فیلتر لباسشویی

فیلترهای ضد رسوب پلی فسفات

Polyphosphate filters

فیلتر لباسشویی برای جلوگیری از مختل کردن کارکرد لباسشویی در درازمدت استفاده می شود چرا که آب‌ سخت عملکرد ماشین‌های لباسشویی را مختل می‌کند. وجود یون‌هایی چون کلسیم و منیزیم در آب اجازه نمی‌دهد پودر ماشین لباسشویی به خوبی با آب ترکیب شود. به همین خاطر زمانی که از فیلتر لباسشویی استفاده نمی‌کنید یا مدت زمان زیادی است که فیلتر را تعویض نکرده‌اید، ممکن است احساس کنید لباس‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند. برای کاهش املاح معدنی موجود در آب باید از فیلتر لباسشویی تصفیه آب استفاده کرد. املاح موجود در آب با سخت‌تر کردن آب نه تنها موجب تمیز نشدن لباس‌ها و باقی ماندن شوره‌های سفید بر روی لباس‌ها می‌شوند، بلکه انباشته شدن املاح معدنی آب در بخش‌های مختلف ماشین لباسشویی موجب رسوب بستن و کاهش راندمان ماشین نیز می‌شود.

مزایای فیلتر لباسشویی تصفیه آب (پلی فسفات)

فیلتر لباسشویی انواع مختلفی دارد  که وظیفه آن‌ها جلوگیری از رسوب بستن املاح معدنی در لباسشویی است، به نوع و مدل ماشین لباسشویی بستگی دارد. اما عموما این فیلترها که به آن‌ها رسوب‌گیر لباسشویی نیز گفتــه می‌شود دارای دو نوع هستند:

پلی فسفات و ویژگی های آن
برای جلوگیری از رسوب مواد معدنی بهترین پیشنهاد استفاده از فیلتر لباسشویی تصفیه آب است.
 1. فیلتر لباسشویی پلی فسفات
 2. فیلتر لباسشویی مغناطیسی

اگر از فیلتر لباسشویی استفاده نشود، رسوبات موجود در آب که مملو از املاح معـدنی هستند بر روی هیتر ماشین لباسشویی تجمع کرده و در عملکــرد ماشین اختلال ایجاد می‌کنند. این رسوبات به مرور زمــان می‌توانند لوله‌های ماشین لباسشویی را مسدود کنند. با استفاده از پالایشگرهای پلی فسفات یا فیلتر لباسشویی مغناطیسی این املاح دیگـــر در بخش‌هــای مختلف ماشین لباسشویی رسوب نمی‌بندند. فیلترهـــای تصفیه آب ماشین لباسشویی قادر به حذف یون‌هایی چون منیزیم یا کلسیم از آب نیستند، فیلترهای پلی فسفات یا مغناطیسی با عملکرد خود این املاح را به سمت لوله‌های خروجی لباسشویی هدایت می‌کنند و اجازه رسوب بستن در لوله‌ها را به آن‌ها نمی‌دهند.

 • فیلتر لباسشویی پلی فسفات

  این فیــلتـــرهای In Line که از جنس پلی فسفات هستند، با واکنش دادن با آهــک و رسوبات موجود در آب از رسوب بستن آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

 • فیلتر لباسشویی مغناطیسی

  با ایجاد یک میـدان مغناطیسی و باردار کردن رسوبات آن‌ها را به سمت لوله‌های خروجـی هدایت کرده و از رسوب بستن آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

خصوصیات فیلتر های تصفیه آب ماشین لباسشویی

عمر طولانی

عمر طولانی

باز تعویض طولانی مدت

افزودن املاح معدنی

افزودن املاح معدنی

افزودن املاح مفید

نصب و تعویض آسان

نصب و تعویض آسان

به صورت کپسولی

کاربرد فیلترهای لباسشویی

 • انواع پکیج ها و آب گرمکن ها
 • بویلرهــــا
 • انواع لباسشویی
 • انواع ماشین های ظرف شویی

مزایا و ویژگی ها

 • نصب سریع و آسان
 • کاهش هزینه ها و خسارت های ناشی از رسوب املاح آهکی و جلوگیری از اتلاف انرژی
 • جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی و رسوب گذاری در لوله ها٬ اتصلات و شیر آلات

شرایط عملکردی

 1. حداکثر فشار کار: ۸ بار
 2. حداکثر دمای کار: ۴۵ درجه سانتی گراد
 3. حداکثر سختی آب مجاز:  ۵۰۰ppm
 4. مدت زمان کارکرد: فیلترها بسته به سختی آب و دبی آب عبوری از کاتریج بین ۴ تا ۶ ماه باید تعویض گردد

فواید استفاده از فیلتر آب لباسشویی رسوب گیر چیست؟

 1. فیلتر بیرونی یکی از قطعات لباسشویی است که می شود هم برای لباسشویی و هم برای ظرفشویی استفاده کرد. خرید فیلتر لباسشویی پالایه سازان مزایایی دارد که به صورت لیست مطرح می کنیم.

  1. عملکرد بهتر لباسشویی با فیلتر پالایه سازان توس
  2. جلوگیری از هزینه های خرابی بی مورد دستگاه لباسشویی و افزایش عمر دستگاه
  3. نصب سریع و آسان فیلتر
  4. صرفه جویی در مصرف انرژی 

فیلتر ضد رسوب پلی فسفات (فیلتر ماشین لباسشویی)

فیلتر ضد رسوب پلی فسفات (فیلتر ماشین لباسشویی)

پاسخ به سوالات شمکا در رابطه با فیلتر لباسشویی

در مواردی که رسوب فیلتر آب لباسشویی عمیق نیست صرفا رسوب‌گیری می‌تواند عمر فیلتر را برای مدت محدود، شارژ کند. اما چنانچه فیلتر رسوبات عمیق داشته باشد نه تنها رسوب‌گیری توصیه نمی‌شود بلکه موجب آسیب به لباسشویی نیز می‌شود. از این رو تعویض فیلتر توصیه می‌شود.

قبل از تمیز کردن فیلتر تصفیه آب ماشین لباسشویی باید مطمئن باشید که اتصال برق در لباسشویی وجود ندارد. سپس مراحل زیر را طی کنید.

 • یک ظرف آماده داشته باشید برای خالی شدن یهویی آب از مخزن لباسشویی
 • باید با یک شی نوک تیز سرپوش فیتر لباسشویی را باز کنید.
 • الان باید مخزن تخلیه اضظراری را خارج کنید.
 • هر نوع رسوب و ماده کثیف را از مخزن خارج کنید.
 • پروانه کنار فیلتر را بررسی کنید و درصورت لزوم حتما آن را تمیز کنید.
 • بعد از تمیز کردن کامل فیلتر تصفیه آب لباسشویی فیلتر را سر جایش قرار دهید.
 • در صورت اینکه فیلتر تصفیه لباسشویی با تمیز کردن کیفیت اولیه را ندارد به فکر تعویض فیلتر لباسشویی باشید.

بله؛ یکی از دستگاه‌های بسیار مهم که در بسیاری از خانه‌ها به صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد ماشین ظرفشویی است. با وجود آنکه داشتن یک ماشین ظرفشویی کمک زیادی به انجام امور خانه می‌کند، ممکن است شما نیز مانند بسیاری از افراد از عملکرد دستگاه خود ناراضی باشید.گاه ممکن است ماشین ظرفشویی ظروف را به خوبی برق نینداخته و آن‌ها را پاکیزه نکند.یکی از دلایلی که ممکن است موجب بروز چنین مشکلی شودپاکیزه نبودن فیلتر ماشین ظرفشویی است. فیلتر یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین‌های ظرفشویی است که وظیفه جلوگیری از ورود رسوبات موجود در آب به ماشین را داشته و ذرات مواد غذایی را نیز به هنگام خروج آب جدا می‌کند. با توجه به وظیفه   فیلتر می‌توان به راحتی به اهمیت وجود آن در ماشین ظرفشویی پی برد.اگر فیلتر به درستی عمل نکند ممکن است دیگر قطعات ماشین ظرفشویی نیز آسیب ببینند. از این رو به شدت توصیه می‌شود که فیلتر ماشین ظرفشویی خود را در زمان‌های مناسب پاکیزه کرده و از تجمع رسوبات و ذرات مواد غذایی در لابلای آن جلوگیری کنید.

فیلتر آب یکی از اجزای مهم در هر ماشین ظرفشویی است که به عملکرد بهتر آن کمک می‌کند. ماشین‌های ظرفشویی معمولاً دارای دو فیلتر هستند که یکی در مسیر ورودی آب بوده و دیگری برای تجمع رسوب و ذرات مواد غذایی در کف است. فیلتری که در کف و در ابتدای پمپ تخلیه دستگاه قرار دارد وظیفه جلوگیری از نفوذ رسوبات و ذرات حاصل از شستن ظروف تعبیه شده را بر عهده دارد. دلیل وجود این فیلتر آن است که نفوذ ذرات غذا به پمپ تخلیه می‌تواند موجب خرابی این قطعه شود. علاوه بر این اگر ذرات غذا وارد خروجی ماشین ظرفشویی شوند، راه خروج آب مسدود خواهد شد.فیلتر دیگری که در مسیر ورودی آب قرار می‌گیرد وظیفه جلوگیری از ورود رسوبات موجود در آب را دارد. اگر رسوبات موجود در آب وارد ماشین ظرفشویی شوند دستگاه دچار مشکل خواهد شد. مسدود شدن فیلتر ماشین ظرفشویی می‌تواند بوی نامطبوعی داخل مخزن ایجاد کند. از این رو بهتر است نسبت به تمیز کردن فیلتر دستگاه خود بی‌توجه نباشید. اگر تعداد دفعات استفاده شما از فیلتر ماشین ظرفشویی‌تان زیاد است بهتر است این قطعه را در فواصل زمانی کم‌تری تمیز و در صورت نیاز تعویض کنید.

با باز کردن درب ماشین ظرفشویی می‌توانید فیلتر کف را در قسمت پایینی دستگاه مشاهده کنید. برای آن که بتوانید این فیلتر را تعویض یا تمیز کنید باید ابتدا آن را از دستگاه خارج کنید. برای این کار کافیست آن را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا آزاد شود. این فیلتر از دو بخش تشکیل شده است که برای تمیز کردن هر یک باید آن‌ها را از یکدیگر جدا کنید. جهت تمیز کردن هر بخش می‌توانید از مایع شوینده، برس، و آب با فشار استفاده کنید. در حین تمیز کردن فیلتر توجه داشته باشید که تمام رسوبات و ذرات مواد غذایی تماماً از میان برداشته شوند تا فیلتر بوی نامطبوعی نداشته باشد. در انتها اجزای شسته شده فیلتر را در جایی قرار دهید تا خشک شود و سپس آن را در جای خود قرار دهید. فیلتر را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا به درستی در جای خود قرار گیرد. گاه ممکن است رسوبات و ذرات غذایی موجود در فیلتر شما آنچنان زیاد باشند که نتوانید با شستن مشکل آن را برطرف کنید. در این زمان معمولاً بهتر است نسبت به تعویض فیلتر اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که اگر نسبت به پاکیزه کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود توجهی نداشته باشد دیگر اجزاء دستگاه نیز آسیب دیده و در نهایت ناچار به تعمیر ماشین ظرفشویی و صرف هزینه بیش‌تر خواهید شد.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر