بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

هوزینگ پیش تصفیه آب چیست؟

حتما تابحال محفظه های استوانه ای شکل پلاستیکی را در دستگاه تصفیه آب را دیده اید. از خودتان پرسیده اید که کار این محفظه ها چیست؟ نام این استوانه های پلاستیکی هوزینگ است که انواع مختلفی دارند. هوزینگ ها یا دو یا سه تایی به دستگاه وصل هستند. هوزینگ پیش تصفیه آب به عنوان محفظه ای در دستگاه های تصفیه هستند که فیلترها در آن قرار میگیرند. این هوزینگ ها با با فیلتر الیافی شن و گل و لای درون آ ب را جذب می کنند. همچنین فیلتر کربنی طعم و مزه آب را بهتر می کند و کلر را از بین میبرد. در حالت کلی هوزینگ ها برای پاکسازی آب از ذرات اضافه و مضر استفاده می شوند. به کمک آنها آب مصرفی شفاف، با کیفیت و بدون ذرات مضر خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره کاربرد و انواع هوزینگ ها بیشتر صحبت کنیم تا در زمان خرید بهترین انتخاب را داشته باشید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

انواع هوزینگ پیش تصفیه آب

همانطور که گفته شد هوزینگ پیش تصفیه آب انواع مختلفی دارد و با توجه به کاربردی که دارند متفاوت هستند. قطر هوزینگ در تعیین کاربرد آن متفاوت است. به طور کلی هوزینگ های 5 اینچ، 7 اینچ و 20 اینچ رایج هستند.

هرچه ارتفاع هوزینگ پیش تصفیه آب بیشتر باشد، کاربرد آن برای صنعتی شدن بیشتر می شود و در خانه ها نمیتوان آن را استفاده کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا انواع هوزینگ های استفاده شده در دستگاه تصفیه آب را معرفی کنیم.

هوزینگ شفاف

اولین مرحله از تصفیه آب توسط هوزینگ شفاف انجام می شود که اولین فیلتر در دستگاه تصفیه است. این هوزینگ از عبور الیاف بزرگتر از 5 میکرون جلوگیری می کند. جنس این هوزینگ پیش تصفیه آب از پلی پروپیلن (PP) است.

در این مرحله از تصفیه معمولا، شن، لجن، ماسه، زنگ آب و گل و لای از آب جدا می شوند و تا حد زیادی آب در همان مرحله اول به میزان زیادی پاکسازی می شود.این فیلتر الیافی نسبت به سایر فیلترها زودتر کثیف می شود و باید تعویض گردد. منافذ خیلی زود پر می شوند و دستگاه قادر به تصفیه درست نیست.

هوزینگ سفید دوم

مرحله دوم تصفیه با هوزینگ سفید دوم انجام می شود. هوزینگ پیش تصفیه آب در این مرحله به کمک فیلتر کربن بو و مزه بد آب را از بین میبرد. این فیلتر CAG یا Granular activated carbon نام دارد که به معنی کربن فعال شده پودری شکل است. کربن در اصل همان زغال است که مواد شیمیایی را جذب میکند.

هوزینگ سفید دوم بسیار مهم است زیرا باعث دفع گازهای شیمیایی و کلر از آب می شود. از آنجایی که برای تصفیه آب از کلر استفاده میکنند در صورت غلط بالا باعث کشته شدن انسان نیز می شود.

هوزینگ سفید سوم

مرحله سوم تصفیه آب توسط هوزینگ سفید سوم انجام می شود. این مرحله پشتیبان دو مرحله قبلی است.  به این صورت که اگر ذرات بزرگتر یا کوچکتر از 5 میکرون از فیلترها عبور کرده باشد یا آب هنوز دارای کلر باشد، این فیلتر آنها را دفع می کند.

لیست قیمت دستگاه کلر زن یا کلریناتور
مطالعه بیشتر

هوزینگ ممبران

مرحله آخر تصفیه برعهده هوزینگ ممبران است که یکی از حساس ترین فیلترهای دستگاه تصفیه به شمار می رود. این هوزینگ آب را از یک لایه بسیاز نازک اسمز معکوس عبور می دهد که دارای ظرفیت 50 گالن آب در روز میباشد. باید گفت که هوزینگ ممبران مهمترین بخش دستگاه تصفیه آب خانگی است.

فیلتر ممبران از استات سلولز ساخته شده و به کلر حساسیت بالایی داشته و در صورتی که حتی مقدار ناچیزی کلر در آب وجود داشته باشد دچار خوردگی خواهد شد. این فیلتر برای کار کردن نیاز به جریان برق دارد.

در چه صورت هوزینگ پیش تصفیه آب باید تعویض شود؟

با توجه به اینکه دستگاه تصفیه آب کار پاکسازی را انجام میدهد، پس از گذشت مدتی رسوبات و شن و گل و لای موجود باعث کثیفی و خرابی دستگاه خواهد شد. از این رو باید هرچند وقت یکبار اقدام تمیزکاری و تعویض نمود.

با باز و بسته کردن قطعات هوزینگ پس از چندین مرتبه باعث شل شدن و ترک و شکستگی می شود از همین رو آب از درزها عبور می کند. بابراین باعث پوسیدگی و خوردگی ورودی ها و خروجی ها خواهد شد. پس بهتر است در فواصل کوتاه اقدام به تعویض هوزینگ پیش تصفیه آب کنید.

در پایان

هوزینگ پیش تصفیه آب در انواع مختلفی تولید میشود که هر یک برای کاربرد خاصی دارند. پیش از خرید دستگاه تصفیه ابتدا برند، کارکرد و همچنین قیمت آن را در نظر بگیرید. برخی از هوزینگ ها به دلیل ویژگی هایی مانند آنتی باکتریال بودن، گیچ فشار داشتن، ضد جلبک بودن و میزان فشاری متحمل می شوند، متفاوت است.

توجه داشته باشید که پاکسازی آب مهمترین فاکتور برای خرید دستگاه تصفیه است، پس با صرف هزینه درست بهترین انتخاب را برای سلامتی داشته باشید. برای آشنایی با انواع فیلتر تصفیه آب کلیک کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.