بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

پمپ دستگاه های تصفیه کننده آب چگونه کار می‌کند؟

برای داشتن یک دستگاه تصفیه آب خوب لازم است درباره اجزای تشکیل‌دهنده آن اطلاعات کاملی داشته باشیم و چگونگی کارکرد آنها را به‌خوبی بدانیم. پمپ تصفیه آب، یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه تصفیه آب است که نقشی مهم و حیاتی را در عملکرد این دستگاه ایفا می‌کند. آشنایی با این قطعه برای خرید یک دستگاه خوب و باکیفیت بسیار مهم و کاربردی است. ازاین‌رو در این مقاله؛ چگونگی عملکرد پمپ دستگاه تصفیه آب را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا هرآنچه که لازم است را درباره این قطعه بدانید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

پمپ دستگاه تصفیه آب چیست؟

پمپ دستگاه تصفیه، جریان اسمزی را معکوس کرده و برای عبور آب از فیلترها فشار لازم را تأمین می‌کند.

این قطعه خود از پنج اجزای جداگانه به اسم: هد، بدنه، سیم برق، سوکت اتصال برق، پایه نگهدارنده تشکیل می‌شود.

اسمز معکوس چیست؟

قبل از اینکه چگونگی کارکردن پمپ دستگاه تصفیه آب را مورد بررسی قرار دهیم ابتدا باید معنی اسمز معکوس را بدانیم.

اسمز معکوس یا همان RO نوعی تکنولوژی در زمینه تصفیه آب است که وظیفه آن حذف مولکول‌ها، یون‌ها و ذرات بزرگ‌تر موجود در آب آشامیدنی با استفاده از غشای نیمه تراوا است. در واقع اسمز معکوس باکتری‌های موجود در آب را از بین می‌برد.

بیشتر بدانید: فیلتر تصفیه آب

طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چگونه است؟

پمپ تصفیه آب از تکنولوژی اسمز معکوس استفاده می‌کند که استفاده از آن در دستگاه مزیت بزرگی ایجاد می‌کند.

وجود پمپ در دستگاه تصفیه آب باعث می‌شود که عمل تصفیه به شکل سریع‌تری انجام شود. زمانی که از پمپ استفاده می‌شود؛ آب با فشار بیشتری وارد فیلتر شده و در نتیجه حجم آب تصفیه شده زیاد می‌شود.

در دستگاه تصفیه آب برای معکوس کردن جریان اسمزی، به فشار زیاد آب نیاز است که اگر این فشار آب زیاد نباشد دستگاه قادر به انتقال آب خالص نیست. در اینجا پمپ دستگاه وارد عمل می‌شود و حجم آب را افزایش داده و عمل تصفیه به بهترین شکل انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

  • فیلتر مینرال
  • فیلتر کربنی
  • فیلتر یخچالی

عنصرهای اصلی پمپ تقویت‌کننده اسمز معکوس

پمپ تقویت‌کننده اسمز معکوس از سه عنصر اصلی تشکیل می‌شود:

آداپتور برق

این آداپتور به یک خروجی استاندارد وصل شده و ولتاژ 24 ولتی را که موردنیاز پمپ است تبدیل می‌کند. اگر این آداپتور باکیفیت باشد؛ می‌تواند جریان برق یکنواختی را با ولتاژ و آمپر مناسب تولید کند که این امر باعث می‌شود، عمل تصفیه آب بهتر انجام شود.

نکات ایمنی دستگاه های تصفیه کننده آب
مطالعه بیشتر

سویچ فشار بالا

سویچ‌ها در مخزن دستگاه تصفیه آب، فشار آن را بررسی کرده و در پاسخ به فشار مخزن ذخیره‌سازی، پمپ را خاموش و روشن می‌کند. به زبان ساده، وظیفه سویچ این است که هنگام پرشدن مخزن، دستگاه تصفیه آب را خاموش کند.

بهتر است که بدانید؛ دستگاه تصفیه آب در موارد شهری، نیازی به پمپ تقویت‌کننده ندارند و فشار آب لازم برای کارکردن دستگاه کافی است.

انواع پمپ دستگاه تصفیه

پمپ‌های آب در انواع مختلفی وجود دارند که هرکدام دارای ویژگی‌های خاص خود است و بر اساس مقدار فشاری که دارند آن‌ها را به سه دسته تقسیم می‌کنند:

  • فیلتر با فشار بالا: پمپ باید حتماً قوی باشد و بتواند فشار 80 تا 130 پاسکال را تولید کند.
  • فیلتر با فشار کم: چون با فشارهای کمتر هم قابلیت کارکردن دارد، یک پمپ کوچک پاسخگوی کار است.
  • فیلتر با فشار بسیار کم: این نوع از فیلترها که جدیدترین نوع فیلترهای موجود در بازار هستند که حتی با فشار آب شهری هم می‌توانند کار کنند و شاید نیازی به پمپ نداشته باشند.

ویژگی پمپ‌های تصفیه آب خانگی و نیمه‌صنعتی

پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی قادر است تا 125 پاسکال فشار را تأمین کند درحالی‌که پمپ تصفیه آب نیمه‌صنعتی به‌راحتی از پس 140 پاسکال برمی‌اید.

پمپ خانگی 24 ولت است درحالی‌که پمپ نیمه‌صنعتی 32، 36 و 48 ولت است.

سخن نهایی

در این مقاله به طور مفصل به این سؤال که: پمپ دستگاه تصفیه آب چگونه کار می‌کند جواب دادیم و تمام اجزای آن را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دادیم تا به بهترین شکل و با اطلاعات کامل خرید خود را انجام دهید.

اگر در مورد پمپ دستگاه تصفیه سؤالی دارید و یا از کارکردن با این دستگاه تجربه‌ای دارید؛ از طریق بخش کامنت‌ها با پالایه سازان به اشتراک بگذارید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.