بزرگ ترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

صفر تا صد فرآیند اسمز معکوس و کاربرد آن

فرآیند اسمز معکوس یکی از پدیده های جالب فیزیکی است که می توان با کمک آن آب را شیرین کرد. اسمز معکوس به زبان ساده ینی آبی که املاح زیادی دارد را با فشار زیاد از فیلترهایی عبور دهیم تا به آب با غلظت املاح کمتر یا اصطلاحا آب شیرین دست پیدا کنیم. پدیده اسمز به صورت طبیعی در ریشه گیاهان، کلیه انسان ها، سایر حیوانات و تبادلات املاح و یون های معدنی در آب های زیرزمینی نیز انجام می شود.  زمانی که دو محلول با غلظت املاح و یون های نابرابر با استفاده از غشای نیمه تراوا در مجاور یک دیگر قرار می گیرند، آب از محلول با غلظت کمتر به سمت محلول با غلظت بیشتر جریان پیدا کرده و آن را رقیق تر می کند. در پدیده اسمز طبیعی املاح موجود در آب با غلظت املاح بیشتر وارد آب با غلظت املاح کمتر شده و این فرایند موجب انتقال مواد مغذی در طول ساقه گیاه یا تصفیه خون انسان در کلیه ها و ... می شود.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

در فرایند اسمز معکوس با اعمال فشار مصنوعی به آب از طریق پمپ و عبور از فیلتر ممبران که از الیافی با اندازه ی یک تا پنج میکرون تشکیل شده است، بسیاری از املاح مضر برای سلامتی انسان از آب حذف می شود. یکی از موارد تفاوت اسمز با اسمز معکوس این است که پدیده اسمز بدون نیاز به صرف انرژی و به صورت طبیعی رخ می دهد در صورتی که پدیده اسمز معکوس نیازمند صرف انرژی است.

کاربرد فرایند اسمز معکوس در تصفیه آب

فرایند اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب از دستگاه‌های کوچک خانگی گرفته تا تصفیه خانه های بزرگ صنعی به این دلیل طراحی شده است که املاح حل شده در آب را حذف کند. برای فرایند اسمز معکوس در تصفیه آب نیاز به یک یا چند فیلتر داریم که به این فیلتر ممبران گفته می شود. برای عملکرد بهتر دستگاه های تصفیه آب که از فرایند اسمز معکوس استفاده می کنند لازم است آب ورودی به سیستم ابتدا مرحله پیش تصفیه را به منظور کاهش میزان غلظت املاح بگذارند.

به این دلیل اول آب وارد حوضچه هایی می شود که تا جایی که ممکن است املاح، رسوبات، لجن و… ته نشین شده و آب زلال وارد سیستم شود. در این مرحله ph آب تنظیم و با استفاده از کلر و سایر مواد ضدعفونی کننده میکروب های آن کشته می شود. در این مرحله آب به فیلتر ممبران رسیده و با فشار زیاد از آن عبور می کند و طی این فرایند املاحی که بین 1تا5 میکرون قطر داشته و بخش زیادی از سختی و شوری آب به دلیل وجود آن هاست حذف شده و اصطلاحا اب شیرین می شود.

آبی که تا این مرحله به دست آوردیم ممکن است بوی نامطبوعی داشته یا رنگ زلالی نداشته باشد. برای حذف این مشکل آب از دو الی سه فیلتر دیگر عبور می کند. از آب تولید شده با فرایند اسمز معکوس می توان درکشاورزی، دامپروری، تامین آب مورد نیاز کارخانه جات، تامین آب مورد نیاز از نیروگاه ها، صنایع معدنی، تولید فلزات از جمله فولاد و … استفاده کرد. محصولات مبتنی بر فرایند اسمز معکوس در تصفیه آب کاربرد گسترده ای دارد.

انواع اقیانوس ها
مطالعه بیشتر

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خانگی

خرید تصفیه آب اسمز معکوس برای منزل یک تصمیم هوشمندانه است. با توجه به افزایش روزافزون جمعیت شهرنشین و نیاز به منابع آب بیشتر مدیران شهری مجبور به تهیه آب بهداشتی برای شهروندان هستند. از طرفی این شبکه از بخش های مختلفی تشکیل شده است و آلودگی ها و املاح می توانند در هر یک از مراحل تولید تا انتقال آب شرب شهری وارد شبکه شده و به خانه ها راه پیدا کنند. با توجه به فرسودگی شبکه انتقال آب و وجود شکستگی و رسوب و زنگ زدگی در لوله ها بهتر است اب ورودی به ساختمان جهت آشامیدن یا استفاده در پخت و پز و شستشو یک بار دیگر تصفیه شود.

 هر چند استفاده مستقیم از آب شهری برای بدن مضر نیست اما خرید تصفیه آب اسمز معکوس و نصب در خروجی آب مصرفی خانه ها یکی از راه های ارتقاء سلامتی و افزایش کیفیت زندگی است. برای خرید تصفیه آب اسمز معکوس نکاتی وجود دارد که قبل از خرید بهتر است بدانید.

1-خرید محصولات برندهای معتبر

با توجه به استقبال روز افزون از دستگاه های تصفیه آب خانگی تعداد زیادی برند متفرقه که به صورت غیر استاندارد در بازار موجود اند یا به صورت قاچاق وارد بازار می شوند دیده می شود. برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی حتما باید برندهای با سابقه و معتبر را مد نظر قرار داد. اگر برند نه چندان مطرحی را برای خرید در نظر گرفته اید حتما با کمک یک فرد خبره در این زمینه نسبت به شناخت مشخصات محصول و قابلیت های آن اقدام کنید.

2-خرید دستگاه تصفیه اب از فروشگاه های

با توجه به حجم کاری زیاد دستگاه های تصفیه آب خانگی، قطعا این دستگاه ها ممکن است با مشکل رو به رو شوند. دستگاه های تصفیه آب خانگی را از فروشگاهی که اجناس خود را ضمانت می کنند خریداری کنید.

tds آب چقدر باید باشد؟
مطالعه بیشتر

3-توجه به خدمات پس از فروش

در صورت نیاز به سرویس و نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی به راحتی به سرویس دسترسی دارید؟ یا قطعات مصرفی دستگاه شما به راحتی در بازار یافت می شود؟

4-در نظر گرفتن ظرفیت اب خروجی دستگاه

یکی از دلایل فشار به دستگاه های تصفیه آب خانگی انتخاب دستگاه ضعیف یا با قابلیت کارکرد پایین و استفاده زیاد است. این حجم کاری بالا موجب استهلاک دستگاه و تخریب می شود.

کاربرد فرایند اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه اب خانگی چگونه است؟

فرایند اسمز معکوس یکی از بخش های اصلی دستگاه های تصفیه آب خانگی را تشکیل می دهد. معمولا دستگاه های تصفیه آب خانگی تصفیه آب را توسط سه فیلتر udf، pp و cto انجام می دهند. هر سه این فیلترها، عبور با فشار زیاد از فیلترهای ممبران یا گرانول کربنی و کربن فعال موجب شکل گیری فرایند اسمز معکوس و حذف برخی از مواد آلاینده یا ناخالصی های آب می شود. دستگاه های تصفیه آب خانگی معمولا تصفیه آب را در شش مرحله انجام می دهند. در مرحله اول آب وارد فیلتر پروپیلن شده و املاح سنگین تر توسط الیاف در این فیلتر تصفیه آب گرفته می شود. نکته قابل توجه انتخاب فیلترهای استاندارد و تعویض به موقع آنها است.

کاربرد اسمز معکوس در مقیاس صنعتی

فرایند اسمز معکوس را می توان در طراحی و ساخت تصفیه خانه های بزرگ آب شیرین کن به کار گرفت. استفاده از فرایند اسمز معکوس برای شیرین کردن آب شور و برای استفاده مجدد از آب آلوده در جریان تولید محصولات صنعتی مانند فولاد، کارخانه جات سنگبری و .. به کار می رود.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

168,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.