بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
چرا باید آب تصفیه شده بخوریم؟

چرا باید آب تصفیه شده بخوریم؟

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، افراد ارزش زیادی برای سلامتی خود قائل هستند. آنها از هر روشی که بتوانند استفاده می‌کنند تا سلامتی بدن خود را تضمین کنند. یکی از مواردی که افراد جامعه اهمیت زیادی به آن می‌دهند؛ نوشیدن آب سالم است. اما بیشتر شهرهای بزرگ به آب پاک دسترسی ندارند؛ به همین دلیل باید از روش‌های مختلفی برای تصفیه آب استفاده کنند. یکی از این روش‌های مهم استفاده از دستگاه تصفیه آب است. بیشتر خانواده‌ها برای تصفیه آب خانه و یا محل کار خود اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب می‌کنند. اما سوال اینجاست که چرا افراد باید آب تصفیه شده مصرف کنند؟ این آب چه فوایدی برای بدن انسان دارد؟ در این مقاله قصد داریم که به طور کامل این سوالات را پاسخ دهیم تا بیشتر از پیش به اهمیت دستگاه تصفیه پی ببرید.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

آشنایی با آب تصفیه شده

قبل از آن که به مبحث ویژگی‌های آب تصفیه شده بپردازیم، لازم است که یک آشنایی اجمالی با خود آب تصفیه شده داشته باشید تا راحت‌تر متوجه ویژگی‌های آب تصفیه شده و همچنین اهمیت آن شوید. به طور کلی فرآیندهایی که به منظور آماده‌سازی آب برای مصارف مختلف صورت می‌گیرد، «تصفیه آب» می‌نامند. مسئله تصفیه آب از زمان‌های بسیار طولانی مورد توجه انسان‌ها بوده است و جوشاندن آب یکی از روش‌های متداولی بود که از آن در منازل برای حذف آلاینده‌های موجود در آب کمک می‌گرفتند؛ اما این قضیه زمانی جالب توجه می‌شود که بدانید بسیاری از املاح و همچنین عوامل بیماری‌زا موجود در آب، با این روش از بین نمی‌رفتند و به همین دلیل امروزه

با ابعاد مناسب طراحی شده‌اند که افراد در خانه‌ها نیز بتوانند بر کیفیت آبی که مصرف می‌کنند نظارت کافی داشته باشند.

مسلما اولین مشخصه و ویژگی یک آب تمیز قابل شرب، شفافیت و بدون بو و طعم بودن آن است و امروزه هرچند که تصفیه خانه‌های بزرگ صنعتی آب توانسته‌اند تا حد قابل قبولی در امر تصفیه آب عملکرد خوبی از خود نشان دهند؛ اما مسلما قادر به تصفیه صد درصدی آن نبوده و گاها آبی که در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهند از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست و توصیه کارشناسان ما در پالایه سازان به شما در زمینه شرب چنین آب‌هایی این است که اگر از کیفیت آبی که در دسترستان است اطمینان ندارید، به هیچ عنوان آن را ننوشید؛ چراکه ممکن است عواقب بسیار خطرناکی برای سلامتی شما داشته باشد.

استفاده از آب تصفیه شده در حفظ سلامتی و همچنین پیشگیری از بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها مهم بوده و آب‌هایی که به وسیله دستگاه‌های تصفیه آب خانگی تصفیه می‌شوند عاری از هرگونه آلودگی، میکروب، آلودگی‌های فیزیکی همچون گل‌ولای هستند. ناگفته نماند که تصفیه آب فقط برای مصارف خانگی اهمیت نداشته و در مصارف صنعتی نیز کاربرد دارد و آب تصفیه نشده ممکن است به تجهیزات صنعتی نیز آسیب برساند و سبب رسوب‌گذاری و در نهایت تخریب این تجهیزات گردد.

چرا باید دستگاه تصفیه آب بخریم؟

بیشتر افرادی که از ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب خبر ندارند؛ با این سوال مواجه می‌شوند که چرا باید از این دستگاه استفاده کرد؟ در جواب این افراد باید گفت که طبق آزمایش‌های انجام شده؛ آب بیشتر شهرها پاکیزه نیست و مصرف زیاد آن باعث به‌وجود آمدن بیماری‌های مختلف می‌شود.

آب بعضی از شهرها مزه بسیار بدی دارد که همین امر نوشیدن آن و حتی درست‌کردن غذا را مشکل می‌کند. پس برای این مشکل باید راه‌حل مطمئنی و دائمی پیدا کرد. دستگاه تصفیه آب از آن دسته راه‌حل‌های مطمئن است که به‌راحتی آب را تصفیه کرده و مزه بد آن را از بین می‌برد. این تکنولوژی، در بیشتر شهرهای بزرگ و صنعتی استفاده می‌شود.

 

فواید آب تصفیه شده

مصرف آب تصفیه شده چه فوایدی به همراه دارد؟

یکی از دلایل بسیار بزرگی که افراد را مجبور به استفاده از دستگاه تصفیه آب می‌کند این است که آب تصفیه شده فواید بسیار خوبی به همراه دارد. این آب باتوجه‌به خصوصیاتی که دارد؛ سلامتی بدن را تضمین می‌کند. از جمله بهترین و برجسته‌ترین فواید آب تصفیه شده؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ازبین‌ بردن مواد شیمیایی

بیشتر افراد بر این باور هستند که در داخل آب هیچ ماده شیمیایی وجود ندارد و آب لوله‌کشی فارغ از هرگونه مواد اضافه است. اما بهتر است بدانید که این تصور کاملا اشتباه است. در داخل آب لوله‌کشی مقدار زیادی کلر برای ضدعفونی‌کردن آب وجود دارد که همین امر باعث شده که افراد در هنگام نوشیدن آن، طعم کلر را احساس کنند.

وجود کلر در داخل آب شهری ضررهای زیادی را بدن انسان به همراه دارد. به همین خاطر است که پزشکان اصرار دارند افراد قبل از مصرف آب لوله‌کشی حتما آن را بجوشانند و یا دستگاه تصفیه آب خریداری کنند. دستگاه تصفیه آب دارای بخش خاصی به نام فیلتر کربن است. این فیلتر توانایی این را دارد که حدود 99 درصد میزان کلر را کاهش دهد.

ازبین‌ بردن باکتری‌های مضر

میکرو ارگانیسم‌های مضر، به میکروب‌های موجود در آب گفته می‌شود که به‌طورجدی سلامت انسان‌ها را به خطر می‌اندازد. این میکروب‌ها معمولا بیشتر از همه کودکان را درگیر بیماری می‌کند؛ به همین دلیل لازم است که راه‌حل مناسبی برای ازبین‌بردن آنها پیدا شود. دستگاه تصفیه آب این قابلیت را دارد که به کمک فیلترهای خود این میکروب‌ها را از بین ببرد و آبی سالم را به افراد جامعه بدهد.

آموزش تعویض شیر برقی دستگاه های آب
مطالعه بیشتر

ازبین‌ بردن طعم ناخوشایند آب

یکی از ایرادات بزرگی که آب شهری دارد؛ طعم ناخوشایند آن است. این طعمی که در اب وجود دارد؛ بیشتر اوقات افراد را از نوشیدن آبی گوارا محروم می‌کند. دستگاه تصفیه آب علاوه بر از بین‌ بردن میکروب‌ها و کلر موجود در داخل آب، طعم ناخوشایند آب را از بین برده و آبی معمولی و بدون مزه را به مصرف‌کنندگان می‌دهد.

آلودگی‌های آب فیلتر می‌شوند

مسیر بسیار طولانی که آب طی می‌کند تا به مردم برسد؛ باعث می‌شود ناخالصی آن از بین رفته و دچار آلودگی شود. همچنین عوامل دیگری مانند لوله‌های زنگ‌زده و قدیمی، میزان این آلودگی را بیشتر می‌کند. قابلیت‌های بسیار خوبی که در تکنولوژی دستگاه تصفیه آب قرار دارد؛ موجب شده که تمام آلودگی‌های موجود در آب گرفته شود.

بهبودی شرایط پوست

یکی دیگر از فواید بسیار عالی آب تصفیه شده بهبود شرایط پوست است. مصرف این نوع آب، شرایط آب‌رسانی به پوست را بهبود می‌بخشد. به همین دلیل مصرف آب تصفیه شده باعث ازبین‌رفتن چین‌وروک و داشتن پوستی شاداب می‌شود.

مناسب برای لوازم خانگی

آب تصفیه شده در لوازم خانگی و افزایش طول عمر آنها نیز تاثیر مثبتی می‌گذارد. دستگاه‌های تصفیه آب به‌خوبی ناخالصی آب را گرفته و آن را پاکیزه می‌کنند. به همین دلیل دستگاه‌هایی که با آب کار می‌کنند؛ عملکرد بهتر و موثرتری دارند. برای مثال ماشین لباسشویی شوینده کمتری مصرف می‌کند. حتی دستگاه ظرف‌شویی هم برای شستن ظرف‌ها به مایع کمتری احتیاج دارد.

بیشتر بخوانید:

  • تاثیر آب تصفیه شده بر سنگ کلیه

مضرات آب معدنی برای کودکان چیست؟

آب معدنی به دلیل داشتن برخی ترکیبات و املاح می‌تواند برای کودکان ضرر داشته باشد و آنها را مسموم نماید و علت اصلی این موضوع نیز سایز کوچک کلیه آنها می باشد و آنها نمی توانند به راحتی از املاح آب را حذف نمایند، در نتیجه بی توجهی به این موضوع می تواند برای کودکان بسیار خطرساز باشد و بهتر است در سنین کم از آب معدنی برای آنها استفاده نشود.

تاثیر آب تصفیه شده روی پوست کودکان چیست؟

تاثیرات آب تصفیه شده برای کودکان بسیار زیاد می باشد که از جمله آنها این است که کودکان با مصرف این نوع آب ها می توان مواد غذایی را بهتر هضم کنند، ضمن اینکه آب تصفیه شده می تواند شرایط بهتر برای پوست بچه ها نیز ایجاد نماید. استحمام و شستن کودکان در آب تصفیه شده برای پوست بسیار موثر می باشد، به گونه ای که این امر باعث نرمی پوست بچه و همچنین سالم ماندن پوست آنها می‌شود و از بسیاری از بیماری‌های پوستی نیز جلوگیری می‌کند.

وظیفه اصلی پوست محافظت از بدن در برابر عوامل بیماری زا، میکروب ها و باکتری ها بوده و موجب عدم ورود آنها به بدن خواهد شد، در نتیجه آب نقش به سزایی را در ایجاد این حالت ارتجاعی پوست دارد و در صورت عدم مصرف آب سالم در کودکان این حالت ارتجاعی از بین رفته و موجب خشکی و ترک پوست در آنها می‌شود و این ترک‌ها در کودکان که غالباً از سیستم دفاعی ضعیف تری برخوردار هستند، محل بسیار مناسب برای ورود باکتری و عوامل بیماری زا خواهند بود، در نتیجه باعث ایجاد حساسیت های پوستی خواهد شد.

آیا مصرف آب معدنی برای نوزادان توصیه می شود؟

بهترین آب برای کودکان آب های قلیایی می باشد، زیرا این آب ها چندان سخت نبوده و املاح و مواد معدنی فراوانی ندارند. همانطور که می دانید آب یکی از خوراکی های بسیار مهم و ضروری برای افراد می باشد که در طول روز به مقدار فراوانی به آن نیاز دارند، در نتیجه آب بر روی سلامت بدن بسیار تاثیرگذار خواهد بود، به همین علت همواره باید از آب های سالم و مفید برای آشامیدنی و مصارف خوراکی استفاده نمود.

مسمومیت با آب چیست و چه علائمی دارد؟
مطالعه بیشتر

کودکان و نوزادان به دلیل حساسیت بالایی که دارند نیاز به مصرف آب مناسب دارند، در نتیجه در تهیه آب برای آنها باید کارهای لازم را انجام دهید، چرا که آب می تواند روی قسمت‌های مختلف بدن از جمله گوارش و هضم غذا تاثیرگذار باشد و برخی از آب های لوله کشی به ویژه در شهرهای بزرگ ممکن است چندان تصفیه شده و پاکیزه نباشند، به همین علت این موضوع نگرانی های فراوان را برای خانواده‌ها ایجاد نموده است.

شما باید حتماً از آبی استفاده کنید که میزان مواد معدنی آن مانند کلسیم ،منیزیم پتاسیم و سایر نمک ها به مقدار کافی در آن وجود داشته باشد و از بهترین آب هایی که می توانید از آن برای کودکان خود استفاده کنید، آب جوشیده شده است که این آب دارای غلظت مواد معدنی متعادل می باشد و در حین جوشیدن میکروب ها و عوامل بیماری زا نیز از بین خواهد رفت.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب خانگی

شاید افرادی که از آب تصفیه شده و سایر آب ها استفاده می کنند، این سوال در ذهن آنها به وجود آید که آیا اجزای تشکیل دهنده تصفیه آب خانگی بر کیفیت آب تصفیه شده تاثیر می گذارد ؟

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار مختلف می باشند که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند. یکی از این ابزارها شاسی و یا پایه دستگاه تصفیه آب می باشد که معمولاً تمامی اعضای اصلی دستگاه روی یک پایه در کنار هم قرار گرفته‌اند و پایه و استند تصفیه آب کنار هم قرار دارند.

مخزن از جمله اجزای تشکیل دهنده دیگر می باشد که معمولاً کنار دستگاه قرار دارد و شیر مخزن جهت باز و بسته کردن مسیر ورود و خروج آب مخزن می باشد. اجزا های دیگر شیر برداشت، بست فاضلاب، اتصالات تصفیه آب و سوئیچ فشار پایین و بالا هستند.

از کجا باید دستگاه تصفیه آب تهیه کرد؟

هنگامی که افراد با فواید آب تصفیه شده آشنا شدند؛ با این سوال مواجه می‌شوند که دستگاه تصفیه آب را از کجا تهیه کنیم؟ امروزه انواع دستگاه‌های تصفیه آب در بازار وجود دارند که افراد را در هنگام خرید با سردرگمی بزرگی مواجه می‌کند. بهترین راه این است که فروشگاه معتبری را پیدا کنید تا متخصصان آنها بهترین گزینه را به شما معرفی کنند. کارخانه تولیدکننده فیلتر و دستگاه تصفیه آب پالایه سازان، بهترین انتخاب ممکن برای خرید این دستگاه‌ها است. با مراجعه به سایت پالایه سازان، می‌توانید بهترین دستگاه‌ها را خریداری کنید.

شرکت پالایه سازان تولید کننده انواع فیلتر تصفیه آب از جمله فیلتر پست کربن، فیلتر ممبران، فیلتر الیافی، فیلتر یخچالی، فیلتر لباسشویی و… می باشد. برای تهیه و اطلاعات بیشتر درباره انواع فیلتر به صفحات انواع فیلتر ما مراجعه کنید.

مراحل تصفیه آب

احتمالا با بررسی مراحل تصفیه آب، به ویژگی‌های آب تصفیه شده نیز اشراف کاملی پیدا کنید؛ چراکه هر کدام از این مراحل به یکی از ویژگی‌های آب تصفیه شده ارتباط داشته و می‌تواند پاسخ خوبی برای این سوال که آب تصفیه شده چه ویژگی‌هایی دارد، باشد؛ بنابراین، در ادامه به بررسی این مراحل می‌پردازیم:

1- حذف آلاینده‌های فیزیکی موجود در آب

عموما حتی پس از عبور آب از فرآیند تصفیه خانه‌های شهری نیز مقداری مواد معلق و زباله در آب دیده می‌شود که حتی بعضا این مواد معلق، قطعات پوسیده سیستم لوله‌کشی شهری هستند که در صورت ورود به بدن، ممکن است بسیار خطرناک باشند و به همین علت در دستگاه‌های تصفیه آب اولین مرحله به حذف این آلاینده‌ها و مواد معلق فیزیکی اختصاص یافته که به وسیله فیلترها صورت می‌گیرد.

2- هوادهی

برخی از دستگاه‌های تصفیه آب، آب را در معرض هوای تحت فشار قرار می‌دهند تا آب طعم و بوی بهتری پیدا کند؛ چراکه برخی مواد شیمیایی و گازهای موجود در آب سبب ایجاد بوی نامطبوع و همچنین تغییر رنگ آن می‌شوند که این عوامل با قرار گرفتن آن‌ها در معرض هوای تحت فشار از بین می‌روند. البته ناگفته نماند عمده دستگاه‌های تصفیه آب دارای فیلتر ویژه‌ای برای این کار هستند و از فیلترهای کربنی برای حذف رنگ و بوی نامطبوع آب کمک می‌گیرند.

مقایسه و تفاوت دستگاه های تصفیه آب خانگی
مطالعه بیشتر

3- سختی‌گیری

یکی از واقعیات پزشکی این است که اگر مقدار فلزات سنگینی همچون کلسیم، منیزیوم، روی و آلومینیوم بیش از میزان استاندارد در آب وجود داشته باشد، می‌تواند سلامتی انسان را با تهدیدات بسیار جدی مواجه سازد و به همین دلیل است که سختی‌گیری یکی از مهم‌ترین مراحل تصفیه آب محسوب می‌گردد.

4- فیلتراسیون

در این مرحله انواع مختلف باکتری‌ها، جلبک‌ها و ویروس‌هایی که ممکن است به صورت محلول در آب وجود داشته باشند حذف می‌شوند و این مرحله نقش کلیدی در حذف آلودگی‌های بیولوژیکی و شیمیایی ایفا می‌کند.

برای خرید انواع فیلتر تصفیه آب از کارخانه پالایه سازان بر روی فیلتر مورد نظر کلیک کنید.

  • فیلتر ممبران
  • فیلتر کربنی
  • فیلتر پست کربن
  • فیلتر مینرال
  • فیلتر لیوانی
  • فیلتر یخچالی

آب تصفیه شده چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی‌های آب تصفیه شده

همان طور که در مراحل مختلف تصفیه آب مشاهده کردید، از ویژگی‌های آب تصفیه شده می‌توان به خالص و عاری از هرگونه املاح مضر بودن آن اشاره کرد. مسلما آب‌های تصفیه شده شهری چندان کیفیت مطلوبی ندارند و حتی گاها رنگ و بوی بسیار نامطبوعی دارند و همین مسئله سبب می‌شود تا بسیاری از خانواده‌ها با خرید دستگاه تصفیه آب بر کیفیت آب مصرفی خود نظارت داشته باشند.

طبیعتا هنگامی که با ویژگی‌های آب تصفیه شده و مراحل مختلف آن آشنا شدید، این سوال در ذهن شما ایجاد می‌شود که آیا این ویژگی‌های آب تصفیه شده تاثیر خاصی بر زندگی فردی من خواهد داشت یا نه؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که آب تصفیه شده علاوه بر آن که شما را از بسیاری از سرطان‌ها مصون نگه می‌دارد، سبب می‌شود تا شما پوستی بسیار شاداب داشته باشید و از شکل گیری چین و چروک‌ها نیز پیشگیری می‌نماید و مسلما اگر نسبت به سلامت پوست و موی خود حساس هستید، استفاده از آب تصفیه شده می‌تواند نقش بسیار مفیدی را در حفظ شادابی و سلامت پوست شما ایفا نماید.

اهمیت نوشیدن آب تصفیه شده

ما در این مقاله از پالایه سازان تلاش نمودیم تا به این سوال که آب تصفیه شده چه ویژگی‌هایی دارد پاسخ دهیم و همان طور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم، مصرف آب تصفیه شده نقش کلیدی در حفظ سلامتی شما دارد و ویژگی‌های آب تصفیه شده که عبارتند از عاری از هرگونه آلاینده‌های فیزیکی و شیمیایی بودن، گواه این مدعی است. برای تصفیه آب مراحل مختلفی در نظر گرفته می‌شود تا در طی این فرآیند تمامی باکتری‌ها و املاح مضر از آب مصرفی حذف گردند.

به طور کلی اگر بخواهیم یک تصور کلی از آب تصفیه شده در ذهن شما خلق نماییم، باید بگوییم که این آب کاملا شفاف، بی‌رنگ، فاقد بوی نامطبوع و در نهایت دارای املاح معدنی مفید که برای بدن لازم است، می‌باشد. ناگفته نماند که اگر در ارتباط با ویژگی‌های آب تصفیه شده سوالی دارید که در این مقاله از پالایه سازان به آن اشاره نشده است، می‌توانید سوال خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت به وسیله کارشناسان ما به سوال شما پاسخ داده شود.

سخن نهایی

دستگاه تصفیه آب یکی از پراستفاده‌ترین دستگاه‌هایی است که امروزه افراد از آن استفاده می‌کنند. آب لوله‌کشی یا همان آب شهری دارای مواد مضری است که باعث شده سلامتی افراد به‌خطر بیفتد. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که قبل از نوشیدن آب شهری، آن را جوشانده و یا از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید.

آب تصفیه شده علاوه بر اینکه فارغ از هرگونه آلودگی است؛ مزیت‌های زیادی هم برای بدن به همراه دارد. در این مقاله به طور کامل این مزیت‌ها را بیان کردیم تا بیشتر از پیش از آب تصفیه شده استفاده کنید.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید
حساب من

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.