای خود قرار دهید. و در ادامه یخساز را روشن نمایید. روی نمایشگر یخچال دکمه water filter قرار دارد. این دکمه را تقریبا یک دقیقه نگه دارید تا چراغ آن سبز شود. 

بعد از نصب فیلتر جدید ممکن است که آب با سرعت کمی لیوان شما را پر کند اما نگران نباشید سرعت کم خروج آب همیشگی نیست و  این مشکل بر طرف خواهد شد.

برای آنکه مطمئن شوید که فیلتر یخچالی که خریداری می کنید اصل است بهتر است آن را از مراکز معتبر خریداری نمایید. اما با این حال توجه به یک سری از نکات به شما کمک می کند که اطمینان بیشتری نسبت به کیفیت فیلتر مصرفی خود داشته باشید. داشتن بسته بندی مناسب، بودن برند بر روی محصول و… نکاتی هستند که در هنگام خرید باید به آن ها توجه کنید.

فیلترهای تصفیه آب یخچالی در عین کارآیی که دارند، اما به هر حال مانند هر محصول دیگری طول عمری دارند. طول عمر فیلترهای داخلی یخچال 6 ماه است. طول عمر فیلترهای بیرونی هم 6 ماه یا 12 ماه (یک سال) است. بعد از گذشت این بازه باید نسبت به تعویض این فیلتر اقدام نمایید تا فیلتر یخچال هم چنان عملکرد و بازده خود را داشته باشد. 

فیلترها باید در زمان مناسب خود تعویض شوند. زمانی که فیلتر اشباع شود و دیگر توانایی تصفیه آب را نداشته باشد، مواد آلاینده را به آب بر می گرداند. این برگشت آلاینده ها باعث بروز مشکلات زیادی شده و خسارت های زیادی را به همراه خواهد داشت. این خسارت ها شامل گرفتگی سیستم آبرسانی یخچال، خرابی سایر فیلترها، زرد شدن آب، کدر و تیره شدن یخ ها، بوی نامناسب آب، وجود مواد شیمیایی در آب، محیط مناسب برای رشد باکتری ها در فیلتر، آلودگی میکروبی یخچال، پایین آمدن فشار آب خروجی و خرابی شیر یخچال و ساید است. با تعویض به هنگام فیلتر یخچال ساید خود از بروز خسارت های زیاد در آینده جلوگیری کنید. 

بر اساس نوع فیلتر زمان تعویض آن نیز متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 37674234 تماس بگیرید. کارشناسان پالایه سازان می توانند به شما در خرید فیلتر مورد نیازتان کمک کنند.

فیلترهای تصفیه آب یخچالی قابل تعمیر نیستند؛ و بعد از اتمام تاریخ مصرفشان باید این فیلترها را تعویض نمایید. شما می توانید برای تعویض فیلتر یخچالی خود با کارشناسان پالایه سازان تماس گرفته و از کارشناسان این شرکت برای تعویض فیلتر خود کمک بخواهید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر