بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

دستگاه تصفیه آب مخزن‌ دار چیست؟

دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار چیست؟ دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار با دستگاه تصفیه بدون مخزن چه تفاوتی دارد؟ این مخزن‌ها در دستگاه تصفیه آب خانگی چه ویژگی‌های دارند؟ در دستگاه تصفیه آب که با روش اسمز معکوس کار می‌کند به‌خاطر مراحل جداسازی املاح، نمک‌ها و دیگر آلاینده‌های شیمیایی که توسط فیلترهای مختلفی انجام می‌شود نیاز به یک مخزن مخصوص دارد که آب در آن جمع‌آوری شود.  در غیر این صورت اگر بخواهیم هر بار این مراحل طی شود باید زمان زیادی را منتظر انجام این پروسه تلف کنیم. اما اگر از دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار استفاده کنیم دیگر از این اتلاف وقت خبری نیست و هر زمان که بخواهید آب تصفیه شده را در اختیار شما قرار می‌دهد.
آنچه در این مقاله می خوانیم:
💎انواع دستگاه تصفیه آب دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن
⭐تفاوت با مخزن و بدون مخزن  بدون مخزن پمپ آب ندارد، الترافیلتراسیون UF در بدون مخزن، حذف نشدن برخی از آلاینده ها در بدون مخزن
📌 مزایای دستگاه تصفیه آب مخزن‌

دار

داشتن حجم معینی از آب تصفیه شده، دارا بودن آب ذخیره شده و تصفیه به هنگام قطعی برق، فشار آب خروجی از شیر برداشت بیشتر از زمان خواهد بود که مخزن وجود ندارد.

✔معایب دستگاه تصفیه آب خانگی مخزن‌ دار

نیاز به فضای بیشتر در هنگام نصب، هزینه این مخزن‌ها از مخازن عمومی بیشتر است.، در صورت نگهداری نادرست و استفاده از فیلترهای نامناسب و بی‌کیفیت می‌تواند آب داخل مخزن را آلوده کند.

 

دستگاه تصفیه آب مخزن‌ دار چیست؟

دستگاه‌های که به روش اسمز معکوس کار می‌کنند دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار می‌گویند. به‌خاطر وجود مراحل و فیلترهای مختلفی که دارد آبی که تصفیه می‌شود باید در داخل یک مخزن جمع شود. پس دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار دستگاهی است که آب در آن جمع خواهد شد. در این دستگاه هر زمانی که به آب تصفیه شده نیاز داشته باشید در دسترس شما قرار دارد. 

در فرایند اسمز معکوس با استفاده از فیلتر ممبران مولکول‌های آهک، نمک و سایر آلاینده‌ها آب از بین می‌رود. این فرایند بسیار دقیق انجام می‌شود اما به مدت‌زمان زیادی نیاز خواهید داشت. یعنی در هر دقیقه تنها 130 سی‌سی آب تصفیه خواهد شد. به همین خاطر وجود مخزن در این دستگاه‌ها لازم است.

تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن‌ دار با بدون مخزن

در دستگاه‌های تصفیه آب بدون مخزن از پمپ خبری نیست و با فشار آب شهری کار می‌کند. سیستم تصفیه آب آشامیدنی که در این دستگاه وجود دارد بدون پمپ و مخزن به سیستم الترافیلتراسیون UF معروف است. این دستگاه 5 مرحله‌ای، 6 مرحله‌ای و یا 7 مرحله‌ای بوده که چند فیلتر سری شده دارد. هیچ‌گونه شیر برقی، شیر تنظیم و پساب فاضلابی ندارد که دلیل آن این است که این دستگاه‌ها توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی را ندارند.

طرز کار شیر قطع اضطراری با عملگر هیدرولیکی و کاربردهای آن
مطالعه بیشتر

در دستگاه تصفیه آب بدون مخزن نیترات، آرسنیک، نیتریت و آلومینیوم تصفیه و حذف نمی‌شود. قیمت این نوع دستگاه بسیار ارزان بوده و معمولاً نصف قیمت دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار است. تنها مزیت این دستگاه بدون پمپ و مخزن حذف ذرات درشت مانند شن و ماسه، گل‌ولای خواهد بود. پس با تهیه این دستگاه توقع نداشته باشید که سماور یا کتری شما جرم نگیرد.

در مقابل آن دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار است که با سیستم اسمز معکوس کار می‌کند. یکی از به‌روزترین و جدیدترین دستگاه‌های تصفیه آب روز دنیا بوده که کیفیت آب آشامیدنی آن کاملاً با استانداردهای جهانی مطابقت دارد. سختی آب تصفیه شده در این دستگاه نیز در حد نرمال بدن انسان خواهد بود. 

این دستگاه در 6 الی 10 مرحله با فیلترهای مختلف آب را تصفیه می‌کند. عملکرد سیستم اسمز معکوس بدین صورت است که در ابتدا فیلترهای سه‌گانه که فیلترهای پیش‌فرض هستند تمام املاح درشت و کلر آب را از بین می‌برد و بعد با یک فیلتر ممبران ریز که اصلی‌ترین فیلتر بوده تمام املاح مضر شامل نیترات، نیتریت و… را تصفیه خواهد کرد.

در مرحله 5 که فیلتر پست کربن قرار دارد طعم و بوی آب را تصفیه کرده و مرحله ششم در برخی دستگاه‌های تصفیه آب مخزن‌دار آب را قلیایی می‌کند و در برخی دیگر املاح مفید نظیر کلسیم، پتاسیم، بی‌کربنات و… را به آب اضافه خواهند کرد.

ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب مخزن‌ دار

در دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار چون آب تصفیه شده در مخزن ذخیره می‌شود باید این قسمت ویژگی‌ها و کیفیت مناسبی داشته باشد. آبی که در داخل این مخزن وجود دارد به‌خاطر خالص بودن و عاری از کلر می‌تواند محل مناسبی برای رشد میکروب‌ها و باکتری‌ها باشد. پس این مخزن‌ها باید از مواد بهداشتی و باکیفیتی ساخته شوند. اگر از لایه فلزی مقاوم برای ساخت آن استفاده شده باشد بهتر از لایه پلاستیکی خواهد بود. 

قیمت فیلتر ممبران آمریکایی
مطالعه بیشتر

مخزن پلاستیکی فایبرگلاس را باید سالی یکبار آن را شستشو دهید. هر 3 سال هم به دلیل پایین آمدن کیفیت مخزن باید آن را تعویض کنید. برای اینکه تمام آب مخزن خارج شود باید از کیسه هوا در داخل آن استفاده شود که آب را از آن خارج کند. این کیسه هوا هم باید هرازچندگاهی شارژ شود. بهترین مخزن‌های تصفیه آب هم به شرکت‌های تایوانی تعلق دارد که علاوه بر کیفیت بالایی که دارند عمر طولانی هم خواهند داشت. 

مزایای دستگاه تصفیه آب مخزن‌ دار

  • داشتن حجم معینی از آب تصفیه شده
  • در صورت قطع شدن آب شهری همیشه آب ذخیره شده دارید
  • هنگام قطع برق هم آب تصفیه شده در اختیارتان قرار دارد.
  • فشار آب خروجی از شیر برداشت بیشتر از زمان خواهد بود که مخزن وجود ندارد.

معایب دستگاه تصفیه آب خانگی مخزن‌ دار

  • نیاز به فضای بیشتر در هنگام نصب
  • هزینه این مخزن‌ها از مخازن عمومی بیشتر است.
  • در صورت نگهداری نادرست و استفاده از فیلترهای نامناسب و بی‌کیفیت می‌تواند آب داخل مخزن را آلوده کند.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب مخزن‌ دار

در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار ابتدا باید به نیازهای خود توجه کنید. اینکه چه کیفیتی از آب تصفیه شده برایتان مهم است. با مشخص‌شدن این مورد می‌توانید اقدام به خرید دستگاه مخزن‌دار و یا بدون مخزن کنید. در این راستا بهترین کمپانی‌های معتبر دنیا که در تولید این نوع دستگاه‌ها فعالیت دارند شرکت‌های تایوانی و آمریکایی هستند.

برای خرید بهتر است به سراغ این نوع شرکت‌ها بروید و از نمایندگی‌های معتبر که این محصولات باکیفیت و مجهز را دارند آن را تهیه نمایید. دستگاه را بر اساس نوع فیلتر تصفیه آب آن و مراحل تصفیه انتخاب کنید. به فضایی که برای دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار اختصاص می‌دهید توجه کرده و به جنس شیرآلات و اتصالات نیز اهمیت دهید. نوع کیفیت قطعات پلاستیکی هم از دیگر مواردی است که باید به آن دقت کنید. مخزن‌های فلزی و استیل بهترین نوع خواهند بود.

قیمت فیلتر ممبران تایوانی
مطالعه بیشتر

جمع‌بندی

برای خرید دستگاه تصفیه آب مخزن‌دار می‌توانید اینترنتی اقدام کنید. با خرید اینترنتی به شما این امکان داده می‌شود که بدون صرف انرژی و وقت و هزینه‌های حمل‌ونقل به‌راحتی در میان انواع دستگاه‌های تصفیه آب خانگی بهترین محصول را انتخاب کرده و با مقایسه مشخصات و قیمت‌ها و با انجام‌دادن مشاوره بهترین و مطمئن‌ترین خرید را انجام دهید. 

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.