بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
آب یخ های قطبی شور است یا شیرین

آب یخ های قطبی شور است یا شیرین

آنچه در این مقاله می خوانیم:

در پاسخ به سوال آب یخ های قطبی شور است یا شیرین؟ باید گفت که آب یخ های قطبی شیرین می‌باشد و به طور طبیعی آب شیرین در یخچال‌های کوهستانی و قطبی ذخیره شده است. در کنار یخ‌های قطبی، دریاچه‌های آب شیرین، رودخانه‌ها و نهرها و آب‌های زیرزمینی نیز از دیگر منابع آب شیرین در جهان شمرده می‌شوند.

منابع آب شیرین در کل دنیا تنها 3 درصد کل منابع آب را تشکیل می‌دهند و این موضوع نشان دهنده اهمیت آب شیرین است. بسیاری از کشورها و شهرها در جهان وجود دارند که با کمبود و فقدان آب شیرین رو به رو هستند. آب شیرین کمترین میزان املاح نمکی غیر حل شدنی را دارد و جزو مهم‌ترین منابع تجدید شدنی است.

تمام موجودات زنده از جمله انسان، برای تامین نیازهای خود به آب شیرین نیاز دارد. البته باید توجه داشته باشید که آب شیرین با آب آشامیدنی تفاوت بسیاری دارد. هر چند که آب آشامیدنی نیز آبی شیرین محسوب می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که آب یخ های قطبی شور است یا شیرین و آیا می‌توان از آب یخ‌های قطبی استفاده نمود، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مشخصات آب یخ های قطبی

آب یخ های قطبی شور است یا شیرین؟ شیرین
آیا قابل شرب است؟ آب شیرین با آب آشامیدنی فرق دارد و در صورت تصفیه قابل شرب می‌شود.

بزرگترین منبع آب شیرین جهان چیست؟

بزرگترین منبع آب شیرین جهان

بزرگترین منبع آب شیرین جهان، یخ های قطبی و یخچال‌های طبیعی هستند.

یخ های قطبی و یخچال‌های طبیعی، بزرگترین منابع آب‌های شیرین جهان هستند. بعد از یخچال ها و یخ‌های قطبی، آب‌های زیرزمینی بزرگترین ذخیره‌ی آب شیرین زمین محسوب می‌شوند. امارات متحده عربی برای تامین آب شیرین شهروندان خود از یخ های قطبی و کوه یخی استفاده می‌کند.

در اثر افزایش دما، خشکی در برخی مناطق تشدید یافته است و این مسئله علاوه بر به خطر انداختن جان انسان، باعث تاثیر منفی بر روی کشاورزی و پرورش دام و طیور نیز می‌شود. کشورهایی که دارای کم آبی هستند، کوه های یخی را از قطب جنوب به سرزمین‌های خود انتقال می‌دهند. داخل یخ های قطبی میلیون‌ها لیتر آب شیرین برای تامین نیازهای شهروندان وجود دارد. البته این آب‌ها برای اینکه در اختیار مردم قرار بگیرند بایستی تصفیه شوند.

فیلتر ممبران 13 لایه چیست؟
مطالعه بیشتر

دستگاه تصفیه آب بهترین گزینه برای تصفیه آب‌های شیرین است. زیرا این آب‌ها دارای املاح غیر ضروری و فلزات سنگین هستند و بایستی پاکسازی شوند تا آب آشامیدنی در اختیار مردم قرار بگیرد.

اگر یخ های قطبی اب شوند چه میشود؟

اگر یخ های قطبی اب شوند چه میشود؟

در صورت آب شدن یخ های قطبی، آب دریاها و اقیانوس‌ها 70 متر افزایش می‌یابد.

در قطب جنوب حدود 25 میلیون و 400 هزار کیلومتر مکعب یخ وجود دارد که اگر در صورت گرم شدن هوای زمین آب شوند، جهان زیر آب می‌رود. میزان یخچال‌های طبیعی موجود در قطب جنوب به میزانی است که باعث زیر آب رفتن کل جهان می‌شود.

یخ های قطبی در صورت آب شدن، سطح آب دریاها و اقیانوس‌ها را 70 متر افزایش می‌دهند. با این وجود بخش بزرگی از خشکی‌ها و محل زندگی میلیاردها انسان زیر آب می‌رود.

البته آب شدن یخ های قطبی، به همین موضوع ختم نمی‌شود. آب شدن یخ های قطبی چه در قطب جنوب و چه در قطب شمال، باعث آزاد شدن انواع عوامل بیماری‌زا و میکرواورگانیسم‌ها می‌شود. این میکروب‌ها موج جدیدی از انواع بیماری‌ها را در جهان به وجود می‌آورد.

مقدار آب شیرین و آب شور در کره زمین

مقدار آب شور در کره زمین 97 درصد و مقدار آب شیرین در کل جهان 3 درصد است. بیش از دو سوم آب‌های شیرین در یخچال‌های طبیعی و یخ های قطبی منجمد شده است. مابقی آب‌های شیرین به صورت آب زیر زمینی هستند و بخش کوچکی از آب‌ها در هوا وجود دارند.

آب زیر زمینی در کل جهان در حال کاهش است. این کاهش در آسیا، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی بسیار قابل توجه می‌باشد. تا کنون طرح‌های بسیاری برای استفاده از کوه های یخی پیشنهاد شده است، اما تمام این طرح‌ها در مرحله تحقیقات می‌باشند.

البته علاوه بر یخ های قطبی، طرح‌هایی مانند نمک زدایی آب‌های شور دریاها نیز وجود دارد. این طرح نیز با استفاده از روش تقطیر و اسمز معکوس انجام می‌شود. این طرح بسیار گران است و تنها بخش کمی از آب کل مصرف جهان را تامین می‌کند.

آیا بخار آب نمک شور است؟
مطالعه بیشتر

جمع بندی آب یخ های قطبی شور است یا شیرین

یخ‌های قطبی دارای آب شیرین هستند و بزرگترین منبع آب شیرین در جهان می‌باشند. سوخت‌های فسیلی باعث گرمایش جهانی و در نهایت آب شدن یخ‌های قطبی می‌شود. اگر چه طرح‌های برای استفاده از آب‌های شیرین یخچال‌های طبیعی مطرح شده است. اما این آب‌ها شامل انواع میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا منجمد هستند که برای بشر خطرناک می‌باشند.

آب شیرین با آب آشامیدنی تفاوت دارد و از این آب‌ها نمی‌توان استفاده نمود. آب‌های یخ‌های قطبی و آب‌های زیرزمینی برای استفاده نیاز به دستگاه تصفیه و فیلتر تصفیه آب دارند. با استفاده از این دو وسیله املاح غیر ضروری و مواد شیمیایی پاکسازی شده و آب آشامیدنی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

شرکت پالایه سازان تولید کننده انواع فیلتراسیون و دستگاه تصفیه آب در ایران است. اگر شما عزیزان می‌خواهید آب سالم بنوشید، بایستی از دستگاه و فیلتر تصفیه آب استفاده کنید. محصولات موجود در پالایه سازان توس دارای ضمانت اصالت کالا هستند و خدمات پس از فروش دارند. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت و خرید محصول با شماره تلفن 37603720-051 تماس بگیرید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.