بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
هوزینگ جامبو چیست و چه کاربردی دارد؟

هوزینگ جامبو چیست و چه کاربردی دارد؟

آنچه در این مقاله می خوانیم:

هوزینگ جامبو یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعات طراحی شده برای دستگاه‌ تصفیه آب شناخته می‌شود. هوزینگ یک استوانه بلند است که نقش یک محفظه را برای قرارگیری فیلترها بازی می‌کند. کاربرد هوزینگ جامبو به دلیل داشتن ارتفاع ۲۰ اینچ بیشتر، در صنایع و مکان‌های با میزان دبی آب بالا است. در واقع هوزینگ جامبو با حذف کلر موجود در آب و رسوب‌های آن باعث می‌شود تا آبی با کیفیت و شفاف در اختیار مصرف‌کننده قرار بگیرد. یک هوزینگ باکیفیت علاوه بر این موارد باید در برابر تغییرات دما مستحکم باشد تا آسیبی به آن وارد نشود.

ارتفاع هوزینگ ارتفاع 5، 7، 10 و 20 اینچ
مزایا با حذف رسوبات و کلر باعث شفافیت آب می شود.
انواع هوزینگ جامبو جنس بدنه، رنگ بدنه، مقاومت در برابر حرارت و سرما، نوع و سایز ورودی و خروجی
جنس بدنه استیل، پلی اتیلن نشکن، پلاستیک فشرده
کاربرد در دستگاه های تصفیه آب، لباسشویی، تاسیسات و شیرها و ….
سایز ورودی و خروجی سه حالت مستقیم، L و دو حالته

مشخصات فنی هوزینگ جامبو چیست؟

هوزینگ جامبو انواع مختلفی دارد که هر یک مشخصات فنی مخصوص به خود را دارا هستند. از مشخصات فنی هوزینگ جامبو می‌توان به ارتفاع  ۲۰ اینچی، جنس پروپیلن، داشتن تاییدیه food grade و اندازه ورودی و خروجی ۱ , ۱-۱/۲ اینچ , ۱-۱/۴ اینچ و در نهایت ۲ اینچ اشاره کرد. همچنین هوزینگ‌های جامبو با هر اندازه ورودی و خروجی حداکثر میزان تحمل فشارشان ۸ بار خواهد بود. علاوه بر این حداکثر میزان تحمل دمای آن حداکثر ۴۵ درجه سانتی‌گراد و حداقل ۴ درجه سانتی‌گراد است.

موارد استفاده از هوزینگ جامبو

هوزینگ جامبو به دلیل طراحی خاص در موارد خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از موارد مصرف این وسیله به طور دقیق‌تر می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد:

 • تهیه آب آشامیدنی با کیفیت
 • پیش تصفیه باغ و ویلا
 • مصارف خانگی
 • محافظت از لباسشویی و ظرفشویی
 • محافظت از آبگرمکن و پکیج‌ها
 • محافظت از شیرها
 • محافظت از تاسیسات
 • مصارف صنعتی در حفاظت از پمپ‌ها
 • سیستم تصفیه اسمز معکوس
 • سختی گیرها و سیستم‌های گرمایشی
 • تصفیه آب چاه
 • استفاده در سیستم آبیاری قطره‌ای برای رفع سختی آب
خرید و قیمت فیلتر ممبران اصلی
مطالعه بیشتر

انواع هوزینگ جامبو

هوزینگ جامبو انواع مختلفی دارد که می‌توان با در نظر گرفتن نیاز خود از آن‌ها استفاده کنید. از جمله مواردی که می‌توانند انواع هوزینگ‌ها را به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم کنند، می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد:

جنس بدنه

جنس بدنه هوزینگ‌های جامبو با یکدیگر متفاوت است. استیل، پلی اتیلن نشکن و پلاستیک فشرده از جمله انواع جنس‌های هوزینگ جامبو به حساب می‌آیند. تمامی این موارد به خاطر دبی بالای آب از مقاومت بالایی برخوردار هستند. همچنین به دلیل استفاده از پروپیلن تقویت شده در ساخت آن‌ها مشکلی در خصوص استفاده برای آب آشامیدنی به وجود نخواهد آمد.

رنگ بدنه

هوزینگ‌های جامبو در دو نوع شفاف و مات به تولید می‌رسند. درون هوزینگ‌های مات قابل مشاهده نیست و می‌توانند جلوی ایجاد خزه و جلبک بر روی فیلتر را بگیرند. این مدل برای زمانی‌که فیلتر تصفیه آب در معرض نور خورشید قرار گرفته باشد برای جلوگیری از ایجاد جلبک  استفاده می‌شود. همچنین این محفظه‌های مات، مقاومت بیشتری در برابر ضربه و فشار دارند. اما هوزینگ‌های شفاف به راحتی امکان دیده شدن فیلتر و بررسی آن را می‌دهند.

مقاومت در برابر حرارت و سرما

دمای مناسب هوزینگ‌ها بین 4 تا 45 درجه سانتی‌گراد است. برای استفاده از پیش تصفیه در کاربردهای معمولی، نیازی به استفاده از هوزینگ با قابلیت تحمل حرارت بالا نیست. اما در برخی از پیش تصفیه‌ها آب داغ از درون آن‌ها عبور می‌کند، لازم است از هوزینگ جامبو با قابلیت تحمل حرارت استفاده شود. همچنین به دلیل امکان یخ‌زدگی و جلوگیری از شکستن هوزینگ در دمای خیلی پایین باید از هوزینگ مناسب استفاده شود.

ابعاد و ارتفاع بدنه

ابعاد هوزینگ 5، 7، 10 و 20 اینچ است که به همین نام هم شناخته می‌شوند. ارتفاع کل نیز به اندازه ورودی و خروجی و در مجموع به ارتفاع هد آن ارتباط دارد. به طور مثال ارتفاع کل هوزینگ 10 اینچ با ورودی 2 اینچ، کمی بیشتر و حدود 34 سانتی‌متر است. هوزینگ‌های 5، 7 و 10 اینچ برای کاربردهای خانگی و هوزینگ 20 اینچ برای مصارف صنعتی هستند.

فیلتر ممبران فلاکستک چیست؟
مطالعه بیشتر

نوع و سایز ورودی و خروجی

هوزینگ‌ها از نظر مسیر ورود و خروج، سه حالت مستقیم، L و دو حالته دارند. اغلب هوزینگ‌ها به شکل مستقیم طراحی می‌شوند. ورودی و خروجی هوزینگ‌های تصفیه آب به طور معمول یک اندازه هستند. سایزهای رایج شامل 1/2 ، 3/4 ، 1 ، 1.25 ، 1.5 و 2 اینچ می‌شود. کاربرد ورودی‌های کمتر از 1 اینچ برای مصارف خانگی و بالاتر از آن برای مصارف صنعتی است.

نوع امکانات

هوزینگ جامبو می‌تواند دارای قابلیت‌های مختلفی از جمله گیج فشار، شیر تخلیه بو کلید هواگیری باشد:

وجود گیج فشار

یک مدل از هوزینگ‌ها هستند که قابلیت گیج فشار دارند. هوزینگ‌هایی که در صنایع استفاده می‌شوند باید این ویژگی را داشته باشند. گیج فشار برای محاسبه فشار آب درون هوزینگ دارای اهمیت است.

شیر تخلیه

وجود شیر تخلیه در برخی از هوزینگ‌های جامبو باعث می‌شود که بدون باز کردن هوزینگ بتوان به تخلیه رسوبات فیلتر پرداخت. این نوع هوزینگ برای مناطقی مانند ویلا یا صنایع که فیلترهای رسوب‌گیر، شن و ماسه‌های زیادی را از آب جدا می‌کند و در خود نگه می‌دارد بسیار کاربردی است.

کلید هواگیری

وجود کلید هواگیری باعث می‌شود که بتوان نسبت به تخلیه هوای اضافی اقدام کرد.

مزایای هوزینگ جامبو در تصفیه آب چیست؟

هوزینگ جامبو به دلیل داشتن مزایای زیاد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از جمله مزایای هوزینگ جامبو می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد:

 • داشتن نصبی آسان
 • عدم نیاز به مصرف برق
 • جلوگیری از هدر رفتن آب
 • اشغال فضایی کم
 • دارای آچار و براکت مخصوص
 • دارای اورینگ اضافه
 • تولید با مواد food grade (مناسب آب آشامیدنی)
 • داشتن بدنه بسیار قوی
 • مقاوم در برابر ضربه
 • وجود دکمه تخلیه فشار

فیلتر هایی که در هوزینگ جامبو قرار می گیرند کدامند؟

هوزینگ جامبو این قابلیت را دارد که فیلترهای مختلفی در آن قرار گرفته شود:

فیلتر رزین صنعتی

این نوع فیلتر به منظور کاهش میزان سختی آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این فیلتر در کاربردهای مختلف مانند مصارف آشامیدنی استفاده می‌شود.

فیلتر رزین چیست؟
مطالعه بیشتر

فیلتر توری صنعتی

فیلتر توری صنعتی به منظور حذف شن و ماسه و سایر ذرات درشت و معلق در آب، استفاده می‌شود. این ذرات چگالی بیش از حد مجازی دارند که تنها با این نوع فیلتر از بین می‌روند. نقش این فیلتر در بین انواع هوزینگ جامبو بسیار مهم است.

فیلتر پلی فسفات صنعتی

این فیلتر برای کاهش سختی آب به کار می‌رود. جلوگیری از رسوب گرفتن دستگاه گرمایشی یا دستگاه تصفیه‌کن و آب شیرین‌کن از وظایف فیلتر پلی فسفات صنعتی است.

خرید انواع هوزینگ جامبو از مراکز معتبر

هوزینگ جامبو، یکی از قطعات بسیار مهم در دستگاه آب تصفیه به حساب می‌آید. کاربرد این وسیله حذف کلر موجود در آب و رسوب‌های آن است. هوزینگ در نهایت آبی با کیفیت و شفاف در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد. از هوزینگ جامبو می‌توان در موارد مختلفی همچون خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی استفاده کرد. این وسیله انواع مختلفی دارد که شما می‌توانید بر اساس نیاز خود آن را خریداری کنید. برای خرید یک هوزینگ جامبو با کیفیت بسیار بالا باید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کرد.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.