فیلتر کربن گرانول

GRANULAR ACTIVATED CARBON FILTER
/5

توضیحات محصول

 • نوع فیلتر: فیلتر کربن گرانول
 • وزن: 500 گرم
 • جنس بدنه: پلاستیک

فیلتر کربن گرانول که جزوی از فیلتر کربنی می باشد یکی از بهترین فیلتر های دستگاه تصفیه آب می باشد. ساختار این فیلتر به گونه‌ای است که آب سطح تماس بیشتری با آن دارد. به همین خاطر توانایی فیلتر کربن گرانول در حذف آلاینده‌های شیمیایی نسبت به کربن پودری بیشتر است. عمر مفید این فیلترها به میزان آلاینده‌های موجود در آب و حجم آب ورودی به فیلتر بستگی دارد اما در حالت کلی حداکثر هر 6 ماه یک بار باید فیلتر تصفیه آب خانگی کربن بلاک را تعویض کنید.

مزایای فیلتر کربن گرانول

فیلترهای کربن فعال گرانول تشکیل شده از یک ساختار منظم از اتم‌های کربن هستند. یکی از مهم‌ترین خاصیت‌های کربن، غیرقطبی بودن سطح آن است. این ویژگی سبب شده است که کربن فعال توانایی جذب بیشتری داشته باشد. به همین خاطر از فیلترهای کربن گرانول برای تصفیه آب استفاده‌های زیادی می‌شود. فیلتـر کربنی گرانولی انتخابی عالی جهت کاهش طعم و بوی کلر باقی مانده و گازهای فرار آلی از آب می باشد.این فیلترها حاوی گرانول کربن اکتیو پایه گیاهی یا زغال سنگ می باشد.

ساختار این فیلتـر تصفیه آب به گونه ای است که آب از یک انتها وارد شده و پس از گذر از بستر کربن اکتیو از انتهای دیگر کارتریج خارج می گردد.این در حالیست که یک ابر متخلخل از عبور ذرات بزرگتر جلوگیری می نماید. فیلترهای تصفیه کربن گرانول عموما در پروژه‌های مرتبط با تصفیه آب، فاضلاب و گندزدایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فیلتر قادر است اکثر ترکیبات آلی موجود در آب را حذف کند. از فیلترهای کربن گرانولی در داروها و موارد بهداشتی نیز می‌توان به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده قوی استفاده کرد. در طراحی این فیلترها به موارد متعددی توجه می‌شود:

 1. میزان آب ورودی به فیلتر
 2. شرایط هیدرولیکی دستگاه تصفیه آب
 3. روش‌های احیای فیلتر کربنی
🎯 کاربرد انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی، تصفیه خانه فاضلاب، استخرها، صنایع شیمیایی مختلف
💎 مزایا کاهش چشمگیر کلر، افت فشار کم، ظرفیت نگهداری بالای ناخالصی ها، حذف بوی نامطبوع
📌 انواع فیلتر کربن گرانول اسلیم و جامبو
⏱مدت زمان تعویض  پس از عبور از 5 الی 6 ماه  یا گذر از 2000 گالن آب یا حدودا 8000 لیتر آب لوله

ظرفیت بالا نگهداری رسوبات

فیلتر کربن گرانول ظرفیت بالایی برای جذب رسوبات داشته و از افت فشار آب جلوگیری می‌کند.

حذف فلزات سنگین

این فیلترها قادر هستند فلزاتی چون سرب یا کادمیم را از آب حذف کنند.

خصوصیات فیلتر کربن گرانول

 • گندزدایی آب
 • حذف بو و طمع
 • طول عمر مناسب

مشخصات کارتریج

 • مدیا: کربن اکتیو پایه گیاهی یا زغال سنگ فعال شده
 • جنس کپ ها: پلی پروپیلن
 • نحوه اتصال به بدنه: پیچی یا جوش التراسونیک
 • جنس بدنه: پلی اتیلن
 • جنس پد داخلی: پلی پروپیلن
 • جنس واشر: پی وی سی

کاربردها

 • آب شرب٬صنایع غذایی٬تصفیه فاضلاب صنعتی٬فرآیند آبکاری، پیش تصفیه در فرایند اسمز معکوس٬پتروشیمی٬صنایع شیمیایی

مزایا و ویژگی ها

 • کاهش چشمگیر کلر
 • حذف طعم و بو به طور همزمان
 • افت فشار کم
 • ظرفیت نگهداری بالای ناخالصی ها
 • فعال شده با کربن پوسته نارگیل یا گردو و یا بادام
مدل فیلتر های کربنی گرانول مقیاس
مدیای فیلتر کربن های فعال شده گرانول – پلی پروپیلن
طول فیلتر 10-20 اینچ
فیلتراسیون 5 میکرون
مواد اصلی پلی پروپیلن، کربن های فعال بهداشتی، کربن فعال تهیه شده از پوسته نارگیل، گردو و بادام پلی پروپیلن
حداکثر دما 4تا 80 سانتی گراد
قطر خارجی 63-110 میلیمتر
سختی کربن فعال حداقل 95 %

مشخصات فنی فیلتر آب کربن گرانول

فیلتر کربن گرانول اسلیم

برای حذف کلر و مواد آلی موجود در آب استفاده می شود. این فیلتر کربنی اغلب به عنوان فیلتر مرحله دوم در دستگاه های تصفیه آب کاربرد دارد. با توجه به اندازه این فیلتر امکان استفاده از آن در دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی وجود دارد.جداره فیلتر کربن پودری تصفیه آب به شکلی ساخته شده که آب تنها از قسمت پایین آن امکان ورود دارد. بنابراین جهت قرار دادن این فیلتر تصفیه آب در هوزینگ بسیار مهم است. فرایند تصفیه آب ، با عبور آب از دانه های ریز کربن فعال شده انجام می پذیرد. ناخالصی ها در کربن جذب می شوند و آب تصفیه شده خارج می شود.

این فیلتر تصفیه آب در سایز های مختلف ۱۰ اینچ و ۲۰ اینچ و در چهار تیپ مختلف تولید می شود.

 

فیلتر کربن گرانول جامبو

فیلتر کربن گرانولی 20 اینچ جامبو در انواع هوزینگ تصفیه آب 20 اینچ قابل نصب است و می تواند به عنوان پیش تصفیه آب ورودی ساختمان ، تصفیه آب چاه ، پیش تصفیه ورودی موتورخانه و تاسیسات و…. مورد استفاده قرار گیرد. این فیلترها در سایر های ۱۰ اینچ و ۲۰ اینچ جهت استفاده در در هوزینگ دستگاه تصفیه آب بکار گرفته می شود.

 

گالری تصاویر فیلتر های کربن گرانول

در گالری زیر می‌توانید تصاویری از انواع فیلترهای کربن گرانول اسلیم و جامبو تولیدی کارخانه تولیدکننده فیلتر تصفیه آب پالایه سازان، در مدل های مختلف را مشاهده کنید.

فیلتر آب کربن گرانول نوع ۳

فیلتر کربن گرانول نوع ۱

فیلتر تصفیه کربن گرانول نوع ۴

فیلتر تصفیه آب کربن گرانول نوع ۱

 فیلتر تصفیه کربن گرانول نوع ۴فیلتر تصفیه کربن گرانول ۲۰ اینچ جامیو

فیلتر کربن گرانول چیست؟

فیلترهای کربن گرانول GAC یک فیلتر بسیار قوی برای تصفیه آب هستند. اما چرا می‌توان از این فیلتر کربنی به عنوان یک فیلتر قوی برای تصفیه آب نام برد؟ کربن فعال ماده‌ای دارای بار مثبت است و به همین خاطر می‌تواند بسیاری از آلاینده‌های موجود در آب را دفع کند. فیلتر کربن گرانول که به آن فیلتر کربن فعال نیز گفته می‌شود مواد شیمیایی را براساس سایز منافذ خود جذب می‌کند. اندازه فیلترهای کربن گرانوال از 50 میکرون تا 0.5 میکرون متغیر است. لازم به ذکر است که بدانید هر چه اندازه منافذ فیلتر بزرگ‌تر باشد، قدرت جذب آن پایین‌تر خواهد بود. به عبارتی صافی‌های کربن گرانول با منافذ 50 میکرون مقدار جذب بسیار کمتری از فیلترهایی با منافذ 0.5 میکرون دارند.
در دستگاه تصفیه آب خانگی اغلب از فیلترهایی با اندازه منافذ 5 میکرون استفاده می‌شود. این سایز از فیلترهای کربن گرانول مناسب‌ترین اندازه ذرات برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی است چراکه بدون ایجاد افت فشار آب می‌تواند مقدار زیادی از آلاینده‌های موجود در آب را جذب کند. فیلترهای کربن گرانول برخلاف فیلتر کربن بلاک که از یک استوانه تو خالی تشکیل شده است، از پودرهایی در اندازه‌‌های متفاوت تولید می‌‌شوند. هر چند کربن بلاک قدرت جذب بالاتری دارد اما دستگاه‌هایی نیز وجود دارد که برای آن‌ها باید از فیلتر کربن گرانول استفاده شود.

صافی‌های الیافی همان‌طور که از نامشان پیداست از الیاف پروپیلن ساخته شده‌اند به همین خاطر به آن‌ها پالایشگرهای PP گفته می‌شود. فیلترهای الیافی ممکن است با عنوان‌های مختلفی شناخته شوند. منظور از فیلتر نخی، فیلتر کاغذی، فیلتر کنفی و حتی فیلتر شماره 1 یا مرحله 1 نیز همان فیلتر الیافی است. این دسته از فیلترها چنانچه قرار باشد برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار بگیرند، همه اجزای آن باید از استانداردهای مواد خوراکی بهره‌مند شوند.

زمانی که آب شهری از لوله کشی عبور می‌کند، ممکن است ذرات زائد معلق زیادی را با خود حمل کند. برای حذف ذراتی چون گل و لای، گرد و غبار، ذرات خاک، رس و… که مجموع آن‌ها رسوب شناخته می‌شود به فیلترهای مخصوصی نیاز است که از فیلترهای الیافی استفاده می‌شود. اصلی‌ترین وظیفه فیلترهای الیافی حذف گل و لای، شن و ماسه، گرد و خاک، ذرات آلی و… است. پالایشگرهای PP از عبور ذرات بزرگ‌‌تر از 1 میکرون جلوگیری کرده و طول عمر سایر فیلترهای دستگاه تصفیه آب نیز افزایش می‌‌دهند.

عملکرد فیلتر کربن گرانول به چه صورت است؟

آب برخی از مناطق به دلیل وجود برخی مواد شیمیایی درون آب طعم و بوی بسیار نامناسبی دارد. یکی از روش‌هایی که با کمک آن می‌توان در فرایند تصفیه آب بو و طعم نامناسب آن را نیز از بین برد استفاده از فیلترهای کربن فعال یا کربن گرانول است. حین خرید یک فیلتر تصفیه آب کربن گرانول برای اینکه این فیلتر بهترین کارایی خود را داشته باشد باید به مواردی چون میزان جذب سطحی فیلتر، چگالی کربن فعال و مقاومت آن در برابر سایش توجه داشته باشید. فیلترهای کربن گرانول با قابلیت جذب سطحی که دارند می‌توانند مواد شیمیایی که موجب تغییر طعم و بوی آب می‌شود را از بین ببرند.

چرا حتما باید از فیلترهای کربن گرانول استفاده شود؟

از کربن فعال بسته به اندازه ذرات کربن آن می‌توان در پروژه‌های متفاوتی استفاده کرد. فیلترهای کربن گرانول عملکرد قابل قبولی در جذب بخار و گاز دارند. فیلترهای کربن گرانولی را به دلیل عملکرد خوبی که دارند علاوه بر دستگاه‌های تصفیه آب می‌توان در گندزدایی و فاضلاب نیز استفاده کرد. توجه داشته باشید اگر چه فیلترهای کربن گرانول می‌توانند مواد شیمیایی موجود در آب که موجب تغییر طعم و بوی آب شده‌اند را حذف کنند؛ اما در حذف آلاینده‌های معدنی یونیزه شده در آب چندان عملکرد قوی ندارند. با این حال چنانچه آب منطقه‌ای که در آن ساکن هستید طعم یا بوی نامناسبی دارد برای فیلتر آن حتما از فیلترهای تصفیه کربن گرانول استفاده کنید.

از فیلتر کربن گرانول با چه کاربری‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

این فیلترها قابلیت بالایی دارند به همین خاطر علاوه بر تصفیه آب می‌توان برای تصفیه انواع دیگر مایعات و حتی گازها نیز از این فیلترها استفاده کنید. به عنوان موارد استفاده از فیلترهای تصفیه آب کربن گرانولی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انواع دستگاه‌های تصفیه آب خانگی
 • تصفیه خانه فاضلاب‌ها
 • صنایع شیمیایی مختلف
 • استخرها

برای مثال لایه رویی این فیلترها دقت 10 میکرون، لایه وسط دقت 5 میکرون و لایه داخلی با دقت 1 میکرون طراحی می‌شود. اگر فیلترهای تصفیه الیافی به صورت لایه لایه طراحی نشوند و همه قسمت‌های فیلتر با تراکم یکسانی ساخته شود، گل و لای و رسوبات به سرعت لایه بیرونی را پر می‌کند. از همین‌رو فیلترهای الیافی را به این خاطر به صورت لایه لایه طراحی می‌کنند که ظرفیت پذیرش رسوبات و گل و لای آن‌ها بیشتر شود.

وزن

500 گرم

جنس بدنه

پلاستیک

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “فیلتر کربن گرانول”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر محصولات پالایه سازان

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ
25,000,000
تومان