بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

فیلتر آب چه تفاوتی با دستگاه تصفیه دارد؟

آب، مایه حیات است و همه ما برای نیازهای روزانه خود به آب پاک و خالص نیاز داریم. وقتی صحبت از آب سالم می‌شود، یعنی احتیاط بیشتری برای اطمینان از ایمنی و خلوص کامل آن وجود دارد. معمولاً هنگامی که صحبت از فرایند دستگاه تصفیه آب می‌شود، دو اصطلاح تصفیه آب و فیلتر آب به‌جای یکدیگر به کار می‌روند و اغلب مصرف‌کنندگان فکر می‌کنند که هر دو اصطلاح به یک معنا هستند و می‌توانند در اصطلاح رایج استفاده شوند. اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که تفاوت فیلتر آب با دستگاه تصفیه آب چیست؟ اگرچه هدف هر دو دستگاه تصفیه آب و فیلترهای آب حذف آلاینده‌ها و ناخالصی‌ها از آب است، اما تفاوت‌های خاصی بین این دو وجود دارد. تفاوت اصلی بین فیلتر آب و تصفیه آن، در این است که فیلتراسیون تکنیکی است که جامدات را از مایعات از طریق فیلترکردن با استفاده از یک مانع جدا می‌کند؛ درحالی‌که تصفیه، فرایند جداسازی اجزای ناخواسته از یک سیال از طریق تکنیک‌های مختلف مانند فیلتراسیون و ضدعفونی‌کردن است. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی بیشتر و دقیق‌تر دو فرایند تصفیه و فیلتر آب، ببینیم که تفاوت فیلتر آب با دستگاه تصفیه آب چیست و به‌صورت کلی با تفاوت آن‌ها آشنا شویم. اگر شما نیز به‌سلامت آب مصرفی خود توجه دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:
🎯 تفاوت کلی تمیز و شفافیت، مغذی و افزایش سلامت بدن، حذف ناخالصی و …
💎 تفاوت تخصصی نحوه عملکرد، از نظر سطوح، از نظر پیشرفته تر

تفاوت آب تمیز و آب تصفیه شده

آب آشامیدنی تمیز، آبی است که هرگونه آلاینده قابل مشاهده بعد از تصفیه در آن وجود نداشته باشد. آب ممکن است تمیز و شفاف به نظر برسد، اما لزوماً خالص نباشد. آب خالص به معنای عدم وجود انواع ناخالصی‌های مرئی و نامرئی است که ممکن است سبب مشکلات سلامتی برای ما شود. آب خالص برای مصرف بی‌خطر است و طعم شیرین آن فواید متعددی برای سلامتی دارد. فیلترهای آب می‌توانند آب آشامیدنی تمیزی را برای مصرف ما فراهم کنند؛ اما یک دستگاه تصفیه آب، آب آشامیدنی تصفیه شده را که از نظر سلامتی تضمین شده است، به ما می‌دهد.

فیلترکردن آب چیست؟

فیلتراسیون یک تکنیک تصفیه است که در آن با استفاده از یک مانع، می‌توان یک مایع را فیلتر کرد. این کار باعث حذف اجزای جامد در سیال می‌شود. این تکنیک می‌تواند به روش‌های فیزیکی، مکانیکی یا بیولوژیکی انجام شود اما در نهایت، هدف همه آن‌ها یکسان است. از فیلترکردن برای خالص‌سازی آب هم استفاده می‌شود. 

تصفیه کردن آب به چه معناست؟

تصفیه کردن به معنی حذف هرگونه ذرات ناخواسته از نمونه، به‌منظور خالص‌سازی ترکیب موردنظر است. این فرایند نیز مانند فیلتر کردن انواع مختلفی داشته و به اشکال متفاوتی انجام می‌شود. زمانی که از تصفیه آب صحبت می‌کنیم، یعنی روش را در نظر داریم که به کمک آن بتوان یک نمونه آب غیر شُرب و ناسالم را به‌گونه‌ای خالص‌سازی کرد که کاملاً سالم و قابل آشامیدن باشد.

تفاوت فیلتر آب با دستگاه تصفیه آب

همان‌طور که مشاهده کردید، فیلتر کردن و تصفیه آب، هر دو روش‌هایی هستند که می‌توان از آن برای خالص‌سازی آب استفاده کرد. این روش در بسیاری مواقع می‌توانند به‌عنوان مکمل هم عمل کرده و نمونه با خلوص بالاتری را به ما تحویل دهند. حتی در برخی از دستگاه‌های تصفیه آب، می‌بینیم که از انواع مختلف فیلتر نیز استفاده می‌شود. در ادامه، از جهات مختلف می‌بینیم که فیلتر تصفیه آب چه تفاوتی با دستگاه تصفیه آب دارد.

سختی گیر رزینی
مطالعه بیشتر

1- از نظر انواع ناخالصی‌های حذف شده:

فیلترهای آب از موانع فیزیکی یا فیلترها به‌عنوان اصلی‌ترین مرحله خالص‌سازی استفاده می‌کنند. فیلترهای آب برای حذف ناخالصی‌های فیزیکی مانند گردوغبار، رسوبات، خاک رس و سایر ذرات معلق و تعداد کمی از ذرات میکروبیولوژیکی مانند باکتری‌ها و ویروس‌ها مناسب هستند. همچنین استفاده از یک فیلتر کربنی مانند فیلتر کربن بلاک یا فیلتر کربن گرانول، می‌تواند کلر آب را گرفته و بوی بد آن را از بین ببرد. با این‌حال، این فیلترهای آب ممکن است در حذف برخی جامدات محلول، فلزات سنگین و سایر آلاینده‌های شیمیایی، به‌اندازه کافی مؤثر نباشند.

از طرف دیگر، دستگاه‌های تصفیه آب علاوه بر حذف ناخالصی‌های فیزیکی در حذف TDS اضافی، فلزات سنگین، آفت‌کش‌ها و ناخالصی‌های شیمیایی مضر آب نیز بسیار مؤثر هستند. همان‌طور که آب آشامیدنی ما از لوله‌های قدیمی و زنگ‌زده عبور می‌کند، زمانی که به خانه می‌رسد آلوده می‌شود و مصرف چنین آبی می‌تواند سلامت ما و خانواده‌مان را تهدید کند. ازاین‌رو، توصیه می‌شود برای فیلتراسیون مؤثر، یک دستگاه تصفیه آب باکیفیت خوب انتخاب کنید. 

2- تفاوت فیلتر آب با دستگاه تصفیه آب از نظر سطوح تصفیه

فیلترهای آب یک شکل اساسی از تصفیه آب را ارائه می‌دهند که شامل 2 تا 3 لایه فیلتر برای تهیه آب آشامیدنی تمیز است. این فیلترها یکی پس از دیگری نصب شده و با عبور آب، نوعی ناخالصی از طریق هرکدام از آن‌ها حذف می‌شود. اما اگر طعم آب شما شور بوده و یا حاوی فلزات سنگین و مواد شیمیایی مضر است، فیلترهای آب برای این خالص‌سازی آن‌ها مناسب نیستند. این یکی از دلایلی است که می‌توانیم متوجه شویم که فیلتر آب چه تفاوتی با دستگاه تصفیه آب دارد. 

از طرف دیگر، دستگاه‌های تصفیه آب از فرایند بسیار پیچیده‌تری برای تصفیه آب ناخالص استفاده می‌کنند. این دستگاه‌های تصفیه آب دارای مراحل پیشرفته تصفیه بوده و از فیلترها و لایه‌های متعدد برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. پس از حذف این ناخالصی‌ها، دستگاه‌های تصفیه آب از بهبود بافت، طعم و خلوص آب اطمینان حاصل می‌کنند. این کار باعث می‌شود نمونه آب نهایی، کاملاً سالم و ایده‌آل برای نوشیدن باشد. به‌عنوان‌مثال، دستگاه تصفیه آب بلوویو، از 6 مرحله تصفیه به کمک 6 فیلتر مجزا برای خالص سازی آب استفاده می‌کند.

روش تشخیص فیلتر اصل از تقلبی
مطالعه بیشتر

3- تفاوت فیلتر آب با دستگاه تصفیه آب، از نظر مناسب بودن

در مناطقی که منبع آب شما طبیعی بوده و دارای ناخالصی‌های کمتری است؛ و یا از کنترل کیفیت آب خود توسط تأمین‌کنندگان محلی تا حدی مطمئن هستید، می‌توانید از فیلتر آب استفاده کنید. اما اگر در مناطق شهری یا مراکزی هستید که ممکن است چندین منبع باعث آلودگی آب شوند. یک دستگاه تصفیه مانند دستگاه تصفیه آب توس، مناسب‌ترین انتخاب برای شما است زیرا مؤثرترین شکل تصفیه آب را ارائه می‌دهد. 

4- تفاوت فیلتر آب و دستگاه تصفیه آب از نظر ویژگی‌های پیشرفته‌تر

به‌عنوان یک روش نسبتاً ساده‌تر، فیلتر آب دارای ویژگی‌های اساسی است. به‌عنوان‌مثال، فیلتر آب در طول عمر خود به مداخله دستی بیشتری نیاز دارد. 

این در حالی است که دستگاه‌های تصفیه آب به ویژگی‌های پیشرفته‌تری مجهز هستند. برخی از آنها دارای سیستم هشدار هوشمندی هستند که به شما برای تعویض فیلتر اخطار می‌دهند، سطح خلوص آب را نمایش داده و سایر مشکلات احتمالی را به شما نشان می‌دهند. این ویژگی‌ها، باعث می‌شود تا بتوانید ساده‌تر با این دستگاه‌ها کارکرده و آب آشامیدنی مطمئن‌تری داشته باشید.

جمع‌بندی تفاوت فیلتر آب با دستگاه تصفیه آب

در این مقاله، سعی کردیم تا با روش‌های فیلتر آب و دستگاه‌های تصفیه آشنا شده و ببینیم که فیلتر آب چه تفاوتی با دستگاه تصفیه آب دارد. چنانچه شما نیز قصد دارید برای مصرف روزانه آب آشامیدنی خود از فیلترها و یا دستگاه‌های تصفیه آب استفاده کنید، مطالعه این مقاله می‌تواند به شما کمک کند. همچنین برای این که متوجه شوید تفاوت فیلتر آب با دستگاه تصفیه آب چیست نیاز به اطلاعات بیشتری دارید و می‌خواهید با انواع فیلترها و دستگاه‌های تصفیه آشنا شوید، می‌توانید به وب‌سایت پالایه سازان مراجعه کرده و با انواع محصولات خالص‌سازی آب آشنا شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع فیلترهای تصفیه آب بر روی لینک‌های فیلتر پیش ممبران، فیلتر پست کربن و فیلتر لیوانی کلیک کنید. همچنین می‌توانید به منظور تهیه پلک فیلتر نیز بر روی لینک کلیک کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.