بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

آموزش نصب انواع دستگاه‌های تصفیه کننده آب

مصرف آب آشامیدنی ناسالم منجر به بروز بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات در انسان می‌شود. یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن آلودگی‌ها و املاح آب آشامیدنی، استفاده از دستگاه تصفیه آب است. بهتر است برای نصب دستگاه تصفیه آب از یک تکنسین کمک بگیرید؛ اما اگر به دلایل مختلف شرایط کمک گرفتن از فرد دیگر برایتان مقدور نبود می‌توانید با مطالعه این مقاله از پالایه سازان، دستگاه تصفیه آب خود را نصب کنید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

نصب دستگاه تصفیه آب برای برخورداری از آب آشامیدنی سالم یکی از نیازهای بشر امروزی است. در ادامه به بررسی مرحله به مرحله نصب دستگاه تصفیه آب خواهیم پرداخت:

 • ابتدا باید آب ورودی ساختمان را قطع کرده و سپس شیر پیسوار آب سرد زیر سینک را باز کنید.
 • سپس یک انشعاب برای ورورد آب لوله‌کشی به دستگاه ایجاد کنید.
 • یک سه راهی انشعاب آب ورودی به لوله آب سرد متصل کرده و شیر پیسوار را به سه راهی متصل کنید. توجه داشته باشید که برای نصب دستگاه تصفیه آب، باید شیر پیسوار را در حالت بسته نگه دارید.
 • توجه داشته باشید که شما هر 18 الی 24 ماه نیاز خواهید داشت تا کارتریج دستگاه را تعویض کنید؛ بنابراین از همان ابتدا فضای کافی و مناسبی در زیر سینک برای نصب دستگاه تصفیه و دسترسی به آن در نظر بگیرید.
 • از دیوراه کابینت به عنوان تکیه‌گاه برای دستگاه استفاده کرده و با اندکی فاصله از کف کابینت دستگاه را به دیواره متصل کنید.
 • در مرحله بعد با استفاده از نوار تفلون، به نوارپیچی رزوه‌های موجود بر روی تانک دستگاه تصفیه پرداخته و شیر مخزن را به ورودی تانک متصل کنید. توجه داشته باشید استفاده از ابزارهایی مانند آچار و یا ابزارهایی مانند آن می‌تواند منجر به صدمه به محل اتصال شود؛ بنابراین برای محم کردن شیر از این ابزارها استفاده نکنید.
 • دستگاه تصفیه آب دارای دو کارتریج کربنی و الیافی است. ابتدا باید پوشش پلاستیکی این دو کارتریج را جدا کرده و آن‌ها را در هوزینگ یا محفظه خود قرار دهید. بعد از قرار دادن کارتریج‌ها باید محفظه‌ها را با استفاده از ابزار مخصوص محکم کنید.
 • ممبران RO را از پوشش پلاستیکی خارج کرده و از سمتی که دارای دو واشر لاستیکی است، وارد محفظه مخصوص خود کنید. سپس درپوش محفظه ممبران را به خوبی محکم کنید.
 • برای نصب شیر برداشت دستگاه تصفیه آب، یک سوراخ با قطر 11 را در محلی که برای مصرف کننده شیر مناسب است، ایجاد کنید. شما می‌توانید این کار را با استفاده از سه مته 6، 8 و 11 انجام دهید. بعد از آن شیر را با استفاده از مهره‌های مخصوص به خوبی بر روی سینک محکم کنید.
 • برای ارتباط بین قسمت‌های مختلف دستگاه تصفیه آب از 4 شیلنگ استفاده می‌شود. برای اتصال شیلنگ‌ها در ابتدا باید از یک شیلنگ استفاده کرده و یک سر آن را به شیر وردی و سر دیگر آن را به دستگاه تصفیه آب متصل کنید.
 • با استفاده از یک شیلنگ دیگر محدودکننده جریان فاضلاب و بست فاضلاب را به هم متصل کنید.
 • سپس خروجی فیلتر کربنی را با استفاده از یک شیلنگ دیگر به شیر برداشت روی سینک متصل کنید.
 • در آخر و با استفاده از شیلنگ چهارم، سه راهی ورودی کربن را به شیر قطع سریع روی منبع متصل کنید. تمامی این اتصالات را با دقت بالا و به خوبی انجام دهید تا بعدها دچار مشکل نشوید.
انواع مختلف شیر برقی تصفیه آب
مطالعه بیشتر

راه‌اندازی دستگاه تصفیه آب

برای این که از نحوه اتصال دستگاه مطمئن شوید، ابتدا تمام محفظه‌ها را کنترل کرده و از وجود کارتریج‌ها اطمینان حاصل کنید. فشار منبع را بررسی کرده و آن را بین 5 الی 10 PSI قرار دهید. برای تست دستگاه و اطمینان از عملکرد درست آن ابتدا شیر منبع را باز کرده و دوشاخه را به برق متصل کنید.

محل اتصالات را به خوبی چک کنید تا نشتی نداشته باشد، در صورتی که مطمئن شدید دستگاه به خوبی کار می‌کند، اجازه دهید به کار خود ادامه دهد. سپس منبع را پر کرده و پمپ را خاموش کنید. برای تخلیه آب منبع، دوشاخه را از برق جدا کرده و شیر برداشت روی سینک را باز کنید.

چند نکته مهم برای نصب دستگاه تصفیه آب

بهتر است دستگاه تصفیه آب. را در محلی نصب کنید که نزدیک به انشعاب ورودی آب، پریز برق و انشعاب فاضلاب باشد. به طور معمول زیر سینک آشپزخانه یکی از بهترین گزینه‌ها برای این کار است. همچنین در هنگام نصب توجه داشته باشید که تنها انشعاب آب سرد آشامیدنی منزل باید به دستگاه متصل شود و از انشعاب آب داغ به هیچ عنوان نباید استفاده کنید.

در این مقاله از پالایه سازان تولید کننده انواع فیلتر تصفیه آب سعی کردیم تا روش نصب دستگاه تصفیه آب را به ساده‌ترین روش ممکن به شما آموزش دهیم تا بتوانید به تنهایی نسبت به نصب دستگاه تصفیه آب اقدام کنید. بهتر است ابتدا متن را به دقت مطالعه کرده و بعد از آن اقدام به نصب دستگاه کنید تا کمتر دچار خطا شوید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.