بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
فیلتر ممبران 13 لایه

فیلتر ممبران 13 لایه چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانیم:

فیلتر ممبران ۱۳ لایه، همان محصولی است که مردم به اسم فیلتر ممبران اصلی در بازار به‌دنبال آن هستند. از آن جایی که در بازار فیلترهای ممبران تقلبی زیادی وجود دارد، بیشتر مردم هنگام خرید، به نکاتی توجه می‌کنند تا محصول اصلی را تهیه کنند. یکی از مواردی که به اشتباه رواج پیدا کرده این است که فیلتر ممبران اصلی ۱۳ لایه است. اما این‌طور نیست. ما فیلترهای ممبران اصلی با ۱۱ لایه هم در میان برندهای مطرح داریم. حالا سوال اینجاست که فیلتر ممبران ۱۳ لایه چیست و آیا نسبت به مدل‌های دیگر مزیتی دارد؟ در این مطلب به این سوال پاسخ می‌دهیم.

اجزای فیلتر ممبران اصلی غشای نیمه تراوا- مجرای فاضلاب- مجرای آب
تعداد لایه‌های فیلتر ممبران ۱۱ و ۱۳ لایه
تعداد لایه‌های فیلتر ممبران اصلی تعداد لایه‌ها نشان‌دهنده‌ی اصل بودن فیلتر نیست.
فیلترهای ۱۱ و ۱۳ لایه

فیلترهای اصلی با تعداد لایه‌های مختلف عرضه می‌شوند

اجزای فیلتر ممبران

فیلترهای ممبران، مهم‌ترین فیلتر تصفیه آب هستند که باید در دستگاه‌های تصفیه وجود داشته باشند. این فیلترها از چند بخش تشکیل شده‌اند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

غشای نیمه تراوا

مجزای فاضلاب

مجرای آب

غشای نیمه تراوا

غشا، ورقه‌های نازکی هستند که مانع عبور مواد و ذرات مختلف می‌شوند. هر فیلتر ممبران از چند لایه غشا تشکیل شده است. وقتی شما به سطح بالایی یک فیلتر نگاه می‌کنید، تعدادی صفحه با منافذ ریز می‌بینید که به دور یک میله‌ی پلاستیکی پیچیده شده و سپس در یک محفظه به نام هوزینگ فیلتر کاتریج قرار می‌گیرد. این همان لایه‌هایی است که معمولا بین ۱۱ تا ۱۳ عدد هستند. شرکت‌های مختلف بر اساس روند تولید خود، ممکن است این فیلترها را به‌صورت ۱۱ لایه یا ۱۳ لایه تولید کنند.

مجرای فاضلاب

بعد از اینکه آب ناخالص وارد دستگاه تصفیه می‌شود، باید از فیلترهای مختلف عبور کند. فیلتر ممبران، بیشترین میزان آلایندگی‌ها و املاح را از آب جدا می‌کند. در این قسمت،‌ ذراتی که از یک هزارم میکرون بزرگتر باشند، از غشای فیلتر رد نشده و در پشت آن جمع می‌شوند. در ادامه روند کار فیلتر ممبران، این ذرات وارد مجرای فاضلاب شده و از دستگاه خارج می‌شوند.

آنتی اسکالانت چیست؟
مطالعه بیشتر

مجرای آب

آبی که از فیلتر‌های دستگاه عبور کرده و کاملا تصفیه شده است، از طریق مجرای آب وارد مخزن آب شده و برای مصارف مختلف استفاده می‌شود.

آیا تعداد لایه‌های فیلتر ممبران نشان‌ دهنده اصل بودن آن است؟

اینکه فیلتر ممبران ۱۳ لایه دارد یا ۱۱ عدد، نشان دهنده‌ی اصل بودن آن نیست. اصل بودن این کالا را از روی بسته‌بندی، کیفیت ساخت، برند معتبر و شماره سریال قابل استعلام می‌توان تشخیص داد. اما یک نکته را باید حتما در نظر داشته باشید. بعضی از شرکت‌های تولید فیلتر ممبران، فیلترهای خود را فقط در مدل ۱۱ لایه تولید می‌کنند. پس اگر فیلتر ۱۳ لایه با آن برند دیدید، احتمال زیاد فیلتر تقلبی است.

محصولات غیر اصل موجود در بازار ایران، عموما مدل‌های خارجی هستند که از روی برند اصلی کپی شده‌اند. محصولات ایرانی با کیفیت را می‌توانید در مدل‌های اصلی تهیه کنید. شرکت‌ها فیلترهای ممبران اصلی خود را با هولوگرام و شماره سریال معتبر ارائه می‌کنند. پالایه‌ سازان برندی است که با تولید فیلترهای ممبران اصل، خیال خریدار را از بابت کیفیت کار راحت کرده است. برای خرید فیلترهای ممبران اصلی برای دستگاه‌های خانگی و صنعتی می‌توانید به فروشگاه پالایه سازان مراجعه کنید.

جمع‌بندی

حالا که پاسخ سوال فیلتر ممبران ۱۳ لایه چیست، داده شد، باید این نکته را هم متذکر شویم که حتما فیلترهای ممبران را از شرکت‌های معتبر خریداری کنید. پالایه سازان یکی از مهم‌ترین تولید‌کنندگان فیلترهای ممبران در ایران، با تولید فیلترهای ممبران خانگی و صنعتی، نامی معتبر در صنعت ایران است. برای خرید فیلترهای ممبران خانگی و صنعتی پالایه‌ سازان، کافی است با دفتر این شرکت به شماره ۰۵۱۳۷۶۰۳۷۲۰ تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره برای خرید، فیلترهای ممبران اصلی را از پالایه سازان تهیه کنید.

پرسش‌های پرتکرار

۱ـ آیا تعداد لایه‌ها،‌ تاثیری در عمر فیلتر ممبران دارد؟ خیر. فیلترهای ممبران با توجه به مقدار مصرف و میزان آلودگی آب، عمر متغیری دارند. اگر آب منطقه املاح و آلودگی‌های زیادی دارد، باید فیلترها را زودتر تعویض کرد.

چگونه می‌توان خاک و ذرات معلق را از آب چاه یا چشمه پاک کرد؟
مطالعه بیشتر

۲ـ فیلترهای ممبران ۱۳ لایه نسبت به مدل‌های دیگر، کارآیی بهتری دارند؟ خیر. کیفیت عملکرد فیلترهای ممبران، به کیفیت ساخت آن‌ها مربوط است نه تعداد لایه‌ها.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.