بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
آب تصفیه شده چیست؟

همه چیز درباره آب تصفیه شده

همه ما می‌دانیم که برای سالم ماندن و رفع نیاز بدن به آب، باید در طول روز به‌اندازه کافی آب بنوشیم. اما بهتر است چه نوع آبی بنوشیم؟ آیا آب تصفیه شده، بهترین گزینه است؟ به کلیه فرآیند هایی که برای آماده‌سازی آب برای مصارف مختلف انجام می شود، تصفیه می گویند و باید تا حد امکان خالص باشد تا بتوان آن را بدون نگرانی نوشید و از ایجاد بیماری‌های مختلفی که در اثر آلودگی های آب می تواند در بدن ایجاد شود، جلوگیری کرد. در گذشته برای تصفیه آب از روش جوشاندن استفاده می کردند اما امروزه انواع و اقسام دستگاه تصفیه آب با بهترین تکنولوژی طراحی شده است که در منازل قابل استفاده است تا افراد بتوانند بر کیفیت آبی که می نوشند، نظارت دقیق تری داشته باشند. در ادامه سعی می‌کنیم تا با بررسی همه چیز درباره آب تصفیه شده، به سؤالات اساسی شما درباره نوع آب مصرفی در طول روز پاسخ دهیم. اگر می‌خواهید تمیزترین آب آشامیدنی ممکن را داشته باشید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. طبیعتاً همه ما نمی‌توانیم به‌صورت مداوم از آب‌معدنی‌های بسته‌بندی‌ شده استفاده کنید. به همین دلیل، باید راهی برای خالص‌سازی آب‌لوله‌کشی پیدا کنیم. آب شهری که به خانه‌های ما می‌رسد، از قبل تصفیه شده اما ممکن در مسیر لوله‌کشی طولانی آن، به هر دلیلی آلوده شود. اگر احساس می‌کنید که آب‌لوله‌کشی خانه شما به هر دلیلی آلوده بوده و از استاندارد کافی برای آشامیدن برخوردار نیست، می‌توانید از دستگاه‌های تصفیه آب استفاده کنید. در ادامه این مطلب از مجموعه مقالات پالایه سازان، قصد داریم تا همه چیز درباره آب تصفیه شده را بررسی کرده و هرآنچه که در مورد آب تصفیه شده لازم دارید، به شما بگوییم. اگر شما هم درمورد آب آشامیدنی خود حساسیت داشته و سؤال‌های زیادی درباره آب تصفیه شده دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. 
آنچه در این مقاله می خوانیم:

آب تصفیه شده چیست؟

تصفیه آب، فرآیند حذف انواع آلودگی‌ها و آلاینده‌ها از آب آشامیدنی شماست. تصفیه آب شامل همه انواع شیوه‌هایی است که یا آلاینده‌های موجود در یک نمونه آب را کاهش می‌دهند، و یا تمام این آلاینده‌ها را حذف می‌کنند. به زبان ساده، هر روشی که سبب کاهش یا حذف هر چیز اضافی و غیرقابل‌مصرف در آب شود، به‌نوعی تصفیه آب است.

دستگاه تصفیه آب باعث بهتر شدن کیفیت آب نوشیدنی می شود. این دستگاه باعث می شود تمام مواد و املاح مضر آب نظیر رسوبات و مواد شیمیایی و کلر و میکروب ها دفع شوند و به همین علت است که آب تصفیه شده طعم و بوی بهتری دارد. دستگاه های تصفیه شده امروزی ۶ الی ۸ فیلتر دارند و به دلیل اینکه هرچه تعداد مراحل تصفیه آب بیشتر باشد، کیفیت آب خروجی نیز بیشتر است، باعث می شود آب سبک تر باشد.

تاریخچه تصفیه آب

تاریخچه تصفیه آب

چه چیزی راجب تاریخچه تصفیه آب می‌دانید؟ برای تصفیه آب در زمان‌های قدیم از چه چیزی استفاده می‌کردند؟ از چه زمانی انسان‌ها به فکر تصفیه کردن آب افتادند؟ اگر تاریخچه پیدایش انسان و نوع زیست آنها را مورد بررسی قرار دهیم خواهیم فهمید انسان‌ها همواره در کنار رودخانه‌ها و نزدیک به چشمه‌های آب ساکن بوده‌اند. چرا که آب یکی از حیاتی‌ ترین عناصر برای بقای بشر است. آب همیشه در تمام دوران تاریخ یکی از دغدغه‌های بشریت بوده؛ اما کیفیت آب در آن دوران تعریف درستی نداشته است. هرچند تاریخچه تصفیه آب به قرون وسطی برمی‌گردد که به شکل جوشاندن آب و صاف کردن آن انجام می‌شد. اولین فیلتری که برای تصفیه آب کشف شده بود به ۵۰۰ سال قبل از میلاد برمی‌گردد. این فیلتر با یک پشتی پارچه‌ای ساده کار تصفیه را انجام می‌داد. در زمان‌های گذشته مردم سعی داشتند که طعم و بوی نامطبوع همچنین ذرات معلق در آب را از بین ببرند. به همین خاطر به فکر درست‌ کردن چنین فیلتر هایی افتادند. در ادامه با پالایه سازان همراه باشید که بیشتر تاریخچه تصفیه آب را مورد بررسی قرار دهیم.

مروری بر تاریخچه تصفیه آب آشامیدنی

آب چشمه چون از بستر خاک عبور می‌کند از آب رودخانه تمیز بوده و این حقیقتی است که بشر همیشه با آن مواجه بود. این شواهد باعث شده که در آن زمان‌ها مردم با عبور آب از روی خاک و ماسه به آب شفاف دست پیدا کنند. این تصور اولیه در میان انسان‌ها وجود داشت که خاک همانند صافی عمل کرده و ذرات معلق داخل آب را در خود نگه می‌دارد.

در سال‌ های ۱۳۰۰ قبل از میلاد در مصر برای تصفیه آب از منعقد کننده‌ های همانند زاج استفاده می‌کردند. این نوع منعقد کننده‌ ها با داشتن بار مثبت در داخل آب باعث جذب بارهای منفی می‌شوند و همین موجب سنگینی ذرات و ته‌ نشین شدن آن در آب می‌شد. تصفیه آب آشامیدنی با گذشت زمان دچار تغییراتی شده و تکنولوژی پیشرفت کرد. در دورانی که شهرها شکل گرفت دسترسی به آب‌ های طبیعی کمتر شد و دیگر نیاز مردم را برطرف نمی‌کرد.

سیستم انتقال آب در روم باستان در سال ۲۰۰ قبل از میلاد دچار تحولات زیادی شد. بعدازاین تحول دیگر تغییری صورت نگرفت تا هزار سال بعد در قرن ۱۷ اختراعاتی در زمینه نمک‌زدایی و میکروارگانیسم‌ آب صورت گرفت. اولین کارخانه‌ای هم که در زمینه تصفیه فعالیت در آن زمان فعالیت خود را شروع کرد در قرن ۱۸ در اسکاتلند بود. این کارخانه آب‌ها را از یک مسیر مارپیچی از روی یک تپه خاکی عبور می‌داد و به قسمت لخته‌سازی وارد می‌شد. بعد از گذشت آب از بخش شنی و ماسه‌ای در نهایت تصفیه شده و در نقاط مختلف شهر آن را توزیع می‌کردند.

این نوع تصفیه در تمام انگلستان و اروپا فراگیر شد. وقتی فرایند تصفیه آب شکلی همه‌گیر را در زمان صنعتی‌شدن به خود گرفت و به موضوعی مهمی در جوامع تبدیل شد.

تاریخچه تصفیه آب در جهان و ایران

بعد از گذشت زمان رنسانس اروپا روش‌های دیگری نیز برای تصفیه آب کشف شد و فیلترهای مختلفی برای حذف مواد آلاینده در آب را تولید کردند. حتی علم تا جایی پیشرفت کرد که این فیلترها توانایی بالابردن سطح کیفی آب را نیز دارند و خواص پزشکی در آب را تأمین می‌کنند.

در تاریخچه تصفیه آب در جهان و ایران این روزها شاهد فیلتر تصفیه آب هستیم که مواد معدنی موردنیاز بدن را کنترل و حتی افزایش می‌دهد. حتی در زمانی که نیاز به تغییر PH باشد نیز می‌توان از فیلترهایی که برای این کار ساخته شده است استفاده کرد. پس در چنین شرایطی آب اسیدی که برای بدن مضر بوده را به آب قلیایی تبدیل می‌کند.

ایران هم در زمان باستان از روش‌هایی مانند جوشاندن و نوعی نمک برای ازبین‌بردن برخی از آلاینده‌ای آب استفاده می‌کردند. در این دوران ایرانیان از روش‌هایی برای انتقال آب بهره می‌برند که باعث می‌شد آب هیچ نوع آلایندگی نداشته باشد. وقتی میکروسکوپ اختراع شد و انسان توانست میکروارگانیسم‌ها را مشاهده کند به اهمیت تصفیه آب در آن زمان پی بردند. برای ازبین‌بردن این میکروارگانیسم‌ها از شن و ماسه استفاده کردند. بعدها پی‌بردن که این نوع فیلتر کارایی چندان ندارد.

افزایش فشار آب پمپ
مطالعه بیشتر

دکتر جان اسنو در آن زمان با تشخیص بیماری‌ هایی که مربوط به آشامیدن آب بود به تأثیر کلر بر ضد عفونی‌ کردن آب پی برد. دولت‌ های انگلیس و آمریکا برای اینکه آلودگی‌های آب را از بین ببرند روش کلرزنی را در پیش گرفتند. بعد از گذشت مدتی متوجه شدند که خود کلر نیز باعث ایجاد بیماری می‌شود. کشورهای اروپایی این روش را کنار گذاشته و از روش‌های دیگری برای تصفیه آب استفاده می‌کردند. اما به علت کم‌ هزینه‌ بودن کلرزنی و استفاده راحت از آن این روش در بسیاری از نقاط همچنان ادامه پیدا کرد.

مزایا و فواید نوشیدن آب تصفیه شده چیست؟

مواد شیمیایی و فلزات سنگین مانند کلر، آلومینیوم و جیوه موجود در آب باعث از بین رفتن رطوبت در پوست می شود و کلاژن پوست را به طور کامل از بین می برد. استفاده از آب تصفیه شده باعث می شود که رطوبت به طور کامل به پوست برسد و همچنین باعث رشد بهتر موها میشود.

یکی از فواید آب تصفیه شده مربوط به سلامت دهان و دندان می باشد. بسیاری از افراد هنوز نمی‌دانند که نوشیدن آب ناسالم سبب آسیب جدی به دندان‌ها می‌شود و با نوشیدن آب سالم شما می توانید سلامت دندان های خود را تضمین کنید.

علاوه بر مصارف خانگی، بسیاری از صنایع تولیدی، دارویی، شیمیایی یا صنعتی برای دسترسی به ترکیب آب مناسب برای مصارف موردنظر خود، نیاز به تصفیه آب با شرایط خاصی دارند. وقتی صحبت از آب آشامیدنی به میان می‌آید، بستگی به این دارد که چه چیزی را می‌خواهید حذف کنید. یعنی باید باتوجه‌ به این مسئله، ببینید که یک دستگاه تصفیه آب یا فیلتر آب لازم دارید. 

مسئله مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که آلاینده‌های آب از خیابان به خیابان و منطقه به منطقه می‌تواند متفاوت باشد. ما اغلب سلامت آب مصرفی خود را بدیهی می‌دانیم و زیاد به ترکیبات آن فکر نمی‌کنیم. 

اگرچه آب آشامیدنی تصفیه‌شده موجود در لوله‌های آبرسانی کشور، از دستورالعمل‌های بهداشتی دقیق پیروی می‌کند، اما برای اطمینان از ایمن بودن آن برای مصارف انسانی و سلامت عمومی، بهتر است بازهم به فکر تصفیه دوباره آن باشیم. مردم اغلب تایلند آب آشامیدنی خود را بیشتر تصفیه یا فیلتر کنند تا آلاینده‌های احتمالی را حذف کنند.

معایب احتمالی آب تصفیه شده چیست ؟

دستگاه تصفیه آب غیراستاندارد همه مواد معدنی آب مانند منیزیم و کلسیم را از بین می برد و این می تواند یکی از معایب احتمالی آب تصفیه شده باشد.

هدف از تصفیه آب

هدف از تصفیه آب

اگر شما هم دارای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی نیستید، احتمالا تاکنون این تجربه را داشته‌اید که آب مصرفی شما دارای رنگ و بوی نامطبوعی بوده باشد. علت عمده چنین طعم و بوی ناخوشایند آب تصفیه شده به وسیله تصفیه‌خانه‌های صنعتی شهری، باقی ماندن برخی آلاینده‌ها در آب تصفیه شده است. حتی ممکن است پس از آن که آب تصفیه شده در لوله‌ها قرار گرفت و به دلیل پوسیدگی‌های موجود در بخش‌های درونی لوله‌ها، قسمتی از قطعات پوسیده لوله‌ها وارد آب شده و سلامتی شما را به خطر اندازد.

در کنار این مسئله با گسترش روزافزون صنایع، کارخانجات و همچنین کودهای شیمیایی در فعالیت‌های کشاورزی، امروزه آلودگی‌های زیست محیطی بسیاری به آب‌های زیرزمینی رخنه کرده و آن چه که از آمارها بر می‌آید حاکی از این است که یکی از عوامل دخیل در شکل گیری بیماری‌های جدید، مصرف آب آلوده است. برای آن که راحت‌تر با مسئله هدف از تصفیه آب ارتباط برقرار کنید، بهتر است به بررسی برخی از آلاینده‌های موجود در آب و همچنین تاثیر آن‌ها بر سلامتی انسان بپردازیم. مسلما بعد از مطالعه این بخش متوجه اهمیت و همچنین هدف از تصفیه آب شهری و حتی صنعتی خواهید شد.

۱- آلاینده‌های موجود در آب تصفیه نشده، نیترات

متاسفانه استفاده بیش از حد از کودهای شیمایی به وسیله کشاورزان در سال‌های اخیر، ماده‌ای مضر به نام نیتریت را به آب‌های زیرزمینی وارد کرده است. ساختار این کودهای شیمیایی به شکلی است که میزان کمی از نیتروژن موجود در آن‌ها جذب محصولات کشاورزی می‌شود و عمده این نیتروژن‌ها به وسیله خاک جذب شده و از این طریق در آب‌های زیرزمینی نفوذ می‌کنند. تاثیرات مخرب استفاده بیش از اندازه نیترات موجود در آب، سلامت افراد سالخورده، زنان باردار و همچنین نوزادان را تهدید می‌نماید. ناگفته نماند که این ماده موجب اختلال در سیستم گردش خون شده و سبب می‌شود تا خون نتواند اکسیژن را حمل نماید و در نهایت فرد را گرفتار بیماری به نام متهموگلوبینمیا خواهد کرد.

۲- آلاینده‌های موجود در آب تصفیه نشده، آرسنیک

یکی از مواد شیمیایی موجود در آب‌های چاه‌ها و آب‌های زیرزمینی، آرسنیک است که ماده‌ای بسیار خطرناک بوده و احتمال ابتلا به سرطان، به ویژه سرطان ریه را افزایش می‌دهد. ناگفته نماند که میزان مضرات مصرف این ماده در بین افراد خردسال و همچنین بزرگسالان یکسان است.

۳- آلاینده‌های موجود در آب تصفیه نشده، فلوراید

مطمئنا تاکنون درباره فلوراید و تاثیر آن در حفظ سلامتی و سفیدی دندان‌ها شنیده‌اید؛ اما احتمالا تاکنون نمی‌دانستید که مصرف بیش از اندازه فلوراید تاثیرات مخربی بر سلامت دندان و همچنین استخوان‌های شما دارد و مصرف بیش از اندازه آن که به صورت محلول در آب‌های تصفیه نشده وجود دارد موجب تضعیف استخوان‌ها، درد مفاصل، کاهش ضریب هوشی کودکان و همچنین پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.

دستگاه تصفیه آمریکایی بهتر است یا تایوانی؟
مطالعه بیشتر

۴- آلاینده‌های موجود در آب تصفیه نشده، مواد آلی

شاید به جرئت بتوان گفت که بخش اعظمی از صحبت‌های ما در ارتباط ب، به همین مواد آلی موجود در آب و فاضلاب‌های شهری منحصر می‌شود و بخش قابل توجهی از آلودگی‌های آبی به همین مورد اختصاص دارد. این مواد آلی مضر که از طریق تغذیه باکتری‌های موجود در فاضلاب‌ها به وجود می‌آیند، بسیار کشنده و خطرناک هستند. البته ناگفته نماند که امروزه ورود پسماندهای نفتی به آب نیز یکی از عوامل دیگری است که وجود این مواد را در آب‌ها افزایش داده است و به همین دلیل است که کارشناسان پالایه سازان به شما توصیه می‌کنند تا اگر از کیفیت تصفیه آبی که در اختیار دارید، اطمینان ندارید، بهتر است از خوردن آن اجتناب کنید تا سلامتی خود را به خطر نیندازید. به شما توصیه می‌کنند تا اگر از کیفیت تصفیه آبی که در اختیار دارید، اطمینان ندارید، بهتر است از خوردن آن اجتناب کنید تا سلامتی خود را به خطر نیندازید.

۵- آلاینده‌های موجود در آب تصفیه نشده؛ فلزات سنگین

گاها در برخی موارد فلزاتی همچون جیوه، سرب، نیکل، مس و مواردی از این قبیل به صورت محلول در آب وجود دارند که بر اساس تحقیقات پزشکان، در صورتی که میزان آن‌ها در آب بیش از مقدار استاندارد باشد، شما را با بیماری‌های مختلف قلبی و همچنین کلیوی مواجه می‌سازند.

۶- آلاینده‌های موجود در آب تصفیه نشده، عوامل میکروبی

مسلما هنگامی که عبارت تصفیه آب به گوش شما می‌خورد، تصور کلی که در ذهن شما شکل می‌گیرد، فرآیندی است که در طی آن باکتری‌ها و میکروب‌های موجود در آب حذف می‌شود و حتی این تصور به قدری فراگیر شده است که عموم مردم هدف از تصفیه آب را حذف عوامل میکروبی موجود در آب می‌دانند. به طور کلی انواع مختلف میکروب‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌هایی که به صورت طبیعی در مدفوع انسان و حیوانات وجود دارند با ورود به چاه‌های خانگی و همچنین فاضلاب‌های آلوده، می‌توانند به راحتی در آب‌های زیرزمینی نفوذ کرده و آب آشامیدنی ما را مسموم نمایند. امروزه بر اساس تحقیقات محققان و متخصصان این حوزه، ریشه اصلی عمده بیماری‌های روده‌ای و همچنین عفونی، وجود چنین میکروب‌هایی در آب‌هایی است که به درستی مراحل تصفیه را پشت سر نگذاشته‌اند.

آلاینده‌ها و مواد شیمیایی در آب 

تا زمانی که آب مصرفی خود را به طور کامل آزمایش نکنید، تشخیص تمام مواد افزودنی، آلاینده‌ها و مواد شیمیایی موجود در آن تقریباً غیرممکن است. اما مسئله اصلی این است که فرایند تصفیه آبی که در منابع تأمین آب انجام می‌شود، گاهی کافی نیست. آب آشامیدنی شما در مسیر خط انتقال ممکن است به آلاینده‌های مختلفی آلوده شود. برخی از اصلی‌ترین آلاینده‌ها و مواد شیمیایی در آب، عبارت است از:

 • آفت‌کش‌ها
 • مواد شوینده
 • زباله و پسماند زباله
 • اکسیژن محلول
 • فلزات سنگین مانند سرب، مس و آرسنیک
 • VOCs
 • آلاینده‌های آلی و معدنی

همه چیز درباره آب تصفیه شده و آنچه در آن حذف شده

بسیاری از انواع سیستم‌های تصفیه آب یا فیلتر آب، می‌توانند اغلب ناخالصی‌ها را کاهش داده یا حذف کنند. این نوع ناخالصی‌ها عبارت است از:

 • خاک، زنگ، ماسه و مواد جامد معلق (رسوب) برای این نوع آلاینده‌ها، می‌توانید از فیلترهای الیافی مانند فیلتر نخ تابیده استفاده کنید. 
 • فلزات سنگین (جیوه، کادمیوم، آرسنیک، کروم، تالیم، سرب و مس)
 • آلومینیوم
 • نیترات
 • فلوراید
 • منگنز، نیترات، پتاسیم، رادیوم، سلنیوم و سدیم
 • باکتری‌ها، E. coli و ویروس‌ها
 • کریپتوسپوریدیوم، ژیاردیا 
 • طعم، رنگ و بوی بد
 • کلر و کلرامین. برای حذف کلر، می‌توانید از فیلترهای کربنی استفاده کنید. 

پنج دلیل برای اینکه چرا باید آب آشامیدنی خود را تصفیه کنید.

دلایل زیادی برای اینکه بخواهید آب آشامیدنی خود را تصفیه کنید وجود دارد. آب تمیز و عاری از هرگونه آلاینده برای هر انسانی ضروری است و با استفاده از دستگاه تصفیه آب، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که آب خانه شما همیشه سالم، تمیز و عاری از طعم و بوی نامطبوع است. اگر هنوز هم نسبت به تصفیه آب‌لوله‌کشی خانه خود مطمئن نیستید، 5 دلیل زیر، همه چیز درباره آب تصفیه شده را برای شما توجیه می‌کند.

1. برخورداری از یک لایه ایمنی جداگانه

در اکثر کشورهای صنعتی، سیستم‌های تصفیه آب شهری معمولاً کاملاً مؤثر هستند. بااین‌حال تصفیه آب عمومی مصون از خطا نیست. راه‌های زیادی وجود دارد که ممکن است آلاینده‌های مختلفی مانند سرب ناشی از لوله‌های آب قدیمی یا معیوب، یا بقایای استفاده از آفت‌کش‌ها به آب‌لوله‌کشی راه پیدا کنند. شرایط آب‌وهوایی نامساعد مانند بارندگی شدید نیز می‌تواند بر تأسیسات تصفیه آب شهری فشار وارد کند. بنابراین، با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی، می‌توانید از یک لایه ایمنی جداگانه برای سلامت آب مصرفی خود برخوردار شوید.

2. حذف آلودگی‌های ناخواسته 

سرب، آفت‌کش‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها و بسیاری دیگر از ترکیبات و مواد فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و رادیولوژیکی راه خود را به منبع آب پیدا می‌کنند. حذف تمام آلاینده‌ها به‌صورت کامل از آب شما عملاً غیرممکن است، بنابراین مقامات محلی تعیین می‌کنند که وجود چه مقدار از یک ماده خاص در آب قابل‌قبول است. استفاده از دستگاه تصفیه آب و یا فیلترهای آب، هرگونه آلاینده احتمالی را حذف می‌کند.

فیلتر استیل چیست؟
مطالعه بیشتر

 3. محافظت از سلامتی خود و خانواده

نوشیدن آب حاوی باکتری و ویروس، می‌تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی و بیماری‌هایی مانند اسهال، وبا و اسهال خونی شود. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که احتمال ابتلا به چنین بیماری‌هایی به‌وسیله آب وجود دارد، مؤثرترین راه برای محافظت از سلامتی خود استفاده از دستگاه تصفیه آب بلوویو است.

 4. کاهش مصرف پلاستیک 

مصرف سالانه آب آشامیدنی که در بطری‌های پلاستیکی ارائه می‌شود، بسیار بالا است. زمانی که از فیلترها و دستگاه‌های تصفیه آب استفاده کنید، دیگر نیازی به خرید آب‌های بسته‌بندی‌شده ندارید و به‌این‌ترتیب، در مصرف کاهش پلاستیک و حفظ محیط‌زیست نقش مهمی ایفا خواهید کرد.

5. بهبود طعم و بوی آب‌لوله‌کشی 

نوشیدن آب تازه و شفاف با طعمی مناسب و بدون بوی نامطبوع، می‌تواند تأثیر زیادی بر سلامت و کیفیت زندگی شما داشته باشد. تصفیه آب نه‌تنها می‌تواند به حذف ترکیبات مضر کمک کند، بلکه طعم، بو و ظاهر آب آشامیدنی شما را نیز بهبود می‌بخشد. 

تفاوت آب معدنی و تصفیه شده با آب لوله کشی چیست؟

جوشاندن قدیمی ترین و متداول ترین روش تصفیه آب خانگی است که به منظور تصفیه آب استفاده می شود که هدف اصلی آن از بین بردن میکروب های موجود در آب است، اما امروزه همه از این موضوع اطلاع دارند که با جوشاندن تمام میکروب های آب از بین نمی رود و به تنهایی برای تصفیه آب کافی نمی باشد.

آب معدنی سبک تر و طعم بهتری دارد اما آب تصفیه شده با دستگاه تصفیه ممکن است که برای مدتی در داخل مخزن دستگاه به صورت راکد باقی بماند و در بعضی موارد باعث ایجاد یک طعم نامطبوع در آب تصفیه شده شود.

آیا آب شهری تصفیه شده است؟

فیلتر تصفیه آب از آنجایی که باعث بالا رفتن کیفیت آب های تصفیه شده شهری می شود، در صورتی که در زمان معینی تعویض نشود می‌تواند باعث آلودگی این آبها نیز گردد. به دلیل اینکه آب تصفیه شده شهری توسط دستگاه هایی صورت می‌گیرد که دارای سه الی نه فیلتر تصفیه آب می باشند که به روش های مختلف آب آشامیدنی را تصفیه می‌کنند، باعث شده است که آب آشامیدنی شهری طعم بهتری داشته باشد.

مراحل تصفیه آب آشامیدنی شهری مانند انعقاد تجمع ذرات ته نشینی، صاف کردن و گندزدایی می باشد که این روش ها به نام تصفیه آب شهری مقدماتی صورت می‌گیرد، اما امروزه به دلیل اینکه در بسیاری از شهرها تصفیه آب شهری پیشرفته تر شده است ،باعث شده است که آب های تصفیه شهری سالم تر باشند و همه افراد اعم از جوان و پیر و همه افرادی که دارای بیماری های زمینه ای می باشند، می توانند با خیال راحت این آب را بنوشند.

مهم‌ترین مزیت تصفیه آب اصولی و درست

ما در این مقاله از پالایه سازان تلاش نمودیم تا به این سوال که هدف از تصفیه آب چیست پاسخ دهیم و همان طور که در مطالب بالا به آن اشاره شد، شاید بتوان هدف از تصفیه آب را حذف آلاینده‌های مضر موجود در آب دانست که همواره سلامتی ما انسان‌ها را تهدید کرده و آن را به خطر می‌اندازند. از مهم‌ترین آلاینده‌های موجود در آب می‌توان به نیترات، مواد آلی، میکروب‌ها، فلوراید و مواردی از این قبیل اشاره کرده که به تفصیل درباره نقش آن‌ها در ایجاد بیماری‌های مختلف سخن گفتیم و اگر بخواهیم به طور کلی درباره هدف از تصفیه آب صحبت کنیم، باید بگوییم که تصفیه فرآیندی بوده که برای حفظ سلامتی انسان‌ها بسیار ضروری است، چراکه بخش غالب بدن ما از آب تشکیل یافته و در صورتی که آب ورودی به بدن ما دارای کیفیت مطلوبی نباشد، مسلما با انواع بیماری‌های مهلک همچون سرطان، پوکی استخوان، وبا و بیماری‌های عفونی دست و پنجه نرم خواهیم کرد. ناگفته نماند که اگر در ارتباط با هدف از تصفیه آب سوالی دارید که در این مقاله از پالایه سازان به آن اشاره نشد است، می‌توانید سوال خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت به وسیله کارشناسان ما به سوال شما پاسخ داده شود.

جمع‌بندی نهایی

راه‌های زیادی برای دستیابی به آب تصفیه شده وجود دارد که محبوب‌ترین آن‌ها، استفاده از دستگاه‌های تخصصی است که برای این کار طراحی و تولید شده‌اند. بسیار مهم است که شما دستگاهی را انتخاب کنید که باتوجه‌به شرایط آب منطقه شما طراحی شده و به بهترین شکل، آب را تصفیه می‌کند. در این مقاله، همه چیز درباره آب تصفیه شده را توضیح داده و دیدیم که چرا باید آب مصرفی خود را تصفیه کنیم. در مجموع، تصفیه آب سرمایه‌گذاری برای سلامتی شما، محیط‌زیست و روشی هوشمندانه برای کاهش هزینه‌های شما برای خرید آب است. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت پالایه سازان، هر اطلاعات دیگری را درباره دستگاه‌های تصفیه آب و فیلترهای آب کسب کرده و دستگاه موردنظر خود را خریداری کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.