بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید الی جی

از جمله امکانات بسیار مفید یخچال‌ های امروزی وجود آبسرد کن متصل به درب یخچال است که تجربه کاربری را بهبود بخشیده. آبسردکن‌ های موجود در مدل‌ های امروزی به صورت مستقیم به آب شهری متصل هستند؛ از این رو برای تصفیه آب و حذف آلودگی‌ ها و سموم ناخواسته در آن از فیلتر تصفیه آب مخصوص یخچال استفاده می‌شود. عملکرد فیلتر های یخچال بسیار ساده است. این فیلتر های آب ورودی به یخچال را به وسیله فیلتر های مخصوص خود تصفیه میکند.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که فیلتر یخچال‌ های ساید باید به موقع تعویض شوند تا کارایی مناسب را داشته و بتوانند آبی سالم و پاکیزه را ارائه دهند. در غیر اینصورت فیلتر به محلی برای رشد و تجمع انواع باکتری و میکروب‌ تبدیل می‌شود. خوشبختانه تعویض فیلتر کار مشکلی نبوده و تنها کافیست یک بار نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید ال جی را مطالعه کنید. در این مقاله قصد داریم تمام مراحل لازم و نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید ال جی را در این مقاله پالایه سازان را بررسی کنیم. با ما همراه شوید. در ادامه ویدئو تعویض فیلتر یخپچال ساید ال جی قرار داده شده است.

زمان تعویض هز 6 ماه یکبار
انواع فیلتر یخچال ال جی ساید لیوانی و استوانه‌ای
مزایا آبی بدون املاح مضر و باکتری

روشن شدن چراغ فیلتر یخچال به چه معناست؟

بر روی صفحه کنترل پنل یخچال‌ های ساید بای ساید ال جی چراغی با عنوان water filter یا همان فیلتر تصفیه آب قرار گرفته است. ممکن است گاهاً متوجه روشن شدن این چراغ شوید. وظیفه این چراغ اطلاع‌ رسانی برای تعویض فیلتر یخچال است. البته بهتر است توجه داشته باشید که این چراغ بر اساس بازه‌ های زمانی پیش‌ بینی شده برای عملکرد فیلتر تنظیم شده است و نمی‌توانید انتظار زمان‌ بندی خیلی دقیق و تخصصی از آن داشته باشید. برای بسیاری از فیلترها این چراغ هر 6 ماه یک بار روشن شده و زمان تعویض فیلتر را به شما یادآوری می‌کند. البته ممکن است گاهاً این سیستم اطلاع‌ رسانی دچار مشکل شده و روشن نشود؛ از این رو بهتر است خود نیز به زمان تعویض فیلتر تصفیه یخچال ساید ال جی (LG) توجه داشته باشید.

نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید ال جی

همانطور که گفتیم تعویض دستگاه تصفیه آب به هیچ وجه کار مشکلی نبوده و شما قادر خواهید بود این کار را به راحتی انجام دهید. در ادامه مراحل مربوط به نحوه تعویض فیلتر داخلی یخچال‌ های LG را بررسی می‌کنیم:

 1. یخچال را کمی به جلو کشیده و شیر آب ورودی را ببندید. برای یافتن شیر آب ورودی تنها کافیست مسیر شلنگ را دنبال کنید.
 2. آب باقی‌مانده در یخچال را تخلیه کنید. برای این کار تنها کافیست از یک ظرف استفاده کرده و کلید برداشت آب را فشار دهید.
 3. همانطور که گفته شد محل قرارگیری فیلتر داخلی ممکن است در مدل‌های مختلف متفاوت باشد. مکان نصب فیلتر را با کمک دفترچه راهنمای یخچال بیابید.
 4. در بخش انتهایی فیلتر کلید push قرار دارد. این کلید را فشار داده و درب را به سمت پایین بکشید.
 5. فیلتر را کمی در جهت پایین حرکت داده و آن را خارج کنید. ممکن است لازم باشد آن را کمی چرخانده و سپس به بیرون بکشید.
 6. مکان قرارگیری فیلتر را پاکیزه کرده و فیلتر جدید را در آن قرار دهید. فیلتر جدید را به سمت بالا برده و درب آن را ببندید.
 7. در انتها می‌توانید با اطمینان از درست قرار گرفتن فیلتر در جای خود شیر آب را باز کنید.
عوارض عوض نکردن فیلتر یخچال ساید
مطالعه بیشتر

نحوه نصب فیلتر بیرونی یخچال ساید ال جی

 1. شیر ورودی آب را بسته و فیلتر متصل بیرونی را خارج کنید.
 2. البته نوع اتصال فیلتر به مدل آن بستگی دارد که باید به آن توجه داشته باشید.
 3. بخشی از شلنگ که درون فیلتر قرار داشته است را به صورت عمودی برش داده و از سلامت شلنگ اطمینان حاصل کنید.
 4. فیلتر جدید را متصل کنید. توجه داشته باشید که شلنگ آب ورودی و خروجی را به صورت صحیح متصل کنید.
 5. بر روی فیلتر محل اتصال شلنگ ورودی با نام inlet و محل اتصال شلنگ خروجی با نام outlet مشخص شده است.
 6. قبل از متصل کردن شلنگ خروجی ظرفی در زیر قسمت خروجی آب قرار داده و شیر آب را باز کنید.
 7. اجازه دهید 5 تا 10 لیتر آب از فیلتر عبور کرده و خارج شود. البته این مقدار به نوع فیلتر نیز بستگی خواهد داشت.
 8. شیر آب را بسته و شلنگ خروجی از فیلتر را به آن وصل کنید.
 9. فیلتر را روی نگهدارنده قرار داده و شیر آب ورودی را باز کنید.
 10. در آخرین مرحله از نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید ال جی بهتر است با فشردن پدال آب خروجی 4 بار و هر بار به مدت 30 ثانیه هواگیری فیلتر را انجام دهید.

زمان تعویض فیلتر یخچال ال جی

انواع فیلتر یخچال ال جی باید هر 6 ماه یکبار تعویض شوند تا سلامت شما در معرض خطر قرار نگیرد. تعویض فیلتر را در صورتی خودتان انجام دهید که تخصص آن را داشته باشید در غیر این صورت از تعویض فیلتر آب خودداری کنید و برای رفع مشکل از تکنسین درخواست کنید.

انواع فیلتر موجود در یخچال ساید ال جی

هر یک از انواع مدل‌ های یخچال‌ های ال جی ممکن است یک یا دو نوع فیلتر داخلی و خارجی داشته باشند. اغلب یخچال‌ ها هر دو فیلتر را دارند. اگر یخچال شما تنها فیلتر داخلی را دارد می‌توانید با نصب یک فیلتر خارجی در مسیر آب ورودی به یخچال کیفیت آب آشامیدنی و همچنین عمر فیلتر داخلی را تا حد قابل توجهی افزایش دهید. فیلتر داخلی در مدل‌ های گوناگون در قسمت‌ های مختلفی از جمله بالای سقف و یا محفظه یخ داخل درب یخچال قرار می‌گیرد.

فیلتر سختی‌گیر آب
مطالعه بیشتر

این نوع فیلترها در اشکال مختلف مانند لیوانی و استوانه‌ای نیز یافت می‌شوند. فیلترهای خارجی نیز در پشت یخچال و بین شیر آب و محل ورود آب به یخچال نصب می‌شوند. فیلتر خارجی همانند یک کپسول است که در هر طرف آن سوراخی برای نصب شلنگ وجود دارد. این نوع فیلترها معمولاً از جنس ذغال یا کربن هستند که برای حذف بو، رنگ، و مزه نامطبوع آب مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند هرگونه بوی کلر و مواد شیمیایی را از بین ببرند. برخی از این فیلترها نیز قادرند املاح و رسوبات آب را به کلی حذف کنند.

چرا باید فیلتر آب یخچال ساید تعویض شود؟

تعویض فیلتر تصفیه آب حتی از خرید آن هم مهم‌تر است. اگر فیلتر تصفیه آب یخچال ساید به موقع تعویض نشود آلودگی‌ های گوناگون و مواد شیمیایی مضر به آب آشامیدنی وارد شده و سلامت افراد خانواده به خطر خواهد افتاد. لازم به ذکر است که به دلیل ایجاد رسوبات و روی هم انباشته شدن آلودگی‌ ها در فیلتر، آب خروجی ممکن است حتی از آب لوله‌ کشی نیز آلوده‌تر باشد. علاوه بر این بو، رنگ، و طعم آب نیز تحت تاثیر قرار گرفته و شکلی نامطبوع به خود خواهند گرفت. خوشبختانه تعویض فیلتر کار سختی نبوده و می‌توانید خود آن را در خانه انجام دهید. تنها کافیست یک بار با نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید ال جی آشنا شوید.

هزینه تعویض فیلتر یخچال ساید ال جی

هزینه تعویض انواع فیلتر تصفیه آب یخچال ساید بای ساید ال جی براساس نوع یخچال، مخزن آب، نحوه عملکرد فیلتر، برند سازنده فیلتر و دستمزد نصاب محاسبه می شود.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.