ردکردن این

فیلتر ممبران صنعتی

فیلتر ممبران صنعتی در محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. فیلتر های ممبران صنعتی به دلیل وارداتی بودن قیمت نسبتا بالایی دارند از همین‌ رو تعویض آن‌ ها نیز کاری تخصصی بوده و بهتر است از سوی افراد متخصص انجام شود. فیلتر های ممبران صنعتی براساس اندازه به دو دسته فیلترهای ۴ اینچی و ۸ اینچی و از نظر آب ورودی به این فیلترها به دو دسته فیلتر ممبران صنعتی SW و BW تقسیم می‌شوند.

Industrial membrane filters ( 8 inch)

فیلتر ممبران صنعتی 8 اینچ

یکی از مهم‌ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب صنعتی فیلتر ممبران ۸ اینچ است. فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ که جنس آن از پلی آمید است می‌تواند تا ۹۹ درصد املاح محلول در آب را فیلتر کند. برای ساخت این فیلترها چندین لایه به هم فشرده به صورت مارپیچ به دور یک استوانه پلاستیکی پیچانده می‌شود. این فیلترهای ۸ اینچی با انواع دستگاه‌های تصفیه آب که با فرایند اسمز معکوس عمل تصفیه را انجام می‌دهند سازگاری دارند. از این فیلتر به دلیل طراحی منحصربه‌فردی که دارد بیشترین استفاده را در صنعت برای تصفیه آب‌های لب شور می‌کنند. فیلتر ممبران ۸ اینچ قادر است آلاینده‌هایی تا ۰/۰۰۰۱ میکرون را از آب حذف کند.

مشخصات فیزیکی فیلتر ممبران ۸ اینچ ​

فیلتر تصفیه آب ممبران ۸ اینچ - ساختار

ساختار فیلتر های ممبران صنعتی ۸ اینچ

سایر مشخصات فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ
سایر مشخصات فیلتر آب ممبران صنعتی ۸ اینچ
اطلاعات طراحی ممبران فیلتر صنعتی ۸ اینچ
اطلاعات طراحی فیلتر تصفیه ممبران صنعتی ۸ اینچ
ابعاد فیزیکی ممبران فیلتر صنعتی ۸ اینچ
ابعاد فیزیکی فیلتر تصفیه ممبران صنعتی ۸ اینچ

فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچ

فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچ

Industrial membrane filters ( 4 inch)​

فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچ

فیلترهای ممبران ۴ اینچ که در دستگاه‌های تضفیه آب با فناوری RO مورد استفاده قرار می‌گیرند را می‌توانید با عنوان فیلتر آب شیرین کن نیز خریداری کنید. علت اینگونه نام گذاری این فیلترها، حذف املاح مضر و نمک موجود در آب به کمک این فیلتر است. فیلتر ممبران ۴ اینچ برای دستگاه‌های تصفیه آب نیمه صنعتی مناسب‌تر است با این حال می‌توان برای تصفیه آب صنعتی نیز از آن استفاده کرد. در مناطقی که کیفیت آب بسیار پایین است، با کمک فیلترهای ممبران صنعتی ۴ اینچ می‌توان میزان آلودگی آب را با هزینه‌ای پایین کاهش داد. توجه داشته باشید که فیلتر ۴ اینچ باید برای دستگاه‌هایی با حجم متوسط استفاده شود.

مشخصات فیزیکی ممبران ۴ اینچ ​

ساختار فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینج
مشخصات فیزیکی فیلتر تصفیه ممبران صنعتی.۴ اینچ
مشخصات فیزیکی فیلتر تصفیه آب ممبران صنعتی.۴ اینچ
اطلاعات طراحی فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچ
اطلاعات طراحی فیلتر آب ممبران صنعتی ۴ اینچ
ابعاد فیلتر تصفیه آب ممبران صنعتی ۴ اینچ
ابعاد فیلتر آب ممبران صنعتی ۴ اینچ

شرایط نگهداری:

راندمان و دبی تولید براساس نتایج تست استاندارد آزمایشگاهی در شرایط °۲۵ سلسیوس می باشد.فیلترها بصورت خیس بسته بندی می گردد، فیلتر خیس دارای محلول نگهدارنده می باشد. جهت نگهداری در انبار بایستی شرایط محیطی دارای درجه حرارت °۲۵ سلسیوس و بدور از تابش نور مستقیم خورشید باشد. در صورت نگهداری فیلترهای خیس برای مدتهای طولانی بایستی هر ۴ ماه نسبت به تعویض محلول نگهدارنده و وکیوم مجدد المنت اقدام گردد. نحوه بسته بندی پلاستیک وکیوم می باشد که جهت جلوگیری از خشک شدن ممبران استفاده می شود. همچنین اکاستیو جهت عدم آسیب فیلترها در اثر حمل و نقل استفاده می گردد.

شرایط عملیاتی فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچ
شرایط عملیاتی فیلتر تصفیه ممبران صنعتی ۴ اینچ

کاربرد ها و موارد استفاده

مزایا و ویژگی ها

کاربرد فیلتر ممبران صنعتی

از این فیلتر ها می‌توان  در صنایع مختلف استفاده کرد. به عبارتی در هر صنعتی که به آبی با درصد خلوص بالایی نیز باشد می‌توان از فیلترهای ممبران صنعتی استفاده کرد. صنایع مرتبط با مواد غذایی، صنایع لبنی، آب شرب، صنایعی چون تولید آبمیوه و… بیشترین صنعت‌هایی هستند که از فیلتر ممبران در آنجا استفاده می‌شود. برای اطلاع از قیمت فیلتر ممبران صنعتی از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان فروش پالایه سازان تماس بگیرید.

فیلتر تصفیه آب ممبران صنعتی ۸ اینچ - ۲

گالری تصاویر فیلتر های ممبران صنعتی

در گالری زیر انواع فیلترهای ممبران صنعتی را مشاهده کنید.

جنس لایه های فیلتر ممبران

فیلتر ممبران صنعتی فیلترهای ورقه‌ای شکل هستند که این ورقه‌ها به دور یک لوله پیچیده می‌شوند. جنس فیلترهای ممبران صنعتی از کامپوزیت است. این فیلتر توسط یک غشای نازک محصور می‌شود. غشایی که فیلتر ممبران صنعتی را می‌پوشاند خود از چندین لایه مختلف تشکیل شده است. جنس لایه‌های غشای فیلتر ممبران صنعتی عبارت است از:

 • لایه‌ای از جنس پلی استر
 • لایه‌ای از جنس پلی آمید که بالای تمام لایه‌ها قرار می‌گیرد.
 • لایه‌ای با منافذ بسیار ریز از جنس پلی سولفون

تعداد لایه‌های یک فیلتر ممبران صنعتی به مدل آن بستگی دارد. بطور کلی فیلترهای صنعتی ممبران، فیلترهایی با بیش از 30 لایه هستند که این لایه‌ها به دور نافی (لوله‌ای که لایه‌های فیلتر ممبران صنعتی به دور آن می‌پیچند) پیچیده شده‌اند. توجه داشته باشید که تعداد فیلترهای ممبران در هر دستگاه تصفیه آبی، به نوع دستگاه و ظرفیت آب ورودی آن بستگی دارد.

کشورهای زیادی فیلترهای ممبران صنعتی را تولید و به بازار ارائه می‌کنند. قیمت این فیلترها بسته به کشور سازنده و کیفیت فیلتر متغیر است. بهترین مارک‌های فیلترهای صنعتی ممبران عبارتنداز:

 • Toray
 • CSM
 • Koch
 • Nitto HD
 • Suez
 • Axeon
 • Trisep
 • Siemens

چگونه فیلتر ممبران صنعتی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

ممبران اسمز معکوس

این فیلتر برای دستگاه‌های تصفیه آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای تصفیه آب از روش اسمز معکوس استفاده می‌کند. هنگامی که آب با فشار پمپ از این فیلتر عبور می‌کند، حجم زیادی از ناخالصی‌های موجود در آن گرفته می‌شود. برای مثال موادی چون سولفات‌ها، نمک، یون، نیترات‌ها، سرب و…با ممبران RO قابل فیلتر هستند.

ممبران نانوفیلتراسیون

از دیگر روش‌هایی که دستگاه‌های تصفیه آب برای تصفیه از آن استفاده می‌کنند نانوفیلتراسیون است. فیلتر ممبرانی که در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود خود از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش جداکننده آب از ناخالصی‌ها است و بخش دیگر از دستگاه در برابر فشار آب محافظت می‌کند. پس از اینکه آب از این فیلتر عبور کند تنها یون‌های لازم برای بدن در آب باقی می‌ماند.

ممبران اولترافیلتراسیون

این فیلتر ممبران برخلاف ممبران نانوفیلتراسیون قادر به حذف مولکول‌‌ها و یون‌های کوچک موجود در آب نیست. ممبران اولترافیلتراسیون در برابر کلر مقاومت بسیار بالایی دارد. از همین‌رو برای شستشوی این فیلترها می‌توانید از کلر کمک بگیرید.

پرشر وسل ممبران که به آن محفظه تحت فشار یا وسل ممبران نیز گفته می‌شود محفظه‌ای است که ممبران‌های دستگاه تصفیه آب صنعتی در آن قرار می‌گیرند. این محفظه برای کنترل آب ورودی به ممبران مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسته به میزان فشار و آب ورودی به فیلتر جنس این محفظه، درجه حرارت و قطر و طول آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. این محفظه‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی معمولا به رنگ سفید دیده می‌شوند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر