بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

بهترین شیر خروجی دستگاه های تصفیه

خرید بهترین شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی، انواع شیر خروجی و قیمت آن را در اینجا مورد بررسی قرار می‌دهیم که شما بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. یکی از اساسی‌ترین نیازهای بشر داشتن آب سالم و بهداشتی است. به‌خاطر محدودیتی که در منابع آبی وجود دارد نباید این ماده حیات‌بخش را هدر دهیم. فاضلاب هم به آبی که استفاده شده می‌گویند که دوباره استفاده کردن از آن می‌تواند یک راهکار برای صرفه‌جویی آب باشد. این کار با تصفیه کردن قابل‌ اجرا خواهد بود. تصفیه آب با روش‌ های بیولوژیکی، شیمیایی و فیزیکی در تصفیه‌خانه‌ ها صورت می‌گیرد.  با آزمایش‌ هایی که صورت‌ گرفته آب‌ هایی که در تصفیه‌خانه‌ های شهری در اختیار مردم قرار می‌گیرد به طور کامل املاح و سختی آب را از بین نمی‌برد. این املاح اگر از حد مجاز خود فراتر بروند باعث ایجاد مشکلات کلیوی در انسان می‌شود. اما در منزل با داشتن دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توانید این املاح را به صفر برسانید. برای نتیجه بهتر خرید بهترین شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی نیز اهمیت زیادی خواهد داشت.
آنچه در این مقاله می خوانیم:
انواع شیر خروجی شیر در کنار سینک یا شیر ظرف‌شویی
انواع مغزی شیر برداشت شیر برداشت اهرمی، شیر برداشت ستاره‌ای

نکات مهم در هنگام خرید

لوله زیرین، زاویه خروج آب، قطر دهانه خروجی آب

مدت زمان شستشو هر 4 ماه یکبار

انواع شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی از مهم‌ترین بخش‌ های دستگاه تصفیه آب خانگی شیر خروجی آن است. این شیر معمولاً ظریف و کوچک طراحی می‌شود. شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی به طور مستقیم به یک سه‌راهی که در قسمت خروجی دستگاه تعبیه شده وصل خواهد شد. این شیر خروجی به‌ تنهایی می‌تواند حالتی زیبا و شیک به آشپزخانه ببخشد. این شیر در کنار سینک یا شیر ظرف‌شویی نصب می‌شود و یا با توجه‌ به نوع طراحی آن در دیوار همراه با یک‌پایه تعبیه خواهد شد.

در هنگام خرید به‌ ظاهر و کیفیت محصول دقت کنید. هر چقدر کیفیت آن بالاتر باشد آب خروجی بهتری را تحویل می‌دهد. حذف مواد آلاینده هم‌ بستگی به شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی خواهد داشت بنابراین باید جنس بدنه آن از مواد با کیفیتی مانند استیل درجه یک باشد. در ساخت این شیرها علاوه بر ظاهر زیبا نباید از آلیاژهای خطرناکی مانند سرب استفاده شود. چرا که این آلیاژها برای سلامت بدن خطرناک هستند و سرطان‌زا خواهد بود.

جنس بدنه شیر خروجی اگر از کروم باشد خطری برای بدن انسان نداشته و گزینه مناسبی هم برای آن است. مغزی شیر خروجی هم نباید به‌ راحتی باعث نشتی آب شود. اگر چنین اتفاقی رخ بدهد باید کل مغزی آن را عوض کرد. فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی اگر به‌موقع تعویض نشود ایجاد نشتی خواهند کرد. فیلتر ممبران چنانچه درستکار نکند و سختی آب و املاح آن زیاد باشد به‌ مرور زمان باعث ایجاد رسوبات و جرم می‌شود و مغزی از کار خواهد افتاد. برخی از شیرهای خروجی آب نیز قابلیت تعویض ندارند و بعد از خرابی باید شیر کاملاً عوض شود.

هوزینگ بگ فیلتر چیست و چگونه کار می‌کند؟
مطالعه بیشتر

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع فیلتر الیافی ، فیلتر کربنی ، فیلتر تصفیه آب پالایه سازان کلیک کنید.

انواع مغزی شیر برداشت دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع شیرهای برداشت با توجه‌ به جنس، شکل و فلکه کنترل آب با یکدیگر متفاوت هستند. مغزی شیر نیز در صورت داشتن کیفیت بالا روی خروجی دستگاه بسیار تأثیرگذار خواهد بود. شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی طرح‌ های متنوعی دارد که در این‌ بین می‌توان به شیر برداشت ستاره‌ای و شیر برداشت اهرمی اشاره کرد که در ادامه هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1-شیر برداشت ستاره‌ای

شیر برداشت ستاره‌ای یکی از رایج‌ترین شیرهای خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی است. این شیر دارای فلکه‌ای گردان برای کم‌ و زیاد کردن جریان آب خروجی بوده که در هنگام خرید باید به جنس و ظاهر آن دقت کنید. همچنین باید به اینکه آسان روی سینک نصب شود هم توجه نمایید. این شیر خروجی دارای فلکه کنترل آب ستاره‌ای شکل بوده که ظاهری زیبا به آن می‌دهد. 

زمانی هم که مغزی این شیر خراب شود به‌راحتی قابل تعویض خواهد بود. برای شیرهای خروجی این روزها استانداردهای جدیدی وضع شده که یکی از این استانداردها تعبیه کردن یک روزنه برای تخلیه آب اضافی و فاضلاب در سیستم اسمز معکوس است.

2-شیر برداشت اهرمی

شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی از نوع اهرمی از دیگر انواع آن دارای طراحی و عملکرد بهتری است. در این شیر از یک فلکه اهرمی شکل برای تنظیم جریان آب استفاده می‌شود. جنس بدنه و ظاهر این محصول در هنگام خرید اهمیت زیادی دارد. جنس بدنه شیر برداشت باید در برابر زنگ‌زدگی مقاوم باشد. آلیاژ به‌کاررفته در آن نیز باید از ورود آلاینده‌ها به داخل آب جلوگیری کند. یکی دیگر از فاکتورها که باید به آن توجه کنید نصب آسان شیر خروجی است.

شیر خروجی اصل چه تأثیری در کیفیت آب دارد؟

در هنگام خرید شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی باید به اصل بودن محصول دقت زیادی داشته باشید. در صورت اصل بودن دستگاه و قطعات جانبی آن به راندمان بالای دستگاه و کیفیت آب خروجی آن کمک شایانی می‌شود و در هزینه‌ های جانبی آن نیز صرفه‌جویی خواهد شد. 

قطعات دستگاه تصفیه آب مشهد
مطالعه بیشتر

شیرهای خروجی نیز تأثیر مستقیمی روی کیفیت آب دارند و اگر یک شیر غیراستاندارد تهیه کنید روی تمام مراحل تصفیه آب تأثیرگذار بوده و خروجی آب سالمی نخواهید داشت. به همین خاطر روی خدمات فروش و کیفیت محصول موردنظرتان توجه زیادی به خرج دهید. چرا که کیفیت آب فقط به دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلترهای آن بستگی ندارد.

نحوه شستشو فیلتر تصفیه دستگاه سرشیری

فیلتر تصفیه دستگاه سرشیری بعد از چند مدت احتیاح به شستشو یا ضد عفونی دارد. فیلتر این دستگاه مانع از عبور گل و لای و مواد مضر می شود و به همین دلیل فیلتر کثیف و آلوده می شود.

کثیفی و آلودگی در فیلتر باعث افت فشار و راندمان پایین دستگاه می شود. کاربران باید هر چند وقت یکبار اقدام به شستشو این فیلتر کنند و مجددا ازاین دستگاه استفاده کنند.

بعد از شستشو به مرور زمان از ضخامت فیلتر سرامیکی کم می شود و کم کم کوچک شده به همین دلیل بعد از مصرف فیلتر باید فیلتر جدیدی تهیه و جایگزین کنید. اولین اقدام قبل از شستشو بستن شیر آب و سپس برای شستشو ابتدا باید محفظه فیلتر را با چرخاندن باز کنید و فیلتر را خارج نمایید. در مرحله بعد فیلتر را زیر آب لوله بگیرید و بدون استفاده از هیچ ماده پاک کننده ای و تنها با آب آنرا بشویید. بعد از کم شدن کثیفی های روی فیلتر با یک عدد اسکاچ و باز هم بدون استفاده از مواد پاک کننده فیلتر را بشویید و مواظب باشید فشار زیادی را به فیلتر وارد نکنید زیرا باعث شکستگی می شود و بعد از شستشو می توانید محفظه فیلتر را در جای خود ببندید.

نکات مهم در هنگام خرید شیر خروجی

در این بخش می‌خواهیم به نکات مهم در هنگام خرید بهترین شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی اشاره کنیم.

1- لوله زیرین

زمانی که دستگاه تصفیه آب را نصب می‌کنید زیر سینک یک لوله به ضخامت 12 میلیمتر وجود دارد که مهم‌ترین بخش آن ارتفاع این لوله است. این لوله حداقل دارای ارتفاع 3 سانتی‌متر بوده که اگر شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی را روی سینک نصب کنید چون ضخامت کمی دارد ارتفاع لوله پایینی آن مهم نیست. اما اگر روی صفحه کابینت قرار بگیرد باید شیر خروجی را تهیه کنید که ضخامت پایینی آن 2 سانتی‌متر بیشتر باشد.

میزان شوری آب ها
مطالعه بیشتر

2- زاویه خروج آب

زاویه انتهایی خروج آب هرچه بیشتر باشد ظرف زودتر پر می‌شود. اگر این لوله عمود بر صفحه باشد باید ظرف را زیر لوله قرار دهید که به علت ارتفاع زیاد آن امکان ایجاد مشکل زیاد است.

3- قطر دهانه خروجی آب

در شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی حجم آبی که از آن خارج می‌شود بستگی به مخزن دستگاه و فشار آن دارد. قطر خروجی آب اگر کم‌ و زیاد باشد تأثیری روی حجم خروجی آن ندارد.

جمع‌بندی

خرید بهترین شیر خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی و قیمت آن بستگی به پارامتر های مختلفی دارد که جنس، رنگ و نوع پوشش آن از جمله این فاکتورها است. آلیاژ به‌ کار رفته در آن نیز باید طبق استاندارد باشد. به‌ عنوان‌ مثال شیر خروجی که جنس بدنه آن استیل است نسبت به سایر آلیاژها قیمت بالاتری خواهد داشت.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.