بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

تمامی عیب‌های احتمالی دستگاه های تصفیه کننده آب

استفاده از آب ناسالم منجر به ایجاد بسیاری از بیماری‌های ناهنجار می‌شود. یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن آلودگی‌های موجود در آب و تصفیه آن، استفاده از دستگاه تصفیه آب است. دستگاه‌های تصفیه آب با در اختیار داشتن انواع فیلترهای مختلف، آب را تصفیه کرده و به صورت کاملا سالم و بدون آلودگی در اختیار افراد قرار می‌دهد. سیستم دستگاه‌های تصفیه‌کننده آب دارای چندین فیلتر بوده و با استفاده از این فیلترها تمام آلودگی‌های موجود در آب از آن گرفته می‌شود. در ادامه تمامی عیب های دستگاه تصفیه آب خانگی را مورد بررسی قرار داده و راه‌‎های رفع این عیوب را بیان خواهیم کرد.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

بو و طعم پلاستیک در دستگاه تصفیه آب خانگی

وجود بو و طعم پلاستیک در آب یکی از عیب های دستگاه تصفیه آب خانگی است. این طعم و یا بو در آب تصفیه شده ممکن است دارای شدت زیاد یا کمی باشد.

·تازه بودن دستگاه تصفیه آب

اولین مورد مهم در مورد بو و طعم نامطلوب در آب تصفیه شده، زمان آن است؛ به این صورت که اگر بعد از نصب دستگاه تصفیه و در روزهای اولیه نصب این بو را احساس کردید، جای نگرانی نخواهد بود. فیلترها، شیلنگ‌ها، محفظه‌ها، مخزن و سایر اجزای دستگاه تصفیه آب از پلاستیک ساخته شده‌اند و نو بودن آن‌ها باعث می‌شود تا در روزهای اول نصب دستگاه تصفیه، بوی پلاستیک را احساس کنید.

اگر بو پلاستیک در روزهای اولیه احساس شد، بهتر است چند روزی صبر کرده و در این چند روز سعی کنید زیاد از دستگاه استفاده کنید. همچنین چند بار آب مخزن را خالی کنید. در این حالت ممکن است تا چند روز بعد بوی پلاستیک از بین برود؛ اما اگر بوی پلاستیک از بین نرفت و یا شدت بیشتری پیدا کرد، باید دستگاه تصفیه آب را به طور کامل بررسی کنید.

·عدم کربن‌گیری اولیه فیلترها

برای بررسی دستگاه تصفیه آب در ابتدا باید تمامی فیلترهای دستگاه را نگاه کنید تا منشا بو را پیدا کرده و اقدام به تعویض فیلتر کنید. عدم کربن‌گیری اولیه در فیلترهای 2 و 5 منجر به افزایش شدت بو می‌شود.

·استفاده از فیلتر ساخته شده با پلاستیک نامرغوب

در صورتی که بعد از تعویض فیلترها دوباره با بو و یا طعم پلاستیک در آب تصفیه شده مواجه شدید، احتمالا مشکل از نصب فیلترهای جدید باشد. به طور معمول فیلترهای شماره 2 و یا 3 منجر به ایجاد این بو می‌شوند.

قطع شدن کامل آب خروجی از دستگاه و یا کم شدن فشار آب خروجی

یکی دیگر از عیب های دستگاه تصفیه آب خانگی این است که آب خروجی از دستگاه تصفیه کاملا قطع شده و یا فشار بسیار پایینی داشته باشد. در این حالت بهتر است ابتدا باز بودن شیر ورودی را چک کنید و در صورت بسته بودن شیر ورودی و یا قرار گرفتن شیر قطع بر روی منبع، شیر را باز کنید. همچنین ممکن است قطعی و یا کم شدن فشار آب به دلیل نامناسب بودن فشار هوا در منبع تحت فشار باشد. در این حالت باید فشار هوا را با استفاده از گیج اندازه گرفته و اگر بین 10 الی 12 PSI نبود، آن را تنظیم کنید.

باورهای اشتباه درباره تصفیه آب
مطالعه بیشتر

کیپ شدن فیلتر تصفیه آب و یا عدم تامین فشار لازم توسط پمپ نیز از جمله دلایل فشار کم در دستگاه تصفیه است که در این صورت باید به تعویض فیلتر و یا پمپ اقدام کنید. در صورتی که هیچ کدام از موارد گفته شده صادق نبود، بهتر است نگاهی به شیر برقی بیاندازید. خراب بودن شیر برقی نیز ممکن است منجر به قطع شدن آب خروجی از دستگاه شود. در آخر نیز بهتر است ممبران را چک کنید تا اگر کیپ شده بود، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

بالا بودن TDS آب تصفیه شده

از جمله شایع‌ترین عیب های دستگاه تصفیه آب خانگی، بالا بودن TDS آب تصفیه شده و طعم نامطبوع آب است. این اتفاق ممکن است به دلیل انقضا فیلتر کربن نهایی، انقضا فیلترهای کربنی و یا انقضا ممبران دستگاه رخ داده باشد که در هر سه حالت شما باید نسبت به تعویض فیلتر مربوطه و یا تعویض ممبران اقدام کنید.

عملکرد نادرست پمپ

برخی اوقات ممکن است پمپ دستگاه از کار افتاده و یا عملکرد نادرستی داشته باشد. در این حالت باید ابتدا ترانس را بررسی کنید و اگر سوخته بود نسبت به تعویض آن اقدام کنید. همچنین ممکن است سوئیچ قطع فشار پایین یا بالا معیوب باشد که در این صورت باید سوئیچ را از مدار خارج کرده و اگر پمپ شروع به کار کرد، سوئیچ را تعویض و یا تنظیم کنید. در صورتی که با انجام تمام موارد گفته شده باز هم پمپ دستگاه به درستی کار نکند، باید پمپ را تعویض کنید.

روشن و خاموش شدن تناوبی دستگاه

یکی دیگر از عیب های دستگاه تصفیه آب خانگی این است که دستگاه به صورت متناوب روشن و خاموش شده و صدای تق‌تق ایجاد می‌کند. این حالت ممکن است به دلیل فشار کم ورودی آب باشد. برای رفع این مشکل باید فشار آب را روی حداقل 3.4 Bar قرار دهید.

مشخصات و انواع هوزینگ ممبران صنعتی
مطالعه بیشتر

همچنین ممکن است سوئیچ فشار بالا یا سوئیچ فشار پایین نیاز به تعویض و یا تنظیم داشته باشد. کم بودن فشار هوای داخل منبع نیز یکی از عوامل مهم در روشن و خاموش شدن تناوبی دستگاه است که برای رفع آن باید فشار را به 10 الی 12 PSI برسانید.

جاری بودن فاضلاب دستگاه به صورت مداوم

از دیگر عیب های دستگاه تصفیه آب خانگی، جاری بودن فاضلاب دستگاه در تمامی ساعات است. این مشکل ممکن است به دلیل وجود عیب در شیر برقی 5 و یا شیر یک طرفه زانویی باشد. در هر دو صورت باید شما شیر موردنظر را تست و در صورت نیاز تعویض کنید.

جاری نبودن فاضلاب در حین روشن بودن دستگاه

اگر دستگاه شما روشن است اما فاضلاب جاری نشده، احتمالا مشکل از محدود کننده فاضلاب باشد. بهتر است محدود کننده را چک کرده و در صورت نیاز نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

کارکردن پمپ دستگاه به صورت یکسره

اگر پمپ دستگاه شما یکسره کار می‌کند، ابتدا باید سوئیچ فشار بالا را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. در صورت سالم بودن سوئیچ فشار بالا، بهتر است فشار هوای داخل منبع را مورد بررسی قرار دهید و فشار آن را به 10 الی 12 PSI برسانید.

خروج آب شیری رنگ از دستگاه  

یکی دیگر از عیب های دستگاه تصفیه آب خانگی، خروج آب شیری رنگ و یا آبی حاوی حباب‌های ریز است. این حالت ممکن است به دلیل وجود هوا در سیستم باشد. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که وجود هوا در ابتدای نصب و پس از یک الی دو هفته از نصب طبیعی بوده و بعد از این مدت ناپدید خواهد شد.

فشار بالای منبع تحت فشار نیز یکی از دلایلی است که منجر به شیری شدن آب خروجی از دستگاه می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است فشار منبع را با گیج اندازه‌گیری کرده و در صورت لزوم آن را تنظیم کنید.

دستگاه تصفیه کننده آب بدون پمپ
مطالعه بیشتر

خرید دستگاه تصفیه آب از پالایه سازان

در این مقاله از پالایه سازان تمامی عیب های دستگاه تصفیه آب خانگی را مورد بررسی قرار داده و راهکارهای مورد نیاز برای رفع آن‌ها را بیان کردیم. دستگاه‌های تصفیه آب در انواع مختلف در بازار وجود داشته و در اختیار مشتریان قرار داده می‌شوند. توجه کنید که با خرید یک دستگاه تصفیه آب باکیفیت و مناسب می‌توانید از بسیاری عیوب احتمالی جلوگیری کنید. بهتر است در هنگام خرید، محصولی را انتخاب کنید که اورجینال بوده و دارای ضمانت اصالت کالا باشد. همچنین دارا بودن پشتیبانی و خدمات پس از فروش نیز نشان دهنده اصالت و کیفی کالا است.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.