بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

7 راه تشخیص دستگاه تصفیه اصل و فیک تقلبی

اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی داشته باشید و برای خرید این دستگاه به بازار مراجعه کنید حتما این سوال را از خودتان خواهید پرسید؛ میان این همه مدل دستگاه تصفیه آب، چگونه دستگاه اصل را از دستگاه تقلبی تشخیص دهم؟! نگران نباشید چراکه تنها نیستید. در این مطلب از وب سایت شرکت پالایه سازان با راهنمای تشخیص دستگاه تصفیه اصل و فیک تقلبی با ما همراه باشید تا بدانید چگونه می‌توانید ویژگی‌های یک دستگاه تصفیه آب اصلی را از دستگاه فیک تشخیص دهید. با توجه به اینکه کیفیت آب آشامیدنی در اغلب نقاط کشور چندان مطلوب نیست، شمار زیادی از افراد متقاضی خرید دستگاه تصفیه آب هستند. متاسفانه با افزایش تقاضا برای خرید دستگاه های تصفیه آب خانگی، ورود دستگاه‌ های فیک و تقلبی نیز افزایش یافته است. به همین خاطر بسیار مهم است که دستگاه تصفیه آب را از کجا و چگونه تهیه می‌کنید. اولین قدم برای خرید دستگاه تصفیه آب اصل، آشنایی با برند های تولید کننده این دستگاه‌ ها است. در ادامه توصیه می‌کنیم چنانچه قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی دارد، حتما از طریق نمایندگی‌ های معتبر اقدام به خرید محصول کنید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

علاوه بر این موارد راهکارهای دیگری برای تشخیص دستگاه تصفیه اصل از تقلبی وجود دارد که در ادامه به بررسی کامل‌تر این موارد خواهیم پرداخت. برای خرید انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب می‌توانید به صفحه فیلتر تصفیه آب در سایت پالایه سازان مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

1.تعداد فیلترهای دستگاه تصفیه آب را بررسی کنید

دستگاه‌های تصفیه آب انواع مختلفی دارند و بسته به ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارند، فرایند تصفیه آب را در تعداد مراحل مختلفی انجام می‌دهند. از همین‌رو یکی از راه‌های تشخیص اینکه دستگاهی اصلی است یا تقلبی این است که تعداد فیلترهای دستگاه‌ها را که نشان دهنده تعداد مراحل فیلتراسیون آن دستگاه است، با تعداد فیلترهای درج شده در دفترچه دستگاه مقایسه کنید. تعداد مراحل تصفیه دستگاه‌های تصفیه آب اصل از 5 مرحله آغاز می‌شود.

در بازار دستگاه‌هایی که فرایند تصفیه آب را در 9 تا 10 مرحله انجام می‌دهند نیز وجود دارند. چنانچه فروشنده دستگاهی را به شما معرفی کرد که تنها 3 یا 4 فیلتر داشت، باید از خرید آن دستگاه خودداری کنید چراکه دستگاه‌هایی با کمتر از 5 عدد فیلتر عموما فیک و تقلبی هستند. از طرفی شما می‌توانید تعداد فیلترهای دستگاه موجود در فروشگاه را با تعداد فیلترهای درج شده در مشخصات محصول در دفترچه یا وبسایت رسمی تولید کننده آن دستگاه تطبیق دهید.

2.راجع‌به فناوری تصفیه آب دستگاه سوال کنید

از دیگر راهکارهای کاربردی برای تشخیص دستگاه اصل از دستگاه‌های فیک و تقلبی این است که راجع‌ به روش تصفیه آب دستگاه از فروشنده سوال کنید. دستگاه‌ های اصل و باکیفیت موجود در بازار، فرایند تصفیه آب را از طریق اسمز معکوس یا همان RO انجام می‌دهند.

 دستگاه‌هایی که برای انجام فرایند تصفیه آب از فناوری اسمز معکوس پشتیبانی می‌کنند به عبارتی همان دستگاه‌های 5 مرحله‌ای به بالا هستند. چنانچه دستگاهی از فیلتر تصفیه RO برای تصفیه آب استفاده نکند آب تصفیه شده علی‌الخصوص در مناطقی که کیفیت آب آشامیدنی بسیار پایین است، برای آشامیدن مناسب نخواهد بود.

تصفیه آب در جراحی و پانسمان و لوازم آرایشی
مطالعه بیشتر

3.عملکرد دستگاه را بررسی کنید

برای اینکه اطمینان یابید دستگاهی که در حال خرید آن هستید اصل است عملکرد و فرایند تصفیه آب را از مرحله اول تا آخرین مرحله که آب تصفیه شده از دستگاه خارج می‌شود را به دقت بررسی کنید. یکی از راهکارهای تشخیص دستگاه اصل از تقلبی، وجود یا عدم وجود لوله کشی پساب به مسیر فاضلاب است. اغلب دستگاه‌های تصفیه آب فیک موجود در بازار این لوله کشی را ندارند و خریدار بی‌آنکه اصلا از وجود چنین قسمتی در دستگاه‌های تصفیه آب باخبر باشد، اقدام به خرید این دستگاه تقلبی می‌کند.

4.از اصل بودن قطعات دستگاه مطمئن شوید

یک دستگاه تصفیه آب از قطعات مختلفی از جمله مخزن، پمپ، فیلترها، لوله کشی و… تشکیل شده است. هنگام خرید دستگاه باید از اصل بودن هر یک از این قطعات اطمینان حاصل کنید چراکه هر یک از بخش‌های یک دستگاه تصفیه آب سهم زیادی در کیفیت آب تصفیه شده دارد و اگر قطعه‌ای در دستگاه اصل نباشد قطعا کیفیت آب خروجی نیز صد در صد مطلوب نخواهد بود.

 اما چگونه از اصل بودن این قطعات اطمینان یابیم؟ باز هم تاکید می‌کنیم که از طریق نمایندگی‌های مجاز اقدام به خرید کنید و در قدم دوم با مراجه به دفترچه محصول شکل، رنگ و ویژگی‌های قطعات را مشاهده کنید. قطعات فیک و تقلبی اغلب در رنگ یا بخشی از شکل ظاهریشان با قطعات اصل تفاوت دارند.

5.آشنایی با انواع دستگاه‌های تصفیه آب

از دیگر راه‌ های تشخیص دستگاه تصفیه اصل و فیک تقلبی این است که با معتبرترین برندهایی که اقدام به تولید و عرضه دستگاه تصفیه آب می‌کنند آشنا شوید. در این صورت قطعا دیگر به سراغ خرید دستگاه‌ هایی که برند های بی نام و نشانی دارند و احتمال زیادی وجود دارد که فیک باشند نمی‌روید. شناخته شده ترین دستگاه‌ های تصفیه آب خانگی موجود در بازار، دستگاه‌ های تایوانی هستند. دستگاه‌ هایی که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم با کیفیت‌ ترین دستگاه‌های تصفیه آب موجود در بازار هستند که تحت لیسانس آمریکا و در کشور تایوان تولید می‌شوند:

  • دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا
  • cckدستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر
  • دستگاه تصفیه آب خانگی آکواپرو
راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب آکواریوم
مطالعه بیشتر

6.دستگاه تصفیه آب اصل دارای گارانتی است

از دیگر مشخصه‌های اصل بودن یک دستگاه تصفیه آب خانگی، ارائه گارانتی به همراه محصول است. توجه داشته باشید که حتی یک دستگاه تصفیه آب اصل و باکیفیت نیز ممکن است پس از مدتی استفاده با مشکلاتی مواجه شود بنابراین دارا بودن گارانتی بسیار حائز اهمیت است. حین خرید به گارانتی محصول، مدت زمان آن و مواردی که شامل گارانتی می‌شوند توجه داشته باشید. چنانچه دستگاهی که می‌خواهید خریداری کنید گارانتی ندارد باید نسبت به اصل بودن آن شک کنید.

7.خرید دستگاه تصفیه آب از نمایندگی های مجاز

به عنوان آخرین و مهم‌ترین راهنمای تشخیص دستگاه تصفیه اصل فیک و تقلبی مجددا تاکید به خرید دستگاه تصفیه از نمایندگی‌های مجاز و معتبر می‌کنیم. عده‌ای فروشنده سودجو ممکن است دستگاهی تقلبی را با قیمت اصل به فروش برسانند. اما اگر برای خرید دستگاه تصفیه آب به یک نمایندگی مجاز مراجعه کنید مطمئن خواهید بود هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، در قبال خرید یک دستگاه تصفیه آب اصل و باکیفیت است. همچنین می‌تواندی فیلتر ها را به صورت پک فیلتر تصفیه آب از ما در پالایه سازان تهیه کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.