ردکردن این

فیلتر کربن گرانول

Granular Carbon Filters

فیلتر کربن بلاک یکی از بهترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب است. ساختار این فیلتر به گونه‌ای است که آب سطح تماس بیشتری با آن دارد. به همین خاطر توانایی فیلتر کربن بلاک در حذف آلاینده‌های شیمیایی نسبت به کربن پودری بیشتر است. عمر مفید این فیلترها به میزان آلاینده‌های موجود در آب و حجم آب ورودی به فیلتر بستگی دارد اما در حالت کلی حداکثر هر 6 ماه یک بار باید فیلتر تصفیه آب خانگی کربن بلاک را تعویض کنید.

فیلتر های کربن گرانول جامبو

در تیپ ها و سایز های مختلف

فیلتر کربن گرانول اسلیم

در سایز های ۱۰ اینچ و ۲۰ اینچ

مزایای فیلتر کربن گرانول

فیلترهای کربن فعال گرانول تشکیل شده از یک ساختار منظم از اتم‌های کربن هستند. یکی از مهم‌ترین خاصیت‌های کربن، غیرقطبی بودن سطح آن است. این ویژگی سبب شده است که کربن فعال توانایی جذب بیشتری داشته باشد. به همین خاطر از فیلترهای کربن گرانول برای تصفیه آب استفاده‌های زیادی می‌شود. فیلتـر کربنی گرانولی انتخابی عالی جهت کاهش طعم و بوی کلر باقی مانده و گازهای فرار آلی از آب می باشد.این فیلترها حاوی گرانول کربن اکتیو پایه گیاهی یا زغال سنگ می باشد.ساختار این فیلتـر تصفیه آب به گونه ای است که  آب از یک انتها وارد شده و پس از گذر از بستر کربن اکتیو از انتهای دیگر کارتریج خارج می گردد.این در حالیست که یک ابر متخلخل از عبور ذرات بزرگتر جلوگیری می نماید. فیلترهای تصفیه کربن گرانول عموما در پروژه‌های مرتبط با تصفیه آب، فاضلاب و گندزدایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فیلتر قادر است اکثر ترکیبات آلی موجود در آب را حذف کند. از فیلترهای کربن گرانولی در داروها و موارد بهداشتی نیز می‌توان به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده قوی استفاده کرد. در طراحی این فیلترها به موارد متعددی توجه می‌شود:

 1. میزان آب ورودی به فیلتر
 2. شرایط هیدرولیکی دستگاه تصفیه آب
 3. روش‌های احیای فیلتر کربنی
 • ظرفیت بالا نگهداری رسوبات

  فیلتر کربن گرانول ظرفیت بالایی برای جذب رسوبات داشته و از افت فشار آب جلوگیری می‌کند.

 • حذف فلزات سنگین

  این فیلترها قادر هستند فلزاتی چون سرب یا کادمیم را از آب حذف کنند.

خصوصیات فیلتر کربن گرانول

گندزدایی آب

گندزدایی آب

حذف ترکیبات آلی و گندزدایی

حذف بو و طمع

حذف بو و طمع

حذف بو و طمع نامطبوع

طول عمر مناسب

طول عمر مناسب

با استاندارد های مختلف

مشخصات کارتریج

 – مدیا: کربن اکتیو پایه گیاهی یا زغال سنگ فعال شده
جنس کپ ها: پلی پروپیلن
نحوه اتصال به بدنه: پیچی یا جوش التراسونیک
جنس بدنه: پلی اتیلن
جنس پد داخلی: پلی پروپیلن
جنس واشر: پی وی سی

کاربردها

-آب شرب٬صنایع غذایی٬تصفیه فاضلاب صنعتی٬فرآیند آبکاری، پیش تصفیه در فرایند اسمز معکوس٬پتروشیمی٬صنایع شیمیایی

مزایا و ویژگی ها

– کاهش چشمگیر کلر
– حذف طعم و بو به طور همزمان
– افت فشار کم
– ظرفیت نگهداری بالای ناخالصی ها
– فعال شده با کربن پوسته نارگیل یا گردو و یا بادم

مشخصات فنی فیلتر کربن گرانول
مشخصات فنی فیلتر آب کربن گرانول

فیلتر کربن گرانول اسلیم​

فیلتر کربن گرانول اسلیم​

Slim granular carbon filter

فیلتر کربن گرانول اسلیم

برای حذف کلر و مواد آلی موجود در آب استفاده می شود. این فیلتر کربنی اغلب به عنوان فیلتر مرحله دوم در دستگاه های تصفیه آب کاربرد دارد. با توجه به اندازه این فیلتر امکان استفاده از آن در دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی وجود دارد.جداره فیلتر کربن پودری تصفیه آب به شکلی ساخته شده که آب تنها از قسمت پایین آن امکان ورود دارد. بنابراین جهت قرار دادن این فیلتر تصفیه آب در هوزینگ بسیار مهم است. فرایند تصفیه آب ، با عبور آب از دانه های ریز کربن فعال شده انجام می پذیرد. ناخالصی ها در کربن جذب می شوند و آب تصفیه شده خارج می شود.

این فیلتر تصفیه آب در سایز های مختلف ۱۰ اینچ و ۲۰ اینچ و در چهار تیپ مختلف تولید می شود

Jumbo granular carbon filter

فیلتر کربن گرانول جامبو

فیلتر کربن گرانولی 20 اینچ جامبو در انواع هوزینگ تصفیه آب 20 اینچ قابل نصب است و می تواند به عنوان پیش تصفیه آب ورودی ساختمان ، تصفیه آب چاه ، پیش تصفیه ورودی موتورخانه و تاسیسات و…. مورد استفاده قرار گیرد. این فیلترها در سایر های ۱۰ اینچ و ۲۰ اینچ جهت استفاده در در هوزینگ دستگاه های تصفیه آب بکار گرفته می شود.

فیلتر کربن گرانول جامبو​

فیلتر کربن گرانول جامبو​

گالری تصاویر فیلتر های کربن گرانول

در گالری زیر می‌توانید تصاویری از انواع فیلترهای کربن گرانول اسلیم و جامبو تولیدی کارخانه تولیدکننده فیلتر تصفیه آب پالایه سازان، در مدل های مختلف را مشاهده کنید.

فیلترهای کربن گرانول GAC یک فیلتر بسیار قوی برای تصفیه آب هستند. اما چرا می‌توان از این فیلتر کربنی به عنوان یک فیلتر قوی برای تصفیه آب نام برد؟ کربن فعال ماده‌ای دارای بار مثبت است و به همین خاطر می‌تواند بسیاری از آلاینده‌های موجود در آب را دفع کند. فیلتر کربن گرانول که به آن فیلتر کربن فعال نیز گفته می‌شود مواد شیمیایی را براساس سایز منافذ خود جذب می‌کند. اندازه فیلترهای کربن گرانوال از 50 میکرون تا 0.5 میکرون متغیر است. لازم به ذکر است که بدانید هر چه اندازه منافذ فیلتر بزرگ‌تر باشد، قدرت جذب آن پایین‌تر خواهد بود. به عبارتی صافی‌های کربن گرانول با منافذ 50 میکرون مقدار جذب بسیار کمتری از فیلترهایی با منافذ 0.5 میکرون دارند.
در دستگاه تصفیه آب خانگی اغلب از فیلترهایی با اندازه منافذ 5 میکرون استفاده می‌شود. این سایز از فیلترهای کربن گرانول مناسب‌ترین اندازه ذرات برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی است چراکه بدون ایجاد افت فشار آب می‌تواند مقدار زیادی از آلاینده‌های موجود در آب را جذب کند. فیلترهای کربن گرانول برخلاف فیلتر کربن بلاک که از یک استوانه تو خالی تشکیل شده است، از پودرهایی در اندازه‌‌های متفاوت تولید می‌‌شوند. هر چند کربن بلاک قدرت جذب بالاتری دارد اما دستگاه‌هایی نیز وجود دارد که برای آن‌ها باید از فیلتر کربن گرانول استفاده شود.

 صافی‌های الیافی همان‌طور که از نامشان پیداست از الیاف پروپیلن ساخته شده‌اند به همین خاطر به آن‌ها پالایشگرهای PP گفته می‌شود. فیلترهای الیافی ممکن است با عنوان‌های مختلفی شناخته شوند. منظور از فیلتر نخی، فیلتر کاغذی، فیلتر کنفی و حتی فیلتر شماره 1 یا مرحله 1 نیز همان فیلتر الیافی است. این دسته از فیلترها چنانچه قرار باشد برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار بگیرند، همه اجزای آن باید از استانداردهای مواد خوراکی بهره‌مند شوند.

زمانی که آب شهری از لوله کشی عبور می‌کند، ممکن است ذرات زائد معلق زیادی را با خود حمل کند. برای حذف ذراتی چون گل و لای، گرد و غبار، ذرات خاک، رس و… که مجموع آن‌ها رسوب شناخته می‌شود به فیلترهای مخصوصی نیاز است که از فیلترهای الیافی استفاده می‌شود. اصلی‌ترین وظیفه فیلترهای الیافی حذف گل و لای، شن و ماسه، گرد و خاک، ذرات آلی و… است. پالایشگرهای PP از عبور ذرات بزرگ‌‌تر از 1 میکرون جلوگیری کرده و طول عمر سایر فیلترهای دستگاه تصفیه آب نیز افزایش می‌‌دهند.

آب برخی از مناطق به دلیل وجود برخی مواد شیمیایی درون آب طعم و بوی بسیار نامناسبی دارد. یکی از روش‌هایی که با کمک آن می‌توان در فرایند تصفیه آب بو و طعم نامناسب آن را نیز از بین برد استفاده از فیلترهای کربن فعال یا کربن گرانول است. حین خرید یک فیلتر تصفیه آب کربن گرانول برای اینکه این فیلتر بهترین کارایی خود را داشته باشد باید به مواردی چون میزان جذب سطحی فیلتر، چگالی کربن فعال و مقاومت آن در برابر سایش توجه داشته باشید. فیلترهای کربن گرانول با قابلیت جذب سطحی که دارند می‌توانند مواد شیمیایی که موجب تغییر طعم و بوی آب می‌شود را از بین ببرند.

از کربن فعال بسته به اندازه ذرات کربن آن می‌توان در پروژه‌های متفاوتی استفاده کرد. فیلترهای کربن گرانول عملکرد قابل قبولی در جذب بخار و گاز دارند. فیلترهای کربن گرانولی را به دلیل عملکرد خوبی که دارند علاوه بر دستگاه‌های تصفیه آب می‌توان در گندزدایی و فاضلاب نیز استفاده کرد. توجه داشته باشید اگر چه فیلترهای کربن گرانول می‌توانند مواد شیمیایی موجود در آب که موجب تغییر طعم و بوی آب شده‌اند را حذف کنند؛ اما در حذف آلاینده‌های معدنی یونیزه شده در آب چندان عملکرد قوی ندارند. با این حال چنانچه آب منطقه‌ای که در آن ساکن هستید طعم یا بوی نامناسبی دارد برای فیلتر آن حتما از فیلترهای تصفیه کربن گرانول استفاده کنید.

این فیلترها قابلیت بالایی دارند به همین خاطر علاوه بر تصفیه آب می‌توان برای تصفیه انواع دیگر مایعات و حتی گازها نیز از این فیلترها استفاده کنید. به عنوان موارد استفاده از فیلترهای تصفیه آب کربن گرانولی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انواع دستگاه‌های تصفیه آب خانگی 
 • تصفیه خانه فاضلاب‌ها
 • صنایع شیمیایی مختلف 
 • استخرها

برای مثال لایه رویی این فیلترها دقت 10 میکرون، لایه وسط دقت 5 میکرون و لایه داخلی با دقت 1 میکرون طراحی می‌شود. اگر فیلترهای تصفیه الیافی به صورت لایه لایه طراحی نشوند و همه قسمت‌های فیلتر با تراکم یکسانی ساخته شود، گل و لای و رسوبات به سرعت لایه بیرونی را پر می‌کند. از همین‌رو فیلترهای الیافی را به این خاطر به صورت لایه لایه طراحی می‌کنند که ظرفیت پذیرش رسوبات و گل و لای آن‌ها بیشتر شود.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر