بزرگ ترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
هوزینگ بگ فیلتر

هوزینگ بگ فیلتر چیست و چگونه کار می‌کند؟

آنچه در این مقاله می خوانیم:

هوزینگ بگ فیلتر محفظه‌ای برای نگهداری فیلترهای کیسه‌ای است. داخل این هوزینگ یک جریال سیال فراهم می‌شود که ساز و کار فیلترها را تسریع می‌کند و ارتقا می‌دهد. کار با این هوزینگ و تعویض فیلترهای داخل آن بسیار راحت است.

از دیگر ویژگی‌های این هوزینگ وجود اندازه‌های مختلف برای آن است که باید متناسب با نیازهای مایع ورودی و مشخصات سیستم انتخاب شود. در طراحی آن نیز از تکنیک‌هایی استفاده شده که فرآیند نظافت فیلترهای کیسه‌ای را بسیار راحت کرده است.

این محفظه در دو نوع ورودی جانبی و ورودی از بالا طراحی و تولید می‌شود. در این مطلب از پالایه سازان با کارکرد این هوزینگ، انواع آن و نکاتی برای انتخاب بهترین نوع آن آشنا می‌شویم.

مشخصات هوزینگ بگ فیلتر

مسئولیت ایجاد یک جریان سیال برای ارتقای عملکرد بگ فیلترها
انواع
 1. ورودی جانبی
 2. ورودی از بالا
ویژگی‌ها
 • دارای اندازه‌های منعطف که متناسب با جریان ورودی انتخاب می‌شوند
 • امکان تعویض ساده فیلترها
 • قابلیت نگهداری و تمیز کردن آسان
 • دارای مواد اولیه متناسب با نیاز سیستم
قیمت تماس بگیرید

 

هوزینگ بگ فیلتر چیست؟

ابتدا بهتر است مروری بر عملکرد خودِ بگ فیلترها داشته باشیم. بگ فیلتر یا فیلتر کیسه‌ای محفظه‌ای از چند کیسه کتانی یا پلی‌استری است. این کیسه‌ها بر اساس کاربردی که برای آن طراحی شده‌‎اند، می‌توانند سطوح مختلفی از فیلتراسیون را در دماهای مختلف اجرا کنند. اما در کل برای حذف ذرات گرد و غبار و برای فیلتر کردن مواد شیمیایی استفاده می‌شوند.

بر خلاف فیلترهای کارتریجی که باید به صورت دوره‌ای تعویض شوند؛ این نوع از فیلتر تصفیه آب باید هرازچندگاهی تمیز شود. به همین راحتی دوباره قابل استفاده خواهند بود.

و اما هوزینگ بگ فیلتر محفظه‌ای است که فیلتر کیسه‌ای را در جریان مایع یا گاز احاطه می‌کند. این یک روش فیلتراسیون است که می‌توان گفت در مقابل فیلترهای کارتریجی قرار دارد. در واقع عملیاتی که داخل این هوزینگ رخ می‌دهد به این ترتیب است که مایع وارد محفظه می‌شود. سپس از داخل به سمت بیرون کیسه جریان پیدا می‌کند.

معرفی همه برندهای دستگاه های آب در جهان
مطالعه بیشتر

فیلترهای کیسه‌ای توسط سبدی که سوراخ‌ دارد پشتیبانی می‌شود. در نتیجه یک فشار تفاضلی، کیسه همراه با آلاینده‌های به دام افتاده مسدود می‌شود.

لازم به ذکر است که بگ فیلترهای داخل این محفظه را می‌توان به راحتی تعویض کرد. برای تعویض فیلترهای داخل هوزینگ، اغلب می‌توان از بالای محفظه به آنها دسترسی داشت.

ویژگی‌های هوزینگ فیلتر کیسه‌ای

ویژگی های هوزینگ بگ فیلتر

ویژگی‌هایی انعطاف‌پذیر و کاربردی برای انواع فیلتراسیون‌های صنعتی

این هوزینگ ویژگی‌هایی دارد که آن را برای انواع کاربردها و صنایع کاربردی و محبوب کرده است. شاخصه‌های این محفظه را می‌توان در مواردی خلاصه کرد که در ادامه می‌بینیم.

دارای متریال مرغوب، متناسب با نیاز سیستم

هوزینگ بگ فیلتر باید با مواد مرغوب ساخته شده باشد. در غیر این صورت به مرور زمان دچار خوردگی خواهد شد. در صورت خوردگی هوزینگ نیز هم خروجی سیستم بی‌کیفیت خواهد شد و هم باید هوزینگ را تعویض کنید.

اما طراحان هوزینگ بگ فیلتر برای این مشکل هم فکری اندیشیده‌اند. به این ترتیب که متریال اصلی هوزینگ را بر اساس مشخصات مایع ورودی و همین‌طور فشار و دمای موجود در سیستم انتخاب می‌کنند.

تمیز کردن آسان

هوزینگ‌های فیلترهای کیسه‌ای باید در بازه‌های زمانی کوتاه تمیز شوند. چراکه هر چه زودتر باقی‌مانده آلاینده‌ها را خارج کنید، عملیات تصفیه بهتر ادامه پیدا خواهد کرد. خوشبختانه هوزینگ بگ فیلتر به راحتی نظافت می‌شود.

این که میانگین زبری سطح تجهیزات هوزینگ چه قدر باشد، میزان چسبندگی مایع ورودی به سطوح را تعیین می‌کند. وجود یک پایه شیب‌دار می‌تواند مایع اضافه را در قسمتی جمع کند که تخلیه آن بسیار راحت است.

ظروفی که روی این هوزینگ‎‌ها استفاده می‌شوند، به سادگی قابل تخلیه هستند. از طرفی در مواقعی که تمیز کردن این محفظه سخت‌تر است، ویژگی‌هایی مانند صفحات دیافراگمی (که قابل جابه‌جایی هستند) نظافت را بسیار راحت می‌کنند.

راحتی تعویض فیلترها

کار هوزینگ بگ فیلتر راحت است. هوزینگ شیب‌داری که فیلترها را در دل خود جای داده، کار را برای اپراتورهای تعویض فیلترها آسان می‌کند. ضمناً این امکان وجود دارد که درب‌های هیدرولیک را هوزینگ‌های بزرگ‌تر اضافه کرد. در این صورت حمل و نقل هوزینگ‌های بزرگ‌تر (که می‌تواند یک چالش باشد) سهل خواهد شد.

عمر مفید دستگاه تصفیه آب چقدر است؟
مطالعه بیشتر

انواع هوزینگ بگ فیلتر

انواع هوزینگ بگ فیلتر

دسته‌بندی بر اساس نوع ورودی فیلترها

هوزینگ‌ها بر اساس جهت جریان و تعداد کیسه‌های فیلتری که داخل آن جا می‌شوند دسته‌‍بندی می‌شوند. اما از جهت شکل طراحی نیز آنها را در دسته‌های زیر داریم.

1/ هوزینگ با ورودی جانبی

به این هوزینگ Side Entry می‌گویند. این نوع هوزینگ‌ها مقرون‌به‌صرفه بوده و در عمل کارآمدتر هستند. این محفظه‌های قوی معمولاً به اندازه فیلتر کیسه‌ای تولید می‌شوند و نرخ جریان بهینه‌ای را برای فرآیند فیلتراسیون در مقیاس کوچک ارائه می‌دهند.

2/ هوزینگ با ورودی بالا

هوزینگ Top Entry بک مسیر جریان بهینه برای سیال موجود داخل محفظه را ارائه می‌دهد. همین‌طور دارای کمترین میزان نگهداری سیال و آسان‌ترین دسترسی به فیلترهای کیسه‌ای داخل آن است.

این هوزینگ‌ها دارای انواع تک‌کیسه‌ای و چندکیسه‌ای هستند. اگر مایع ورودی داغ، چسبناک یا تهامی باشد، اغلب از نوع Top Entry استفاده می‌شود.

نکاتی که باید هنگام خرید هوزینگ بگ فیلتر در نظر بگیرید

موقع انتخاب بهترین نوع محفظه بگ فیلتر، متغیرهای زیر را در نظر بگیرید یا با کارشناسانی که می‌خواهید با آنها مشورت کنید مطرح کنید:

 • حداکثر فشار و دمای مایع ورودی و سیستم
 • ترکیب شیمیایی و فیزیکی موجود در مایع ورودی
 • نوع آلاینده‌هایی که باید حذف شوند
 • سطح فیلتراسیون مورد نیاز
 • بودجه و زمان در دسترس
 • عمر سیستم

قیمت هوزینگ فیلتر کیسه‌ای

هوزینگ بگ فیلتر محفظه‌ای است که کارایی فیلترهای کیسه‌ای را بیشتر و بهینه‌تر می‌کند. این محفظه در انواع مختلفی تولید می‌شود تا پاسخگوی نیاز انواع صنایع باشد. نوع این هوزینگ باید بر اساس مشخصات آب ورودی و سیستم مورد نیاز برای فیلتراسیون انتخاب شود.

برای استعلام قیمت هوزینگ فیلتر کیسه‌ای یا خرید دستگاه تصفیه آب و انواع فیلترهای تصفیه، کافی است با پالایه سازان در ارتباط باشید. برای دریافت مشاوره پیش از خرید نیز کارشناسان ما با افتخار همراه شما خواهند بود.

پرسش‌های پرتکرار

1. آیا هوزینگ بگ فیلتر در اندازه‌های مختلف تولید می‌‍شود؟

مقایسه و تفاوت دستگاه های تصفیه آب خانگی
مطالعه بیشتر

بله، این هوزینگ را می‌توان در اندازه‌هی کوچک و بزرگ تهیه کرد.

2. چطور برای استعلام قیمت هوزینگ بگ فیلتر اقدام کنیم؟

می‌توانید از طریق شماره ۰۵۱۳۷۶۷۴۲۳۴ با پالایه سازان در ارتباط باشید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

168,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.