فیلتر پیش ممبران

Pre-Membrane Filter
/5

توضیحات محصول

  • مواد فیلتر شونده: ذرات تا 1 میکرون شامل ذرات باقیمانده از فیلترهای قبلی
  • جنس: مواد پلی پروپیلن
  • دقت حذف ناخالصی ها: 1 میکرون
  • طول عمر: 6 ماه تا 1 سال

همانطور که میدانید فیلتر ممبران نقش بسیار مهمی را در دستگاه های تصفیه ایفا میکنند و محافظت از آنها امری بسیار مهم و ضروری است. از این رو فیلتر پیش ممبران یا فیلتر محافظ ممبران قبل از فیلتر ممبران قرار گرفته؛ و فیلتر پیش ممبران با حذف آلاینده های به اندازه یک میکرون، از فیلتر ممبران محافظت کرده و باعث بالا بردن طول عمر و کارایی این فیلتر است. فیلتر پیش ممبران بین مراحل 3 و 4 تصفیه قرار میگیرد و با مکانیزم هوشمندانه ای که دارد از بازگشت آب از مسیر این فیلتر نیز جلوگیری میکند که موجب افزایش عمر فیلتر ممبران میشود.

روش نصب فیلتر محافظ ممبران

نصب فیلتر محافظ ممبران بسیار آسان و راحت بوده؛ زیرا فیلتر محافظ ممبران به صورت یک سری است و قبل از فیلتر در مسیر قرار میگیرد. برای نصب کردن محافظ فیلتر ممبران کافیست مراحل زیر را طی کنید:
دو عدد بست نگهدارنده فیلتر را بر روی فیلتر ممبران قرار داده
فیلتر محافظ ممبران را بر روی بست ها قرار داده و شلنگ ورودی به فیلتر ممبران را که قبلا خارج کرده بودید را به ورودی فیلتر محافظ ممبران متصل کنید.
یک سر این شلنگ را به خروجی فیلتر ممبران و سر دیگر آن به خروجی فیلتر محافظ ممبران وصل کنید.
و در نهایت پس از بررسی اتصالات برای عدم نشتی و سالم بودن؛ برق دستگاه را وصل کرده و شیر مخزن را باز کنید.

ویژگی‌های فیلتر پیش ممبران

اگر از فیلترهای الیافی و کربنی باکیفیتی استفاده می‌کنید و در زمان مناسب نیز آن‌ها را تعویض می‌کنید، لزومی به استفاده از فیلتر پیش ممبران نخواهد بود. اما اگر نسبت به دقت و کیفیت فیلترهایی که پیش از فیلتر ممبران قرار دارند مطمئن نیستید یا میزان ذرات معلق موجود در آب منطقه بسیار زیاد است، بهتر است از فیلتر پیش ممبران استفاده کنید. فیلترهای پیش ممبران وظیفه دارند ذرات معلق آب را به خود جذب کنند؛ از همین‌رو بهتر است این فیلتر بدنه شفافی داشته باشد که درون آن دیده شود.

بهترین زمان برای تعویض فیلتر پیش ممبران

فیلتر پیش ممبران نیز مانند هر فیلتر دیگری یک بازه زمانی مشخص عمر مفید است. پس از گذشت این زمان فیلتر دیگر کارایی نخواهد داشت و باید آن را تعویض کنید. عمر مفید فیلترهای پیش ممبران به میزان آلودگی آب بستگی دارد. تا زمانی که سطح این فیلتر مملو از ذرات معلق نشده است می‌توان از آن استفاده کرد. هر زمان که سطح فیلتر پیش ممبران اشباع شد باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. فیلترهای تایوانی و وارداتی بهترین نمونه‌های فیلتر پیش ممبران موجود در بازار هستند.

دقت 1 میکرونی پیش ممبران

فیلتر ممبران باید دارای دقت 1 میکرون باشد تا تمام ذرات معلق را به خود جذب کند.

تعویض به موقع فیلتر

فیلترهای پیش ممبران باید در مناسب‌ترین زمان تعویض شوند تا فیلتر تصفیه آب به خوبی عمل کند.

خصوصیات فیلتر های پیش ممبران

  1. عمر طولانی
  2. حذف ذرات و املاح
  3. نصب و تعویض آسان

قیمت و خرید فیلتر پیش ممبران

فیلتر پیش ممبران نسبت به فیلتر های ممبران و نسبت به کارایی مهمی که دارد از قیمت پایینی برخوردار میباشد.
شرکت پالایه سازان با تولید انواع فیلتر پیش ممبران این قابلیت را برای شما فراهم آورده که به راحتی و با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید. شما میتوانید برای استعلام قیمت و ثبت سفارشات خود با مشاوران ما تماس گرفته تا با خرید فیلتر محافظ ممبران طول عمر فیلتر های ممبران خود را افزایش داده و کاربری آنها را افزایش دهید.

فیلتر پیش ممبران

فیلتر محافظ ممبران چه زمانی باید تعویض شود؟

فیلترهای پیش ممبران نیز مانند هر فیلتر دیگری یک بازه زمانی مشخص با عنوان عمر مفید دارند. فیلتر پیش ممبران زمانی که از آلودگی اشباع شد باید تعویض شود. بنابراین نمی‌توان زمان مشخصی را برای آن تعیین کرد چراکه زمان تعویض فیلتر ممبران گارد کاملا به کیفیت آب منطقه بستگی دارد. هر چند وقت یک بار فیلتر پیش ممبران را بررسی کنید، اگر آلودگی زیادی به خود گرفته بود نشان دهنده اشباع شدن فیلتر و کاهش کارایی آن است؛ بنابراین فیلتر باید تعویض شود.

از دیگر راه‌های تشخیص فرا رسیدن زمان تعویض فیلتر پیش ممبران، تیره شدن رنگ آن است. هر زمان که مشاهده کردید رنگ فیلتر پیش ممبران تیره شده است نه تنها باید این فیلتر را تعویض کنید بلکه فیلترهای پیش از ممبران یعنی فیلترهای مرحله 1 تا 3 نیز باید سرویس شوند چراکه تیرگی رنگ فیلتر پیش ممبران به دلیل کربن‌های فیلترهای کربنی است. بنابراین به احتمال زیاد فیلتر کربنی کیفیت زیادی ندارد یا زمان تعویض این فیلتر نیز فرا رسیده است.

فیلترهای پیش ممبران نیز مانند هر فیلتر دیگری یک بازه زمانی مشخص با عنوان عمر مفید دارند. فیلتر پیش ممبران زمانی که از آلودگی اشباع شد باید تعویض شود. بنابراین نمی‌توان زمان مشخصی را برای آن تعیین کرد چراکه زمان تعویض فیلتر ممبران گارد کاملا به کیفیت آب منطقه بستگی دارد. هر چند وقت یک بار فیلتر پیش ممبران را بررسی کنید، اگر آلودگی زیادی به خود گرفته بود نشان دهنده اشباع شدن فیلتر و کاهش کارایی آن است؛ بنابراین فیلتر باید تعویض شود.

از دیگر راه‌های تشخیص فرا رسیدن زمان تعویض فیلتر پیش ممبران، تیره شدن رنگ آن است. هر زمان که مشاهده کردید رنگ فیلتر پیش ممبران تیره شده است نه تنها باید این فیلتر را تعویض کنید بلکه فیلترهای پیش از ممبران یعنی فیلترهای مرحله 1 تا 3 نیز باید سرویس شوند چراکه تیرگی رنگ فیلتر پیش ممبران به دلیل کربن‌های فیلترهای کربنی است. بنابراین به احتمال زیاد فیلتر کربنی کیفیت زیادی ندارد یا زمان تعویض این فیلتر نیز فرا رسیده است.

هنگام خرید فیلتر پیش ممبران به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که حین خرید یک فیلتر پیش ممبران باید به آن توجه داشته باشید، دقت فیلتر است. همان‌طور که گفته شد این فیلترها در دقت‌‌های 1 تا 5 میکرون تولید می‌شوند. برای خرید یک فیلتر پیش ممبران از آنجایی که قبلا در مرحله یک دستگاه تصفیه آب از فیلترهای 5 میکرونی استفاده شده است، بهتر است فیلتری با دقت 1 میکرون خریداری کنید تا دقت بالایی داشته باشد و بتواند از ورود تمامی ذرات ریز به درون فیلتر ممبران جلوگیری کند. نمونه‌های مختلفی از فیلترهای پیش ممبران در بازار موجود است که نمونه تایوانی آن عملکرد و کیفیت قابل قبولی دارد بنابراین می‌توانید از فیلترهای تایوانی ممبران گارد استفاده کنید.

از دیگر ویژگی‌هایی که حین خرید فیلتر محافظ ممبران باید به آن توجه داشته باشید، ظاهر فیلتر است. یک فیلتر مرغوب و باکیفیت بدنه شفافی دارد به گونه‌ای که به راحتی می‌توانید درون فیلتر را مشاهده کنید. از آنجایی که یکی از راه‌های تشخیص فرا رسیدن زمان تعویض فیلتر کدر شدن سطح آن است، بدنه فیلتر باید شفاف باشد تا بتوانید سطح فیلتر را مشاهده کنید. یکی از بهترین فیلترهای پیش ممبران موجود در بازار، فیلتر محافظ ممبران تانک پک پیوریفر است. این فیلتر محصول کشور تایوان بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است.

محافظ فیلتر ممبران چیست؟

فیلتر پیش ممبران (pre-membrane-filter) نوعی محافظ برای فیلترهای ممبران است. این فیلتر به صورت مستقیم نقشی در تصفیه آب ندارد اما با محافظت از فیلتر ممبران، در روند فرایند تصفیه آب نقشی ایفا می‌کند. فیلترهای ممبران در دستگاه‌هایی که با فرایند اسمز معکوس، اولترافیلتراسیون یا نانوفیلتراسیون فرایند تصفیه آب را انجام می‌دهند نقش بسیار پررنگی در کیفیت آب تصفیه شده ایفا می‌کند. در صورت آسیب رسیدن به این فیلتر، فرایند تصفیه آب با مشکل جدی مواجه می‌شود. با توجه به اینکه این فیلتر نسبت به دیگر فیلترهای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی قیمت بیشتری دارد، برای کمک به افزایش طول عمر مفید فیلترهای ممبران از نوعی محافظ برای آن‌ها استفاده می‌شود که پیش از فیلتر ممبران قرار می‌گیرد.

فیلتر پیش ممبران که به آن ممبران گارد نیز گفته می‌شود نوعی فیلتر الیافی است که دقتی بین 1 تا 5 میکرون دارد. اما وظیفه فیلتر پیش ممبران با وجود فیلترهای مرحله 1 تا 3 چیست؟ چنانچه فیلترهای کربنی و الیافی که پیش از فیلتر ممبران قرار می‌گیرند نتوانند وظیفه خود را برای حذف آلاینده‌های فیزیکی موجود در آب به خوبی انجام دهند، این ذرات به فیلتر پیش ممبران رسیده و توسط این محافظ از ورود آن‌ها به فیلتر ممبران جلوگیری می‌شود. استفاده از فیلتر ممبران گارد همیشه هم به دلیل خوب عمل نکردن فیلترهای مراحل قبلی نیست؛ فیلتر کربنی ممکن است دانه‌های کربن آزاد کنند که این دانه‌ها می‌توانند موجب آسیب رساندن به فیلتر ممبران شوند. با استفاده از فیلتر پیش ممبران، این دانه‌ها دیگر به فیلتر ممبران نمی‌رسند.

آیا خرید فیلتر پیش ممبران ضروری است؟

همان‌طور که گفته شد فیلترهای ممبران گارد به صورت مستقیم نقشی در تصفیه آب ندارند به همین خاطر استفاده از آن‌ها در تمامی دستگاه‌های تصفیه آب خانگی ضرورت ندارد. اگر از فلیترهای کربنی و الیافی باکیفیتی استفاده می‌کنید و نسبت به عملکرد درست آن‌ها اطمینان دارید، چندان لزومی به استفاده از فیلتر پیش ممبران ندارید.

اما اگر فکر می‌کنید فیلترهای الیافی یا کربنی به صورت صددرصدی نمی‌توانند ذرات موجود در آب را حذف کنند و همچنین اگر کیفیت آب منطقه‎ای که در آن ساکن هستید بسیار پایین است، باید از فیلترهای پیش ممبران استفاده کنید. افرادی که نمی‌خواهند فیلتر ممبران را زود به زود تعویض کنند، برای اطمینان از سلامت آب تصفیه شده از فیلترهای محافظ ممبران استفاده می‌کنند.

در صورت نصب نکردن فیلتر پیش ممبران آیا مشکلی برای دستگاه تصفیه و فیلتر ممبران پیش می آید؟

نصب فیلتر پیش ممبران ضرورت ندارد، اما اگر در صورتی که آلاینده آب در منطقه مورد نظر زیاد است و نمی خواهد در زمان کوتاه فیلتر ممبران را تعویض کنید، بهتر است از فیلتر محافظ استفاده کنید.

نصاب فیلتر پیش ممبران

پالایه سازان توس با سالها تجربه در زمینه نصب و تعمیر انواع دستگاه های تصفیه آب، آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان است.

محل قرار گیری فیلتر پیش ممبران در کجاست؟

فیلتر پیش ممبران بین مراحل 3و4 دستگاه تصفیه، و در واقع قبل از فیلتر ممبران قرار میگیرد.

🎯 ویژگی ها عمر طولانی، حذف ذزات و املاح، نصب و تعویض آسان
💎 انواع فیلتر های تایوانی و وارداتی
👤 محل قرارگیری بین مراحل 3 و 4 تصفیه آب
⏱ بهترین زمان تعویض فیلتر پیش ممبران  حداکثر 6 ماه

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “فیلتر پیش ممبران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر محصولات پالایه سازان

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ
25,000,000
تومان

فیلتر تصفیه آب

× Send