بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
آیا فیلتر ممبران ۱۶ لایه در بازار داریم؟

فیلتر ممبران 16 لایه

آنچه در این مقاله می خوانیم:

 

                                        انواع فیلترهای ممبران بر اساس تعداد لایه‌ها
فیلترهای ممبران
  • ۱۱ لایه
  • ۱۰ لایه
  • ۱۳ لایه
  • ۱۵ لایه
دلیل تفاوت لایه‌های فیلتر ممبران متفاوت بودن ظرفیت دستگاه‌های تصفیه

فیلتر ممبران ۱۶ لایه، عبارتی است که ممکن است شما در بازار آن را شنیده باشید. اما آیا چنین فیلتری در بازار وجود دارد؟ فیلترهای ممبران مهم‌ترین و حیاتی‌ترین فیلتر در دستگاه‌های تصفیه آب هستند. این فیلترها در انواع مختلف برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و صنعتی استفاده می‌شوند. به دلیل وجود انواع غیراصل فیلترهای ممبران در بازار، بسیاری از خریداران با توجه به تعداد لایه‌های فیلترها، اصل یا غیر اصل بودن فیلتر را بررسی می‌کنند.

اما واقعیت این است که تعداد لایه‌ها در اصل بودن فیلتر تاثیری ندارد. تعداد لایه‌های فیلتر ممبران رابطه مستقیمی با ظرفیت دستگاه تصفیه دارد. هر چه ظرفیت دستگاه بیشتر باشد باید تعداد لایه‌ها را بیشتر در نظر گرفت. ظرفیت هم به آلودگی منطقه بستگی دارد. شما برای مناطقی با آلودگی و املاح زیاد آ، نیاز به دستگاهی با قدرت تصفیه تعداد گالن بیشتر دارید. در مورد فیلتر ۱۶ لایه اما فعلا در بازار خبری وجود ندارد. در ادامه در مورد فیلترهای ممبران و تعداد لایه‌های آن‌ها بیشتر خواهیم گفت.

فیلتر ممبران چیست؟

فیلتر ممبران را قلب دستگاه فیلتراسیون آب می‌دانند. دستگاه‌های تصفیه شامل چندین فیلتر هستند که هر کدام مسئول جدا کردن بخشی از آلاینده‌های آب هستند. فیلتر ممبران به عنوان آخرین فیلتر، باقیمانده ذرات و ریزترین املاح و آلاینده‌هایی که از فیلترهای دیگر عبور کرده‌اند را از آب جدا می‌کند.
این فیلتر دارای یک غشای نیمه تراواست که در آخرین بخش از دستگاه تصفیه آب قرار گرفته و آن را کاملا پاکسازی می‌کند. فیلترهای ممبران در ابعاد و اندازه‌های مختلف در بازار وجود دارند که با توجه به نوع دستگاه تصفیه آب، باید یکی از آن‌ها را خریداری کرد.
در ساختار فیلتر ممبران، تعدادی لایه به دور یک لوله پلاستیکی قرار گرفته‌اند که آب با عبور از این لایه‌ها، تصفیه می‌شود. تعداد این لایه‌ها با توجه به نوع عملکرد دستگاه و ساختار شرکت تولید کننده متفاوت است.

با چه فیلتری سرب موجود در آب آشامیدنی حذف می‌شود؟
مطالعه بیشتر

تعداد لایه‌های فیلتر ممبران

آنچه که شما در بازار در مورد لایه‌های فیلتر ممبران می‌شنوید، عموما بحث روی ۱۱ و ۱۳ لایه بودن این فیلترهاست. بسیاری از فروشندگان معتقدند که فیلترهای ممبران ۱۳ لایه، اصل بوده و عملکرد بهتری دارند. اما این‌طور نیست. فیلترهای ۱۱ لایه هم در شرکت‌های معتبر تولید شده و همان کیفیت را ارائه می‌کنند.
شرکت پالایه سازان به‌عنوان تنها تولید کننده فیلترهای ممبران در ایران، انواع مختلف این فیلترها را در انواع ۱۱ لایه، ۱۳ لایه، ۱۰ لایه و ۱۵ لایه عرضه می‌کند. تفاوت این لایه‌ها در نوع دستگاه تصفیه‌ای است که استفاده می‌شود.
فیلترهای ممبران ظرفیت‌های مختلفی دارند. وقتی صحبت از فیلتر ممبران ۵۰ گالنی می‌شود یعنی ظرفیت تصفیه این مقدار آب در شبانه روز را دارد. پس اگر قرار است مقدار بیشتر آب تصفیه شود باید از فیلترهایی با ظرفیت بالاتر استفاده کرد. تعداد لایه‌های فیلتر ممبران با ظرفیت دستگاه مرتبط است.

انواع مختلف فیلترهایی ممبران

فیلترهای ممبران با تعداد لایه‌های مختلف برای دستگاه‌های متنوع کاربرد دارند.

فیلترهای ممبران ۱۱ لایه

این فیلترها برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استفاده می‌شوند. برخلاف باور رایج در میان مردم، فیلترهای ممبران ۱۱ اصل را می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.

فیلترهای ممبران ۱۳ لایه

این نوع فیلتر هم برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی کاربرد دارند. فیلترهای ۱۳ لایه هیچ برتری به مدل‌های ۱۱ لایه ندارند و فقط طراحی آن‌ها متفاوت است. این فیلترها برای دستگاه‌های با ظرفیت ۷۵ گالن استفاده می‌شوند.

فیلترهای ممبران ۱۰ لایه

این فیلترها برای دستگاه‌های تصفیه خانگی که ظرفیت تصفیه ۵۰ گالن آب دارند استفاده می‌شود.

فیلترهای ممبران ۱۵ لایه

این نوع فیلترها برای دستگاه‌های با ظرفیت ۱۰۰ گالن استفاده می‌شوند. این فیلترها را نمی‌توانید در دستگاه‌های با ظرفیت کمتر استفاده کنید.

سخن پایانی

همان‌طور که دیدیم، فیلتر ممبران ۱۶ لایه در حال حاضر در بازار وجود ندارد. پس اگر در مورد چنین فیلتری شنیدید حتما با شرکت‌های معتبری مانند پالایه‌سازان که تخصص ویژه در زمینه تولید فیلترهای ممبران دارند تماس گرفته، و با اطلاعات کامل فیلتر مورد نظر خود را خریداری کنید. به این منظور می‌توانید علاوه بر مراجعه به سایت پالایه سازان، با دفتر این شرکت به شماره ۳۷۶۰۳۷۲۰-۰۵۱ تماس گرفته و از مشاوران مجموعه در این زمینه کمک بگیرید.
پرسش‌های پرتکرار
فیلتر ممبران مناسب برای دستگاه خانگی کدام است؟ برای انتخاب فیلتر مناسب، باید ابتدا ظرفیت دستگاه خود را بدانید تا فیلتر مناسب را انتخاب کنید.
آیا هر چقدر تعداد لایه‌های فیلتر بیشتر باشد، کیفیت تصفیه بهتر خواهد بود؟ خیر. تعداد بیشتر لایه‌های فیلتر برای افزایش کارآیی در دستگاه‌هایی با ظرفیت بالاتر است.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.