بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
تشخیص فیلتر ممبران اصل

۶ روش تشخیص فیلتر ممبران اصلی

آنچه در این مقاله می خوانیم:

فیلتر ممبران مهم‌ترین بخش سیستم‌های تصفیه خانگی و صنعتی است. کیفیت این فیلتر، تاثیر زیادی در بالا بردن کیفیت تصفیه آب خواهد داشت. در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات واردات، فیلترهای اصلی کمتر به بازار راه پیدا می‌کنند. ظاهر فیلترهای تقلبی کاملا شبیه به فیلتر ممبران اصلی است و واقعا گاهی تشخیص آن‌ها از هم کار راحتی نیست.

ممکن است به شما گفته شود که بیشتر بودن تعداد لایه‌های فیلتر ممبران نشان‌دهنده اصل بودن آن است. اما این‌طور نیست. گاهی فیلترهای تقلبی تعداد لایه‌های بیشتری نسبت به مدل اصلی دارند. برای تشخیص فیلتر ممبران اصلی باید به نوع بسته‌بندی، لیبل محصول و برند معتبر آن دقت کنید. در ادامه روش‌هایی را معرفی می‌کنیم که با کمک آن‌ها تا حد زیادی می‌توان فیلتر ممبران اصلی را از تقلبی تشخیص داد.

 

روش های تشخیص برند، میزان آب‌دهی، وزن فیلتر، بوی مواد نگهدارنده فیلتر، بسته‌بندی فیلتر، لیبل روی بسته‌بندی
مزایا طول عمر بیشتر فیلتر، عدم نیاز به تعویض بسیار، جلوگیری از خرابی دستگاه تصفیه

چطور فیلتر ممبران اصلی را تشخیص دهیم؟

هرچقدر هم که کپی‌کاری قوی و حرفه‌ای باشد، باز هم می‌توان در بسیاری از موارد جنس اصل را از کپی تشخیص داد. در مورد این فیلتر تصفیه آب، نکات خاصی وجود دارد که می‌توان با توجه به آن‌ها فیلتر ممبران اصلی را خریداری کرد:

۱ـ بسته‌بندی فیلتر

اولین نکته، بسته‌بندی فیلتر ممبران است. شرکت‌هایی که محصولات اصل را تولید می‌کنند، بسته‌بندی‌های مناسبی دارند و نشان و لوگوی شرکت را روی بسته قرار می‌دهند. به‌علاوه با استفاده از بارکد کالا هم می‌توان به اصل بودن آن پی برد.

۲ـ لیبل روی بسته‌بندی

روی بسته‌بندی‌های فیلتر ممبران اصلی، لیبل‌هایی قرار دارد که زیر آن‌ها علامت‌هایی درج شده است. اگر لیبل را با نوک ناخن بلند کنید و در زیر آن متوجه این علامت‌ها شوید، یعنی این فیلتر اصل است. البته ممکن است که در فیلترهای تقلبی هم علامت‌هایی نوشته شده باشد.

علائم خرابی چهارراهی تصفیه آب
مطالعه بیشتر

پس برای اینکه در این بخش دچار مشکل نشوید، باید این علامت‌ها را به‌‌خوبی بشناسید. اگر هیچ علامتی در زیر لیبل قرار نداشت فیلتر حتما تقلبی است. اگر لیبل به ‌صورت کج یا در جای نامناسب هم قرار گرفته بود، فیلتر ممبران اصلی نیست.

۳ـ بوی مواد نگهدارنده فیلتر ممبران

فیلترهای ممبران دارای حساسیت بسیار بالایی هستند و به همین دلیل برای جلوگیری از فاسد شدن آن‌ها ، مواد نگهدارنده‌ای در داخل بسته‌بندی فیلتر قرار داده می‌شود. اگر با باز کردن بسته‌بندی، متوجه بوی این مواد شدید، فیلتر اصلی است.

۴ـ وزن فیلتر ممبران

وزن فیلتر ممبران اصلی بیشتر از وزن مدل‌های تقلبی است. این موضوع البته زمانی به کار می‌آید که شما هر دو را در دسترس داشته باشید تا بتوانید با هم مقایسه کنید و از این طریق مدل اصلی را تشخیص دهید.

۵ـ میزان آب‌دهی فیلتر ممبران

حجم آب‌دهی فیلتر ممبران هم روی خود فیلتر و هم روی بسته‌بندی آن ذکر شده است. از این طریق هم می‌توانید اصل و تقلبی را از هم تشخیص بدهید. ظرفیت فیلترهای ممبران ۵۰ گالن است. روی بسته‌های فیلترهای تقلبی اکثرا عدد ۷۵ قید شده است. به این نکته توجه کنید.

۶ـ برند معتبر فیلتر ممبران

اگر کمی جستجو کنید، شرکت‌هایی را پیدا می‌کنید که به صورت تخصصی در زمینه تولید فیلترهای ممبران اصلی فعالیت می‌کنند. اگر از این شرکت‌ها فیلتر را خریداری کنید، خیالتان از بابت اصل بودن آن راحت خواهد بود.

6 راه تشخیص فیلتر ممبران اصل

نمونه ای از راه های تشخیص فیلتر ممبران اصل

چرا خرید فیلتر ممبران اصلی توصیه می‌شود؟

دلیل این موضوع، حساسیتی است که باید روی تصفیه آب وجود داشته باشد. وقتی فیلتر کار خود را به درستی انجام ندهد، آب هم کیفیت خوبی نخواهد داشت. به همین دلیل استفاد از فیلتر تقلبی،‌ هم در بحث هزینه‌ها باعث ضرر و زیان خواهد شد و هم باعث افت کیفیت آب تصفیه می‌شود.

معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن
مطالعه بیشتر

در واقع تصفیه آبی صورت نخواهد گرفت.در واقع شما هزینه زیادی را بابت خرید فیلتر ممبران اصلی می‌دهید اما فیلتر تقلبی دریافت کرده‌اید و تصفیه آب هم صورت نگرفته است.
حتی ممکن است که به مرور زمان این فیلترها تاثیرات نامناسب روی کیفیت آب بگذارند. برای دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی هم خرید فیلتر ممبران صنعتی اصلی توصیه می‌شود. این دستگاه‌ تصفیه آب هم حساسیت بالایی را می‌طلبند و در صورت استفاده از فیلترهای تقلبی، مشکلات زیادی پیش خواهد آمد.

جمع‌بندی

خرید فیلتر ممبران اصلی اهمیت زیادی دارد. با این کار کیفیت آب تصفیه بسیار بالاتر خواهد رفت. این روزها در بازار، فیلترهای تقلبی با همان قیمت فیلتر ممبران اصلی عرضه می‌شود. اگر دقت نداشته باشید،‌ ممکن است به دلیل شباهت زیاد این محصول‌ها با محصول اصلی،‌ به اشتباه افتاده و در کنار ضرر و زیان مادی، فیلتر با کیفیتی هم تهیه نکنید.

بهترین کار خرید از شرکت‌های معتبر تولید این فیلترهاست تا به خیال آسوده فیلتر ممبران اصلی را تهیه کنید. برای خرید فیلتر ممبران اصلی می‌توانید با شرکت پالایه سازان تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره در مورد ویژگی‌های فیلتر، با خرید محصول اصلی، از کیفیت خروجی آب تصفیه نیز اطمینان حاصل کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.