بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
مواد تشکیل‌ دهنده فیلتر های تصفیه آب

مواد تشکیل‌ دهنده فیلتر های تصفیه آب

اینکه بدانید انواع فیلترهای تصفیه آب از چه موادی تشکیل شده‌اند، به سود شما است؛ زیرا در حین خوردن آب، به شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده فکر نمی‌کنید و با خیالی راحت آب پاک و بی بو می‌نوشید. وظیفه فیلترهای تصفیه آب، پاکسازی آب است؛ اما سوال مهمتر این است که این فیلترها از چه موادی تشکیل شده اند که در پاکسازی آب قدرتمند هستند؟ آیا این مواد ها شیمیایی هستند یا خیر؟ در این صفحه از سایت پالایه سازان، ما می‌خواهیم خیال شما را برای همیشه راحت کنیم و شما را با مواد تشکیل‌ دهنده فیلتر های تصفیه آب آشنا کنیم.
آنچه در این مقاله می خوانیم:
انواع فیلتر تصفیه آب فیلتر های پلی پروپیلن، فیلتر کربن پودری، فیلتر کربن بلاک، فیلتر ممبران، مینرال، قلیایی، UV
مواد تشکیل دهنده با توجه به نوع کارکرد و وظیفه دسترسی متفاوت است.

مواد تشکیل دهنده انواع فیلترهای تصفیه آب

دستگاه‌های تصفیه آب از چندین قسمت مختلف مانند مخزن، فیلتر، شیر و… تشکیل شده که یکی از اصلی‌ترین قطعات این دستگاه، فیلتر است.
وظیفه این فیلترها، پاک‌سازی آب از مواد مضر است. اما سوال مهمتر این است که انواع فیلتر تصفیه آب از چه موادی تشکیل شده اند؟

۱- فیلترهای پلی پروپیلن

فیلترهای پلی پروپیلن از الیاف پلی پروپیلن ساخته شده اند. این فیلترها از منافذی به قطر 1 تا 5 میکرون ساخته شده‌اند که می‌تواند ناخالصی‌های آب و ذرات معلق 1 تا 5 میکرون را حذف کند.

۲- فیلتر کربن پودری، کربن گرانول (GAC) یا (UDF)

اگر به دنبال فیلتری هستید که کلر موجود در آب را حذف کند، باید از فیلتر کربن پودری یا کربن گرانول استفاده کنید. این فیلتر از کربن ساخته شده و به شکل پودر است.
فیلتر کربن پودری قبل از فیلتر ممبران قرار می‌گیرد؛ زیرا فیلتر ممبران در برابر کلر مقاوم نیست و وجود فیلتر کربن گرانول باعث می‌شود به فیلتر ممبران صدمه وارد نشود و عملکرد این فیلتر مختل نشود.

۳- فیلتر کربن بلاک(CTO)

فیلتر کربن بلاک تکمیل کننده فیلتر کربن گرانول است. وظیفه فیلتر کربن پودری حذف ذرات درشت مانند گل‌و‌لای، شن، ماسه و… است و اگر فیلتر کربن گرانول نتواند این ذرات را کامل حذف کند، فیلتر کربن بلاک تکمیل کننده فیلتر قبلی است و ذرات را به طور کامل حذف می‌کند.
حذف کردن ذرات اضافی باعث می‌شود بوی بد آب از بین برود، آب خروجی شفاف‌تر شود و همچنین آب طعم بهتری داشته باشد.

۴- فیلتر ممبران

فیلتر ممبران از غشای نیمه تراوا تشکیل شده. این مواد قدرت زیادی در حذف آلاینده‌های شیمیایی دارد و اجازه نمی‌دهد ذرات وارد فیلترهای بعدی شود.
فیلتر ممبران یکی از مهمترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب است و باعث حذف باکتری‌ها، میکروب‌ها و نیترات از آب می‌شود.

فیلتر ممبران صنعتی چیست؟
مطالعه بیشتر

۵- فیلتر کربن اکتیو یا post carbon

فیلتر کربن اکتیو از مواد طبیعی زغال پوسته نارگیل ساخته شده. خلوص فیلتر کربن اکتیو نسبت به فیلتر کربن پودری و کربن بلاک بیشتر است و قدرت بیشتری در حذف بو و مزه بد آب دارد.

۶- فیلتر مینرال

وظیفه فیلتر دستگاه تصفیه آب حذف مواد مضر است و این باعث می‌شود سلامتی شما به خطر نیفتد. حالا برای اینکه مواد معدنی بدن انسان تامین شود، فیلتر مینرال ساخته شده و بعد از عبور آب از این فیلتر تصفیه آب، به کمک سنگ‌های معدنی، آب‌ها مواد معدنی مورد نیاز بدن را جذب می‌کنند.
در این فیلتر باکتری رشد نمی‌کند؛ زیرا فیلتر مینرال آنتی باکتریال است.
فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب پالایه سازان در سالم تر بودن آب آشامیدنی تاثیر زیادی دارد.

۷- فیلتر قلیایی

فیلتر ممبران همۀ املاح آب را حذف می‌کند و به همین دلیل میزان PH آب کاهش پیدا می‌کند. برای اینکه PH آب آشامیدنی به حد استاندارد برسد، آب باید از فیلتر قلیایی عبور کند.
این فیلتر آب را از حالت اسیدی به قلیایی تبدیل می‌کند که مانع وارد شدن مشکل به بدن انسان می‌شود.

۸- فیلترهای مدل UV

مدل فیلترهای مدل یو-وی نسبت به دیگر فیلترها متفاوت است. کار این فیلتر ضد عفونی کردن آب است. فیلترهای تصفیه آب مدل UV از یک محفظه استیل و یک لامپ تولید اشعه فرابنفش تشکیل شده است.
بعد از اینکه آب وارد این فیلتر می‌شود، لامپ روشن می‌شود تا آب درون فیلتر ضد عفونی شود و سپس به فیلتر بعدی یا مخزن منتقل می‌شود.

کلام آخر

قبل از اینکه دستگاه تصفیه آب وارد بازار شوند، توسط متخصصان آمریکایی و دیگر کشورها آزمایش شده‌اند و آن‌ها فرمول ساخت هر فیلتر را در اختیار شرکت‌ها قرار داده‌اند.
شرکت پالایه سازان که چندین سال در کار تولید انواع فیلتر تصفیه آب است، محصولات خود را همراه با فرمول‌های شرکت‌های اروپایی و آمریکایی می‌سازد تا یک محصول با کیفیت و سالم تحویل مشتری دهد.

آب خلیج فارس شور است یا شیرین
مطالعه بیشتر
پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.