بزرگترین کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
کارخانه تولید کننده انواع فیلترهای تصفیه آب
مشهد، میدان جانباز، برج پاژ، ساختمان اداری ۱، طبقه ۶، واحد ۶۱۴
فواید آب تصفیه شده برای ورزشکاران

فواید آب تصفیه شده برای ورزشکاران

فواید آب تصفیه شده برای ورزشکاران شامل موارد مختلفی است. از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به جلوگیری از کم آبی بدن، بهبود عملکرد ورزشی، کاهش خطر آسیب، افزایش ریکاوری بدن و کمک به داشتن بدنی خوش فرم اشاره کرد. ورزشکاران باید در طول روز به طور منظم آب تصفیه شده بنوشند. در حین فعالیت‌های ورزشی به دلیل افزایش دمای بدن، تعریق افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه ورزشکارن نیاز به مصرف آب بیش‌تری در شبانه روز نسبت به افراد معمولی دارند. این‌جاست که اهمیت استفاده از آب تصفیه شده برای آنها دو چندان می‌شود.
آنچه در این مقاله می خوانیم:

مقدار مصرف آب سالم در این افراد به پارامترهای مختلفی شامل وزن، سن، نوع و شدت فعالیت بدنی بستگی دارد. به طور کلی، نوشیدن مقدار کمی آب در فواصل 20 دقیقه‌ای در حین ورزش توصیه می‌شود.  هر چند که نوشیدن آب قبل و بعد از تمرینات نیز ضروری است. بهترین راه‌حل برای بهره‌مندی از فواید آب تصفیه شده برای ورزشکاران، همراه داشتن بطری‌های قابل حمل آب تصفیه شده است.

مزایا کاهش التهابات پوستی، کاهش وزن، تنظیم فشار خون و …
میزان مصرف بین 8 تا 12 لیتر در روز

اهمیت آب تصفیه شده برای ورزشکاران

مصرف آب برای ورزشکاران اهمیت زیادی دارد، از این نظر که در حین ورزش، در اثر افزایش حرارت و تعریق زیاد، بدن آب زیادی از دست می‌دهد. بنابراین دهیدراتاسیون بدن در ورزشکاران برای جلوگیری از کاهش آب بدن مهم است. ورزشکاران بسته به فعالیت بدنی، وزن و شدت فعالیت باید مقدار بیش‌تری آب نسبت به یک فرد معمولی مصرف کنند. بنابراین، کیفیت آب مصرفی تاثیر بیش تری در سلامت آنها دارد.

از طرف دیگر، در دستگاه تصفیه آب می‌توان از فیلتر اکسیژن‌ساز نیز استفاده کرد. این فیلتر با افزایش سطح اکسیژن آب، باعث بهبود متابولیسم بدن و سطح  انرژی می‌شود.

عملکرد آب تصفیه شده برای ورزشکاران

مصرف مقدار مورد نیاز آب تصفیه شده در ورزشکاران به خصوص برای فعالیت‌های سنگین ورزشی ضروری است. عملکرد آب تصفیه شده در بدن ورزشکاران شامل موارد زیر می‌شود:

 • دهیدراتاسیون بدن
 • تاثیر در عملکرد عضلات و مفاصل
 • تنظیم دمای بدن
 • بهبود گوارش
 • تنظیم فشار خون
 • رساندن اکسیژن به بدن
 • تنظیم متابولیسم بدن

عضلات بدن ورزشکاران نیاز به جذب مواد غذایی مصرف شده قبل و بعد از تمرینات ورزشی دارد. آب سالم در اثر تاثیری که بر عملکرد اعضای بدن و دستگاه گوارش دارد، می‌تواند فرایند جذب را بهبود دهد.

آب مصرف شده توسط ورزشکاران باعث بهبود فرایند جذب مواد مغذی می‌شود، که در رساندن انرژی لازم به سلول ها نقش زیادی دارد. علاوه بر این، آب تصفیه شده به دفع سموم بدن کمک می‌کند.

استاندارد فود گرید food grade در دستگاه های تصفیه کننده آب
مطالعه بیشتر

میزان مصرف آب سالم افراد ورزشکار

ورزشکاران بیش از افراد عادی در طول فعالیت نیاز به نوشیدن آب دارند. فعالیت‌های سنگین ورزشی انرژی‌بر است و تعریق بدن را نیز افزایش می‌دهد. به طور کلی، نوشیدن حداقل 9 لیتر آب در شبانه‌روز برای ورزشکارن لازم است. در شرایطی مانند مسابقات ورزشی، مقدار آب مصرفی ورزشکاران به 12 لیتر هم می‌رسد. عواملی مانند وزن، شدت و نوع فعالیت بدنی در میزان آب مصرفی تاثیرگذار است.

برخی از افراد تصور می‌کنند، این میزان آب را باید زمانی بنوشند که، احساس تشنگی دارند. اما باید گفت نوشیدن آب در حالت تشنگی، تنها 50 تا 70 درصد آب از دست رفته بدن را جبران می‌کند. این مقدار آب باید قبل، حین و بعد از فعالیت‌های ورزشی مصرف شود.

استفاده از نرم‌افزارهای موبایل، برای مصرف مقدار مورد نیاز آب می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. علاوه بر این، رنگ شفاف و کم رنگ ادرار نیز نشان‌دهنده این است که، آب کافی برای بدن تامین شده است.

مزایای دستگاه تصفیه آب برای داشتن بدن خوش فرم

دستگاه تصفیه آب به فیلتر تصفیه آب در انواع مختلف مجهز است. از میان این فیلترها، فیلتر قلیایی، باعث افزایش متابولیسم بدن و حفظ سلامت پوست و جلوگیری از بروز بیماری‌های مختلف می‌شود.

بنابراین در کنار داشتن آب سالم و تصفیه شده با استفاده از دستگاه تصفیه آب، می‌توان با اضافه کردن فیلترهایی مثل فیلتر قلیایی خواص آب را افزایش داد. علاوه بر فیلتر قلیایی، فیلتر مینرال نیز با تامین مواد معدنی ضروری بدن، باعث حفظ و رشد بافت ماهیچه‌‌ها می‌شود.

به طور کلی دستگاه تصفیه آب و فیلترهای آن، به خصوص فیلتر ممبران که نقش اصلی در فرایند تصفیه را بر عهده دارند. مزیت‌های این دستگاه در ایجاد بدنی خوش فرم برای ورزشکاران شامل موارد زیر می‌شود:

 • کاهش التهاب
 • بهبود عملکرد بدن
 • کاهش وزن
 • بهبود گوارش

البته استفاده از آب سالم و دستگاه تصفیه آب، تنها دلیل لازم برای داشتن بدنی خوش فرم نیست. برای این منظور، باید رژیم غذایی سالمی نیز داشته باشید.

تنظیم میزان فشار باد مخزن تصفیه کننده آب خانگی
مطالعه بیشتر

برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و استفاده از فواید و مزایای آب سالم، می توانید با کارشناسان کارخانه پالایه سازان در ارتباط باشید.

پرسش‌های پرتکرار

چرا آب تصفیه شده سالم تر است؟

فیلتر تصفیه آب با حذف آلاینده‌های آب باعث سلامت آن می‌شود. به همین دلیل، در دستگاه تصفیه آب از فیلترهای مختلف برای حذف انواع آلاینده‌های آب استفاده می شود.

در هنگام ورزش چند لیوان آب باید نوشید؟

این مورد به نوع فعالیت، وزن و … بستگی دارد. به طور کلی سنوشیدن  9 لیتر آب در شبانه‌روز برای ورزشکاران ضروری است. در صورت فعالیت‌های شدید مانند مسابقات این مقدار می‌تواند به 12 لیتر در روز نیز برسد.

پالایه سازان توس
پالایه سازان توس

کارخانه پالایه سازان توس بهترین تولید کننده فیلتراسیون و تصفیه است. صادر کننده نمونه استان خراسان. بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه

فیلتر ممبران صنعتی ۸ اینچ

25,000,000 تومان

/5
فیلتر ممبران صنعتی ۴ اینچی

10,000,000 تومان

/5

172,000 تومان

/5
پک ۳ عددی بلوویو

145,000 تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× Send
سبد خرید

برای استعلام قیمت

1- انواع فیلترهای تصفیه آب

2- دستگاه تصفیه آب

با شماره تماس بگیرید.