بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴

زمان تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

آنچه در این مقاله می خوانیم:

با توجه به شرایط آب در هر منطقه، فیلترهای دستگاه‌ تصفیه به‌صورت دوره‌ای نیاز به تعویض دارند. فیلتر ممبران به‌عنوان اصلی‌ترین فیلتر تصفیه آب، نیز با توجه به شرایط بعد از مدتی باید تعویض شود. تفاوت فیلتر ممبران با دیگر فیلترهای دستگاه تصفیه، در عمر طولانی آن است. یعنی شما باید فیلترهای دیگر را در بازه‌های زمانی کوتاه مدت ۶، ۹ و ۱۲ ماهه تعویض کنید. اما عمر فیلتر ممبران بیشتر از یک سال است. عمر این فیلتر با توجه به شرایط آب منطقه، میزان استفاده از دستگاه تصفیه، سلامت دستگاه و رسیدگی‌های دوره‌ای، متغیر خواهد بود.

زمان تعویض فیلتر ممبران

زمان تعویض فیلتر ممبران هر 6 ماه

چطور متوجه زمان تعویض فیلتر ممبران شویم؟

گفتیم که فیلتر ممبران، مهم‌ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب است و دیرتر از دیگر فیلترها از بین می‌رود. در صورتی‌که عملکرد سایر فیلترها صحیح باشد، عمر ممبران بالا می‌رود. در واقع این فیلترها به سلامت فیلتر ممبران کمک می‌کنند. اما راه‌هایی وجود دارد که با توجه به آن می‌توانید متوجه شوید که زمان تعویض فیلتر ممبران رسیده است:

  • کم شدن خروجی آب: یکی از علامت‌های پایان عمر فیلتر ممبران، کم شدن فشار آب دستگاه تصفیه است. از جمله دلایل کاهش فشار آب، پایان عمر فیلتر ممبران است.
  • بالا رفتن سختی آب: اگر احساس کردید که طعم آب دستگاه تصفیه تغییر کرده و آب به اصطلاح سخت شده، باید فیلتر ممبران را تعویض کنید. فیلترهای ممبران بالای ۹۵ درصد از سختی آب کم می‌کنند. البته بهتر است برای بررسی میزان سختی آب، از دستگاه‌های سختی‌سنج کمک بگیرید. معمولا تکنسین‌هایی که برای تعویض فیلترها مراجعه می‌کنند این دستگاه‌ها را در اختیار دارند که با آن ابتدا سختی آب را اندازه می‌گیرند تا از تمام شدن عمر فیلتر ممبران اطمینان حاصل کنند.
  • بالا بودن میزان آلودگی آب منطقه: اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که میزان آلودگی و ناخالصی‌های آب زیاد است، باید فیلترهای دستگاه تصفیه را زودتر از موعد عوض کنید. در این حالت، حتی فیلترهای ممبران هم عمر کوتاه‌تری دارند.
  • کم شدن حجم آب تولیدی: فیلترهای ممبران صنعتی ، ۵۰ گالن آب تصفیه در روز تولید می‌کنند. اگر این تعداد گالن‌ها کاهش پیدا کرد، باید به فکر تعویض فیلتر ممبران باشید چون عمر آن به اتمام رسیده است.
آب خلیج فارس شور است یا شیرین
مطالعه بیشتر

چرا دانستن زمان پایان عمر فیلتر ممبران مهم است؟

فیلتر ممبران مهم‌ترین بخش تصفیه آب را انجام می‌دهد. پس سلامت این فیلتر، باعث بالا رفتن کیفیت آب تصفیه شده می‌شود. از طرفی این فیلتر، گران‌ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب است. تعویض زودهنگام و بی‌موقع این فیلتر، فقط تحمیل هزینه‌ای اضافی برای شماست. پس با دانستن ویژگی‌های یک فیلتر ممبران سالم، نیازی به تعویض غیرضروری این فیلتر وجود ندارد.

جمع‌بندی

فیلتر ممبران به‌عنوان بخش حیاتی دستگاه تصفیه آب شناخته می‌شود. این فیلتر به‌طور متوسط بین ۱.۵ تا ۲ سال عمر می‌کند. اما اگر شرایط آب در منطقه خوب باشد عمر آن بیشتر خواهد شد. برعکس، اگر شرایط آب منطقه مناسب نباشد، ممکن است عمر فیلتر هم کمتر شود. این موضوع هم در مورد فیلترهای ممبران صنعتی و هم ممبران‌های دستگاه‌های تصفیه خانگی صدق می‌کند. با تعویض به موقع این فیلترها، هم کیفیت خروجی آب را بالا برده و عمر مفید دستگاه تصفیه را افزایش خواهید داد.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.