بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
tds آب

tds آب چقدر باید باشد؟

آنچه در این مقاله می خوانیم:

در جواب tds آب چقدر باید باشد؟ می‌توان گفت که حداکثر tds مجاز آب بر اساس شاخص‌های جهانی، عدد 1000 است. اما طبق اعلام سازمان بهداشت، آشامیدن آب با TDS بالای 500 توصیه نمی‌شود. یکی از شاخص‌های مهم برای تست سلامت آب میزان TDS است.

آبی که tds بالای 170 داشته باشد، دچار رسوب می‌شود و برای آشامیدن گزینه‌ی مناسبی محسوب نمی‌شود. این عدد برای آب آشامیدنی 150 است که نشان دهنده سختی و میزان املاح موجود در آب است. بهترین آب برای نوشیدن آب چشمه یا آب تصفیه شده می‌باشد که دارای TDS و سختی 80 است.

سختی آب معایب بسیاری دارد و باعث سنگ کلیه و سنگ مثانه می‌شود. افرادی که آب سخت مصرف می‌کنند، کلیه سنگ ساز دارند و دچار پوکی استخوان به دلیل کمبود کلسیم می‌شوند. از همین رو به تمامی افراد توصیه می‌شود، برای نوشیدن آب سالم از دستگاه تصفیه آب استفاده کنند.

آب تصفیه شده دارای سختی و tds نرمال است و سلامت انسان را تضمین می‌کند. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه tds آب و میزان مفید بودن آن تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

جدول tds آب

مقدار TDS (میلی گرم بر لیتر) کیفیت
کمتر از 300 عالی
بین 300 تا 600 خوب
بین 600 تا 900 معمولی
بین 900 تا 1200 بد
بالای 1200 غیر قابل قبول

میزان استاندارد تی دی اس آب چقدر است؟

میزان استاندارد تی دی اس آب چقدر است؟

میزان استاندارد تی دی اس آب زیر 300 است.

شاخص tds یک عدد کاملا نسبی است و استانداردی برای آن به طور قطع تعریف نشده است. میزان استاندارد سختی آب نیاز به تحقیقات و مطالعات گسترده دارد. از همین رو آب سالم آبی است که کمترین میزان سختی را دارد. TDS آب نشان دهنده وجود مواد معدنی و املاحی مانند منیزیم، کلسیم و… در آب است.

آبی که تی دی اس بالای 500 و کمتر از 50 میلی گرم بر لیتر دارد، مناسب نوشیدن نیست. برخی از افراد تصور می‌کنند که آب با سختی صفر مناسب‌ترین آب است. در صورتی که این تصور اشتباه است و برخی از املاح برای سلامتی بدن مفید هستند. به همین دلیل میزان tds آب نباید کمتر از 50 باشد و آب آشامیدنی بایستی برخی از املاح مفید را داشته باشد.

بعد از خوردن آب آلوده چه کنیم؟
مطالعه بیشتر

آب با سختی بالا برای مصارف خانگی مضر است. زیرا این آب رسوبات آهکی بر روی شیرآلات، کتری، سماور و… به وجود می‌آورد. بهترین راه برای کاهش سختی آب استفاده از روش اسمز معکوس و فیلتر تصفیه آب است. فیلتر تصفیه، سختی آب آشامیدنی را کاهش می‌دهد و آب آشامیدنی سالم تحویل مصرف کننده خواهد داد.

علت افزایش TDS آب چیست؟

علت افزایش TDS آب

علت افزایش TDS آب پیوستن آب کشاورزی، فاضلاب شهری و صنعتی به منابع طبیعی است.

TDS مخفف Total Dissolved Solids است و به معنای وجود املاح محلول در آب می‌باشد. در واقع این پارامتر مقدار ذرات جامد موجود در آب را نشان می‌دهد که شامل تمام مواد آلی و غیرآلی می‌شود. بهتر است بدانید که میزان tds با سختی آب فرق دارد و برای محاسبه تی دی اس بایستی کل مواد معدنی محلول در آب را اندازه‌گیری نمود.

آب به دست آمده از منابع طبیعی، همیشه دارای مقدار زیادی املاح ضروری و غیر ضروری برای بدن است. هنگامی که آب از روی سنگ‌های معدنی عبور می‌کند، ذرات مختلف مانند کلسیم، سدیم، نیترات، منیزیم و… را در خود حل خواهد کرد. مواد شیمیایی و گازهای آلی نیز از جمله ذراتی هستند که وارد منابع طبیعی و آب چشمه می‌شوند.

همچنین آب‌های کشاورزی و فاضلاب‌های صنعتی و شهری نیز بر روی افزایش میزان tds آب تاثیر دارند. این ذرات جامد طبیعی و غیر طبیعی، مواد جامد محلول را در آب را بیشتر کرده و علت افزایش TDS آب هستند. تفاوتی ندارد که ذرات معلق از چه راهی وارد آب می‌شود، مسئله‌ای که حائز اهمیت است نوشیدن آب با تی دی اس پایین می‌باشد. آب معدنی و آب تصفیه شده میزان مشخصی tds دارند و سلامت انسان را تامین می‌کنند.

نحوه اندازه گیری tds آب به چه صورت است؟

برای سنجش میزان tds آب بایستی از روش‌های آزمایشگاهی استفاده نمود. ذرات معلق جامد در آب با چشم غیر مسلح دیده نمی‌شوند و نیاز به تجهیزات خاص دارند. ذرات جامد در آب، طعم، رنگ و بو را تحت شعاع قرار می‌دهند و فاکتوری برای سنجش تی دی اس آب هستند.

با چه فیلتری سرب موجود در آب آشامیدنی حذف می‌شود؟
مطالعه بیشتر

برای محاسبه tds آب باید نسبت جرم کل املاح آب را به جرم کل آب اندازه گرفت. در واقع باید به این مسئله پی برد که در یک لیتر آب، چند میلی گرم ذرات جامد وجود دارد.

TDS آب آشامیدنی در ایران 1500 میلی گرم بر لیتر است. این مقدار استاندارد می‌باشد، اما هر چه میزان تی دی اس کمتر باشد، آب سالم‌تر است. به همین خاطر توصیه می‌شود که تمام افراد از دستگاه تصفیه و فیلتر تصفیه آب استفاده کنند. آب تصفیه شده میزان سختی و تی دی اس کمتری دارد و ضرری ندارد.

ویژگی‌های آب با تی دی اس بالا و پایین چیست؟

آبی که دارای تی دی اس بالا باشد، بو و طعم نامطبوعی دارد و کیفیت آن پایین است. این آب احتمال بروز بیماری‌های قلبی و عروقی را بالا می‌برد، زیرا باعث افزایش غلظت خون می‌شود.

آب با تی دی اس بالا، حاوی مواد معدنی مضرمانند سولفات، آرسنیک، نیتریت و… برای بدن است. این آب معمولا طعم فلز می‌دهد و شفافیت ندارد. همچنین در مجاورت با مواد شوینده کمتر کف می‌کند.

آبی که تی دی اس پایین دارد، معمولا تلخ و بی‌مزه است، مانند آب تصفیه شده و آب معدنی که تلخ می‌باشند. این آب بوی نامطبوع نمی‌دهد و معمولا شفاف است. با تمام این تفاسیر، آبی که tds پایینی دارد، کیفیت بالایی داشته و بهترین آب آشامیدنی برای مصرف روزانه است.

جمع بندی برای tds آب

tds آب اگر بالا باشد، گچ بر روی دیواره کتری، سماور، لوله‌ها رسوب می‌کند و ظروف دچار لکه می‌شوند. برخی از مناطق معمولا دارای آب آشامیدنی با تی دی اس بالا هستند. به همین خاطر پیشنهاد می‌شوند تمام افراد از آب تصفیه شده و معدنی برای مصرف روزانه استفاده کنند.

کیفیت آبی که TDS بالایی دارد، پایین است و این آب معایب بسیاری دارد. عزیزانی که به سلامتی خود و خانواده خود اهمیت می‌دهند، بایستی از دستگاه و فیلتر تصفیه آب استفاده نمایند.

انواع آب
مطالعه بیشتر

کارخانه پالایه سازان تولید کننده انواع دستگاه و فیلتر تصفیه آب با کیفیت بالا است. شما عزیزان می‌توانید انواع فیلتر و دستگاه تصفیه آب خانگی و صنعتی را با قیمت مناسب خریداری کنید. برای استعلام قیمت و مشاوره قبل از خرید نیز می‌توانید با کارشناسان واحد فروش در ارتباط باشید.

سوالات متداول

Tds آب آشامیدنی چقدر باید باشد؟

بهترین آب برای مصرف روزانه Tds بین 80 تا 100 را دارد و تی دی اس آب آشامیدنی معمولا 150 میلی گرم بر لیتر است.

Tds آب مقطر چقدر است؟

تی دی اس آب مقطر صفر است و این آب به دلیل نداشتن املاح مفید برای نوشیدن مناسب نیست.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.