ردکردن این

فیلتر تصفیه آب

کارخانه پالایه سازان، تولیدکننده مطرح انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی، با هدف افزایش کیفیت آب آشامیدنی و با به کارگیری تکنولوژی روز دنیا اقدام به طراحی و تولید انواع فیلتر تصفیه آب کرده است. انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی بسته به کارکردشان، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی نیز هستند. با توجه به اینکه فیلتر تصفیه آب خانگی نقش مهمی در عملکرد این دستگاه ایفا می‌کند، بهتر است اقدام به خرید بهترین فیلتر تصفیه آب کنید. عدم اقدام به موقع برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی نه تنها کیفیت آب آشامیدنی را کاهش می‌دهد، بلکه به دیگر فیلترهای دستگاه نیز آسیب وارد می‌کند. برای تعویض انواع فیلتر تصفیه آب می‌توانید اقدام به خرید پک کامل فیلتر تصفیه آب کنید.

Membrane filter

فیلتر ممبران

فیلتر ممبران نسل جدیدی از فیلترهای دستگاه تصفیه آب است که عمل تصفیه آب را به طور کامل و بدون نیاز به هیچ‌گونه مواد افزودنی انجام می‌دهد. این فیلتر از طریق روش‌های مختلفی از قبیل اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون فرایند تصفیه آب را انجام می‌دهد. فیلترهای ممبران در حذف آلاینده‌های شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی آب تاثیر بسزایی دارند. بهترین فیلتر ممبران از بخش‌های مختلفی چون مجرای آب، غشای نیمه تراوا و مجرای فاضلاب تشکیل شده‌اند. از طریق نمایندگی فیلتر ممبران می‌توانید اقدام به خرید انواع این فیلترها کنید. ممبران اسمز معکوس، ممبران نانوفیلتراسیون و ممبران اولترافیلتراسیون از انواع فیلترهای ممبران به شمار می‌روند.

sediment filter

فیلتر های الیافی

فیلتر الیافی یا فیلتر PP پرکاربردترین فیلتر دستگاه‌های تصفیه آب خانگی است. این فیلترها برخلاف قیمت ارزانی که دارند، نقش مهمی در فرایند تصفیه آب ایفا می‌کنند. فیلتر رسوب گیر الیافی که با عنوان فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب نیز شناخته می‌شود، تصفیه فیزیکی آب را بر عهده دارد.

فیلتر الیافی صنعتی

فیلترهای الیافی با ابعاد ۳۰ تا ۶۰ اینچ برای مصارف صنعتی مناسب هستند.

فیلتر الیافی صنعتی

فیلترهای الیافی با ابعاد ۳۰ تا ۶۰ اینچ برای مصارف صنعتی مناسب هستند.

فیلتر الیافی نیمه صنعتی

فیلترهای الیافی نیمه صنعتی عموما با ابعاد ۲۰ اینچ تولید می‌شوند.

فیلتر الیافی نیمه صنعتی

فیلترهای الیافی نیمه صنعتی عموما با ابعاد ۲۰ اینچ تولید می‌شوند.

فیلتر الیافی خانگی

برای مصارف خانگی باید از فیلترهای الیافی خانگی با ابعاد ۱۰ اینچ استفاده کرد.

فیلتر الیافی خانگی

برای مصارف خانگی باید از فیلترهای الیافی خانگی با ابعاد ۱۰ اینچ استفاده کرد.
الیاف تابیده-10 ابنچ -40 در 40

String wound filters

فیلتر نخ تابیده

فیلتر نخ تابیده را ممکن است در بازار با نام فیلتر نخی نیز بشناسند. وظیفه فیلترهای نخ تابیده حذف آلاینده‌هایی چون شن و ماسه، گل و لای، ذرات رسوب کرده در آب، خاک، لجن و… است. فیلترهای نخ تابیده در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی که به روش اسمز معکوس عمل تصفیه آب را انجام می‌دهند کارایی چندانی ندارند؛ این فیلترها اغلب در دستگاه‌هایی که از روش فیلتراسیون برای تصفیه آب استفاده می‌کنند به کار می‌روند. چنانچه حجم رسوبات مانند گل و لای در آب منطقه زیاد باشد، عمر مفید فیلتر نخ تابیده زودتر به سر آمده و باید تعویض فیلتر نخ تابیده صورت بگیرد. مزیت فیلترهای نخ تابیده نسبت به فیلترهای الیافی، توانایی این فیلترهای نخی در نگه داشتن حجم بیشتری از رسوبات است.

In Line Filter

فیلترهای IN LINE

فیلترهای اینلاین طوری طراحی شده اند که محفظه و فیلتر با هم تلفیق شده اند و به شکل یک کپسول درآمده اند. فقط کافی است شیلنگ ها را از سر و ته فیلتر کهنه جدا کنید ، فیلتر نو را جایگزین کنید و دوباره شیلنگ ها را به سر و ته فیلتر جدید متصل کنید. به این ترتیب فیلتر با دست تماس ندارد ، نشتی و ریختن آب در اطراف به حداقل ممکن می رسد و سرعت عمل هم در تعویض فیلترها بیشتر است.

فیلتر گرانولی نوع ۲ ۴۰ در ۴۰

فیلتر کربن گرانول

فیلتر کربن گرانول به عنوان فیلتر مرحله دوم در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیلتر کربن بلاک

این فیلترها توانایی بالایی در جذب ذرات معلق موجود در آب دارند.

فیلتر گرانولی نوع ۱ ۱۰ در ۱۰
فیلتر-پست-کربن-۴۰-در-۴۰

فیلتر پست کربن

وظیفه این فیلترها در دستگاه تصفیه آب خانگی، حذف گازهای باقی‌مانده در آب است.

Carbon Filter

فیلترهای کربنی

فیلترهای کربنی توانایی بالایی در حذف کلر و مواد آلی موجود در آب دارند. هنگامی که آب از بستر فیلتر کربنی عبور می‌کند، فرایند جذب سطحی میان ذرات آب و بستر فیلتر صورت می‌گیرد. آبی که از فیلتر کربنی می‌گذرد عاری از هرگونه مواد آلی و کلر خواهد بود. این فرایند در نهایت موجب گرفته شدن بو، رنگ و طعم نامناسب آب نیز خواهد شد. با توجه به اهمیت بالای فیلترهای کربنی در دستگاه تصفیه خانگی، باید نسبت به تعویض به موقع این فیلترها آگاه باشید.

Pack filters

فیلتر های پک

اگر قصد خرید فیلتر تصفیه آب دارید، توصیه ما خرید پک کامل فیلتر تصفیه آب است. با توجه به همزمان بودن زمان تعویض اغلب فیلترها، با خرید یک پک فیلتر تصفیه آب می‌توانید تمامی فلیترهایی که نیاز به تعویض دارند را با فیلتر جدید جایگزین کنید.
برای مشاهده فیلتر پک های ساخته شده توسط شرکت پالایه سازان توس می توانید بر روی مطالعه بیشتر کلیک کرده و بقیه محصولات ما را مشاهده نمایید.

دستگاه‌های تصفیه خانگی با ۳ تا ۸ مرحله تصفیه آب هم‌اکنون در بازار موجود هستند. مسلم است که هرچه تعداد مراحل تصفیه آب بیشتر شود، کیفیت آب خروجی نیز بیشتر خواهد شد. از همین‌رو به عنوان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در بازار می‌توان به دستگاه‌های ۶ مرحله‌ای و ۸ مرحله‌ای اشاره کرد. منظور از تعداد مراحل تصفیه یک دستگاه در واقع همان تعداد فیلترهای دستگاه تصفیه است. هر یک از فیلترها در هر مرحله وظیفه حذف مواد و املاحی در آب را بر عهده دارند.

1- فیلترهای کربنی: نقش عمده این فیلترها گرفتن کدورت، بو و مزه نامطبوع آب است. مواد آلی مضر موجود در آب همگی دارای ساختار کربنی هستند. از همین‌رو فیلترهای کربنی می‌توانند با این مواد آلی وارد واکنش شده و آن‌ها را از آب حذف کنند. آبی که مملو از مواد آلی است، کدرتر از آب تصفیه شده بوده و طعم و بوی نامناسبی نیز دارد.

2- فیلترهای رسوب‌گیر: این فیلترها از جنس پلی پروپیلن هستند و وظیفه آن‌ها حذف شن و ماسه، گل و لای، رسوبات، زنگ لوله‌ها و لجن از آب است.

3- فیلتر ممبران: این فیلترها کار اسمز معکوس را انجام می‌دهند. ممبران یکی از مهم‌ترین فیلترهای دستگاه‌ تصفیه آب خانگی است. یکی از اهداف استفاده از فیلترهای الیافی پیش از فیلتر ممبران، افزایش عمر مفید و بازدهی بیشتر فیلترهای ممبران است.

4- فیلتر قلیایی: این فیلترها خاصیل اسیدی آب را کاهش کرده و PH آب را به سمت قلیایی‌تر شدن می‌برند.

5- فیلتر مینرال: این فیلتر آب را از مواد معدنی لازم برای بدن چون منیزیم و کلسیم که ممکن است طی مراحل تصفیه آب حذف شده باشند غنی می‌کند.

6- فیلتر مادون قرمز: دستگاه‌های تصفیه آب ۸ مرحله‌ای به عنوان فیلتر آخرین مرحله از فیلترهای مادون قرمز استفاده می‌کنند. وظیفه این فیلتر اکسیژن سازی داخل آب است.

در بدو ورود آب لوله کشی به درون دستگاه تصفیه آب املاح و رسوبات درشت آن حذف می‌شوند. سپس آب از طریق شلنگ تصفیه آب به سمت فیلترهای مرحله دوم و سوم هدایت می‌شود. فیلترهای مرحله دوم عموما فیلترهای کربن فعال هستند که وظیفه حذف مواد آلی موجود در آب را برعهده دارند. در مرحله سوم نیز کلر از آب گرفته می‌شود. وجود مقدار زیادی کلر در آب آشامیدنی تاثیرات منفی زیادی بر روی سلامتی انسان می‌گذارد. برای مثال کلر به مرور زمان می‌تواند منجر به ریزش مو یا چروک شدن پوست شود.

سپس آب با فشار پمپ دستگاه تصفیه آب وارد فیلتر ممبران می‌شود. بافت این فیلتر به اندازه‌ای ریز است که آب بدون کمک فشار پمپ نمی‌تواند از آن عبور کند. این فیلترها قادر هستند ذراتی با ابعاد کوچک‌تر از ۰.۰۰۰۱ میکرون را از آب حذف کنند. فیلتر ممبران همچنین قادر است ذراتی چون آرسنیک، نیتریت و نیترات را نیز از آب حذف کند. پس از خارج شدن آب از هوزینگ فیلتر ممبران آب وارد فیلتر پست کربن می‌شود.

فیلتر کربن خطی به عبارتی می‌تواند دستگاه تصفیه آب را به یک آب شیرین کن خانگی تبدیل کند. این فیلتر طعم آب آشامیدنی را شیرین‌تر می‌کند. چنانچه دستگاه تصفیه‌ای که خریداری کرده‌اید جزو دستگاه‌های ۶ تا ۸ مرحله‌ای باشد، آب پس از عبور از فیلتر کربن خطی به فیلتر مینرال می‌رسد. فیلتر مینرال در واقع فیلتری معدنی ساز است. بنابراین با استفاده از دستگاه تصفیه آب تنها آب تصفیه شده نمی‌نوشید؛ بلکه آب معدنی و تصفیه شده در اختیار خواهید داشت. فیلترهای قلیایی یا فیلتر آلکالاین نیز برای کاهش خاصیت اسیدی آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فیلترها عموما فیلتر مرحله ۷ دستگاه تصفیه خانگی هستند. اگر دستگاه ۸ مرحله‌ای باشد به عنوان فیلتر مرحله آخر از یک فیلتر مادون قرمز استفاده می‌شود که نقش اکسیژن سازی در آب را بر عهده دارد.

هدف اصلی از خرید یک دستگاه تصفیه آب بهبود سطح کیفیت و بهداشت آب آشامیدنی است. اما اگر به موقع اقدام به تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب نکنید، این فیلترها دیگر قادر به تصفیه آب نخواهند بود. چنانچه فیلترها را تعویض نکنید نه تنها کیفیت آب تصفیه شده کاهش پیدا می‌کند بلکه ممکن است به دیگر اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلترهای گران قیمت‌تر نیز آسیب‌هایی وارد شود. زمان تعویض هر یک از فیلترها به چند فاکتور بسیار مهم بستگی دارد:

  • میزان آب ورودی
  • مدت زمان استفاده از فیلتر
  • کیفیت فیلتر
  • کیفیت آب ورودی به دستگاه تصفیه خانگی

با توجه به موارد فوق، مناسب‌ترین زمان برای تعویض هر فیلتر مشخص خواهد شد.

فیلترهای مرحله اول: زمان تعویض این فیلترها از ۲ هفته تا ۶ ماه در منطقه‌های مختلف متغیر است چراکه کیفیت آب آشامیدنی در همه مناطق یکسان نیست. یکی از بهترین راه‌های تشخیص فیلترهای PP توجه به رنگ این فیلترها است. زمانی که فیلترهای مرحله اول کاملا به رنگ قهوه‌ای درآمدند باید نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید.

فیلترهای مرحله دوم: مناسب‌ترین زمان برای تعویض این فیلترها هر ۶ ماه یک بار است. اما توجه به عوامل فوق ضروری است چراکه اگر کیفیت آب بسیار پایین باشد، ممکن است مجبور شوید زودتر فیلترهای مرحله دوم را تعویض کنید.

فیلترهای مرحله سوم: بهترین زمان تعویض برای این فیلترها نیز در مصرف خانگی هر ۶ ماه یک بار است. قیمت این فیلترها در بازار ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان است.

فیلترهای مرحله چهارم: فیلتر مرحله چهارم یا همان فیلتر ممبران را باید زمانی تعویض کنید که دچار خرابی یا آسیب شده‌اند. فیلترهای ممبران جزو مهم‌ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب به شمار می‌روند که اگر فیلترهای پیش تصفیه را مرتب تعویض کنید می‌توانند حتی تا ۴ سال نیز عمر مفید داشته باشند. قیمت برخی از مدل‌های خاص فیلتر ممبران برای آب‌های بسیار سخت ممکن است حتی تا ۴۰۰ هزار تومان نیز برسد.

فیلترهای مرحله پنجم: بهترین زمان تعویض این فیلترها برای مصرف خانگی برای منطقه‌ای که کیفیت آب چندان نامناسب نیست، هر ۱ سال یک بار است. قیمت برخی از مدل‌های فیلتر مرحله پنجم حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

فیلترهای مرحله ششم: مناسب‌ترین زمان تعویض فیلترهای مینرال هر ۱ الی ۱.۵ سال یک بار است. در صورت عدم تعویض فیلترها در این بازه زمانی دیگر کارایی لازم را نخواهند داشت.

فیلترهای قلیایی: فیلترهای قلیایی یا آلکالاین را بهتر است هر یک سال یک بار تعویض کنید تا کیفیت آب تصفیه شده توسط دستگاه کاهش نیابد.

فیلترهای فرابنفش: زمانی که لامپ UV می‌سوزد زمانی است که باید فیلترهای فرابنفش را تعویض کنید. این فیلترها عموما بین ۱ الی ۳ سال عمر مفید دارند. فیلترهای فرابنفش نیز جزو فیلترهای گران قیمت به شمار می‌روند.

فیلترهای الیافی فشرده دسته‌ای از فیلترهای دستگاه تصفیه آب از جنس الیاف پلی پروپیلن (PP) هستند که با تابیده شدن الیاف به دور یکدیگر، فلیتر از سطحی فشرده و حاوی حفراتی ریز و درشت برخوردار شده است. حفرات موجود در ساختار فیلترهای الیافی در به دام انداختن ذرات معلق موجود در آب چون گل و لای، شن و ماسه، لجن، جلبک و… نقش دارند. از فیلتر الیافی صنعتی برای مصارف صنعتی و در محیط‌های صنعتی چون کارخانه‌ها استفاده می‌شود. از فیلتر الیافی نیمه صنعتی می‌توان در محیط‌های نیمه صنعتی مانند آزمایشگاه‌ها که حجم آب تصفیه شده مورد نیاز آن‌ها کمتر است استفاده کرد. فیلتر الیافی اسلیم که برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استفاده می‌شوند، قطری در حدود ۵.۲*۲۰ اینچ دارند؛ درحالی که قطر فیلتر الیافی جامبو کمی بزرگ‌تر (۵.۴*۲۰ اینچ) است.