بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

معرفی پمپ دستگاه های تصفیه کننده آب خانگی

تصفیه آب خانگی همواره یک گزینه برجسته و محبوب بین افراد شمرده می‌شود. در حالی که می‌توان از آب تصفیه شده برای برخی امور عمومی استفاده کرد، دیگر نیازی به استفاده از آب آشامیدنی و قابل شرب وجود ندارد. اگر تمام مردم به استفاده از آب آشامیدنی برای شستشو و آبیاری گیاهان ادامه دهند، در سال‌های آینده مشکلات بی‌آبی شدید در ایران به وجود می‌آید. به همین دلیل استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با استفاده از آن، آب‌های آلوده را در خانه خود تصفیه کنید. در این میان، پمپ دستگاه تصفیه آب مهم‌ترین قطعه در این دستگاه به شمار می‌رود؛ بنابراین در صورتی که تمایل به خرید دستگاه تصفیه آب تمایل داشتید، بهتر است اطلاعاتی کامل از پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی به دست بیاورید. تنها در این صورت، می‌توانید یک پمپ قدرتمند و باکیفیت برای دستگاه تصفیه آب خود خریداری کنید. با توجه به تنوع بالای پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران، قصد داریم اطلاعاتی جامع از هرکدام در اختیارتان قرار دهیم تا یک خرید مطمئن و قابل استناد را تجربه کنید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

همان‌ طور که می‌دانید، هرکدام از دستگاه‌های تصفیه نیازمند قطعاتی مهم هستند تا آب‌های آلوده را به بهترین شکل تصفیه کنند. یکی از این قطعات بسیار مهم که کیفیت و قدرت آن دقت تصفیه آب را مستقیما تحت تاثیر قرار می‌دهد، پمپ دستگاه تصفیه آب است. این پمپ وظیفه تنظیم فشار آب را در دستگاه تصفیه آب بر عهده دارد و در صورتی که فرد تمایل داشته باشد، می‌تواند فشار آب را کاهش یا افزایش دهد تا کیفیت آب تصفیه شده تحت تاثیر آن قرار بگیرد. مطمئنا در صورتی که پمپ این دستگاه قدرتمند باشد، آب را با فشار بیشتری از داخل دستگاه عبور می‌دهد.

این پمپ، آب را در راستای عبور از فیلتر هدایت می‌کند تا فیلتر تصفیه آب موجود در دستگاه تصفیه آب خانگی آلاینده‌های موجود در آب را به کلی از آن جدا سازد. با توجه به وجود انواع فیلتر تصفیه آب مانند فیلتر الیافی ، فیلتر لباسشویی ، فیلتر یخچالی و .. که می تواند در پمپ دستگاه تصفیه آب استفاده شود. بدون شک پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی یک قطعه بسیار مهم در این دستگاه است و باید بودجه قابل قبولی را برای خرید مورد مناسب کنار بگذارید؛ اما در صورتی که می‌خواهید تصفیه آب بیشترین بازدهی را داشته باشد و تمامی آلایندگی‌ها را از آب جدا کند، باید به فکر خرید قطعات دیگر نیز باشید. چنانچه یک پمپ و فیلتر باکیفیت برای دستگاه تصفیه آب بخرید، نتیجه بسیار بهتری به دست خواهید آورد.

برای اینکه این پمپ‌ها را راه بیندازید، نیازمند برق هستید. در واقع می‌توان گفت تنها قطعه دستگاه تصفیه آب که به برق نیاز دارد، همین پمپ تصفیه آب خانگی است؛ زیرا برای فشار وارد کردن به آب، باید انرژی بالایی داشته باشد. البته مصرف برق این پمپ‌ها چندان زیاد هم نیست و می‌توان برق مورد نیاز آن را از برق خانگی تامین کرد. هزینه برق مصرفی این پمپ بسیار پایین است و می‌توانید از آن با خیال راحت استفاده کنید؛ برای مثال برخی از پمپ‌های موجود در بازار با برق 24 ولتاژی، فشار آب را در دستگاه تصفیه آب هدایت می‌کنند.

لیست قیمت دستگاه کلر زن یا کلریناتور
مطالعه بیشتر

ساختار پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

بدون شک تمامی پمپ‌های تصفیه آب خانگی با یک ساختار مشابه تولید نمی‌شوند و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؛ اما همه آن‌ها دارای بخش‌های مشخصی هستند که می‌توان آن‌ها را در تمامی این دستگاه‌ها مشاهده کرد. عموما تمامی پمپ‌های دستگاه تصفیه آب دارای دو بخش کلگی (هد) و بخش سیم‌پیچی اصلی (محل قرارگیری موتور الکتریکی) هستند. همان ‌طور که همه ما می‌دانیم، آب نباید به هیچ وجه به بخش بدنه این پمپ وارد شود؛ چراکه این اتفاق، سوختن و از کار افتادن موتور اصلی پمپ را به همراه دارد.

بخش هد پمپ دستگاه تصفیه آب ، در داخل دستگاه قرار می‌گیرد تا با هدایت آب به سمت فیلتر و اعمال فشار بر روی آن، به پروسه تصفیه آب سرعت و کیفیت ببخشد. یقینا سیستم این پمپ به طریقی طراحی شده که آب به ناحیه موتور الکتریکی آن وارد نشود؛ اما از آنجایی که ورود آب به این ناحیه به کلی موتور را از کار می‌اندازد، بهتر است از این اتفاق جلوگیری کنید و نگذارید رطوبت بیش از حد به ناحیه بدنه اصلی پمپ وارد شود.

البته بخش‌های دیگری نیز در پمپ دستگاه تصفیه آب وجود دارد که حائز اهمیت هستند؛ اما از آنجایی که این نواحی در تمامی این پمپ‌ها وجود دارند، قرار گرفتن آن‌ها در پمپ دستگاه تصفیه آب به امری طبیعی تبدیل شده است. بخش‌های قرار گرفتن سیم برق، سوکت اتصال به برق و پایه نگه دارنده پمپ نیز مواردی هستند که می‌توانید آن‌ها را در پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی مشاهده کنید. برای بهبود استفاده از پمپ، بهتر است اطلاعاتی دقیق و جامع از هرکدام به دست بیاورید.

مشخصات پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

در زمان خرید پمپ دستگاه تصفیه آب، باید به مشخصات و توانایی‌های پمپ مورد نظرتان توجه داشته باشید. با توجه به قدرت و توانایی‌های فنی که پمپ دستگاه تصفیه دارد، می‌توان بهترین گزینه را انتخاب کرد. البته لازم به ذکر است که مشخصات تمامی پمپ‌های دستگاه تصفیه آب متفاوت هستند و تعداد زیادی از این پمپ‌ها وجود ندارد که مشخصات و توانایی‌های یکسانی داشته باشند. عمومی‌ترین قسمت‌های دستگاه تصفیه آب عبارت‌اند از:

  • ولتاژ برق: 24 ولت
  • آمپر: 1.2 آمپر
  • سرعت تصفیه آب: 1.2 لیتر آب تصفیه شده در هر دقیقه
مشخصات و انواع هوزینگ ممبران صنعتی
مطالعه بیشتر

پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی را از کجا بخریم؟

دستگاه تصفیه آب خانگی از کاربردی‌ترین لوازم در عصر کنونی به شمار می‌آید. یکی از قطعات مهم در این دستگاه‌ها، پمپ نام دارد که با نیروی برق کار می‌کند. در این مطلب، اطلاعاتی جامع از پمپ تصفیه آب در اختیارتان قرار دادیم تا در صورتی که به تصفیه آب به صورت خانگی علاقه داشتید، بهترین پمپ را برای دستگاه تصفیه خود بخرید. حال که این اطلاعات را به دست آورده‌اید، بهتر است به دنبال یک تامین‌کننده مطمئن و قابل استناد برای خود باشید تا قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی را از آن بخرید.

پیشنهاد ما به شما این است که محصولات مورد نیاز خود در این زمینه را از شرکت پالایه سازان تهیه کنید. این مجموعه که بزرگ‌ترین تولیدکننده فیلتر تصفیه آب نیز تلقی می‌شود، بهترین تامین‌کننده این ابزارآلات برای شما محسوب می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان پالایه سازان تماس حاصل فرمایید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.