بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
باورهای اشتباه درباره تصفیه آب

باورهای اشتباه درباره تصفیه آب

مواد مضری که در آب ها وجود دارد، سلامتی انسان را به خطر می اندازد؛ با وجود اینکه تاثیر دستگاه تصفیه آب خانگی در بهبود کیفیت آب، حذف این مواد مضر و حفظ سلامتی انسان ها ثابت شده، اما همچنان باورهای اشتباه درباره تصفیه آب زیادی در میان اکثر مردم ایران وجود دارد. سلامتی مهمترین نعمت و آب هم یک نیاز برای بقا انسان است؛ در آب ها موادهای مضر مانند کلر، نمک ها، فلزات سنگین، نیترات، آرسنیک، سرب، حشره کش ها، زنگ آهن و... وجود دارد؛ موادهای ذکر شده به سلامتی انسان آسیب زیادی وارد می‌کند و به کمک دستگاه تصفیه آب خانگی شما می توانید آب آشامیدنی سالم مصرف کنید. چندین سال است که تعداد زیادی از مردم ایران با سیستم تصفیه آب آشنا شدند و از این دستگاه برای پاکسازی آب استقبال کردند؛ اما برخی از مردم باورهای اشتباهی در مورد دستگاه تصفیه آب دارند؛ 12 باور اشتباه در مورد دستگاه تصفیه آب وجود دارد و ما در این مطلب به شما می گوییم که چرا این باورها اشتباه است و برای پاکسازی آب از مواد مضر، آیا به دستگاه تصفیه آب اعتماد کنیم؟ یا این دستگاه نمی تواند مواد مضر را پاکسازی کند؟
آنچه در این مقاله می خوانیم:

12 باور غلط درباره دستگاه تصفیه آب

تمامی باورهای زیر غلط است و باید به دستگاه تصفیه آب اعتماد کنید؛ زیرا خوردن آب آشامیدنی مضر، به سلامتی شما آسیب وارد می کند و در سال‌های اخیر تاثیر دستگاه تصفیه آب خانگی در بهبود سلامتی انسان ها اثبات شده است؛ در ادامه شما می توانید باورهای غلطی که در مورد دستگاه تصفیه آب وجود دارد را بخوانید.

عدم نیاز آب لوله کشی شهری به دستگاه تصفیه آب

اگر شما هم فکر می کنید آب لوله کشی شهری به مواد زائد آلوده نیست، باید بدانید این باور اشتباه است؛ به دلیل افزایش جمعیت شهرها، افزایش مصرف آب، وجود آلودگی های فراوان در مسیر آب، آب لوله کشی شهری آلوده است و سیستم های تصفیه آب شهری قادر به از بین بردن مواد موجود در لوله ها نیستند و این مواد مضر به کمک فیلتر تصفیه آب و دستگاه تصفیه آب از بین می روند.

کیفیت بالای آب لوله کشی منزل ما به دلیل سرد بودن دمای آب

دومین باور غلط که مردم در مورد آب ها دارند، این است که آن ها معتقدند در صورتی که آب لوله کشی منزل آن ها سرد باشد، هیچ مواد سمی در آب وجود ندارد.

هر چقدر آب سرد تر باشد، با کیفیت تر نیست؛ بلکه سردی آب منزل بدین معناست که ورودی آب چاه بیشتر است و آب هایی که در چاه وجود دارد، آلودگی بیشتری دارند.

آب معدنی، جایگزین مناسب دستگاه تصفیه

انتخاب آب معدنی به جای دستگاه تصفیه آب اشتباه است؛ زیرا آب معدنی ها حاوی مواد نگهدارنده هستند و اگر در شرایط مناسبی نباشند، باعث ایجاد بیماری می شود.

مشکل دوم آب معدنی نسبت به دستگاه تصفیه آب، هزینه آب معدنی در یکسال گران است؛ شما فقط کافیست یک بار دستگاه تصفیه آب را خرید کنید و چند ماه یک بار فیلترهای دستگاه را عوض کنید تا برای همیشه آب پاکی داشته باشید؛ اما آب معدنی را باید روزانه یا هفتگی خرید کنید و قیمت آن نیز هر روز بیشتر می‌شود.

سختی گیر رزینی
مطالعه بیشتر

طبق قوانین بهداشتی، کارخانه های تولید آب معدنی باید آب چشمه ها را از فیلترهای اسمز معکوس عبور دهند تا سموم آب از بین برود؛ جالب است بدانید که از فیلترهای اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه آب خانگی هم استفاده می شود.

چندین تفاوت مضر میان آب معدنی و دستگاه تصفیه آب وجود دارد؛ در زیر می توانید با این تفاوت مضر آشنا شوید.

  • ماده فلوراید برای بدن انسان مضر است و این ماده در آب معدنی استفاده می شود.
  • کیفیت و بهداشت پایین آب معدنی نسبت دستگاه تصفیه آب
  • بطری های آب معدنی از پلاستیک است و مواد پلیمری در دمای بالا خطرناک است
  • وجود نیترات زیاد در آب معدنی نسبت به دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب خوب نیست

این باور هم کاملا اشتباه است؛ تنها کافیست یک بار آب تصفیه شده بخورید تا تفاوت طعم و بو میان آب تصفیه شده و آب شهری را متوجه شوید.

لازم به ذکر است که به کمک دستگاه تصفیه آب بیش از 80 درصد مواد مضر موجود در آب حذف می‌شود و شما می توانید سالم ترین آب را برای خود و خانوادتان فراهم کنید.

با حذف سختی آب، بدن دچار کمبود املاح معدنی می شود

شاید فکر کنید املاح معدنی برای بدن کاملا مفید و این املاح ویتامین های ضروری بدن هستند؛ اما کاملا در اشتباه هستید؛ املاح معدنی موجود در آب برای بدن انسان غیر قابل جذب و بسیار مضر هستند.

بدن انسان به گونه ای طراحی شده که این املاح مضر را دفع می کند؛ اما برخی از املاح به صورت کامل دفع نمی شوند و باعث سنگ کلیه، درد مفاصل و…. می شوند.

تعداد فیلترهای بیشتر نشانه کیفیت بهتر آب خروجی است

تعداد فیلترها در کیفیت آب تاثیر نمی گذارد؛ بلکه کیفیت و تکنولوژی فیلتر دستگاه تصفیه آب در کیفیت آب آشامیدنی تاثیر می گذارد.

خرید آب معدنی یا خرید دستگاه تصفیه آب؟
مطالعه بیشتر

جوشاندن آب جایگزین مناسبی برای دستگاه تصفیه آب خانگی است!

شاید شما هم فکر کنید با جوشاندن آب، کیفیت آب بهتر و مواد مضر حذف می شود؛ اما بهتر است بدانید این روش انگل، ویروس و باکتری ها را حذف می کند و سموم محلول در آب مانند نیترات و… حذف نمی کند.

جوشاندن آب زمانی کاربردی است که شما در سفر هستید و از آب برکه و رودخانه می‌خواهید استفاده کنید؛ در این صورت شما باید 20 دقیقه آب را بجوشانید تا انگل و ویروس ها را از آب حذف کنید.

آب منزل بهتر است با دستگاه تصفیه پاکسازی شود و از انجام دیگر راه ها خودداری کنید تا سلامتی شما به خطر نیفتد.

فضای زیادی را در زیر سینک اشغال می کنند

دستگاه تصفیه آب در سایز های کوچک هم ساخته می شود؛ اگر فکر می کنید این دستگاه فضای زیادی را در زیر سینگ اشغال می کند، باید بدانید که سلامتی شما و خانوادتان ارزش بیشتری دارد.

اگر آب در مخزن بماند تولید باکتری می‌کند

به دلیل اینکه هیچ نوری به مخزن دستگاه تصفیه آب نمی تابد، امکان تولید جلبک یا باکتری در مخزن وجود ندارد.

توصیه می شود دستگاه تصفیه آب خانگی در مقابل نور خورشید قرار نگیرد و برای بهبود بهتر کیفیت آب، فیلترهای آن را چند ماه یک‌بار عوض کنید؛ البته جنس پلی پروبلین و یا فلزی این دستگاه باعث می‌شود نور خورشید نتواند به درون مخزن نفوذ کند پس این باور هم اشتباه است.

دستگاه تصفیه آب نیترات و فلزات که برای سلامتی مضر است را حذف نمی‌کند

این باور اشتباه است؛ دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس می تواند نیترات ها را تا 90 درصد حذف و فلزات سنگین موجود در آب را تا 98 درصد حذف کند.

تصفیه آب را فقط برای نوشیدن و تهیه چای استفاده می شود 

شما می توانید از آب تصفیه شده علاوه بر نوشیدن و تهیه چای، در تهیه قهوه، شیشه شوی ماشین، یخچال ساید، اتو بخار، دستگاه بخور، آبکشی ظروف کریستالی و شیشه ای و… استفاده کنید.

تصفیه آب رومیزی بخریم یا زیر سینکی؟
مطالعه بیشتر

یخچال ما فیلتر داره و آب رو کامل تصفیه می‌کنه

قدرت پاکسازی آب فیلتر یخچال نسبت به دستگاه تصفیه آب کمتر است؛ فیلتر یخچال تنها در بهبود بوی آب و حذف ذرات تا قطر 5 میکرون کاربردی است؛ اما دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس، آب را تا قطر یک ده هزارم میکرون تصفیه می کند.

کلام آخر

شما با توجه نکردن به این باورهای اشتباه و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، علاوه بر صرفه جویی در هزینه برای خرید روزانه آب معدنی، سلامتی خود را به خطر نمی اندازید.

هزاران دستگاه تصفیه آب روزانه در سرتاسر دنیا نصب می شود و کیفیت این دستگاه در سال های گذشته برای حفظ سلامتی انسان ها تایید شده است.

اگر می خواهید یک دستگاه تصفیه آب به صورت اینترنتی خرید کنید، توصیه می شود به قسمت محصولات سایت پالایه سازان نگاهی کنید؛ پالایه سازان یکی از بهترین عرضه کننده دستگاه و فیلتر تصفیه آب با قیمت ارزان و بهترین کیفیت با استاندارد روز جهانی است.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.