بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

فیلتر تصفیه آب آکواریوم

بهترین فیلتر تصفیه آب آکواریوم کدام است؟ آیا می‌توان به‌جای استفاده از فیلتر، آب آکواریوم را جوشاند؟ عدم استفاده از فیلتر، چه مشکلاتی برای آکواریوم و ماهی‌ های درون آن به وجود می‌آورد؟ در ادامه این مطلب بررسی خواهیم کرد.  داشتن یک آکواریوم، علاوه بر جنبه‌های زیبایی آن، به داشتن حس آرامش در خانه کمک زیادی می‌کند. اما قبل از خرید، لازم است بدانید که یکی از مهم‌ترین مراحل مراقبت از آکواریوم، تمیز نگه‌داشتن آب درون آن است. استفاده از یک فیلتر باکیفیت می‌تواند تضمین کند که آب آکواریوم شما به ساده‌ترین شکل ممکن همیشه تمیز و سالم می‌ماند. اما برای انتخاب بهترین نوع فیلتر تصفیه آب آکواریوم، بهتر است انواع فیلترهای موجود را بشناسید.  در ادامه این مطلب، قصد داریم تا ضمن آشنایی شما با این فیلتر تصفیه آب، ببینیم بهترین فیلتر تصفیه آب آکواریوم کدام است. همچنین برخی نکات ضروری درباره آب سالم درون آکواریوم را بررسی می‌کنیم که به شما برای مراقبت بهتر از ماهی‌های درون آکواریوم کمک می‌کند. اگر شما نیز به نگهداری آکواریوم در خانه علاقه داشته و درمورد تمیزی آب درون آن نگران هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. 
آنچه در این مقاله می خوانیم:

انواع فیلتر تصفیه آب آکواریوم

به طور کلی، سه نوع فیلتر اصلی برای تصفیه آب آکواریوم وجود دارد که شما بسته به نوع آبی که در اختیار دارید، باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. این سه نوع، شامل فیلتراسیون بیولوژیکی، فیلتراسیون شیمیایی و فیلتراسیون مکانیکی است. فیلترهای بیولوژیکی توانایی تجزیه مواد آلی مضر مانند آمونیاک، نیترات و ترکیبات نیتریت را دارد. به همین دلیل اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب لوله‌کشی آن چنین ترکیباتی دارد، این نوع فیلترها بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. 

فیلتراسیون مکانیکی نیز به حذف ذرات موجود در آب کمک می‌کند. فیلتر نخ تابیده، از جمله فیلترهای مکانیکی است که هرگونه رسوب، شن و ماسه، لجن و … را کاملاً از آب جدا می‌کند. در نهایت، فیلترهای شیمیایی با افزودن مواد شیمیایی مانند حذف‌ کننده‌های کربن یا فسفات، میزان شفافیت و خلوص آب را بالا می‌برد. انواع فیلتر کربنی، از جمله فیلتر کربن بلاک و فیلتر کربن گرانول را می‌توانید در وب‌سایت پالایه سازان مشاهده کنید. 

شما می‌توانید از همه این فیلترها به‌صورت چند مرحله‌ای برای خلوص بیشتر آب آکواریوم خود استفاده کنید؛ اما انتخاب هریک از آن‌ها به تنهایی نیز ممکن بوده و نتیجه مطلوبی خواهد داشت. به‌عنوان مثال، فیلتر ممبران پالایه سازان، از جمله فیلترهای کاملی است که در حذف آلاینده‌های بیولوژیکی، شیمیایی و فیزیکی به بهترین شکل ممکن عمل می‌کند. این فیلترها سلامت آب آکواریوم شما و در نتیجه سلامت ماهی‌های درون آن را تضمین می‌کنند. کثیف بودن آب آکواریوم، زندگی موجودات زنده درون آن را به خطر می‌اندازد.

مشکلات عدم استفاده از فیلتر آب در آکواریوم

بزرگ‌ترین مشکلی که با عدم استفاده از فیلتر تصفیه آب آکواریوم به وجود می‌آید، کاهش سطح اکسیژن آب است. این کاهش اکسیژن، می‌تواند جان ماهی‌های درون آکواریوم را تهدید کرده و منجر به مرگ آن‌ها شود. اگر از آکواریوم خود به خوبی نگهداری کنید، پایین آمدن سطح اکسیژن در آن به‌ندرت اتفاق می‌افتد. با این حال، اگر ماهی‌های شما به سطح آب نزدیک شده و در این قسمت تنفس می‌کنند، این یک هشدار جدی برای کاهش سطح اکسیژنی است که در اختیار دارند. در این شرایط، تعویض آب آکواریوم یکی از بهترین اقداماتی است که می‌توانید انجام دهید. 

ابعاد دستگاه تصفیه آب خانگی
مطالعه بیشتر

زمانی که از یک فیلتر تصفیه آب برای آکواریوم خود استفاده کنید، آلاینده‌های آن به بهترین شکل حذف شده و در نتیجه سطح اکسیژن آن را افزایش می‌دهد. دلایل اصلی کاهش سطح اکسیژن آکواریوم عبارت است از:

  • ازدحام بیش از حد ماهی‌ها در آب
  • افزایش دمای آب 
  • راکد بودن آب
  • افزایش آلاینده‌های آب
  • استفاده از برخی مواد شیمیایی

اما استفاده از فیلتر، چگونه با هر یک از این موارد مقابله کرده و باعث تمیز شدن آب آکواریوم می‌شود؟ در ادامه خواهیم دید. 

گردش آب در آکواریوم

آب راکد سطح اکسیژن کمتری خواهد داشت. اگر از یک دستگاه با فیلتر تصفیه آب آکواریوم مخصوص استفاده کنید که جریان کافی را در آب ایجاد کند، این مشکل برطرف خواهد شد. این دستگاه‌ها باید آب را از پایین مخزن وارد کرده و آن را دوباره در سطح آکواریوم گردش دهند؛ بنابراین آب با اکسیژن بالا، در سراسر آب پخش می‌شود. 

حذف آلاینده‌های آب با فیلتر آکواریوم

یکی دیگر از علل شایع کمبود اکسیژن در آب، انباشته شدن کثیفی و آلاینده‌های درون آب است. هر چه ماهی درون آکواریوم بیشتر باشد، ضایعات بیشتری تولید می‌کنند. آشغال‌های اضافی، با مسدود کردن فیلترهای دستگاه تصفیه آب آکواریوم و رشد بیش از حد جلبک‌ها می‌توانند باعث کاهش اکسیژن محلول و در نتیجه به خطر افتادن جان ماهی‌ها شوند. 

از بین بردن مواد شیمیایی آکواریوم

برخی از مواد شیمیایی موجود در آب شهری، برای ماهی‌های آکواریومی بسیار مضر بوده و به هیچ وجه نباید از این آب برای پر کردن آکواریوم استفاده کنید. به همین دلیل، استفاده از یک فیلتر مناسب برای تصفیه آب آکواریوم، می‌تواند بهترین راه‌حل برای شما باشد. همان طور که در بالا اشاره کردیم، شما با استفاده از فیلترهای شیمیایی می‌توانید مواد مضر موجود در آب را تا حد زیادی حذف کنید. 

آیا جوشاندن آب برای استفاده آن در آکواریوم کافی است؟

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که ممکن است درباره تصفیه آب درون آکواریوم به وجود آید، این است که آیا جوشاندن آب می‌تواند کافی باشد یا خیر.

فیلتر ممبران ونترون چیست؟
مطالعه بیشتر

زمانی که آب را برای مدت 20 دقیقه بجوشانید، می‌توانید مطمئن باشید که درصد بالایی از آلاینده‌های موجود در آن به همراه کلر از بین رفته است. اما آلاینده‌ها و کلر، تنها مواردی نیستند که با جوشاندن از بین می‌روند. جوشاندن آب، اکسیژن را نیز از بین می‌برد که اگرچه دوباره در آب تشکیل می‌شود، اما به هر حال بهتر است آن را در آکواریوم خود نریزید. 

همچنین جوشاندن آب ممکن است کلر را از بین ببرد، اما نمی‌توانید مطمئن باشید که کلرامین را نیز به طور کامل از بین می‌برد. شما با جوشاندن آب باکتری‌های موجود در آن را از بین می‌برید اما نمی‌توانید مواد شیمیایی مضری مانند جیوه، سرب یا نیترات را هم تنها با جوشاندن حذف کنید. با توجه به تمام این دلایل، بهترین راه خرید فیلتر تصفیه آب آکواریوم است تا بتوانید به طور صددرصد از سلامت آب مطمئن شوید.

جمع‌بندی نهایی

زیبایی ماهی‌های آکواریومی، یکی از مواردی است که بسیاری افراد را به نگهداری آن در خانه‌هایشان ترغیب می‌کند. البته نگهداری یک آکواریوم در خانه، سختی‌های خاص خود را داشته و به مراقبت‌های خاص خود را نیاز دارد. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن دقت کنید، تمیز و سالم بودن آب درون آکواریوم است. آب لوله‌کشی شهری، برای بسیاری از انواع ماهی‌ها مناسب نبوده و بهتر است از یک فیلتر تصفیه‌کننده آکواریوم برای اطمینان از تمیزی آن استفاده کنید. 

در این مقاله، سعی کردیم تا با بررسی انواع فیلترهای تصفیه آب، ببینیم که کدام یک از آن‌ها برای آکواریوم مناسب‌تر هستند. همچنین می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت پالایه سازان، اطلاعات بیشتری درباره فیلترهای این شرکت کسب کرده و فیلتر تصفیه آب آکواریوم خود را انتخاب کنید. 

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.