بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
ph آب جوشیده

ph آب جوشیده

آنچه در این مقاله می خوانیم:

ph آب جوشیده به اندازه گیری ذرات با بار الکتریکی در آب می‌گویند. در واقع PH عددی بین 0 تا 14 است که مقدار اسیدی یا قلیایی بودن آب جوشیده را نشان می‌دهد. آب اسیدی ph پایین‌تراز 7 دارد و ph اسیدی‌ترین ماده برابر با 0 است. آب قلیایی نیز دارای ph بالاتر از 8 می‌باشد و ph آب خالص برابر 7 است که خنثی محسوب می‌شود.

سطح ph آب جوشیده بستگی به آب و هوای منطقه و فرآیندهای طبیعی در سراسر جهان دارد. معمولا PH آب آشامیدنی بین 6 تا 8.5 است و اگر این عدد بسیار پایین یا بالا باشد، آلوده به مواد شیمیایی یا فلزات سنگین است. عده‌ای تصور می‌کنند که جوشاندن آب باعث تصفیه آن می‌شود، اما آیا چنین تصوری صحت دارد؟

جوشاندن آب تمامی ارگان‌های زنده مانند ویروس‌ها و باکتری‌ها را از بین می‌برد و به نوعی آب ضد عفونی می‌شود. اما نمی‌توان در این شرایط گفت که آب تصفیه شده است. زیرا آبی که دارای طعم و بو نامطبوع است با جوشاندن تصفیه نمی‌شود.

برای از بین بردن فلزات سنگین و بوی نامطبوع بایستی از فیلتر تصفیه آب برای آب لوله‌کشی استفاده کرد. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که جوشاندن آب مضر است یا عوارض دارد، بهتر است تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. در این مقاله مزایا و معایب جوشاندن آب و ph آب جوشیده ذکر می‌شود.

مشخصات آب جوشیده

ph آب جوشیده ph آب جوشیده با آب آشامیدنی فرقی ندارد و آب جوشیده تصفیه نمی‌شود.
میزان PH ایمن بین 6 تا 8.5

آیا ph آب با جوشاندن خنثی می‌شود؟

آیا ph آب با جوشاندن خنثی می‌شود؟

ph آب با جوشاندن خنثی نمی‌شود و آب جوشیده سالم نیست.

هنگامی که در طبیعت هستیم و امکان خرید آب سالم یا نوشیدن آب تصفیه شده وجود ندارد، جوشاندن آب می‌تواند یه راه‌حل موقت باشد. آبی که دارای مواد سمی و فلزات سنگین است، پس از جوشاندن سالم نمی‌شود و همچنان نوشیدن آن خطرناک است.

فیلتر ممبران اکوا کلر چیست؟
مطالعه بیشتر

در واقع آبی که دارای رنگ، نمک، خاک و مواد شیمیایی باشد با جوشاندن سالم نخواهد شد. حتی در برخی از موارد آب جوشیده دچار مزه نیز می‌شود، برای مثال زمانی که آب را بر روی ذغال بجوشانید دارای طعم قلیایی می‌شود.

تنها چیزی که با جوشاندن آب از بین می‌رود، کلر است و دیگر ناخالصی‌ها مانند نیترات، سرب، آرسنیک و… در آب باقی می‌ماند. به همین خاطر برای نوشیدن آب سالم بایستی از دستگاه تصفیه آب استفاده نمود. دستگاه تصفیه آب با توجه به تعداد مراحلی که دارد، باعث پاکسازی آب می‌شود و سلامت افراد را تضمین می‌کند.

چه میزان PH برای آب جوشیده بی‌خطر است؟

چه میزان PH برای آب جوشیده بی‌خطر است؟

سطح PH آب بایستی بین 6 تا 8.5 باشد.

PH آب با جوشاندن تغییری نمی‌کند و آب جوشیده شده تنها اکسیژن موجود در آب را می‌گیرد. طبق استانداردهای سازمان‌های حفاظت از محیط زیست، آب آشامیدنی بایستی ph بین 6 تا 8.5 داشته باشد. این آب ایمن است و آلاینده ندارد. معمولا PH آب شیر 7.5 بوده و این عدد در آب معدنی یا تصفیه شده 6.5 تا 7.5 است.

آب قلیایی یکی از گزینه‌های محبوب است که برای سلامت افراد مختلف مناسب می‌باشد. هنگامی که PH آب جوشیده یا آشامیدنی بین 8 تا 9 باشد، قلیایی محسوب می‌شود. آب قلیایی برای افرادی که دیابت، کلسترول خون بالا، فشار خون، ریفلاکس معده دارند، بسیار مناسب است.

بنابراین برای تصفیه آب و قلیایی کردن آن، جوشاندن آب تاثیرگذار نیست. فقط در زمانی که احتمال آلودگی میکروبی آب وجود دارد، آب جوشیده مفید است. در حالت کلی فرآیند جوشاندن آب و سرد شدن آن نیز زمانبر است و دسترسی سریع به آب، امکان‌پذیر نیست. از همین رو بهترین راهکار مصرف آب تصفیه شده می‌باشد.

جمع بندی ph آب جوشیده

ph آب جوشیده با آب آشامیدنی فرقی ندارد و برای قلیایی کردن آب بایستی از دستگاه یا فیلتر تصفیه آب استفاده کرد. آب جوشیده تنها در زمانی که آب آلوده به میکروب یا ویروس است، استفاده می‌شود که راهکار مناسبی نمی‌باشد. آب جوشانده شده املاح و اکسیژن را از آب گرفته و باعث پوکی استخوان خواهد شد.

کاربرد لامپ UV در تصفیه آب چیست؟
مطالعه بیشتر

بهترین راه برای تامین آب مورد نیاز، استفاده از فیلتر یا دستگاه تصفیه آب است. با استفاده از فیلتر و دستگاه تصفیه، فلزات سنگین، نمک و مواد شیمیایی از آب گرفته شده و املاح مفید در آب باقی می‌ماند. بدن انسان برای اینکه نقش خود را درست انجام دهد، نیاز به آب سالم و مواد معدنی مفید دارد. از همین رو مصرف آب جوشیده به صورت بلند مدت اصلا توصیه نمی‌شود. PH آب جوشیده تغییری نمی‌کند و همچنان املاح مضر مانند نیترات، جیوه، آرسنیک و… در آب وجود دارند.

به همین دلیل به شما عزیزان پیشنهاد می‌شود از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید تا آب سالم بنوشید. کارخانه پالایه سازان تولید کننده انواع دستگاه تصفیه و فیلتراسیون در کشور است. شما عزیزان می‌توانید برای خرید دستگاه تصفیه آب و فیلتر به سایت مراجعه کنید. همچنین می‌توانید جهت اطلاع از قیمت و مشاوره قبل از خرید، با کارشناسان واحد فروش در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا آب جوشیده سرد شده برای کلیه مفید است؟

آب جوشیده تاثیری بر روی درمان سنگ کلیه ندارد و نوشیدن آب جوشیده به مدت طولانی اصلا توصیه نمی‌شود.

آب جوشیده بهتر است یا آب شیر؟

هیچکدام، آب تصفیه شده و آب معدنی بهترین آب برای حفظ سلامت بدن است. آب جوشیده یا آب شهری حاوی املاح مضر برای سلامتی انسان هستند.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.