بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

خروجی های فیلتر ممبران

آنچه در این مقاله می خوانیم:

خروجی های فیلتر ممبران در انتهای این فیلتر و کنار هم قرار گرفته‌اند. آبی که توسط ممبران تصفیه و سالم می‌شود به یکی از این خروجی‌ها و پساب دورریز فاضلاب هم به خروجی دیگر هدایت می‌شود.

این که میزان دورریز و میزان تولید این فیلتر چه قدر باشد هم به همین دو قطعه وابسته است. تنظیم درصد خلوص آب هم از دیگر وظایف این قطعات است. سایز این قطعه باید متناسب با نیازهای دستگاه تصفیه انتخاب شود. در غیر این صورت فیلتر آسیب خواهد دید.

اما نقش دقیق هر یک از این خروجی‌ها چیست؟ محل نصبشان کجاست؟ در این مطلب از پالایه سازان پاسخ این پرسش‌ها را می‌بینیم.

انواع خروجی های فیلتر ممبران

مسئولیت محل نصب
زانو سوپاپ ممبران هدایت آب تصفیه‌شده به مراحل بعد انتهای پوسته ممبران و پیش از هایپرشر
محدودکننده فاضلاب هدایت پساب به سمت فاضلاب انتخاب هوزینگ (جایی دورتر از میانه پوسته)

 

وظیفه فیلتر ممبران چیست؟

فیلتر ممبران در واقع آخرین مرحله از تصفیه آب را به عهد دارد. آب ورودی از سه فیلتر دیگر می‌گذرد تا به ممبران برسند؛ یعنی فیلتر الیافی و دو نوع فیلتر کربنی. بعد از فیلتر ممبران، دیگر نوبت به طعم دادن به آب، قلیایی کردن آن و … می‌رسد.

فیلتر ممبران آلایندگی‌هایی را که از مراحل قبل باقی مانده‌اند را حذف می‌کند. این آلودگی‌ها می‌توانند مواد میکروسکوپی، شیمیایی، صنعتی، قطعات جداشده از  لوله‌های پوسیده و… باشند.

بنابراین می‌توان حدس زد که آبی تمیزی که از این فیلتر خارج می‌شود، تقریباً سالم محسوب می‌شود. از طرفی پساب آلوده‌ای هم که از این آب جدا می‌شود، باید وارد فاضلاب شود.

درباره خروجی های ممبران

خروجی های فیلتر ممبران دو عدد هستند. یکی برای هدایت آب سالم به مراحل بعد و دیگری برای خارج کردن پساب به سمت فاضلاب. در ادامه به این خروجی‌ها و کارکردشان بیشتر آشنا می‌شویم.

1/ زانو سوپاپ ممبران

زانو سوپاپ ممبران

مختص خروج آب سالم از ممبران و انتقال به مراحل بعد تصفیه

 

معرفی فیلترهای سه گانه تصفیه آب و راهنمای خرید آنها
مطالعه بیشتر

به این خروجی شیر یک‌طرفه ممبران یا شیر یک‌طرفه تصفیه آب هم می‌گویند. این خروجی آب تصفیه شده را به سمت مراحل بعدی هدایت می‌کند. زانو سوپاپ ممبران در واقع یک شیر یک‌طرفه است که از برگشت آب جلوگیری می‌کند.

محل دقیق نصب این قطعه، انتهای پوسته یا هوزینگ ممبران، جایی نزدیک به وسط پوسته و قبل از هایپرشر است. نوع اتصال آن نیز به شکل مهره‌ای یا فیتینگی است. البته کار با اتصال فیتینگی سریع‌تر و راحت‌تر است. به همین دلیل هم در حال حاضر کاربرد بیشتری دارد.

از آنجایی که اکثر فیلترهای ممبران قدرت تحمل فشار بالایی دارند، فشاری که بر این قطعه وارد می‌شود هم زیاد است. به همین خاطر است که این قطعه دنده‌های بسیاری ریز 1/8 اینچی دارد که از نشتی آب جلوگیری می‌کند.

البته باید اشاره کنیم که فشار بیش از حد مجاز هم باعث می‌شود عملکرد سنگین‌تری به این قطعه تحمیل شده و در نتیجه زودتر خراب شود. در این صورت احتمالاً دستگاه بارها خاموش و روشن خواهد شد. لازم به ذکر است که فشار استاندارد هر فیلتر ممبران در مشخصات آن ذکر شده است.

2/ محدودکننده فاضلاب

محدودکننده فاضلاب

مختص انتقال پسماند دورریز به فاضلاب

 

بخش دیگری از خروجی ممبران، از محدودکننده فاضلاب خارج می‌شود. حجم آبی که از این بخش خارج می‌شود اغلب بیشتر از آب سالمی است که از خروجی قبلی خارج می‌شود. خروجی آب فاضلاب وارد قطعه استوانه‌ای شکل محدودکننده فاضلاب می‌شود. سپس وارد یک لوله فاضلاب شده یا به صورت یک بست کمربندی به فاضلاب متصل می‌شود.

در واقع آبی که از سیستم تصفیه خارج شده و به فاضلاب ریخته می‌شود، در یک شلنگ جریان دارد. شلنگی که یک سر آن به خروجی فاضلاب ممبران و سر دیگرش به لوله فاضلابی که زیر سینک است متصل است.

روش تشخیص خروجی های فیلتر ممبران

اگر می‌خواهید این دو خروجی را روی دستگاه تصفیه آب تشخیص دهید، اول فیلتر ممبران را پیدا کنید. سپس به سراغ خروجی‌های آن بروید. آن خروجی که از میانه فیلتر دورتر است، محدودکننده فاضلاب و دیگری زانو سوپاپ ممبران است.

شیلنگ تصفیه آب
مطالعه بیشتر

اگر خروجی های ممبران نتوانند مسیر آب را یک‌طرفه نگه دارند چه می‌شود؟

در این صورت وقتی دستگاه خاموش می‌شود، آب به دلیل فشار آب داخل مخزن، به داخل ممبران برگشت داده می‌شود. بنابراین بخشی از آب از خروجی پساب خارج شده و هدر می‌رود. از طرفی این رخداد عمر فیلتر را هم کم می‌کند.

خرید انواع فیلتر ممبران

در این مطلب درباره خروجی های فیلتر ممبران صحبت کردیم. فیلتر ممبران یک هوزینگ یا پوسته هم دارد که این خروجی‌ها روی آن پوسته قرار دارند. نکته مهم این است که اندازه خروجی‌ها باید متناسب با مشخصات فیلتر باشد. در غیر این صورت کارایی ممبران و بعد کل سیستم دچار اختلال می‌شود.

اگر تصمیم به خرید فیلتر ممبران دارید یا مایلید قبل از خرید مشاوره دریافت کنید، می‌توانید با شماره 05137674234 تماس گرفته و با مجموعه پالایه سازان در ارتباط باشید. این مجموعه با پشتوانه تجربه بیش از ده ساله خود، شما را در انجام بهترین خرید ممکن راهنمایی خواهد کرد. همچنین می‌توانید از صفحات فیلتر ممبران صنعتی و فیلتر ممبران خانگی نیز دیدن کنید تا با جزئیات و مشخصات این فیلترها آشنا شوید.

پرسش‌های پرتکرار

1. آیا اتصالات همه انواع خروجی های فیلتر ممبران  1/8 اینچی است؟

اغلب این اتصالات 1/8 اینچی هستند. اما هوزینگ‌هایی با رزوه 1/4 اینچی هم طراحی شده است. بعضی هوزینگ‌های نیمه‌صنعتی هم که ظرفیتشان بالای 200 گالن است، اتصالات خاص خود را دارند.

2. اگر خروجی ممبران یک‌طرفه نبود چه کنیم؟

قطعه خراب شده است و باید آن را فوراً تعویض کنید.

3. خروجی‌ های ممبران هر چند وقت یک بار به تعویض نیاز دارند؟

این قطعات معمولاً بین 2 الی 3 سال عمر می‌کنند.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.