بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
فواید نوشیدن آب گرم

فواید نوشیدن آب گرم چیست؟

بر اساس تحقیقات پزشکی که در سال‌های اخیر صورت گرفته، فواید بسیار زیادی در نوشیدن آب سالم و تصفیه شده یافت شده است و بر هیچ کس پوشیده نیست که مصرف آب سالم و تصفیه شده تاثیر بسزایی در حفظ سلامتی بدن و شادابی پوست دارد و همچنین در جذب مواد مغذی و مبارزه با عفونت‌ها به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. این مسئله زمانی جالب توجه می‌شود که دریابید نوشیدن چند لیوان آب ولرم در طول روز ممکن است مزایای بسیار بیشتری داشته باشد. هرچند که تحقیقات علمی چندان زیادی در زمینه فواید نوشیدن آب گرم صورت نگرفته است؛ اما بسیاری از پزشکان و متخصصان این حوزه معتقدند که فواید نوشیدن آب گرم بسیار زیاد بوده و در واقع راهکاری عالی برای بهبود شرایط بدن و حفظ سلامتی انسان است. البته ناگفته نماند که گاه مضراتی نیز برای نوشیدن آب گرم عنوان شده است و به همین علت ما در این مقاله از پالایه سازان قصد داریم به بررسی جامع این سوال که فواید نوشیدن آب گرم چیست بپردازیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

فواید نوشیدن آب گرم

تقریبا 70 درصد از بدن ما انسان‌ها را آب تشکیل داده است و با این توصیف می‌توان آب را پادشاه بدن ما انسان‌ها دانست و احتمالا به همین دلیل است که امروزه با مشخص شدن ناکارآمدی تصفیه‌خانه‌های شهری در امر تصفیه کامل آب، بسیاری از افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کرده‌اند تا از میزان سلامت آب مصرفی خود اطمینان داشته و بر روند تصفیه آب شرب خویش کنترل و نظارت دقیق داشته باشند.

آب بهترین نوشیدنی موجود برای رفع عطش بوده و نوشیدن آن می‌تواند تقریبا تمام مشکلات بدن را درمان نماید. هرچند که گفته شده است نوشیدن آب با هر درجه حرارتی می‌تواند به حفظ سلامتی ما کمک کند؛ اما عقیده عموم مردم بر این است که فواید نوشیدن آب گرم بسیار بیشتر از آب سرد است. این مسئله زمانی جالب توجه‌تر می‌شود که بدانید نوشیدن آب گرم در ایجاد و حفظ تناسب اندام و همچنین جلوگیری از پیری زودرس تاثیر بسزایی دارد. به طور کلی می‌توان فواید نوشیدن آب گرم را در بهبود عملکرد سیستم عصبی و گوارشی بدن جستجو کرد که در ادامه به بررسی تفصیلی این فواید می‌پردازیم:

1- هضم بهترغذا

به هنگامی که فردی روزانه آب کافی نمی‌نوشد، روده کوچک عمده آب مصرفی که از طریق غذا و نوشیدنی‌ها جذب بدن می‌شود را به خود جذب می‌نماید و همین مسئله موجب کم آبی بدن شده و می‌تواند هضم غذا را برای سیستم گوارشی شما دشوارتر کند. این کم آبی مزمن به مرور زمان می‌تواند منجر به یبوست مزمن شده و فعالیت روده شما را مختل نماید. این در حالی است که یکی از فواید نوشیدن آب گرم کمک به هضم راحت‌تر غذا است؛ چرا که مصرف آب گرم در مقایسه با آب سرد، به تجزیه سریع غذا کمک می‌کند و طبیعتا موجب بهبود عملکرد روده و سیستم گوارشی بدن می‌گردد.

علت تلخی آب تصفیه
مطالعه بیشتر

2- سم زدایی بدن

یکی از راه‌های دفع سموم در بدن ما انسان‌ها، تعریق است و هنگامی که شما از آب گرم استفاده می‌کنید، دمای بدن شما بالا رفته و این موجب می‌شود که میزان تعریق بدن شما نیز بالا برود. این تعریق به راحتی می‌تواند سموم را به صورت کامل دفع کرده و منافذ پوستی را از هرگونه سموم پاک نماید. ناگفته نماند که یکی از فواید نوشیدن آب گرم که با سم زدایی نیز بسیار مرتبط بوده، جلوگیری از پیری زودرس به کمک آب گرم است؛ چرا که به هنگامی که با مصرف آب گرم سموم و دیگر ناخالصی‌ها از بدن شما دفع می‌شوند پوست در بهترین حالت ممکن قرار گرفته و به همین دلیل است که گفته می‌شود نوشیدن آب گرم در ترمیم سلول‌های پوست، جوان‌سازی و همچنین بهبود قابلیت ارتجاعی آن نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

3- بهبود سیستم گردش خون

یکی از فواید نوشیدن آب گرم، نقش کلیدی آن در انبساط رگ‌های خونی است و همین مسئله سبب می‌شود تا سیستم گردش خون عملکرد بهتری داشته باشد. ناگفته نماند که این بهبود سیستم گردش خون به تسکین دردهای عضلانی منجر می‌شود. بنابراین، اگر دچار سردرد یا التهاب در بدن شده‌اید، نوشیدن آب گرم می‌تواند مسکن طبیعی برای دردهای شما باشد. چراکه این آب گرم، جریان خون به بافت‌ها را افزایش می‌دهد که در نتیجه، آب گرم به تسکین انقباضات ماهیچه‌ای شما منتهی خواهد شد.

4- کاهش استرس

از فواید دیگر نوشیدن آب گرم، کاهش میزان استرس است و از آن جایی که آب گرم یک تسکین دهنده طبیعی می‌باشد به افراد در مدیریت و کاهش استرس کمک شایانی می‌کند. یکی از تحقیقات قدیمی در زمینه فواید نوشیدن آب گرم، نشان می‌دهد که استفاده از مایعات گرم همچون چای و قهوه نیز در کاهش استرس و اضطراب بسیار موثر است. حتی گفته شده است که افزایش کیفیت خواب را نیز می‌توان از فواید نوشیدن آب گرم دانست؛ چرا که آب گرم دمای داخلی بدن شما را بالا برده و همین مسئله موجب آرامش و شل شدن بدن و همچنین آرامش اعصاب می‌شود که این مسئله به شما در داشتن احساس خواب آلودگی و آرامش کمک می‌کند.

دستگاه قلیایی کننده آب
مطالعه بیشتر

5- کمک به کاهش وزن

مصرف استاندارد آب، احساس سیری را به بدن القا می‌کند و به همین دلیل است که امروزه طی تحقیقات علمی این مسئله به اثبات رسیده است که کمک به کاهش وزن از فواید نوشیدن آب گرم بوده و هنگامی که سبک زندگی خود را از نوشیدن آب سرد به گرم تغییر دهید، در مدت زمان بسیار کوتاهی متوجه کاهش وزن محسوسی خواهید شد. 

براساس تحقیقات پزشکان تغذیه، نوشیدن 500 میلی‌لیتر آب قبل از میل غذا سبب افزایش 30 درصدی متابولیسم می‌شود و این درحالی است که افزایش دمای آب تا 98.6 درجه این متابولیسم را به 40 درصد می‌رساند و این ماجرا زمانی جالب توجه‌تر می‌شود که بدانید این افزایش میزان متابولیسم پس از مصرف آب تا مدت 30 الی 40 دقیقه نیز ادامه خواهد داشت.

تصفیه آب یکی از راههایی است که به سلامت آب بسیار کمک میکند. این کار به وسیله دستگاه تصفیه آب و فیلتر تصفیه آب صورت میگیرد. پالایه سازان یکی از کارخانه های بزرگ تولید دستگاه تصفیه آب است که انواع فیلتر مانند فیلتر ممبران، فیلتر لیوانی، فیلتر لباسشویی، فیلتر مینرال و … تولید میکند.

مضرات نوشیدن آب گرم

در کنار بررسی فواید نوشیدن آب گرم، اشاره به مضرات و همچنین نکاتی که به هنگام نوشیدن آن باید رعایت کنید نیز خالی از لطف نخواهد بود. به هنگام نوشیدن آب گرم همواره به دمای آب دقت کافی داشته باشید تا دمای آن خیلی گرم نباشد؛ چرا که دمای بسیار بالای آب می‌تواند به بافت دهان و مری شما آسیب برساند و بهتر است که پس از جوشاندن آب، اجازه دهید تا آب کمی خنک شود.

بعد از تمرین و انجام حرکات ورزشی نیز آب گرم ننوشید؛ چرا که دمای بدن شما در این حالت بالا است و مصرف آب گرم در این لحظه می‌تواند سلامتی شما را با خطرات جدی مواجه سازد. به طور کلی دمای مناسب برای نوشیدن، نوشیدنی‌ها گرم 57.8 درجه سانتی‌گراد است که در این دما خطر سوختگی شما را تهدید نخواهد کرد.

دستگاه تصفیه آب مخزن‌ دار چیست؟
مطالعه بیشتر

تاثیر نوشیدن آب گرم بر سلامتی بدن

ما در این مقاله از پالایه سازان تلاش نمودیم تا به این سوال که فواید نوشیدن آب گرم چیست پاسخ دهیم و همان طور که در مطالب بالا به آن اشاره شد، نوشیدن آب گرم می‌تواند در کاهش خطراتی که سلامتی انسان را تهدید می‌کند بسیار موثر واقع شود.

به طور کلی در بررسی فواید نوشیدن آب گرم می‌توان به مواردی همچون ایمن کردن سیستم تنفسی، افزایش کیفیت خواب، تسکین درد، بهبود سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از پیری زودرس و مواردی از این قبیل اشاره کرد، اما به هنگام نوشیدن آب گرم حتما باید به نکاتی همچون دمای آب مصرفی توجه داشته باشید تا آسیبی به بافت‌های داخلی بدن خود وارد نکنید.

ناگفته نماند که اگر در ارتباط با فواید نوشیدن آب گرم سوالی دارید که در این مقاله از پالایه سازان به آن اشاره نشده است، می‌توانید سوال خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت به وسیله کارشناسان ما به سوال شما پاسخ داده شود. 

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.