بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
افزایش فشار آب بدون پمپ

افزایش فشار آب بدون پمپ

آنچه در این مقاله می خوانیم:

افزایش فشار آب بدون پمپ چگونه انجام می‌شود؟ در روزهایی که کم آبی در کشور افزایش یافته است، بسیاری از ساختمان‌های با کاهش فشار آب در طبقه‌ها روبه‌رو می‌شوند. خرید پمپ آب در برخی از مناطق می‌تواند هزینه بالایی داشته باشید، در نتیجه بسیاری از افراد به دنبال شیوه‌هایی برای افزایش فشار آب در طبقه‌ها بدون پمپ هستند.

یکی از شیوه‌های افزایش فشار آب بدون پمپ، قرار دادن منبع آب در پشت بام است. آبی که در منبع نگهداری می‌شود، ممکن است در طول زمان به دلایل مختلفی آلوده شوند و نیاز به تصفیه داشته باشند. شما می‌توانید دستگاه تصفیه آب مناسب را از مجموعه پالایه سازان فرآیند توس تهیه کنید. برخی از دستگاه‌های تصفیه دارای پمپ داخلی هستند و شما با هزینه‌ای کمتری می‌توانید صاحب پمپ و دستگاه تصفیه شوید.

افت فشار آب در ساختمان به چه دلایلی رخ می‌دهد؟

کمبود آب در مناطق مختلف به خصوص در شهرهای بزرگ، امروزه یکی از دلایل اصلی کاهش فشار آب در ساختمان به شمار می‌آید. متوسط فشار آب ساختمان پس از کنتور در حدود 29psi است. این فشار آب را تا ارتفاع ۲۰ متر بالا می‌برد. چنین، فشار برای ساختمان‌های دوطبقه مناسب است، امّا برای طبقه‌های بالاتر، به خصوص در ساعت‌های اوج مصرف، باعث افت فشار می‌شود.

با ین حال کمبود آب تنها دلیل نیست؛ نشتی، گرفتگی لوله‌ها، مشکل در شیرآلات، نقص در سیستم لوله‌کشی، خرابی پمپ، یخ‌زدگی و استفاده هم‌زمان چند نفر از منابع آب نیز از دلایل افت فشار آب هستند.

افت فشار در طبقه‌های اول و دوم نیز ممکن است رخ بدهد. نصب پمپ بعد از کنتور در ساعت‌های اوج مصرف باعث قطعی آب در طبقه‌های اول و دوم می‌شود. علاوه بر آن نصب پمپ در این حالت توسط اداره آب و فاضلاب ممنوع اعلام شده و این شرکت با شهروندان متخلف برخورد می‌کند. در نتیجه یافتن راهی برای افزایش فشار آب بدون پمپ ضروری است.

رفع نشستی و گرفتگی لوله برای افزایش فشار آب

رفع نشستی و گرفتگی لوله برای افزایش فشار آب

روش‌های افزایش فشار آب بدون پمپ

اولین قدم برای افزایش فشار آب، بررسی و رفع نشتی‌ها در لوله‌ها و شیرهای آب است. نشتی‌ها می‌توانند باعث هدر رفتن آب و کاهش فشار آن شوند. برای پیدا کردن نشتی‌ها، می‌توانید از یک فلومتر استفاده کنید. فلومتر میزان مصرف آب را نشان می‌دهد و می‌تواند به شما در پیدا کردن محل نشتی کمک کند.

چگونه فیلتر ممبران را تمیز کنیم؟
مطالعه بیشتر

امّا بهترین روش، قرار دادن منبع آب بر روی پشت‌بام است. اگر منبع آب در ارتفاع پایینی قرار دارد، می‌توانید با افزایش ارتفاع آن، فشار آب را نیز افزایش دهید.

همچنین در نقاط خاصی مانند حمام یا آشپزخانه می‌توانید از پمپ‌های کوچک داخلی استفاده کنید تا فشار آب را در این نقاط افزایش دهید.

شناسایی لوله‌های خراب و گرفته برای افزایش فشار

گرفتگی لوله به خصوص در لوله‌های فلزی قدیمی بسیار رخ می‌دهد. اگر مدت‌ها است که لوله‌ها را تعویض نکرده‌اید، شاید اکنون فرصت مناسبی برای تعویض آنها باشد.

برای پیدا کردن لوله‌های گرفته، به سراغ شیرهای آب نصب شده بروید و باز کردن شیرآلات میزان فشار را بررسی کنید. این عمل کمک می‌کند تا محل گرفتگی لوله‌ها را پیدا کرده و نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. پاک شدن لوله‌ها باعث افزایش فشار آب بدون پمپ در ساختمان می‌شود.

نصب مخزن ذخیره آب

نصب مخزن ذخیره آب می‌تواند به افزایش فشار آب در ساعات اوج مصرف کمک کند. در این روش، مخزن در طول شب پر می‌شود و در طول روز، آب را با فشار مناسب به واحدهای مختلف ساختمان می‌رساند.

همان طور که اشاره کردیم، اگر منبع آب را در ارتفاع بالاتر قرار دهید، فشار آب بیشتری در اختیار ساکنان ساختمان قرار خواهد داد.

اگر آب منبع از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، ممکن است نیازی به دستگاه تصفیه آب نداشته باشید. امّا اگر از آب ذخیره شده برای آشامیدن و پخت و پز استفاده می‌کنید، بهتر است یک دستگاه تصفیه آب را در مسیر منبع قرار دهید.

افزایش فشار آب به وسیله مخزن

برای افزایش فشار، مخزن آب را همراه با دستگاه تصفیه بر روی ارتفاع بالاتر قرار دهید

استفاده از شیرهای کم مصرف

یکی از عواملی که به افزایش فشار آب بدون پمپ در ساختمان کمک می‌کند، استفاده از شیرهای کم مصرف است. این شیرها به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که مصرف آب را کاهش داده و باعث افزایش فشار آن در نقاط دیگر خواهند شد.

آیا بخار آب نمک شور است؟
مطالعه بیشتر

سخن پایانی

اگر مشکل فشار آب در کل ساختمان وجود دارد، بهتر است ابتدا با یک متخصص لوله‌کشی مشورت کنید. برای افزایش فشار آب بدون پمپ، ابتدا مشکلات لوله‌کشی ساختمان را بررسی کنید. نشت و گرفتگی در لوله‌ها باعث کاهش فشار می‌شود. همچنین، می‌توانید مخزن‌های پلی‌اتیلن را برای افزایش فشار آب ساختمان به کار ببرید.

در صورت استفاده از مخازن آب توصیه می‌شود که از فیلترهای تصفیه استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و خرید فیلترهای تصفیه آب با کارشناسان ما در پالایه سازان فرآیند توس در ارتباط باشید.

سوال‌های متداول

کدام روش برای افزایش فشار آب بدون پمپ بهترین است؟

بهترین روش به شرایط خاص شما بستگی دارد. برای مثال، اگر مشکل نشتی دارید، رفع نشتی‌ها بهترین راه حل است.

اگر مشکل فشار آب فقط در یک واحد وجود دارد، چه کاری باید انجام دهیم؟

در این صورت باید وضعیت لوله‌کشی و نشتی آب در آن واحد بررسی شود.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.