بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

خطر ابتلا به سرطان روده با مصرف نیترات آب؛ چگونه نیترات آب را حذف کنیم؟

مصرف نیترات آب چه عوارضی را به همراه دارد؟ چگونه نیترات آب را حذف کنیم؟ نیترات، یکی از مواد شیمیایی مضری است مصرف بیش از حد آن می‌تواند بر نحوه اکسیژن رسانی خون تأثیر بگذارد و باعث بروز مشکلات خفیف یا حتی جدی‌تر برای انسان شود. سرطان روده، یکی از شایع‌ترین مواردی است که در اثر مصرف مقادیر بالای نیترات در انسان ظاهر می‌شود. یکی از روش‌هایی که ممکن است نیترات اضافی از طریق آن به بدن ما وارد شود، آلوده بودن آب آشامیدنی است. آب آشامیدنی درصورتی‌ که آلوده به نیترات باشد، بسیار مضر بوده و اثرات سوء روی سلامت عمومی بدن خواهد گذاشت.  اخیراً شواهد علمی زیادی برای ارزیابی اثرات سلامتی آب آشامیدنی آلوده به نیترات در بزرگسالان پدیدار شده است. این مطالعات، ارتباط بالقوه‌ای بین قرار گرفتن در معرض نیترات و سایر مشکلاتی مانند افزایش ضربان قلب، حالت تهوع، سردرد و گرفتگی شکم را نشان می‌دهد. برخی از مطالعات همچنین افزایش خطر ابتلا به سرطان، به‌ویژه سرطان روده، با حضور نیترات در رژیم غذایی را نشان می‌دهند؛ اما هنوز اسناد دقیق علمی در این مورد وجود ندارد. در ادامه این مقاله، قصد داریم تا با بررسی خطرات آب آلوده به نیترات، به این سؤال پاسخ دهیم که چگونه نیترات آب را حذف کنیم. اگر شما هم به خطر ابتلا به سرطان روده با مصرف نیترات آب نگران هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

محافظت از آب در برابر آلودگی با نیترات

به طور عمده، میزان نیترات مجاز موجود در آب آشامیدنی، باید تنها 10 میلی‌گرم در هر لیتر آب باشد. هراندازه نیترات اضافی، منجر به مسمومیت شده و اثرات سوء در سلامتی انسان خواهد گذاشت. با توجه به این مسئله، باید نسبت به محافظت از منابع آب مصرفی خود دقت از آلودگی با نیترات، مطمئن شویم. در ادامه، نحوه محافظت از انواع منبع آب در برابر آلودگی با نیترات را توضیح می‌دهیم. 

آلودگی آب چاه با نیترات

اگر چاه خصوصی دارید و آب آشامیدنی شما از طریق آن تأمین می‌شود، باید نسبت به آلودگی آب با نیترات و مصرف نیترات آب حساسیت به خرج دهید. این چاه‌ها به خصوص اگر در مناطقی با زمین‌های کشاورزی باشند، بیشتر در معرض آلودگی هستند. برای جلوگیری از آلودگی آب چاه با نیترات، موارد زیر را رعایت کنید: 

  • چاه خود را در مکانی بسازید که آزمایش شده است.
  • منابع نیترات را از چاه خود دور نگه دارید. این منابع ممکن است شامل کود، سیستم‌های سپتیک و فضولات حیوانی باشد.
  • به طور منظم چاه خود را برای وجود آلودگی بررسی کرده و در صورت مشاهده هرگونه آلودگی، با پیمانکار چاه دارای مجوز تماس بگیرید.
  • هر دو سال یکبار، آب چاه را برای آلودگی نیترات آزمایش کنید. 

اگر آلودگی نیترات در آب چاه شما شناسایی شود، ممکن است آلاینده‌های دیگری نیز در آب وجود داشته باشد. نوشیدن آب با سطوح نیترات بالای 10 میلی‌گرم در لیتر، می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی فوری برای نوزادان زیر شش ماه و افرادی با مشکلات سلامتی خاص شود. اگر نیترات در آب شما در سطوح غیرمجاز شناسایی شد، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • آب آشامیدنی خود را از یک منبع جایگزین مطمئن، مانند آب‌های بسته‌بندی شده استاندارد، تهیه کنید. این امر به ویژه زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که نوزاد زیر شش ماه در خانه دارید.  
  • اگر نیترات در منابع آب وجود داشته باشد، آب جوشیده جایگزین مطمئنی نیست. جوشاندن آب، غلظت نیترات بیشتر می‌کند.
  • از یک پیمانکار دارای مجوز بخواهید چاه شما را از نظر آلودگی بررسی کند.
  • منابع احتمالی آلودگی نیترات را در منطقه اطراف چاه خود یافته و حذف کنید. 
مشخصات و خرید هوزینگ ممبران 400 گالن
مطالعه بیشتر

آلودگی سیستم آب عمومی به نیترات

سیستم آب عمومی شما به طور منظم برای حضور نیترات آزمایش می‌شود و مقامات مربوطه، اطمینان حاصل می‌کنند که سطح نیترات موجود در آب تصفیه شده شهری، با استانداردهای لازم مطابقت دارد. اگر آزمایشات، نیترات را در سطحی بالاتر از استاندارد تشخیص دهد، شرکت تأمین‌کننده آب شهری به شهروندان آن منطقه اطلاع می‌دهد. 

اما مسئله‌ای که وجود دارد، این است که به هر دلیلی ممکن است نیترات موجود در آب از حد مجاز بالاتر بوده و منجر به مشکلات جدی در سلامتی و خطر ابتلا به سرطان روده با مصرف نیترات آب شود. در این صورت، چگونه نیترات آب را حذف کنیم؟ پاسخ به این سؤال را با بررسی راهکارهای کاربردی، در ادامه می‌بینیم.

چگونه نیترات آب را حذف کنیم؟

برای اطمینان از حذف کامل نیترات آب و یا به حداقل رساندن آن، می‌توانید از روش‌هایی برای دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنید. این روش‌ها به‌خوبی آب مصرفی شما را تا حد استاندارد تصفیه کرده و با استفاده از مواردی همچون فیلترهای کاربردی، انواع ناخالصی را از آب حذف می‌کنند. روش‌های زیر، به‌خوبی در حذف نیترات آب مؤثر هستند.

فیلترهای ممبران برای حذف نیترات آب

فیلترهای ممبران، به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود به‌خوبی می‌توانند در حذف آلودگی‌ های شیمیایی از جمله ترکیبات نیترات، سولفات، انواع نمک و یون‌ها، کلر و کلرامین مؤثر هستند. البته این فیلترها تنها محدود به فیلترهای ممبران خانگی نبوده و می‌توانید فیلترهای ممبران صنعتی و فیلتر های ممبران نیمه‌صنعتی را از پالایه سازان خریداری کرده و برای تصفیه آب مصرفی خود استفاده کنید. 

دستگاه‌های تصفیه آب

استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، یکی از بهترین راه‌هایی است که شما می‌توانید از سلامت آب آشامیدنی مصرفی خود مطمئن شوید. شرکت پالایه سازان، یکی از تولیدکنندگان موفق در زمینه ساخت دستگاه‌های تصفیه آب بوده با تولید دو نوع دستگاه تصفیه آب بلوویو و دستگاه تصفیه آب توس، به شما در تهیه آب سالم در منزل کمک می‌کند. این دستگاه‌ها، به‌خوبی در حذف و کاهش نیترات آب نیز مؤثر بوده و آب را از آلودگی نیترات پاک می‌کنند.

چرا دستگاه تصفیه آب به طور مداوم تخلیه می‌شود؟
مطالعه بیشتر

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دیگر فیلترهای دستگاه تصفیه آب بر روی لینک‌های فیلتر الیافی، فیلتر کربنی، فیلتر پیش ممبران و فیلتر پست کربن کلیک کنید.

جمع‌بندی نهایی

مصرف آب آشامیدنی سالم و پاک، یکی از حقوق اولیه برای همه انسان‌ها است. عوامل مختلفی ممکن است آب آشامیدنی شما را تهدید کرده و منجر به آلودگی آن شود. نیترات و ترکیبات آن، یکی از پرخطرترین آلاینده‌هایی هستند که ممکن است روی سلامت آب شُرب شما مؤثر باشند. خطر ابتلا به سرطان روده با مصرف نیترات آب یکی از جدی‌ترین عواملی است که در مورد وجود این ترکیبات در آب به ما اخطار می‌دهد. 

در این مطلب، دیدیم که این نوع از آلودگی از چه راه‌هایی ممکن است به منابع آب مصرفی ما وارد شده و چگونه می‌توانیم آن را حذف کنیم. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت پالایه سازان، یکی از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی این شرکت را خریداری کرده و با فیلترهای مؤثر آن، سلامت آب آشامیدنی خود را تضمین کنید. 

همچنین اگر قصد خرید فیلتر تصفیه آب را دارید، ما به شما یشنهاد می‌کنیم که این فیلترها را به صورت پک فیلتر تهیه کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.