بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
روش های ضدعفونی کننده آب

معرفی انواع روش های ضدعفونی کننده آب

منابع آب در بسیاری از کشورهای در حال توسعه در وضعیت خطرناکی قرار دارد و به همین دلیل استفاده از دستگاه تصفیه آب و راه هایی مانند تصفیه پرتوافکنی، تصفیه شیمیایی، گاز کلر، دی اکسید کلر و... برای ضدعفونی کردن آب رواج یافته است. تعداد زیادی عوامل بیماری زا در آب ها وجود دارند که برای سلامتی انسان ها خطرناکند؛ تصفیه خانه های آب برای حذف این عوامل بیماری زا، از راه های زیادی برای گندزدایی آب استفاده می کنند؛ اما این تنها کافی نیست و لازم است شما هم در منزل خود از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنید. پیشرفته شدن تکنولوژی باعث شده تا روش های زیادی برای تصفیه آب در تصفیه خانه های آب ساخته شود و ما در این مطلب از سایت پالایه سازان، شما را  با این روش های کاربردی آشنا می کنیم.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

کاربرد ضدعفونی کردن آب

آب های کره زمین به مواد سمی و ویروسی زیادی مانند آفت کش ها، باکتری ها، تیترات و… آلوده هستند و به کمک ضدعفونی کردن آب، تعداد زیادی از این مواد سمی از آب حذف می شوند.

تصفیه خانه های آب در سراسر جهان با انواع و اقسام روش ها این ویروس ها را حذف می کنند تا آسیبی به بدن انسان وارد نشود.

نوشیدن آب سمی باعث بروز مشکلاتی مانند استفراغ یا اسهال، بیماری های معده، خارش پوست و… در بدن انسان می شود و کاربرد تصفیه آب، حذف شدن این سموم خطرناک است.

تصفیه خانه های آب با انجام فرایند گندزدایی آب، سموم زیادی را از آب حذف می کنند؛ اما در مسیر تصفیه خانه های آب به منزل شما باز هم سم و ویروس های زیادی وجود دارد؛ به همین دلیل استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی باعث می شود زحمات این تصفیه خانه ها به هدر نرود و شما بتوانید آب پاکیزه تری را بنوشید.

روش های ضدعفونی کردن آب

چندین روش برای پاکسازی ویروس های موجود در آب وجود دارد و هر کدام از این روش ها، تاثیرات متفاوتی بر میکروارگانیسم ها ایجاد می کند.

به طور مثال برخی از روش های گندزدایی در تلاش است تا دیوار سلولی میکروب های بیماری زا را تخریب کند و آن ها را از بین ببرد و برخی روش ها هم اقدام به تغییر ساختار و آرایش آنزیم ها می کند تا سلول های بیماری زا از بین برود.

در ادامه شما می توانید با کاربرد هر کدام آشنا شوید.

1-تصفیه حرارتی

حرارت یکی از از موارد کاربردی در ضدعفونی کردن آب است. این روش چندین دهه است برای پاکسازی آب استفاده می شود.

مدت زمان جوشاندن آب به اندازه آب بستگی دارد و هر چقدر لیتر آب بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری برای جوشاندن آب نیاز است.

آشنایی با شیر قطع اتوماتیک دستگاه های تصفیه کننده آب
مطالعه بیشتر

استفاده از تصفیه حرارتی بیشتر در اردوگاه ها یا در منازل کاربردی هستند.

2-تصفیه پرتوافکنی

نور خورشید توانایی از بین بردن عوامل بیماری زا را دارد و یکی دیگر از روش های گندزدایی آب، استفاده از نور خورشید است؛ اما قدرت نسبتا ضعیف تری نسبت به دستگاه تصفیه آب دارد.

3-تصفیه شیمیایی

اشعه uv می تواند هر اندازه که لازم است آب را گندزدایی کند؛ تشعشع اشعه ماورای بنفش، با نفوذ به دیواره سلول ویروس ها، اسیدهای مواد سلولی حیاتی را تحت تاثیر قرار می دهد و ویروس را از بین می برد.

4-گاز کلر

سال های زیادی است که آب های آشامیدنی و فاضلاب به کمک گاز کلر برای از بین بردن ویروس های آب استفاده می شود.

جابه جایی گاز کلر خطرناک است و به همین دلیل بسیاری از کشورها در تلاش هستند از روش الکتروکلریناسیون برای از بین بردن ویروس های موجود در آب استفاده کنند.

5-الکتروکلریناسیون

کلر یک مواد شیمیایی خطرناک است و سیستم الکترو کلریناتور ایمنی بیشتری نسبت به گاز کلر در زمان حمل و نقل دارد و این موضوع باعث شده تا استفاده از الکتروکلریناسیون نسبت به گاز کلر بیشتر شود.

الکتروکلریناسیون برای استفاده به عنوان عامل ضد باکتریایی بسیار ایده آل است و برای نصب در محیط های دور از ساحل استفاده می شود.

6-هیپو کلریت

هیپو کلریت یکی از ارزان ترین و راحت ترین راه های گندزدایی آب است؛ کار با دیگر ماده شیمیایی خطرات زیادی دارد اما هیپوکلریت نسبت به دیگر راه ها خطر کمتری دارد.

7-اُزُن

یکی از معروف ترین راه های ضد عفونی آب، ازن است؛ این روش سال های زیادی است که برای همه شناخته شده است و مورد استفاده قرار می گیرد.

8-دی اکسید کلر

سرعت از بین بردن مواد سمی و باکتری های دی اکسید کلر در آب ها نسبت به دیگر راه ها بیشتر است؛  اما نقطه ضعف این سیستم، گرانتر بودن نسبت به دیگر راه هاست و باید در محل ساخته شود.

آب چیست؟
مطالعه بیشتر

نتیجه گیری

میکروارگانیسم ها باعث به وجود آمدن بیماری در انسان ها می شود و به کمک گندزدایی آب، این ویروس ها از آب پاک می شوند.

نکته مهم در مورد روش های ضدعفونی کننده آب ذکر شده در این مطلب این است که تمام ویروس های موجود در آب را از بین نمی برد و برخی از ویروس ها در مقابل این ماده های شیمیایی مقاوم هستند؛ ولی دستگاه تصفیه آب خانگی توانایی از بین بردن تمام ویروس های موجود در آب، بهبود طعم و بوی آب را دارد.

آب آشامیدنی منازل نیازی نیست با این روش ها پاکسازی شود؛ زیرا هزینه زیادی دارد و اگر شما به دنبال تصفیه آب منزل خود هستید، بهتر است از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنید.

پالایه سازان توس تولید کننده انواع فیلتر تصفیه آب، فیلتر ممبران، فیلتر کربنی، فیلتر الیافی، فیلتر یخچالی، فیلتر لباسشویی و … است.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.