بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن، فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب خانگی میباشد. هر گونه مواد شیمیایی که از مراحل قبلی در آب باقی مانده باشد را از بین میبرد. فیلتر پست کربن در دو مرحله تصفیه آب را انجام میدهد؛ یکبار پس از خروج آب از مرحله چهارم ممبران، فیلتر آب پست کربن به تصفیه مواد و ذرات باقی را تصفیه میکند و بار دوم پس از اینکه آب از مخزن دستگاه تصفیه خارج شد، به تصفیه کردن بو و طعم ناخوشایند آب میپردازد. پس اگر که حساسیت‌های گوارشی دارید و می‌خواهید از آشامیدن آبی کاملا سالم اطمینان خاطر داشته باشند؛ باید از دستگاه‌های تصفیه آب استفاده کنند که مجهز به فیلتر پست کربن باشند.
فیلتر پست کربن از نوع خطی و یا این لاین هستند که به صورت خطی در مدار آب قرار میگیرند، و بعد از گذشت مدت مشخص فیلتر جدید به راحتی جایگزین قبلی می شوند.

فیلتر مرحله 5 (پست کربن)
عکس فیلتر پست کربن

انواع فیلتر پست کربنی

ارسال با سرویس مخصوص

به تمام نقاط کشور

پشتیبانی 24 ساعته

آماده پاسخگویی کامل

تضمین کیفیت کالا

استفاده از بهترین متریال

امکان پرداخت آنلاین

با درگاه اینترنتی کاملا امن

فیلترهای پست کربـن

آشنایی با فیلتر پست کربن تصفیه آب
2 فیلتر پست کربن تولید شده در پالایه سازان

فیلتـرهای پست کربن که جزوی از فیلتر تصفیه آب به شمار می روند، به شکل کپسولی پر شده از دانه های کربن فعال دانه ای(گرانول٬ زغال اکتیو) بوده و در دستگاه هایی با فرآیند اسمز معکوس به عنوان فیلتر مرحله پنجم و بعد از مخزن ذخیره مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلتـر تاثیرات ناشی از ماندگاری آب در داخل مخزن را از بین برده و همچنین باعث شفافیت و از بین رفتن رنگ٬ بو و طعم نامطبوع آب می شود زمان تعویض آن به مدت زمان سپری شده از بکارگیری و میزان مصرف آب بستگی دارد. این کارتریج یک بار مصرف بوده و بعد از انسداد منافذ کربن فعال باید تعویض گردد و زمان آن بر اساس میزان مصرف آب به واحد گالن روی فیلتـر درج گردیده است. به طور معمول عمر آن را در حالت مصرف عادی دوازده ماه در نظر می گیرند. در یک طرف این کارتریج یک فلش جهت دار قرار دارد که در هنگام نصب باید به این امر دقت گردد که جهت مسیر ورود و خروج آب در جهت فلش قرار گیرد. این فیلتـر به عنوان فیلتـر مرحله پنجم نیز نامیده می شود.

حذف طعم و بوی بد آب

حذف طعم نامطبوع آب در خروجی مخزن آب

عمر طولانی

زمان تعویض یکساله و بسته به نوع مصرف

🎯 کاربردبه عنوان فیلتر مرحله پنجم بعد از مخزن ذخیره مورد استفاده قرار می گیرند.
💎 مزایاحذف طعم و بوی بد آب، عمر طولانی، نصب و تعویض آسان
📌 کاربردفرآیند اسمز معکوس، یخچال ها و فریزرها و یخ سازها، بستنی سازهـــا
⏱ زمان تعویض فیلتر الیافیبین ۴ الی ۶ ماه
⭐ انواعفیلتر پست کربن 10 اینچی، فیلتر پست کربنی 12 اینچی

خصوصیات فیلتر های پست کربن

عمر طولانی

باز تعویض طولانی مدت

حذف طمع و بوی نامطبوع

گوارا نمودن آب تصفیه شده

نصب و تعویض آسان

به صورت کپسولی

کاربردهای فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن چیست
  • فرآیند اسمز معکوس
  • یخچال ها و فریزرها و یخ سازها
  • بستنی سازهـــا

مزایا و ویژگی های پست کربن

فیلتر کارتریج مرحله پنجم پست کربن
  • از بین بردن رسوبات
  • کاهش طعم و بوی بد آب 
  • حذف کلر و سایر آلاینده های شیمیایی

انواع فیلترهای پست کربن

فیلترهای تصفیه آب پست کربن یا کربن نهایی از نظر شکل ظاهری مشابه با یکدیگر هستند. تفاوتی که میان پالایشگرهای پست کربن خانگی با نیمه صنعتی وجود دارد، قطر این فیلترها است. درون فیلترهای مرحله پنجم عموما با کربن پودری پر می‌شود؛ اما در شرایطی ممکن است از کربن جامد نیز برای ساخت این فیلترها استفاده شود. بهترین فیلتر تصفیه آب کربنی پست کربن فیلتری است که با کربن پایه گیاهی ساخته شده باشد.

فیلتر پست کربن ۱۰ اینچی

این فیلترها برای مصارف خانگی و دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استفاده می‌شوند.

فیلتر پست کربن ۱۲ اینچی

این فیلترها برای مصارف نیمه صنعتی و دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی استفاده می‌شوند.

لزوم استفاده از فیلتر پست کربن

اگر آب برای مدت زمان زیادی در مخزن دستگاه تصفیه آب باقی بماند، طعم، بو و حتی ممکن است رنگ ناخوشایندی به خود بگیرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، فیلتر کربن نهایی یا فیلتر پست کربن را در مسیر خروجی آب از مخزن قرار می‌دهند. اگر به تازگی احساس می‌کنید آبی که از دستگاه تصفیه آب خارج می‌شود طعم ناخوشایندی دارد، به احتمال زیاد باید فیلتر تصفیه آب پست کربن را تعویض کنید. تمام دستگاه‌های تصفیه آبی که از فناوری اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کنند، به فیلترهای آب پست کربن مجهز هستند.

قیمت فیلتر پست کربن

همانطور که میدانید فیلترهای متنوع با برندهای مختلف از دستگاه تصفیه خانگی در بازار موجود است که فیلتر پست کربن نیز به همین صورت است. شناسایی اصل و تقلبی بودن فیلتر ها بسیار مهم است. شما میتوانید برای اطلاع دقیق از قیمت فیلتر های پست کربن با کارشناسان پالایه سازان تماس بگیرید. مطمئن باشید که بهترین قیمت و تضمین اصالت کالا در این فروشگاه جزو اولویت هاست و شما میتوانید خرید خود را با خیال راحت انجام دهید.

خرید فیلتر پست کربن

شرکت پالایه سازان یکی از بزرگترین عرضه کنند‌گان قطعات و فیلترهای تصفیه آب خانگی در ایران است. با بررسی کردن سایت متوجه خواهید شد که این شرکت تنوع بسیار زیادی از فیلتر پست کربن را تولید و با بهترین قیمت عرضه میکند.

مدلفیلتر پست کربنمقیاس
طول عمر یکساله1500گالن
حداکثر سرعت جریان50GPM
حداکثر فشار100PSI
حداکثر فشار ورودی25PSI
دبی0.8GPM
دمای کاری33-100فارنهایت
فشار کاری30-120PSI
آنچه می خوانید:

چرا باید از فیلتر پست کربن استفاده کنیم؟

اگر آب برای مدت زمان زیادی در مخزن دستگاه تصفیه آب باقی بماند، طعم، بو و حتی ممکن است رنگ ناخوشایندی به خود بگیرد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، فیلتر کربن نهایی یا فیلتر پست کربن را در مسیر خروجی آب از مخزن قرار می‌دهند. اگر به تازگی احساس می‌کنید آبی که از دستگاه تصفیه آب خارج می‌شود طعم ناخوشایندی دارد، به احتمال زیاد باید فیلتر پست کربن را تعویض کنید. تمام دستگاه‌های تصفیه آبی که از فناوری اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کنند، به فیلترهای تصفیه آب پست کربن مجهز هستند.

چه روش هایی برای احیای کربن فعال وجود دارد؟

احیای کربن اکتیو مهم ترین اقدامات در فرآیند تصفیه آب و فاضلاب است که کارایی تجهیزاتی مانند فیلتر کربنی تا زیادی رفع می شود. روش های مورد استفاده در این زمینه همه با هدف کاهش آلاینده های فیزیکی و حرارتی شیمیایی و بیولوژیکی را شامل می شود.

مزایا و معایب احیای کربن اکتیو با حرارت چیست؟

احیا کردن کربن با حرارت دادن در کوره هایی با دمای بالا 800 درجه سانتی گراد در شرایطی می توان خرید که در طول روز حداقل 5تا6 تن کربن ورودی داشته باشد. احیا با تبخیر مواد آلاینده به طور کامل حذف نخواهد کرد و به دلیل افزایش راندمان کربن در تصفیه آب و فاضلاب نیاز به احیا در بازه های زمانی نزدیک به هم خواهد بود که باعث از بین رفتن حجم زیادی از کربن خواهد شد.

نحوه تعویض فیلتر پست کربن چگونه است؟

برای تعویض فیلتر پست کربن می توان طبق موارد زیر عمل کرد:

آب ورودی به دستگاه را بسته و دستگاه را از برق بکشید. باید تمام اتصالات فیلتر پست کربن را باز و از اتصالاتی که فیلتر ممبران وارد فیلتر پست کربن و اتصالات مربوط به شلنگ آبی از پست کربن وارد مخزن می شود. ورودی آب به فیلتر پست کربن و خروجی در فیلتر پست کربن باید طبق دستور العمل مشخص شده و روی فیلتر وصل کنید در غیر این صورت امکان گرفتگی و رد نشدن اب از فیلتر وجود دارد. بعد از انکه فیلتر را در جهت صحیح متصل کردید اتصالات و شلنگ ها را مجددا وصل کرده و دستگاه را به برق بزنید.

سوالات متداول فیلتر پست کربن

بله قطعا، زیرا به دلیل اینکه فیلتر پست کربن از ذغال پوسته نارگیل تشکیل شده، وظیفه آن شیرین کردن طعم آب میباشد. دیر عوض کردن این فیلتر باعث بد طعم شدن آب میشود.

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.