بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

معرفی مخزن تصفیه کننده آب خانگی

مخزن تصفیه آب خانگی معمولا در زیر سینک آشپزخانه قرار گرفته و فضای زیادی اشغال می‌کند که مطلوب بسیاری از افراد نیست؛ از این رو این افراد تمایل دارند با کارکرد این مخزن آشنا شوند تا حتی‌ الامکان آن را حذف کنند. حذف مخزن تصفیه آب خانگی به سادگی امکان‌پذیر نیست و کاری تخصصی به حساب می‌آید. این کار با ارتقا برخی قطعات انجام می‌گیرد و به این ترتیب آب تولیدی افزایش می‌یابد و نیازی به مخزن تصفیه آب باقی نمی‌ماند؛ اما از آنجایی‌ که این کار هزینه‌ بر است، در بیشتر مواقع عملی نمی‌شود. به همین دلیل ما در این مطلب از گروه کارخانه تولیدی پالایه سازان، تصمیم گرفته‌ایم مخزن ذخیره تصفیه آب خانگی و کاربرد و مشکلات آن را به شما معرفی می‌کنیم تا با آگاهی بیشتر از مخزن نگهداری کنید و در کوتاه‌ مدت با خرابی دستگاه تصفیه آب مواجه نشوید؛ پس با ما همراه باشید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

کاربرد مخزن تصفیه آب خانگی

مخزن تصفیه آب، قطعه‌ای از دستگاه تصفیه آب است که فقط در دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس (OS) به کار می‌رود. این مخزن که به کلمنی کوچک شباهت دارد، جهت نگهداری آب تصفیه شده استفاده می‌شود. در صورت موجود نبودن این مخزن در دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس، باید برای پر کردن یک لیوان آب چند دقیقه‌ای صبر کنید که این امر برای هیچ‌کس خوشایند نیست.

پس تا به اینجا با دلیل استفاده از مخزن تصفیه آب خانگی آشنا شدیم و فهمیدیم که وجود این مخزن در فرایند نگهداری آب تصفیه شده و خروج آب از دستگاه بسیار اهمیت دارد. حال با عملکرد این مخزن آشنا می‌شویم.

عملکرد مخزن تصفیه آب خانگی

با فرایند اسمز معکوس، آب وارد شده به دستگاه تصفیه آب خانگی، تصفیه می‌شود. این فرایند از طریق غشای نیمه تراوا صورت می‌گیرد. این غشا مانند فیلتری در برابر باکتری، فلزات سنگین و سمی، رسوبات و پسماندها عمل می‌کند و اجازه عبور آن‌ها را از ورودی آب به مخزن تصفیه آب خانگی نمی‌دهد. دقت این غشا در حد 0.0001 میکرون است و ذرات با سایز کوچک‌تر از 0.0001 میکرون قابلیت عبور از این غشا را دارند؛ به همین دلیل با جداشدن باکتری‌ها، فلزات سنگین و سمی، رسوب و پسماندها، آب تصفیه شده وارد مخزن آب می‌شود تا با فشار هوای فشرده شده از مخزن خارج شود. به این ترتیب با باز کردن شیر، آب تصفیه شده با فشاری مطلوب از مخزن ذخیره دستگاه خارج شده و برای مصارف خانگی استفاده می‌شود.

با توجه به توضیحات گفته شده می‌توانیم نتیجه بگیریم که مخزن تصفیه آب خانگی دو جزء دارد؛ جزء اول، آب تصفیه شده توسط غشا نیمه تراوا که آماده مصرف است و به روش اسمز معکوس انجام می‌گیرد و جزء دوم، فشار هوای اعمالی مخزن برای خروج آب از مخزن است. این دو جزء مخزن توسط دیواره‌ای انعطاف‌پذیر از هم جدا می‌شوند؛ اما وجود هر جزء برای عملکرد جزء دیگر از لزومات کار تصفیه آب خانگی به حساب می‌آید.

معرفی پمپ دستگاه های تصفیه کننده آب خانگی
مطالعه بیشتر

نکات مخزن تصفیه آب خانگی

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید به این نکته توجه داشته باشید که مخزن تصفیه آب خانگی نیاز به نگهداری و انجام یک سری کارها برای جلوگیری از بو گرفتن دارد. در صورت استفاده کم از دستگاه و وجود اکسیژن و نرسیدن نور به داخل مخزن، شاهد بو گرفتن مخزن خواهید بود. در این صورت آب تصفیه شده طعم نامطبوعی می‌گیرد که به هیچ عنوان خوشایند نیست؛ به همین دلیل برای جلوگیری از بو گرفتن مخزن توصیه می‌کنیم حداقل هفته‌ای یک بار آب مخزن را تخلیه کنید و اگر استفاده زیادی از دستگاه تصفیه آب نمی‌کنید، آن را از برق بکشید و آب مخزن را تخلیه کنید.

اگر به مسافرت می‌روید حتما مخزن تصفیه آب خانگی را تخلیه کرده و شیر ورودی دستگاه تصفیه آب را ببندید تا مجددا آبی به داخل مخزن وارد نشود. سپس دستگاه را از برق بکشید. پس از نصب اولیه دستگاه و پر شدن مخزن تصفیه آب، بلافاصله از آب خروجی استفاده نکنید و به جای آن حتما یک بار شیر آب دستگاه را باز کنید تا تخلیه شود و پس از پر شدن مجدد مخزن تصفیه آب خانگی، از آن استفاده کنید. هر موقع احساس کردید طعم آب تغییر کرده و مخزن بوی بدی می‌دهد، حتما آب آن را تخلیه کنید و مخزن تصفیه آب خانگی را شست‌وشو دهید.

به هیچ عنوان در داخل مخزن تصفیه آب خانگی آب گرم نریزید. ورود آب گرم موجب خرابی دستگاه می‌شود و رسوبات آب را افزایش می‌دهد و در بلند مدت با رسوبات ایجاد شده توسط برخی فلزات در ته مخزن، عملکرد آن به کلی مختل می‌شود.

جنس و گنجایش مخزن تصفیه آب خانگی

برای عملکرد بهتر مخزن تصفیه آب خانگی و جلوگیری از مشکلات رایج مخزن، توصیه می‌کنیم مخزنی از جنس استیل یا پلی اتیلن خریداری کنید تا در کوتاه مدت با بوی نامطبوع مخزن روبه‌رو نشوید. همچنین هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، به تعداد لایه مخزن دقت کنید. معمولا مخزن‌های دستگاه تصفیه آب سه لایه و از نوع آنتی باکتریال، از رشد باکتری و بوی نامطبوع مخزن جلوگیری می‌کنند.

علت تلخی آب تصفیه
مطالعه بیشتر

مورد دیگری که در خرید مخزن تصفیه آب خانگی باید به آن توجه داشته باشید، گنجایش مخزن است تا مطابق با نیاز خود دستگاه تصفیه آب با گنجایش مخزن معلوم‌ العیار را خریداری کنید.

در بازار مدل‌های زیادی از دستگاه تصفیه آب با گنجایش 12 تا 18 لیتری وجود دارند؛ اما دستگاه‌ های تصفیه آب با مخزن بزرگ‌تر، اندازه بزرگ‌تری نیز دارند که چندان برای استفاده بسیاری از کاربران مطلوب نیست. گروه کارخانه تولیدی پالایه سازان برای حل این مشکل، دستگاه‌ هایی با مخزن تصفیه آب با گنجایش 12 لیتری تولید کرده تا نیاز افراد مختلف را در این امر برطرف کند.

فشار باد استاندارد مخزن تصفیه آب خانگی

آنچه که در عملکرد بهینه مخزن تصفیه آب خانگی اهمیت بسیاری دارد، توجه به میزان فشار وارد شده به مخزن است. در حالت استاندارد، فشار باد مخزن باید حدود 6 پوند بر اینچ مربع (6psi) تا 10 پوند بر اینچ مربع (10psi) باشد. در صورتی که فشار باد مخزن بیشتر از 10 پوند بر اینچ باشد، حجم آب ذخیره شده در مخزن کاهش می‌یابد.

علاوه بر فشار باد مخزن، مخزن نیز باید فشار استانداردی داشته باشد تا آب با فشار استاندارد از مخزن و توسط شیر آب خارج شود. این فشار برای اکثر مخزن‌های دستگاه تصفیه آب خانگی حدود 40 پوند بر اینچ مربع است و فشار کمتر و یا بیشتر از 40 پوند بر اینچ مربع در عملکرد مخزن مشکلاتی ایجاد می‌کند.

تعویض مخزن تصفیه آب خانگی

پس از چند سال استفاده از مخزن تصفیه آب خانگی، حتی در صورت استاندارد بودن فشار، باید مخزن دستگاه تصفیه آب عوض شود تا عملکرد بهتری در ذخیره آب و خروج آن از دستگاه داشته باشد. معمولا عمر مفید مخزن به فیلترهای آن بستگی دارد و در صورتی که به موقع اقدام به تعویض فیلتر تصفیه آب مخزن شود، عمر مفید آن زیاد می‌شود. با این حال طبق نظر کارشناسان، بهترین زمان برای تعویض مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب، تقریبا هر 3 یا 4 سال یک بار است.از انواع فیلتر های تصفیه آب میتوان به فیلتر inline ، فیلتر کربنی ، فیلتر ممبران اشاره کرد که برای افزایش عمر این

تصفیه آب رومیزی بخریم یا زیر سینکی؟
مطالعه بیشتر

بهترین مخزن تصفیه آب خانگی

مخزن ذخیره آب تصفیه شده از اجزای بسیار مهم و کاربردی دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب می‌شود که نیاز به نگهداری اصولی دارد. با این حال قبل از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، باید با مشخصات بهترین مخزن تصفیه آب خانگی آشنا شوید تا انتخاب آگاهانه‌ای در این امر داشته باشید.

متاسفانه مخازن ساخت ایران در بیشتر مواقع در برابر رشد باکتری، جلبک و سایر آلودگی‌ها ضعیف هستند و از این جهت برای خرید پیشنهاد نمی‌شوند؛ اما برخی دستگاه‌های تصفیه آب خانگی وجود دارند که دارای قطعات تایوانی هستند و در ایران ساخته می‌شوند. این دستگاه‌ها به دلیل قیمت مناسب و برخورداری از بهترین قطعات مخزن تصفیه آب خانگی، ایده‌آل هستند. شرکت پالایه‌ سازان مجموعه‌ای معتبر و معتمد در این حوزه است که در زمینه بسیار خوش می‌درخشد.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.