بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
آموزش باز و بسته کردن اتصالات مهره‌ ای تصفیه آب

آموزش باز و بسته کردن اتصالات مهره‌ ای تصفیه آب

آموزش باز و بسته کردن اتصالات مهره‌ای تصفیه آب به دو روش انجام می‌شود. از لحاظ ساختاری تصفیه آب به دو صورت فیتینگ و مهره‌ای صورت می‌گیرد. در این مطلب هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در بسیاری از شهرهای کشور به دلیل نداشتن تصفیه‌خانه‌های که طبق استانداردهای جهانی آب را تصفیه کند بیشتر مردم به دستگاه تصفیه آب خانگی روی آورده‌اند. اگر قصد خرید این دستگاه را دارید احتمال اینکه نصب رایگان نداشته باشد وجود دارد. پس بهتر است خودتان روش نصب آن را یاد بگیرید و از اتصالاتی که در آن به‌کاررفته سر در بیاورید. هنگام خریداری کردن دستگاه تصفیه آب اتصالاتی که برای نصب آن موردنیاز است در داخل بسته‌بندی آن قرار گرفته و فقط به این نیاز دارید که محل اتصال هرکدام از آنها را بدانید. تنوع اتصالات تصفیه آب بالا بوده؛ اما اگر با کارایی هرکدام از آنها آشنایی داشته باشید به‌راحتی می‌توانید آن را نصب و تعمیر کنید. در این مطلب شرکت پالایه سازان آموزش باز و بسته کردن اتصالات مهره‌ای تصفیه آب را در اختیارتان قرار داده تا به‌راحتی بتوانید این کار را انجام دهید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

دستگاه تصفیه آب دارای چند نوع اتصال است؟

برای باز و بسته کردن اتصالات دستگاه تصفیه آب اگر بخواهید به‌طورکلی به آن نگاه کنید در کل این دستگاه دو نوع اتصال دارد. در این بخش می‌خواهیم این دو نوع اتصال را مورد بررسی قرار دهیم.

اتصالات فیتینگ:

در اتصالات فیتینگ که همان اتصال فشاری است باید هنگام وصل کردن آن را کمی فشار دهید. هنگام فشار دادن باید صدای جفت شدن را بشنوید. اگر اتصالات دستگاه تصفیه آب فیتینگی باشد کار شما بسیار راحت خواهد شد. البته این اتصال شاید برای برخی افراد مشکل باشد و با نوع اتصال آشنایی نداشته باشند. در حین انجام این کار به این نکته توجه کنید که زیاد باز و بسته کردن آن احتمال شکستگی وجود خواهد داشت.

آب‌بندی این نوع اتصال بسیار عالی بوده و نباید نگران نشتی آب در اتصالات فیتینگی باشید. جا زدن این اتصال بسیار راحت است و فقط سر شلنگ را باید در داخل حفره مخصوص قرار دهید. اگر سر شلنگ سخت فرو رفت با چرخاندن آن جای خار آن را درست کنید. برای باز کردن اتصالات فیتینگ با فشار دادن این خار را آزاد کرده تا سر شلنگ بیرون بیاید. پس حتماً با فشار دادن ضامن این کار را انجام دهید در غیر این صورت باعث شکستگی بست خواهد شد.

اتصالات مهره‌ای:

در دستگاه تصفیه آب‌ باز و بسته کردن اتصالات مهره‌ای کار چندان سختی نیست و از پس هر کسی بر می آید و با یادگرفتن آن دیگر نیازی به نصاب نخواهید داشت. برای اتصال شلنگ را روی حفره مخصوص قرار دهید و به‌آرامی مهره را به سمت راست بچرخانید. برای بستن این اتصال نیازی به آچار ندارید فقط با دست محکم می‌شود.

در اتصالات مهره‌ای اصلاً نگران نشتی آب نباشید چرا که آب‌بندی آن به‌قدری محکم است که تا زمان خراب‌شدن یک قطره آب هم از آن نمی‌چکد. معمولاً عمر اتصال مهره‌ای بیشتر بوده و کیفیت مناسب‌تری دارد.

معرفی کامل اینچ‌ های فیلترهای تصفیه آب
مطالعه بیشتر

مراحل باز کردن اتصالات مهره‌ای تصفیه آب

 1. مهره را باید جهت خلاف عقربه ساعت بچرخانید و از بدنه اتصال آن را جدا کنید.
 2. خارج‌کردن شلنگ و جداکردن آن از مهره در این مرحله به زبانه مهره باید توجه داشته باشید.
 3. در چنین شرایطی اگر شلنگ خارج نشد آن را از پشت مهره برش دهید و بعد اضافه شلنگ را از پشت مهره جدا کنید.
 4. در این مرحله مهره را در محل خود ببندید.
 5. سر شلنگ را از لحاظ سالم بودن بررسی کنید.
 6. اگر شلنگ دارای خط‌ وخش و زدگی بود به کمک کاتر شلنگ به‌صورت عمودی آن را برش دهید.

مراحل بستن اتصالات مهره‌ای تصفیه آب

 1. مهره را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید و از قسمت اتصال آن را جدا کنید.
 2. شلنگ را از لحاظ سالم بودن بررسی کرده و تا 2 سانتیمتر از سر آن باید کامل سالم باشد.
 3. اگر شلنگ دارای ایراد باشد آن را به‌صورت عمود کوتاه کنید.
 4. شلنگ را به داخل مهره فشار داده و حدود 17 تا 20 میلیمتر از شلنگ بهتر است وارد مهره شود.
 5. اگر بیشتر از این اندازه را وارد اتصالات مهره‌ای تصفیه آب کنید باعث مسدود شدن جریان آب خواهد شد.
 6. در این مرحله مهره را روی اتصال در جهت عقربه ساعت بچرخانید.
 7. با کشیدن شیلنگ به بیرون از متصل شدن و محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید:

جمع‌بندی

دستگاه تصفیه آب یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها برای رسیدن به آب آشامیدنی سالم است. با این دستگاه به‌راحتی می‌توان املاح مضر در آب را از بین برد. برای نصب این دستگاه می‌توانید از متخصص آن کمک بگیرید و یا با آموزش خودتان دست‌ به‌کار شوید. پس برای نصب اتصالات دستگاه تصفیه آب نیاز به آموزش و یادگیری است.

همچنین به این نکته هم باید توجه داشته باشید که به برخی از استانداردهای که برای این دستگاه گذاشته شده دقت کنید. این نوع اتصالات در دستگاه‌های خانگی، صنعتی و نیمه‌صنعتی با یکدیگر متفاوت هستند. این مطلب با آموزش باز و بسته کردن اتصالات مهره‌ای تصفیه آب آشنا شدید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.