بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

چرا مخزن دستگاه های تصفیه کننده آب پر نمی‌شود؟

چرا مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی پر نمی‌شود؟ برای پر شدن این دستگاه چه مدت زمانی لازم است؟ نحوه کار با دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه است؟ به‌خاطر انواع مختلفی که دستگاه‌های تصفیه آب دارند و کارهای منحصربه‌ فردی که هرکدام از آنها انجام می‌دهند گاهی پیش می‌آید که مخزن دستگاه تصفیه آب پر نمی‌شود. منبع تصفیه آب هم فقط در دستگاه‌هایی که با سیستم اسمز معکوس کار می‌کنند وجود دارد. دیگر موارد، مستقیم آب را به مسیر خروجی مرتبط خواهند کرد.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

عواملی که از پرشدن مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی جلوگیری می‌کنند

فشار کم برای تأمین آب،فیلترهای مسدود شده، سوراخ شدن مخزن دستگاه،مشکل در اتصالات

بهترین کار برای جلوگیری از روند پر نشدن مخزن تعویض به موقع فیلتر ها

قبل از اینکه بدانید دلیل پر نشدن مخزن دستگاه چیست باید نحوه کار سیستم اسمز معکوس و مدت زمانی که برای پرشدن مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است را بدانید. تنها در این صورت دلیل کیفیت پایین آب را خواهید دانست. پس با ما همراه باشید تا دلیل پر نشدن مخزن و پایین آمدن کیفیت و کارایی دستگاه را مورد بررسی قرار دهیم.

کدام دستگاه تصفیه آب خانگی دارای مخزن است؟

برخی از این دستگاه‌ها بدون مخزن و برخی دیگر دارای مخزن برای ذخیره کردن آب هستند. اما به‌طورکلی برای ذخیره آب خروجی از مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی باید از روش اسمز معکوس استفاده شود. دستگاه‌های دیگر آب را مستقیم به مسیر خروجی می‌فرستند.

سرعت فیلتراسیون در روش اسمز معکوس بسیار پایین است به همین خاطر از مخزن برای ذخیره کردن آب در آنها استفاده می‌شود. توسط شیر برداشت، آب از مخزن وارد لوله شده و فشار آب از دستگاه تصفیه به میزان فشار آب خروجی بستگی دارد. پس طبیعی است که بعد از مدتی این مخزن با مشکلاتی مواجه شود. دلیل آن هم اشکال در سیستم، عدم مراقبت درست و خراب بودن دستگاه خواهد بود.

نحو کار سیستم اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب خانگی مخزن دار

سیستم اسمز معکوس در تصفیه آب به کار گرفته می‌شود که در آن چند فیلتر تصفیه آب استفاده می‌کنند. آب پس از عبور از این فیلترها وارد مخزن شده و در هنگام نیاز آب داخل مخزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سیستم آب در 4 مرحله تصفیه خواهد شد. هنگام ورود آب به سیستم اسمز معکوس از فیلتر رسوبی و کربنی عبور کرده و آلاینده‌های بالای 5 میکرون را جذب می‌کند. این نوع آلاینده‌ها به غشای اصلی آسیب وارد خواهند کرد. 

مدت زمان پر شدن مخزن تصفیه آب خانگی چقدر است؟
مطالعه بیشتر

در مرحله دوم آب از غشای اصلی عبور می‌کند و تمام آلاینده‌های کمتر از یک میکرون گرفته می‌شود و آب به سمت مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی هدایت می‌شود. در این سیستم تصفیه آب تا پرشدن کامل مخزن ادامه پیدا خواهد کرد و پس از پرشدن کامل آب را قطع می‌کند. هنگامی که شما شیر آب را باز می‌کنید فشار هوایی که در منبع وجود دارد آب را به سمت شیر هدایت کرده و شما می‌توانید از آب تصفیه شده آن استفاده کنید.

علت اینکه مخزن پر نمی‌شود و یا کیفیت آب پایین می‌آید به دلیل عدم کارکرد درست یک از این مراحل خواهد بود. اگر مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی وجود نداشت شما به 10 دقیقه زمان برای پرکردن یک لیوان آب نیاز داشتید. اما برای پرشدن مخزن تصفیه آب در کل به 45 دقیقه زمان نیاز دارید. اگر بیشتر از این مدت طول کشید باید به دنبال ایراد آن باشید.

عواملی که از پرشدن مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی جلوگیری می‌کنند

پر نشدن مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی بعد از مدتی کاملاً امری طبیعی است که به‌خاطر دلایل مختلفی این اتفاق میفتد. در این بخش هرکدام از دلایلی را که باعث پر نشدن مخزن تصفیه آب می‌شود را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-فشار کم برای تأمین آب

برای اینکه مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی به‌درستی کار کند به فشار حداقلی 40psi نیاز است. اگر فشار داخل سیستم اسمز معکوس کم باشد غشای نیمه‌تراوای آن آب کمی را فیلتر خواهد کرد. در چنین شرایطی مجبور خواهید شد برای افزایش کارایی سیستم یک پمپ یا تقویت‌کننده نصب کنید.

همچنین باید شیر تأمین‌کننده آب را بررسی کرده و از باز بودن کامل آن اطمینان حاصل نمایید. در صورت گرفتگی و یا نیمه باز بودن شیر، سیستم اسمز معکوس نمی‌تواند فشار کافی برای تصفیه آب ایجاد کند و به همین خاطر مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی پر نمی‌شود. پس باید تمام لوله‌های تأمین‌کننده سیستم را بررسی کرده و از وضعیت مناسب آنها اطمینان حاصل کنید. 

لیست قیمت دستگاه کلر زن یا کلریناتور
مطالعه بیشتر

2-فیلترهای مسدود شده

یکی دیگر از علل پر نشدن مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی گرفتگی فیلترها هستند. برای اینکه این مشکل رفع شود باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنید. با بستن شیر تأمین آب از ورود آب بیشتر به مخزن جلوگیری کنید و شیر برداشت آب را باز کرده تا تمام آب داخل آن تخلیه شود. با بازکردن محفظه‌های فیلتر و جایگزینی فیلترهای جدید می‌توانید این مشکل را حل نمایید.

3-سوراخ شدن مخزن دستگاه

یکی از بخش‌های اصلی دستگاه‌های تصفیه آب مخزن است که هنگام خرید حتماً باید را چک کنید. از جنس آن که پلاستیکی و یا فلزی است نیز اطمینان حاصل نمایید. در دستگاه‌هایی که با سیستم اسمز معکوس کار می‌کنند مخزن جایگاه ویژه‌ای دارد. پس اگر با مشکل پر نشدن آن مواجه شدید باید سرتاسر آن را بررسی کرده و ببینید آیا نشتی آب دارد یا خیر. هرگونه خیس بودن و یا نشتی اطراف مخزن نشان از سوراخ شدن آن دارد که در این صورت نیاز به تعویض آن خواهد بود.

4-مشکل در اتصالات

هر دستگاه تصفیه آبی یک سری اتصالات دارد که در صورت آسیب‌دیدگی باعث می‌شود که مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی پر نشود. چنین مشکلاتی به‌راحتی قابل تشخیص نیستند. اما در بعضی مواقع محل این اتصالات دچار نشتی می‌شود که نشان‌دهنده مشکل به وجود آمده در آن نقطه است. اگر چنین مشکلی را مشاهده کردید محل مورد نظر را با ابزارهای مناسب محکم کنید. ولی اگر آسیب آن جدی باشد باید از کارشناسان متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

جمع‌بندی

مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی نیز مانند سایر لوازم ممکن است دچار آسیب شود و به تعمیر نیاز داشته باشد. علت پر نشدن مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی نیز به عوامل مختلفی که در بالا به برخی از آنها اشاره کردیم بستگی دارد. بهترین کاری که در چنین مواقعی می‌توانید انجام دهید تعویض به‌موقع قطعات آن و استفاده اصولی از دستگاه است. 

همه چیز درباره دستگاه های تصفیه کننده آب رومیزی
مطالعه بیشتر

در هنگام نصب این دستگاه توسط کارشناسان مربوطه موارد لازم جهت نگهداری از این محصول را نیز به شما آموزش خواهند داد. پس نگرانی از این بابت نداشته باشید چرا که در بیشتر مواقع به‌راحتی می‌توانید علت پر نشدن مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی را تشخیص دهید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.